PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S 2000,e Yay

EkReM
05-06-2006, 19:23
Selam arkadaşlar.çok yakın bir arkadaşımın aracına(s 2000) yay düşünüyoruz.fakat bazı şeyler duydum yurtdışındaki forumlarda s 2000,e sadece yay takıldığı zaman yol tutuşunda bozulmalar oluyormuş.bu konuda yorumlarınızı almak istiyorum.yurtdışı forumlarda spoon yay için çok iyi diyorlar.siz hangi markayı tavsiye edersiniz.
SAYGILAR

Oz`
05-06-2006, 20:04
vallahi takan var ama nekadar aman aman değiştirdiğini sanmıyorum sana coilover alman biraz daha mantıklı bence

tolga900
06-06-2006, 13:03
arkadaşlar tamam coilover mükemmel bir sey ileri teknoloji yol tutar yere basar ama unutmayın türkiye yollarındada arabayı 2 yıla kalmaz döker onun için biraz yumusak bir yay takmak daha uygun sanırım.Komple set takılan kaç araba ya bindiysem sağından solundan ses geliyor her yıl yok rot deeğiştir yok viraj demiri araba 5 km daha hızlı girecek diye hiç gerek yok ben türkiye kosullarına uygun olarak sadece eibach yayı uygun görüyorum.Arabamada şu anda bu yaydan istedim ve arabamın biraz yumuşicağı ama daha uzun ömürlü olacağına inanıyorum.Ama bu dediklerim sadece türkiye yolları içindir.Tavsiyem eibachdır.Saygılar

Oz`
06-06-2006, 14:14
coilover sert olucak diye bişiy yokki

halilcakir
06-06-2006, 14:24
Evet coil-over ayarlanabiliyor sertlik yükseklik vs...

tolga900
06-06-2006, 15:04
yumusakta olsa belli bir yere kadar zevk sizin benim arabada bilstein amortisör olduğu için zaten gerek yok.

Erol
07-06-2006, 08:28
s2000 almış yaylamı ugraşacak yaw coilover taksın geçsin bencede

Busted
26-06-2006, 17:43
arkadaşlar tamam coilover mükemmel bir sey ileri teknoloji yol tutar yere basar ama unutmayın türkiye yollarındada arabayı 2 yıla kalmaz döker onun için biraz yumusak bir yay takmak daha uygun sanırım.Komple set takılan kaç araba ya bindiysem sağından solundan ses geliyor her yıl yok rot deeğiştir yok viraj demiri araba 5 km daha hızlı girecek diye hiç gerek yok ben türkiye kosullarına uygun olarak sadece eibach yayı uygun görüyorum.Arabamada şu anda bu yaydan istedim ve arabamın biraz yumuşicağı ama daha uzun ömürlü olacağına inanıyorum.Ama bu dediklerim sadece türkiye yolları içindir.Tavsiyem eibachdır.Saygılar

elinden öpmek lazim senin ya :) abi arabada rotu bırak kullanma zevki kalmadı bendede coilover var yükseklik ayarı var ama sadece benimkinde H&R marka amerikasi 1300 dolar uydurukda bişi değil zannediyorsam ama arabanın ve benim içime etti yani okadar diyebilirim.

halilcakir
26-06-2006, 17:47
Sende sertlik ayarı yok galiba dostum o yüzden bu kadar rahatsız olmuşsundur bence...

Busted
26-06-2006, 17:48
ewt öyle bir ayar yok ama bildiğim kadari ile sertlik ayari olan coil overlar 2500 dolar gibi birşey farklı biraz standartcoiloverlardan

halilcakir
26-06-2006, 17:51
Fiyat konusunda bilgim yok ama sanırım yaşadığın sorunlar bundan.Hoş araba sürüngen gibi olduktan sonra ne olursa olsun dökecektir tabiki buda bir gerçek...