PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kia Cee'd 1.6 CRDI Intercool

Jamais Vu
30-08-2014, 10:30
Iyi günler,manuel 1.6 stock 128Hp olan aracıma yazılım yaptıracağım,yazılımdan önce intercool büyütme fikrim var,fakat kaç Lt intercool olması konusunda kararsız kaldım,veya stock turbo ile intercool büyütmek ne kadar gerekli onu düşünüyorum,ilk etapta yazılım+EGR iptali bi süre sonra da DP planım vardı,yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler

Mpower
30-08-2014, 10:49
Iyi günler,manuel 1.6 stock 128Hp olan aracıma yazılım yaptıracağım,yazılımdan önce intercool büyütme fikrim var,fakat kaç Lt intercool olması konusunda kararsız kaldım,veya stock turbo ile intercool büyütmek ne kadar gerekli onu düşünüyorum,ilk etapta yazılım+EGR iptali bi süre sonra da DP planım vardı,yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler

İnercooler büyütmeye gerek olmadığını düşünüyorum sadece yazılım ıle

MaXiGörKy
30-08-2014, 10:53
stage 1 yaptıracağın yazılımda intercooler değişmene gerek yok.

Mehmetmert
30-08-2014, 10:53
Bencede hic gerek bile yok buyutmeye...

Jamais Vu
30-08-2014, 11:02
Şuan memleketteyim,Mersine geçince yazılımı remap işini orda halledeceğiz,e tabi yazılım snrası büyütmenin anlamı yok,şimdiden kiti hazırlayıp orda halletmeyi düşünüyordum açıkçası,ilerde ufak bi ihtimal de olsa turbo upgrade ihtimali var ama o olmasa bile IAT düşük kalması amacıyla yapılması gereksiz mi olur yine de?

Mehmet Gazihan
30-08-2014, 11:17
Bencede hic gerek bile yok buyutmeye...

Mert soğutma kapasitesini arttırmak herzaman iş yapar ;)

Jamais Vu
30-08-2014, 11:21

Mehmet abi yazılımı Yasin abiyle atacaz inşallah,intercool büyütürsek veya stock kalırsa max kaç alırız yani intercool ne kadar farkeder ?

Mehmetmert
30-08-2014, 11:32

Tabiki abi her zaman is yapar ona lafim yok, ama ıntercooler buyutme butcesini ilk olarak dpf iptali+egr iptalime yatirip ardindan intercooler buyutme yapilsa daha mantikli olur.Yoksa kesinlikle buyusun intercoolerlar :)