PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam cizikleri hk.

DOHC
10-08-2014, 17:36
Merhabalar,

Aracımın ön camına kapalı garaj tavanından ıslak kireç veya boya damlamıştı. Tavanın üstü yeşil alan, herhalde biryerlerden sızdı, tavandaki boyayı da aldı ve aşağı damladı. Neyse kaportaya gelmemiş.
Camdaki lekeler su ve bez ile çıkmadı. Bende evden telli sccot brite bulaşık süngeri aldım ve tel kısmı ile bir şekilde sildim. Ama camda o bölgede ufak çizikler oluştu ve gözüme batıyor.
Bauhaus gibi yerlerden temin edip kendimin sürüp bu çizikleri (derin değiller) giderebileceğim bir ürün var mı?
Yıkamacıda kaporta pastası sürdürsem geçer mi?

3rk4n
10-08-2014, 18:39
Seryum oksit denen bir madde var o yapiyor araştirabilirsin.

ErenDurmus
10-08-2014, 19:24
Benimde camda tarif edilen ciziklerden var bu seryum oksit nereden temin edilir nasil uygulanir varmi yardimci olacak biri ?

imprezaWRC
14-08-2014, 08:35
Koray'cım, camdaki çizikleri seryum oksit içeren cam pastası ve rayon pad denilen cam için üretilmiş padler ile giderebilirsin.
Sonax'ın profiline serisinde bu dediğim pastadan var, artık bauhausta satılmıyor. (Geçen sene 49 TL fiyatı vardı)

Ürün bu ama fiyat çok yüksek.

Sonax Cam Çizik Giderici Cila GittiGidiyor'da 124411287 (http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sonax-cam-cizik-giderici-cila-124411287)

aqustic
14-08-2014, 09:33
Alıp deneyen var mı peki?

imprezaWRC
14-08-2014, 10:32
Alıp deneyen var mı peki?

Sonax'ın ürünü fena iş çıkartmıyor. Ben denemiştim ama fotoğraf çekmemiştim.
mc pherson nickli arkadaşımızın bu ürün ile ilgili incelemesi var.

cgnozdmr
14-08-2014, 10:40
Koray'cım, camdaki çizikleri seryum oksit içeren cam pastası ve rayon pad denilen cam için üretilmiş padler ile giderebilirsin.
Sonax'ın profiline serisinde bu dediğim pastadan var, artık bauhausta satılmıyor. (Geçen sene 49 TL fiyatı vardı)

Ürün bu ama fiyat çok yüksek.

Sonax Cam Çizik Giderici Cila GittiGidiyor'da 124411287 (http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sonax-cam-cizik-giderici-cila-124411287)

abi bu stopların camlarına uygulanırmı şerefsizin biri kasti olarak stop camını çizmiş biraz derin ne yapılabilir ? :o

imprezaWRC
14-08-2014, 12:11
abi bu stopların camlarına uygulanırmı şerefsizin biri kasti olarak stop camını çizmiş biraz derin ne yapılabilir ? :o

Stop ve far camlarına normal pasta ile işlem yapabilirsin. Seryum fazla sert gelebilir.

yavuz364
14-08-2014, 12:36
Benim elimde seryum oksit var ama rayon ped bulamadım bi türlü o yüzden de deneyemedim :)

rebel
14-08-2014, 12:41
Silecek.iz yapti cam. Derin olmasads silecegin kaydığı bolgede cizik var. Cikartabilirmi ?

cgnozdmr
14-08-2014, 15:13
Stop ve far camlarına normal pasta ile işlem yapabilirsin. Seryum fazla sert gelebilir.

tesekkur ederım abi kullanmamı önereceğin bi ürün var mı?

Bolkar1st
14-08-2014, 19:37
Takipteyim konuyu deneyıp uygulayan varsa resım atabılırmı benimde ufak çiziklerim var

DOHC
14-08-2014, 21:10
Seryumu kullananlar pek becerememiş nette okuduğum kadarı ile. Bunu deneyenler daha sonra çekiç ile camı çatlatıp, kaskodan yeniletmiş genelde :P.
Verdiğin likte ürün kaldırılmış Hakan'cığım..... Bana benim bile uygulayabileceğim, makina gerekmeyen birşeyler lazım.....
Bakalım kışın ışık yansıması çok gözümü alırsa bakarız hal icabına.....

BATAK-RC
15-08-2014, 06:46
sonax'ın profesyonel ürünü vardı cam çiziğiyle ilgili ama sadece çok çok ince çizikleri alıyo hatta çizik sayılmayacak kadar küçükleri o yüzden bence fiyatına değmez. seryum oksit daha etkili gibi geliyo bana bende fırsat bulunca farlarıma yapıcam

Chatin
16-08-2014, 00:36
Bence bu çizikler bile ön camı değiştirmek için yeterli. Kaskolar illa kırık falan diyorlar ama bu çizikler kazaya neden olabilecek çizikler. Sizin yerinizde olsam orjinal camı ile değiştirirdim. Doraglass firmasının bir acentesini bulun ve durumu izah edin. Bir acente yapamam falan dese bile bir başkası hiç beklemediğiniz şekilde yardımcı olup hemen sorununuzu giderebiliyor. Her konuda da yardımcı oluyorlar.

Bolkar1st
16-08-2014, 07:35
sonax'ın profesyonel ürünü vardı cam çiziğiyle ilgili ama sadece çok çok ince çizikleri alıyo hatta çizik sayılmayacak kadar küçükleri o yüzden bence fiyatına değmez. seryum oksit daha etkili gibi geliyo bana bende fırsat bulunca farlarıma yapıcam

Duydugum ve okuduğum kadarıyla farlar icin biraz fazla geliyormuş bu ürün farlar icin ozel meguaris in ürünü var kullandım gayet memnun etti

BATAK-RC
16-08-2014, 12:59
Duydugum ve okuduğum kadarıyla farlar icin biraz fazla geliyormuş bu ürün farlar icin ozel meguaris in ürünü var kullandım gayet memnun etti

benim farlar mika değil cam olduğundan bide ince ince taş izlerinden dolayı seryum oksit düşünüyodum meguars'ın cam far için bi ürünü varmı ?

BATAK-RC
16-08-2014, 13:05
cam farlar için soruyorum acaba camı parlatamazsak mat görünümünü alamazsak vernik atmak parlamasını sağlarmı mantıklımı acaba ?

Bolkar1st
16-08-2014, 19:15
cam farlar için soruyorum acaba camı parlatamazsak mat görünümünü alamazsak vernik atmak parlamasını sağlarmı mantıklımı acaba ?

Meguaris in plastik icin kullanılan ürünü var cam icin yok diye biliyorum :) cam uzerine vernik biraz parlaklık saglar belki ama tutarımı bilmiyorum