PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi standalone u kullanmalı ?

boosted_pug
14-09-2008, 09:15
Arkadaşlar yeni bir setup a geçicem ve standalone kullanmak istiyorum arabam saxo vts turbo 600cc enjektörlerim war ve ortalama 1 bar ile 1.5 bar arasında arabamı kullanmayı planlıyorum sizce en kolay bağlamak ayarlamak ve fiyat / performans olarak bana en uygun olacak olarak hangi beyni kullanmalıyım

aklımdaki birkaç marka

greddy e-menage
megasquirt
aem fic (en son tercih olarak)

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Burak Kasim
14-09-2008, 09:46
Ilk once projen icin basarilar dilerim.

Megasquirt hakkinda bi bilgim yok ama 1. ve 3. su standalone diil piggyback'tir.

Hızlı_Fransız
14-09-2008, 09:48
mega iyidir benim arkadaşoım e30 turboda kullanıyo dışarda gayet güzell. 580 hp problem yok...

RCkid
14-09-2008, 11:24
saxo için vems bence. direk plug and play

boosted_pug
14-09-2008, 11:50
arkadaşlar fikirleriniz için teşekkürler

greddynin e-menage ultimate ini düşünüyorum blue box işime yaramaz şuan smt6 war hemen hemen aynısı o yüzden aem e son tercih dedim piggyback olduğu için

megasquirt hem ucuz hemde çok fonksiyonlu ve geliştirilebilir ama bildiğim kadarıyla e30 larda enjeksiyon sistemi biraz farklı yani hepsi aynı anda tetikleniyomuş acaba bizim arabalardaki gibi multipoint enjektion u destekliyomu megasquirt onu bilmiyorum ( tam emin değilim yanlışım warsa düzeltin lütfen)

vems açık konuşmak gerekirse çok pahalı o yüzden onu pek düşünmüyorum ortalama 500 ile 1000 ytl arası bişi lazım

arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz başka standalone beyin warsa çok memun olurum teşekkürler

tool
14-09-2008, 11:59
ms ile detay ariyorsan;
http://www.msextra.com/index.php

106 falanda rastladim ayrica ayni forumda..

Schumi
14-09-2008, 11:59
Pahalı ama en mantıklı seçenek Vems. Vems pahalı gelirse OMEX ürünlerindede tak çalıştır şeklinde standalone var. Omex ve Vems İngiltere ve Fransa PugTuning de çok sık kullanılan 2 standalone. AEM için Piggyback demişsin ama e-Manage de öyle. Oda piggyback. Fiyatını bilmiyorum ama tavsiyem OMEX'i araştır.

boosted_pug
14-09-2008, 12:17
teşekkürler arkadaşlar yurtdışında bi eleman buldum 206 sında ms kullanıyomuş ona mail attımda cvp bekliyorum

birde e-menage ultimate piggyback mi ? kafam karıştı

tool
14-09-2008, 12:30
emanage kesinlikle pigidir :D

RCkid
ultimate ve fic direk piggyback, şu an smt kullanıyorsan, bunlarla yapabileceklerin çok farklı değil

Burak Kasim
teşekkürler arkadaşlar yurtdışında bi eleman buldum 206 sında ms kullanıyomuş ona mail attımda cvp bekliyorum

birde e-menage ultimate piggyback mi ? kafam karıştı

Evet Piggyback e-management ultimate'te.

Schumi
14-09-2008, 12:33
ultimate ve bluebox piggybacktir. Yukarıda link verilen forumda 106 gti üzerinde MS kullanan 2-3 kişi gördüm. Onlarlada iletişime geçebilirsin. Mevcut tesisatı bozmadan gayet güzel montaj yapmışlar.

khan
14-09-2008, 13:35
megasquirt isini gorur her turlu injection ve ignition setubina gore ayarlanabilir. fakat biraz ugrastirir.

vems direk bolt on ve baya guzel.

ben olsam, eger hakkaten cok bol secenekli olsun istiyorsan haltech e8 veya e11.

boosted_pug
14-09-2008, 17:16
teşekkürler arkadaşlar haltech e baktım ama bütcemi aşıyo malesef sanırım en uygun ms olucak gibi bilgileriniz için çok teşekkürler proce başlayınca fotoları koyucam

utkuselamoglu
14-09-2008, 18:44
teşekkürler arkadaşlar haltech e baktım ama bütcemi aşıyo malesef sanırım en uygun ms olucak gibi bilgileriniz için çok teşekkürler proce başlayınca fotoları koyucam

Arkadaşlar yeni bir setup a geçicem ve standalone kullanmak istiyorum arabam saxo vts turbo 600cc enjektörlerim war ve ortalama 1 bar ile 1.5 bar arasında arabamı kullanmayı planlıyorum sizce en kolay bağlamak ayarlamak ve fiyat / performans olarak bana en uygun olacak olarak hangi beyni kullanmalıyım

aklımdaki birkaç marka

greddy e-menage
megasquirt
aem fic (en son tercih olarak)

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

greddy e-manage ve aem fic stand alone beyin değildir... stand alone olarak kms, omex ve vems 3.3 genboard yada dp engineering den plug and play olarak alabilirsiniz... eğer güç istiyorsanız veya ciddi bi tune stand alone beyin almalısınız...

Ranthor
14-09-2008, 20:20
megasquirt var istersen

boosted_pug
14-09-2008, 22:26
arkadaşlar teşekkürler ben greddynin blue box ının piggy olduğunu biliyodum ama ultimatenin standalone olduğunu sanıyodum ona mahsuben greddy i en başa yazdım aem e son tercih dedim ultimatede piggy olduğuna göre o da şuan için beni pek ilgilendirmiyo dediğiniz gibi standalone bişi arıyorum ama malesef bütcem en fazla 1000 ytl civarı çıkabilirim plug end play olması çok güzel bi özellik ama öbür türlüde pinout lardan yada devre şemasından bağlantıları yapabilcek elektronik bilgim war

1000 ytl ye kadar tavsiye edebileceğiniz başka birde temini kolay standalone warmı acaba başka msj yazan herkese teşekkürler

SubieGuy
14-09-2008, 23:10
şimdiye kadar 3 tane Megasquirt yaptım kitlerden, lehimiydi falan uğraştırıyor ama hazır satılanları da var. sensörleri vs ile aldığında bayağı bir yüksek boostlara kadar destekliyor. Ateşlemeyi de megaquirt&spark ile yapıp boost kontrolüne kadar daughter board ile yapabilirsin, o durumda EVC MBC gibi kontrolerlere de gerek kalmıyor.
MS ile bank injection yapabiliyorsun. Yani 2'şer bank halinde, aynı anda enjektörler 1ile3 sonra da 2ile4 işiyor. Ateşleme de wasted spark yaparsan aynı şekilde 2şer bank halinde ateşlenip bir kıvılcım egsoz strokunda çakıyor.

Kendin uğraşabiliyorsan, biraz mekanik ve elektronik bilgin varsa Megasquirt çok zevkli ve öğretici bir beyin. Ama klasik müşteri gibi davranıp, ustanın kucağına atıp bunu tak diyebileceğin birşey değil, kimse onun tek tek kablolamasıyla, sensörleriyle, kalibrasyonuyla uğraşmaz, önceden söyleyeyim. Kendin öğrenip uğraşacaksan dal derim, yoksa biraz daha para biriktirip, plug and play birşeyler bak.

boosted_pug
15-09-2008, 00:00
subie guy çok teşekkürler megasquirt ile ne gibi kalibrasyonlar yapmam lazım elektronik ve mekanik olarak sorun yaşıcamı sanmıyorum sadece merak ettiğim staminitör relay board yok şaft triger tekerleği felan bunların hepsini almam gereklimi yoksa sadece kiti ve harnesini alsam yeterli olurmu

Ryhn
12-11-2008, 11:37
megasquirt hakkinda bilgi istersen bakabilecegin birkac adres. Mazdalar icin megasquirtPNP modelleri var ama baska hangi araclara var bilmiorum.
www.diyautotune.com
www.miataturbo.net bu sayfada megasquirt icin ayri bolum var ve cok ise yariyor.
www.megasquirt.info

Onuralp
12-11-2008, 11:40
Megasquirt bildiğin DIY, o kadar bilgiliysen yap derim. :D

Ryhn
12-11-2008, 19:25
bir tane yaptim zaten ve calisiyor. suan ikincisi yolda MSPnP benzeri bisi icin ugrasiyorum.

boosted_pug
03-12-2008, 03:02
arkadaşlar bugün megasquirt II ve stiminatör ümü aldım ve lehimlemeye başladım hatta bitti diebilirim bir iki ayar kaldı en kısa zamanda nasıl olduğunu sizlerle paylaşıcam herkese teşekkürler

boosted_pug
06-05-2009, 21:21
megasquirt coil on plug dahil birçok sistemi destekliyo ben wasted spark kullanıyorum ama settings den değiştirip stimle istediğin simülasyonu yapabiliyosun