PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : spor yay kestirme

olcay_bora
15-09-2008, 02:43
standart yayları kestirmenin sağlıklı olmadıgını biliyorum ama 3.5 lik yayı kestirip 5 6 lık gibi bi yay elde etmek sağlıklı olur mu sorunla karşılaşır mıyım bu konuda hiç bir fikrim yok beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü ikinci el 5 veya 6 lık yay sanırım kolay bulamıcam

Safak
15-09-2008, 02:53
standart yayları kestirmenin sağlıklı olmadıgını biliyorum ama 3.5 lik yayı kestirip 5 6 lık gibi bi yay elde etmek sağlıklı olur mu sorunla karşılaşır mıyım bu konuda hiç bir fikrim yok beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü ikinci el 5 veya 6 lık yay sanırım kolay bulamıcam

Sen geçenlerde aracının virajlarda diğer araçlardan daha kötü bir kontrolu olduğundan bahsetmemişmiydin? :)

Tekrar spor yay al bence sen :) Kesersen düşer, hoş durur ama anladığım kadarı ile sen fazla zorluosun o arabayı şehir içinde, başın ağrır, hatta başın acıyabilir :)

Rockford
15-09-2008, 07:34
spor yayların cogu progressivedir yani baklalar arası yükseklik ve esneme degişkendir kesersen yay ın tum karakteri ve amacınıda yoketmis olursun :) bu işin gerci progressive i linear i yok yay kesmenin her türü tehlikeli ama progressivelerde daha bi tehlikeli :)

olcay_bora
15-09-2008, 08:04
evet virajda arabasından şikayetçi olan bendim :) şehir içinde sınırları aşmamak şartıyla zorluyorum. Dedim madem yay var biraz daha basılsın hem yola yansıttıgını gözlerede yansıtır. Daha önce de böyle bir şey aklıma hiç gelmemişti sizlere danışayim dedim.. İnş şimdi kısa sürede daha düşük yayı bulurum. çok teşekkür ederim bilgileriniz için..

levent
15-09-2008, 09:39
5-6 lık yaylar mevcut piyasada 307 için :s bulamıcak bişey yok bence ;)

olcay_bora
15-09-2008, 17:29
sıfır var da ikinci el istiorum bütçe kısıtlı bu aralar :S

Absinthé
15-09-2008, 17:49
Canına ve malına zarar gelmesini istemiyorsan , SAKIN kestirme dostum...;)

deniz
15-09-2008, 18:12
kestırmemek en guzelı aslında ama zararlı oldugu yıllardır denır cevremdekı herkez kesık bende karsı olmama ragmen kestırdım ve hıc bırsey olmadı su ana kadar..
tabıkı cevremdekılere ve bana bır sey olmadı dıye olmıcak dıye bırsey yok sadece fıkır olsun ıstedım : )
not:bendekılerde spor 3.5luk yay ve kestım.
ayrıca orjınalıde kessen aynı rısk sporuda..

Diyadin
15-09-2008, 22:15

peugeot 307 ile 1 sene kesik yayla gezdik takoz gibi her yerinden ses geliyordu:icon13:

ardından eibach 5cm yay taktık kesik yayla düşüklüğü aynıydı ;)kesik yaylarda esneme adına hiç birşey yoktu kesinlikle agresif sürüş için uygun değil:icon13:

vtec2 aracımda sadece önleri kesmiştim ve ciddi anlamda kafadan kopma problemi yaşıyordum...

sonuç olarak ben sakin giderim benim için görüntüden ibaret diyorsan kes gitsin :D