PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suziki GSX-R f1 Sorunsalı

Pitbull...
26-08-2014, 12:43
Merhaba arkadaşlar motorum f1 lambası yaktı 2005 model 17 bin cevirmesi gerekirken 8 binde kesiciye giriyor nalet olasıca ankarada speed motora binmek çok zor binenler bilir.
Ustalar ya speed motora bakmıyor yada kucaga alma peşindeler 5 ustaya gittim hepside bilgisayara bağlamadan direk olarak 500 tl karşılıgında sorunu cözeceğini söyledi bi kaçı ise motorun enjektörlerini felan temizliyeceğini söyledi.

Bana bu konuda yardımcı olacak iyi ve uygun bir usta önerebilecek birisi varmı suan can çekişiyorum.

yusufcan_k
26-08-2014, 13:05
Merhaba arkadaşlar motorum f1 lambası yaktı 2005 model 17 bin cevirmesi gerekirken 8 binde kesiciye giriyor nalet olasıca ankarada speed motora binmek çok zor binenler bilir.
Ustalar ya speed motora bakmıyor yada kucaga alma peşindeler 5 ustaya gittim hepside bilgisayara bağlamadan direk olarak 500 tl karşılıgında sorunu cözeceğini söyledi bi kaçı ise motorun enjektörlerini felan temizliyeceğini söyledi.

Bana bu konuda yardımcı olacak iyi ve uygun bir usta önerebilecek birisi varmı suan can çekişiyorum.

endo yada ulusana gittiniz mi ?

TonyMontana
26-08-2014, 20:27

Kendi Suzuki GSXR motorumda başıma bir çok kez geldi,

FI lambası bir çok sebepten yanar asıl sebebini öğrenmen için hatanın kodunu görmek gerekir.

Kodu görmeden önce,

FI lambası genelde orjinal ekzosu söküp performans eksozu taktıktan sonra exup ta oluşan problemden dolayı ayarsızlıktan dolayı yanıyor. Eksozu değiştirmediysen problem olacagını sanmıyorum fakat Akünün degerlerini kontrol et.

Sendeki devir kesme sebebi muhtemelen enjektörlerden kaynaklı olabilir , motoru yıkadıktan sonra falanmı yaptı? Enjektörleri bi kontrol et

Motora ne kadar hakimsin bilmiyorum ama kendin arıza kodunu ögrenebilirsin.

Ecu selenin altında seleyi söküp ulaşabilirsin, ecunun yanında boşta beyaz bir soket var ona baglı olan kabloları kontak ettirip anahtarla kontagı actıktan sonra ekranda c ile baslayan hata kodlarını göreceksin,

Hata kodlarını veriyorum,

C00 HATA YOK
C14 - KELEBEK POZİSYON SENSÖRÜ
C15 - MOTOR SU SICAKLIK SENSÖRÜ
C21 - EMME HAVA SICAKLIĞI SENSÖRÜ
C22 - ATMOSFERİK BASINÇ SENSÖRÜ
C23 - tipover SENSOR (BY PASS YÖNTEMİYLE ÇÖZÜLEBİLİR SENSÖRÜN YENİSİNİ ALMANIZA GEREK YOK)
C24 - ATEŞLEME SİNYAL # 1
C25 - ATEŞLEME SİNYAL # 2
C26 - ATEŞLEME SİNYAL # 3
C27 - ATEŞLEME SİNYAL # 4
C28 - ORTA Gaz kelebeği AKTÜATÖR
C29 - ORTA KELEBEK POZİSYON SENSÖRÜ
C30 - ORTA GAZ KONTROL ÜNİTESİ
C31 - DİŞLİ POZİSYON SENSÖRÜ
C32 - ENJEKTÖR SİNYAL # 1
C33 - ENJEKTÖR SİNYAL # 2
C34 - ENJEKTÖR SİNYAL # 3
C35 - ENJEKTÖR SİNYAL # 4
C41 - YAKIT POMPASI KONTROL SİSTEMİ
C42 - KONTAK ANAHTARI SİNYAL
C46 - EGZOZ KONTROL VANASI AKTİVATÖR (SADECE 01-02 1000 06-07 600/750/1000)

Soruna kesin şekilde ulaşabilirsin.

phoenixs
26-08-2014, 21:36
hocam enjektör ler le yakıt pompası birde yakıt filtresini temizletin sorun ortadan kalkacaktır

Pitbull...
27-08-2014, 07:56
endo yada ulusana gittiniz mi ?

Gittim durumu anlattım bi kaç yerini temizlemekten bahsetti 400 tl dedi.Fakat bir ok yerde okudum ve bu sorunsalın cok kücük birşey olacagınıda söylediler mesela farın yanmasa bile f1 lambası yakıyor acaba f1 lambası yakınca motor kendini korumayamı alıyor diye düşünüyorum.

Kendi Suzuki GSXR motorumda başıma bir çok kez geldi,

FI lambası bir çok sebepten yanar asıl sebebini öğrenmen için hatanın kodunu görmek gerekir.

Kodu görmeden önce,

FI lambası genelde orjinal ekzosu söküp performans eksozu taktıktan sonra exup ta oluşan problemden dolayı ayarsızlıktan dolayı yanıyor. Eksozu değiştirmediysen problem olacagını sanmıyorum fakat Akünün degerlerini kontrol et.

Sendeki devir kesme sebebi muhtemelen enjektörlerden kaynaklı olabilir , motoru yıkadıktan sonra falanmı yaptı? Enjektörleri bi kontrol et

Motora ne kadar hakimsin bilmiyorum ama kendin arıza kodunu ögrenebilirsin.

Ecu selenin altında seleyi söküp ulaşabilirsin, ecunun yanında boşta beyaz bir soket var ona baglı olan kabloları kontak ettirip anahtarla kontagı actıktan sonra ekranda c ile baslayan hata kodlarını göreceksin,

Hata kodlarını veriyorum,

C00 HATA YOK
C14 - KELEBEK POZİSYON SENSÖRÜ
C15 - MOTOR SU SICAKLIK SENSÖRÜ
C21 - EMME HAVA SICAKLIĞI SENSÖRÜ
C22 - ATMOSFERİK BASINÇ SENSÖRÜ
C23 - tipover SENSOR (BY PASS YÖNTEMİYLE ÇÖZÜLEBİLİR SENSÖRÜN YENİSİNİ ALMANIZA GEREK YOK)
C24 - ATEŞLEME SİNYAL # 1
C25 - ATEŞLEME SİNYAL # 2
C26 - ATEŞLEME SİNYAL # 3
C27 - ATEŞLEME SİNYAL # 4
C28 - ORTA Gaz kelebeği AKTÜATÖR
C29 - ORTA KELEBEK POZİSYON SENSÖRÜ
C30 - ORTA GAZ KONTROL ÜNİTESİ
C31 - DİŞLİ POZİSYON SENSÖRÜ
C32 - ENJEKTÖR SİNYAL # 1
C33 - ENJEKTÖR SİNYAL # 2
C34 - ENJEKTÖR SİNYAL # 3
C35 - ENJEKTÖR SİNYAL # 4
C41 - YAKIT POMPASI KONTROL SİSTEMİ
C42 - KONTAK ANAHTARI SİNYAL
C46 - EGZOZ KONTROL VANASI AKTİVATÖR (SADECE 01-02 1000 06-07 600/750/1000)

Soruna kesin şekilde ulaşabilirsin.

Çok teşekkürler bunu denicem birazdan sonucları buraya yazarım.

hocam enjektör ler le yakıt pompası birde yakıt filtresini temizletin sorun ortadan kalkacaktır

Teşekkürler önemli olan bunların hepsini mındar etmeden pc ile cözmek benim iin onuda yukardaki arkadaş yazmış saolsun.

ibratice
28-08-2014, 00:10
bendede benzer sıkıntı vardı 8 dev sonra makine kalıyordu enson depo içi çok pas yapmış filtre komple tıkanmış biraz havayla felan açtım ama tam anlamıyla olmadı ama bayada fark etti sorun benzer bir şey olabilir.

İzzet Göçmen
28-08-2014, 00:54
MT de aynı sorun olmustu Atölye konusunda tüm forum seferber olmustu 20 sayfayı gecik msj vardı arayıp bulamadım,Sorun cözülmüştü ama