PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Y17DT Mazot pompası hakında.

1JZ
17-08-2014, 16:19
Merhaba arkadaşlar, 1.7dti ler bazıları canlı performansı yerinde ve ölü yürümez yazılım yapsan bile tatmin etmez.
Benim ilk corsa m 160 bin km orjinal idi motoruna anahtar değmemişti yazilim ile guzel olmuş idi.
Ikinci corsa ise motoru bir kaç defa yapılmış orjinal 75hp yerine olsa olsa 60hp olurdu.
motor yeni silindir pistonlar sekman yatak sibob kapak ama güç yok.
Bu motorlarda en önemli aksam mazot pompası.
Mazot pompası modifiyesi yapan puluncer çapı büyütmek oluyormu, pompa iç basıncını yükseltmek işe yarıyor mu bilgisi olan paylaşalım.

fthm
25-08-2014, 11:40
sorunu pompaya bağlamamak lazım..akışmetre , emme egr tıkanmadı , katalizör dolması gibi performansı etkileyen çok fazla husus var corsada..öyle örnekleyim benimde corsam var 2 yıldır bi dönem performans kaybı ve aşırı duman sorunum vardı..emme egr temizliği akışmetre değişimi ile en kötü 10-12 beygir almıştır araç..pompayı ellemenize gerek yok yüksek güçlere rahat dayanır..

5ani5 mk3
27-08-2014, 22:57
2003 den beri opellerle uraşıyorum opel yetkili servisinde 5 yıl çalışmış biri olarak elimden çok corsa geçmiştir dti mazot pompa arızası yaşadıgım 3 arabayı geçmez sorunun sebebi kalitesiz kirli kumlu sulu mazot.

berkay_aydin
27-08-2014, 23:46
Geç marş ve az yakma durumu var mı ? bana göre karakteri olan araçlar, zamanında yapılmış bakımlarıda önemli, yeni motordan güç alamazsınız ilk başlarda böyle bir durumda var...