PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolu Hasari Onarimi

Tekos
08-08-2014, 02:22
Merhaba,
Bugun izmirde bazi kesimlerde ceviz'e yakin büyüklükde dolu yağdı. Honda civic fd6 aracimda bundan nasibini aldi. Tavanda 10 tane kucuk 3 adetde daha derin olan dolu izleri olustu. Bunlari nasil duzelttirmemi onerirsiniz? Boyatsam araba taklali muamelesi gorecek. Ama boylede binmek istemiyorum. Arkadaşlar lutfen bilgilerinizi paylasin canim cok sıkıldı. Boyasiz gocuk duzeltme yaptirmam lazim dimi? Nereleri yapar bunu?

DOHC
08-08-2014, 06:49
Kaskonuz yok mu?

imparatoR
08-08-2014, 07:26
küçükler düzelir fakat büyüklerde saç uzadıysa yapacak bişi yok

Tekos
08-08-2014, 08:11
Evet kaskom var. Ama bu hasarin onarimini en iyi sekilde nasil yaptirabilirim. Buyuklerden bir tanesi derin insallah duzelir.

Yiğit G.
08-08-2014, 09:32
Bende sunu sorayım arada benim kaskom bitti... Geçen dolu yagdıgında istanbulda benim araçda baya hasarlandı... Şimdi gidip kasko yaptırsam daha sonra soksam sorun olamaz değilmi ? Exper demesin bu dolu izi sizin kasko zamanınızdan önce olmuş falan diye ?

wekoo
08-08-2014, 09:39
anlaşmalı oto king veya servise müracatt edebilirsinz

Ers
08-08-2014, 09:41
geçmiş olsun.
oto kingle işiniz olmasın.
terakkiye bırakırsan onlar çağrıyolar boyasız düzeltme için mobil bi ekip gelip yapıyor.
direk kendinizde beğendiğiniz bir yere verebilirsiniz.
neleri düzeltilio sizinkide hallolur.

FaTiH44
08-08-2014, 09:44
bu arkadaşlar işlerinin uzmanı.bizim aracımızda ciddi dolu hasarı vardı,sorunsuz hallettiler.

Çökük Sihirbazi (http://www.cokuksihirbazi.com/)

Ers
08-08-2014, 09:45
bu arkadaşlar işlerinin uzmanı.bizim aracımızda ciddi dolu hasarı vardı,sorunsuz hallettiler.

araç izmirde :)

kickbuttowski
08-08-2014, 09:54
Ben olsam onun için istanbula giderim

http://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/138524-yagli-cekic-boyasiz-duzeltme.html

emre_277
08-08-2014, 10:16
aydında bu işi yapıyoruz. 05058299992 bu numaradan ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/semirotoaydin

Ers
08-08-2014, 10:46
atla deve bir iş değil ki izmir de yapanlar var niye şehir dışına gidilsin.

emre_277
08-08-2014, 11:45
sadece bir seçenek sundum.arkadaşlar istanbula gitmesini tavsiye edince aydına gelmesi daha mantıklı diye düşündüm

FaTiH44
08-08-2014, 11:58
araç izmirde :)

onlar belirli bölgelerde dolu yağınca servis kiralayıp,ilgili şehirde hizmet veriyorlar.bizim araçta malatya'daydı kalkıp izmit'e gitmedik:)

aphelion
08-08-2014, 13:46
0543 6930494 3.sanayi sitesinde çok iyi bir insandır işçilgine hayran kalırsın ben cok memnun kaldım bir görüşmeni tavsiye ederim boyacı mustafa veya fatih alaçatı dersen yardımcı olur.

imparatoR
08-08-2014, 15:12

sene 2010 falandı izmitteki yerlerine gittim işçiliklerini beğenmemiştim ..

Melih-Ö
08-08-2014, 15:34

Yüzde 0 hata yazmışlarda imkansız birşey. Vernikteki izi alamazlar hiçbir şekilde.

Dolu hasarı için uygun olan yöntem çek-çek işlemi yapanların uyguladığı sistemdir. Bizim sistemde dolu göçükleri yapılır ama hem maliyetli olur hem de bayağı uzun zaman alır. Yağlı çekiç göçük değilde çarpıklarda daha iyi yöntemdir.

Eworen
08-08-2014, 16:56
Ben bi kac sene once peugeot partner icin auto king e gitmistim
Araba yepyeniydi tavanda oyle 5-10 tane degil saymakla bitmeyen gocuk vardi ***** partner in tavani buyuktur bayaa kusursuza yakin yapip vermislerdi en ufak hata bile gorememistim
Yani auto king i cok sevmem ama bi hayli iyi is cikarmisti maslak auto king

Tekos
08-08-2014, 23:36
Arkadaslar cevaplar icin herkese cok tesekkur ederim. Bugun araci yikatip güneşte baktim. Tavandan 10 15 degil. Tavan + bagajda 10 tane kadar orta büyüklükte 50 - 60 tane veya daha fazla minik minik bir suru gocuk olusmus. Ön kaput ve yanlarda hic sorun goremedim. Ama arac bagaji ve tavanin durumu kotu. Hic kazasiz gozum gibi baktigim aracin basina boyle bir sey gelincede insanin ici gidiyor. Bugun terakki ve auto king ile konuştum. Autoking bu konuda cok iddaliymis. Antepde yagan doluda 3000 araci en iyi sekilde yapmislar. Oyle dediler.

golgeoyunu03
08-08-2014, 23:58
Arkadaşlar istanbul için önerebileceğiniz yer neresi? mtc oto da yaptırmıştım geçen sefer, ancak sanırım bu sefer fazla hasar olduğu için randevusuz yapamıcaklar..

mustimercan
09-08-2014, 23:01
arkadasim benim arabada dolu hasarliydi ve gecen ay izmir 3.sanayide sistem oto ercan usta var oraya yaptirdim sakin sakinnnnnn uzak dur ordan aman haaaa...hemen ön sokaginda 1001 oto aksesuarin oldugu sokakta bi yer var ben 2008,de ona yaptirmistim 10 numara isciligi var,adam hatta calistigi zaman kepenkleri kapatiyo calisiyo isik altinda almanyada stajini yapmis bu cekme isinin,,,haaa sen niye ona yaptirmadin dersen,dost kazigi yedik diyelim..

Tekos
09-08-2014, 23:20
Mustimercan senin yazilarini okudum duydum basina gelenleri cok geçmiş olsun. Dedigin yeri biliyorum ve gitmedim oraya bilerek. Sanirim autokingte yaptircam veya sizin dediginiz o ustanin yanina da gidip bir gorusurum. Tesekkurler.

mustimercan
10-08-2014, 01:00
2008,de bende ilk autokinge gitmistim fiyat ve zaman uymadi bana,dedigim ustaya git ismini bilmiyorum ama o sokakta kime sorsan söylerler.ben eminim pisman olmayacaksin.

mbulur
28-08-2014, 17:04
Arkadaslar cevaplar icin herkese cok tesekkur ederim. Bugun araci yikatip güneşte baktim. Tavandan 10 15 degil. Tavan + bagajda 10 tane kadar orta büyüklükte 50 - 60 tane veya daha fazla minik minik bir suru gocuk olusmus. Ön kaput ve yanlarda hic sorun goremedim. Ama arac bagaji ve tavanin durumu kotu. Hic kazasiz gozum gibi baktigim aracin basina boyle bir sey gelincede insanin ici gidiyor. Bugun terakki ve auto king ile konuştum. Autoking bu konuda cok iddaliymis. Antepde yagan doluda 3000 araci en iyi sekilde yapmislar. Oyle dediler.

Kesinlikle doğruyu söylemiyorlar. 2013 yılında Gaziantep'de oluşan dolu hasarında bir tanıdığımın aracı için gittiğimizde yaptıkları bir BMW X6'yı göstermişlerdi referans olarak. Ancak otomobilde yaptıklarını söyledikleri yerler boyanmıştı, kendilerine hiçbir şey söylemeden ayrıldık. Daha sonra yaptıkları başka araçları da görme şansım oldu onlarda da izler yok olmamış ve belli oluyordu.
Gaziantep'deki dolu hasarında o kadar çok araç hasar aldı ki bazı yetkili servislere ve özel servislere İngiltere'den, İtalya'dan ekipler bile geldi çalıştı. Şehir dışından gelen ekipler yoğun olarak üç ay; sonrasında bir yıl kadar Gaziantep'de kaldı.
Aralarında çok iyi iş çıkaran firmalar vardı, onların tamamı İstanbul merkezliydi.
İzmir'de Almanya'dan gelen biri vardı bundan birkaç yıl önce o işi yapan. Galerileri dolaşır, fazla komplike olmayan tamiratları aletleriyle arabanın bulunduğu galerinin içinde yapardı. Göçük başına 20 TL den başlayan fiyatlarla çalışıyordu.
Oto İsmet ve Kabadayı diye gelaleriler var onların bulunduğu yerde galericiler sitesi vardı, oralarda çalışırdı.