PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel egzoz sesi

salikocan
15-08-2014, 13:27
Hep tartışılır çeşitli videolar konur benim sormak istediğim tabikide ses alınır videoları canlı örnekleri mevcut peki nasıl yapılır ?

1.5 dci 13 model clio 4 90 beygir aracımdan birazda olsa güzel bir ses almam için yapmam gereken nedir ?

Ayb
15-08-2014, 13:31
Dp+ egr iptali + düz boru+ sona spor susturucu.
Sesin güzelligi tartisilir orasi ayri.

35AR5226
15-08-2014, 13:31
komple 60 lık yada 51 lik düz boru cekmeniz yeterlidir

salikocan
15-08-2014, 13:44
şimdi sadece orta iptali 51 lik düz boru ve sona güzel bi susturucuyla ses alabilirmiyim t?

35AR5226
07-09-2014, 10:19
susturucuya gerek yok komple boruyu cek sona kadar alırsın bende öyle ve ses cok tatminkar

Oznsrl
07-09-2014, 11:06
partikül var clio 4 lerde en son arıza lambası yüzünden iptal edilemiyordu yazılımla çözüldümü bilmiyorum onun dışında son susturucuya gelmeden önce vana sistemi var orjinalden ya onu iptal etmek lazım oda olurmu bilinmez onu kullanarakta bi sistem yapılsa zaten alt devirlerde ses çıkmaz üstlerde belki vana açıldıkca çıkar deneyip görmek lazım

AlpEren
07-09-2014, 11:31
https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=ZSUMVNimHsXhPLTIgIAN&url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DE2ZDxz1tE8I&cd=8&ved=0CC8QtwIwBw&usg=AFQjCNHiNY59C537wYKiiIrkzBK7I5sJBg&sig2=fdK_YkRQ5o0eFMWBnT2IhA

Bu benim aracimin sesi downpipe ve son iptali var orjinal orta susturucu yerinde ..

35AR5226
07-09-2014, 19:38
https://www.youtube.com/watch?v=DWaOd4UlFPk
buda benim eksoz sesi şuan bi işlem daha yaptım daha fazla bağırıyo

i-vtec07
23-08-2015, 21:20
ufak bi güncel olsun . arkadaşlar bendede yeni kasa symbol 90 lık 1.5 dcı var . sanırım euro 5 şu yeni nesil dcı lardan yani .

şimdi yarın son susturucuyu aldırıyim diyorum , foşultu şeklinde rüzgar sesi çıkar mı ? en çok korktuğum konu o . hafif tok bi ses olsa yeterli benim için . youtube da genelde 1.5 dcı larda son susturucuyu iptal etmişler . çok bi beklentim yok, maksat bişeyler yapmış olmak uğraşmak yani ,

tavsiyeniz nedir ?

mhuratboz
23-08-2015, 21:56
Bendede Clio4 Var Zaten Dizellerde Sadece Sadece Son Susturucu Caf Başka Susturucu Yok Bende Son Susturucu Iptal Yazılım Var Kesinlikle Ses Cikmıyor Araç Sadece Partekul Filtresini Otomatik Olarak Açtığı Zaman Ses Çıkıyor O Kadar Oda Üflenti Gibi Ilerleyen Zamanda Sadece Dp Yaptiricam. Hem Güç Alma Adına Hemde Ufak Tok Bi Ses

i-vtec07
23-08-2015, 22:03
https://youtu.be/PReq9Bm0Pdw

Teşekkürler . Bu linkteki arkadaş son iptal yazmış sadece. Sırf bu videodan sonra yaptırmak kafama yattmıştı. Ama sizde tavsiye etmediniz . Kararsız kaldım biraz daha araştırıcam bakalım .

ertantamer
23-08-2015, 23:19
Bende hafiften ıslık sesi gibi bişey düşünüyorum kuzenim dizel ceedine egzoz kafalıgı taktırmış hafiften bir fuşş sesi var. Böyle bişeyin nasıl oldugunu bilen varsa dizel için yardımcı olabilir mi ?

B.Koçer
24-08-2015, 00:31
Bende hafiften ıslık sesi gibi bişey düşünüyorum kuzenim dizel ceedine egzoz kafalıgı taktırmış hafiften bir fuşş sesi var. Böyle bişeyin nasıl oldugunu bilen varsa dizel için yardımcı olabilir mi ?
Lütfen YAPMA

aykutsafakyaman
24-08-2015, 09:02
https://youtu.be/PReq9Bm0Pdw

Teşekkürler . Bu linkteki arkadaş son iptal yazmış sadece. Sırf bu videodan sonra yaptırmak kafama yattmıştı. Ama sizde tavsiye etmediniz . Kararsız kaldım biraz daha araştırıcam bakalım .

Dizel clio bi tek son susturucu var diye biliyorum. Dp + komple duz boru sizin isinizi görür.

Mehmetmert
24-08-2015, 09:10
-Dpf iptal etmeden ses kesinlikle alamazsiniz
-O vana dediginiz klapenin sesle alakasi yok,daha verimli motor calismasi icin o klape iptal etmek mantiksiz olur,sesle alakali birsey degil yani...
-DPF Temizlerken susturucu ustunde bile ses cikiyor,susturucusuz daha cok hava sesi cikiyor ama ufleme sesi sadece...
-Hatta son susturucu sokenler bence bak pressure dusuklugunden dolayi araclari geri bile dusmus olabilir...

OMTechJr.
24-08-2015, 09:32
Et kalınlığı ne kadar kalın bir boru kullanırsanız o kadar güzel bir ses gelecektir. Dolgun ses gelir ve motor sesini bastırdığınız gibi kulak tırmalamayan bir ses olur. Tabi komple olacak şekilde. Islık mıslık o işlere girmeyin nolur ya.

dqn
24-08-2015, 09:38
1.4 tdı da ne varsa söktürdüm kat+son.Ben yaptım siz yapmayın:) Hem araba ölüyor hemde sesten durulmuyor..Kat iptal son takılı birde güzel bir egzoz ucu en güzeli.Tabi 1.4 tdı için konuşuyorum.

ertantamer
24-08-2015, 11:18
Lütfen YAPMA

Hahahah biliyordum böyle yorum geleceğini kendimi ifade edemedim bu ekmek arabalarındaki ıslık gibi değil. Bende sevmiyorum o rezalet şeyi. Hafiften rüzgar sesi gibi tam öylede değil örnek gösterebileceğim bi ses yok şuan keşke bulabilsem. Fluncelerde felan da çıkıyor o ses dip gaz yapınca

mikelazi
24-08-2015, 12:55
kat iptal 51 düz sonda 51lik kapalı susturucu.araç 3 silindir.bagzen ses çok hoşuma gidiyor.bagzende kasıyor.yani ortaya karışık.ama perf.ta baya farkettigi için böyle devam.

hkkcn
24-08-2015, 13:35
ne var ne yok altta sök hepsini krom 63lük düz boru ile inanılmaz bir ses alırsın 1.7dti da kullandım ses çok efsaneydi :D sona spor susturucu takarsan ses biraz daha hafifler

i-vtec07
24-08-2015, 17:10
evet bu gün gittim sanayiye . 2 tane farklı eksozcuya girdim . muhabbet şu şekilde;

ben- s.a
eksozcu- a.s
ben- abi şunun sonu susturucuyu alsak nasıl olur . hafif bi ses alırmıyız.
eksozcu- küçük bi tebessüm :D valla parana yazık, dpf yi iptal etmeden hiç ses çıkmaz. yap dersen yaparım ama .
ben- tamam abi öyleyse . hayırlı işler

ordan çıkıp başka bi eksozcuya gittim oda tavsiye etmedi .

ıslık sesi çıkar diye zaten korkuyodum eksozcularda sökme deyince . cam filmi yaptırıp ,klasik aksesuarcı işciliğine sinirlene sinirlene eve geldim .

sonuçmu: satıcam kodumun dizelini .

Mehmetmert
24-08-2015, 18:20
Ya hani soksen susturucuyu %1 belki artiyordur anlamiyorsun bile :)
Zaten belli bir sureden sonra pejo j9un guncel motoruymus gibi geliyor bana sesi :)

i-vtec07
24-08-2015, 19:07
Ya hani soksen susturucuyu %1 belki artiyordur anlamiyorsun bile :)
Zaten belli bir sureden sonra pejo j9un guncel motoruymus gibi geliyor bana sesi :)

aynen ben şu ıslık sesinden çekindim bide . eksoz cularda tavsiye etmeyince vazgeçtim . bi önceki mesajında dediğin doğruymuş :) tşk .

RSX
24-08-2015, 21:46
Eksoz işini bende düşünüyorum 1.6 hdi nasıl çıkacak bakalım adanaya izine gidince yapılacak. En güzeli benzinli turbo araba, hiç düşünmeden git çektir komple düz boru sona da warex tamamdır :)

Lee-on!
26-08-2015, 02:17
Dizel araçta alt tarafta sökeceğiniz herşey yazılımla desteklenmediği sürece getiri değil götürü yapması muhtemel olacaktır. Ses almak istiyorsanız kat iptal olacak komple düz çekeceksiniz... Go kart gibi gezersiniz o zaman. Çok kafa ütüler derseniz sona freeflow veya custom bi susturucu atarsınız gayet iyi olur. Çap ne kadar geniş olursa o kadar tok bi ses çıkar. Çıkış çapı daraldıkça özellikle üst devirlerde o minibüs egzozları gibi teneke sesi rüzgar sesi vs dediğiniz şeyi almanız muhtemeldir. Kendi aracımda dp + komple 60 düz + custom warex var, beklentinize göre değişir tabii ama muazzam bir sesi var. Ancak dizelden amacınız ses almaksa maliyetli olur. Dediğim gibi motor içine girileceği veya yazılımla destekleneceği zaman yaptırım derim aksi halde gecikme olur altlarda... Kendim birkaç kombine denemiş olarak söylüyorum yazılımdan sonra iki egzoz üst üste takmış kadar farkedecektir ses...

sadun94
08-09-2015, 15:05
Islik mislik bosver abicim. Turbodan sonra kaclik boru ise dumduz gel on koltuk hizzasinda bitir, candir :D