PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung tv bağlanma hakkında...

murat86
19-08-2014, 12:42
İyi günler keyifli forumlar herkeze. Samsung UE40H6270 smart tv Satın aldım 1 hafta kadar oldu özelliklerini araştırırken Cep telefonumu ve pc mi bağlıyabileceğimi ögrendim yaptıgım denemelerde sonuc alamadım, screen mirroring özelliğini kullanamıyorum (donanımsal bi hata yüzünden bağlantı yapılamıyor) diye bi yazı çıkıyo bu telefonda yaşadıgım sorun telefonum note 3.
Diyer bi sorunumda smart view 2 yi kurmamı söyluyo tv nin kendi demosu, kurdum gerekli adımları yaptım connect to tv diyorum televizyonu görmüyor, bende smart view 1 i kurdum ordada bi goruyor bi gormuyor gordugu zaman baglana basar basmaz kayboluyo. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

by.gkn
19-08-2014, 16:45
tv ve telefon aynı wifi ağına bağlı durumda mı?

murat86
19-08-2014, 17:11
Evet ama pc kablo ile bağlı (tv,telefon) aynı wifi

by.gkn
20-08-2014, 11:21
Bilgisayarı hiç denemedim ama babamın samsung note 2 ile samsung smart tv ye görüntüyü screen mirroring ile aktarabiliyorum. Pcden de media playerda açtığım videoyu şurada oynat özelliğinden tvyi seçip aktarabiliyorum ama farklı şekilde bilgisayardan denemedim hiç. Tv modelleri farklı olduğundan smarttv versiyonu farklı olabilir o yüzden sorun için direk net birşey söyleyemiyorum ama samsungun kendi sitesinde teknik forumları var olmadı bir orayı araştır.

MCN21
20-08-2014, 11:23
Bizde de note 2 var screen mirroring ile hic sikintisiz baglandik , baska telefon deneme sansiniz var mi.? Belki tv de modulde sikinti vardir.

murat86
20-08-2014, 12:18
Bilgisayarı hiç denemedim ama babamın samsung note 2 ile samsung smart tv ye görüntüyü screen mirroring ile aktarabiliyorum. Pcden de media playerda açtığım videoyu şurada oynat özelliğinden tvyi seçip aktarabiliyorum ama farklı şekilde bilgisayardan denemedim hiç. Tv modelleri farklı olduğundan smarttv versiyonu farklı olabilir o yüzden sorun için direk net birşey söyleyemiyorum ama samsungun kendi sitesinde teknik forumları var olmadı bir orayı araştır.

Vaad edilen özellik olarak pc de olusturduğum bir klasorde olan video muzik vb. dosyaları kablosuz olarak oynatacagı idi. Aslında Çok da sorun değil ama en kötü hard disc alıp içine yükler izlerim ama boyle bi özelligi varken kullanmak isterim acıkcası :) Screen mirroringi birazdaha kurcalıcam teknik yardım alıcam en kötü çok teşekkür ederim yardımların için...

murat86
20-08-2014, 12:20
Bizde de note 2 var screen mirroring ile hic sikintisiz baglandik , baska telefon deneme sansiniz var mi.? Belki tv de modulde sikinti vardir.

Samsung kullanan evde kimse yok ne yazıkki, Basit bi işlem aslında ama anlamadım donanımsal bi sorun var diyo telefon dediğiniz gibi baska bi telefonda deneyip bakmak gerekir. Aceba tv de bi açma kapama gibi biyer olabilirmi screen mirroring için ?