PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefondan araç kontrolü

kaan22
26-08-2014, 18:06
Merhaba arkadaşlar, 2013 Astra J 1.6 115 hp edition aracım var.
Nette Astra ile ilgili neler var neler yok diye bakarken şöyle bir videoya denk geldim;

Opel Astra J Mobil Phone Control - Otodiag (Android) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=tA17Mso6T2k)

Telefondan bluetooth ve internet üzerinden sesle komut imkanı veriyor.

Android uygulama linki isteyenkler için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=otodiag.enfortek.com.tr&hl=tr

Program Android işletim sistemi olan hernahi bir telefon ile kontrol edilebiliyor. Yalnız OBD2 SOKETİ ve FMS istiyor galiba ve bu konuda bir bilgiye ulaşamadım.

Sizce yaptırmak mümkün müdür?

Nightfish
26-08-2014, 18:07
Bizim araç takip sistemlerine entegre olarak kullanıyoruz bu Goblin cihazını. Ürünü almanız gerekiyor. OBD üzerinden bağlantısı yapılıyor.

kaan22
26-08-2014, 18:10
Bizim araç takip sistemlerine entegre olarak kullanıyoruz bu Goblin cihazını. Ürünü almanız gerekiyor. OBD üzerinden bağlantısı yapılıyor.

peki maliyet nedir tahmininiz ve güvenilirlik nasıl sağlanıyor ?

Nightfish
26-08-2014, 18:13
Maliyeti net olarak hatırlamıyorum ama ucuz olmadığını belirteyim. Araca bluetooth ile bağlanıyor. Bluetooth görüşme kitlerindeki gibi bir kodla telefon ve cihazı eşleştiriyorsunuz. Sonrasında araca çeşitli komutlar verebiliyorsunuz.

kaan22
26-08-2014, 18:27
Maliyeti net olarak hatırlamıyorum ama ucuz olmadığını belirteyim. Araca bluetooth ile bağlanıyor. Bluetooth görüşme kitlerindeki gibi bir kodla telefon ve cihazı eşleştiriyorsunuz. Sonrasında araca çeşitli komutlar verebiliyorsunuz.

evet bluetooth olayını gördüm bağlanmak istedim FMS bağlı değil diye bir bildirim verdi telefon.

Nightfish
26-08-2014, 18:30
Cihazı satın almadığınız için bağlanma şansınız yok. Küçük araçlara OBD, kamyon / otobüs tarzı araçlara canbus ya da FMS üzerinden bağlanıyor.

Cihazın asıl amacı araçtan gelen bilgileri okumak. Uygulamada gösterilenler de işin tuzu biberi :)

kaan22
26-08-2014, 18:39
Bana bilgiler lazım değil de, lazım olan tuzu biberi işte. Çok teşekkürler :)