PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başka şehirdeki aracın devrini verme

drn106
20-08-2014, 10:54
Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da bir 106 quiksilver var ruhsatı benim adıma, bir akrabama devrini yapmak istiyorum, ancak ben İstanbul'dayım. Aramızda güven problemi yok ancak ben İstanbul'daki bir noterden kendisine devir yapmak istiyorum (doğal olarak ruhsat Ankara'da).

Ankara'ya gidiş geliş yapmadan nasıl bu işin içinden çıkılabilir?

teşekkürler.

RickPierOneiL
20-08-2014, 10:56
Noterden vekalet verip vekaleti mail veya fax yolu ile gönderin Ankara'ya kendisi satışını yapsın oradan.başka yolu var mıdır bilgim yok.

ersandeniz
20-08-2014, 10:58
Noterden vekalet verip vekaleti mail veya fax yolu ile gönderin Ankara'ya kendisi satışını yapsın oradan.başka yolu var mıdır bilgim yok.

noter vekaletin aslını istiyordu en son, vekaleti kargolayabilirsiniz

rebelh
20-08-2014, 10:58
araç kimdeyse onun bir tanıdığına araç satışına dair vekalet vereceksiniz oda sizin adınıza aracı alan kişiye satıcak
fax ya da mail geçersiz olur postayla göndermelisiniz diye biliyorum ayrıca vekalet vereceğiniz kişinin vekalet sırasında sizinle satış sırasında alacak arkadaşla olması gerekir
yani istanbuldan ankaraya giden bir arkadaşınızla falan çözersiniz ancak

TayfunS
20-08-2014, 11:02
Uzerime olan aracin satisi ve yeni arac alisi icin vekalet verdim babama.

Ruhsat fotokopisi ve 2 fotograf ile notere gidiyorsunuz 70 80 tl ye cikariyorlar evragi. Kargo ile yolladim, uzerime yeni araci aldi

drn106
20-08-2014, 11:02
Herkese teşekkürler peki belirttiğim gibi ruhsat Ankara'da, bu durumda ruhsatı da beklemem mi gerekiyor? Aracın devrinin yarın acil yapılması lazım.

drn106
20-08-2014, 11:04
Uzerime olan aracin satisi ve yeni arac alisi icin vekalet verdim babama.

Ruhsat fotokopisi ve 2 fotograf ile notere gidiyorsunuz 70 80 tl ye cikariyorlar evragi. Kargo ile yolladim, uzerime yeni araci aldi

Aynen bu bilgileri istiyordum ben de, teşekkürler, peki fotoğraflar vekaleti vereceğim kişiye mi bana mı ait olacak?

TayfunS
20-08-2014, 11:08
Size ait olacak fotograflar. Kolaygelsin

TayfunS
20-08-2014, 11:12
Ruhsatin fotokopisiini faxla edinebilirsiniz ancak noterdeki görevli ornegin jetta 1.6 fsi yerine psi yazmisti. Alinca muhakkak kontrol edin cunku faxla gelince harfler okunamayabiliyor