PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : megane rs vs type r

nacrugu
17-09-2008, 10:32
http://www.vimeo.com/1640815

megane rs stock - 2 kişi

type r hafif volan , headers , apexi komple egsoz - 2 kişi

Eray Yümsel
17-09-2008, 10:41
rs stock derken egzost sesi ile blow off sesi geldi ?

bide typer erken basmasına rağmen geçememiş :) ama güzel deneme olmuş iki aracada maşallah

nacrugu
17-09-2008, 10:45
son susturucu iptal arti bow.. ses olarak etkileri varda gidişte pek bi etkisi yok dynoda hala 225 :D

AvcI
17-09-2008, 10:47
konya yolu yokuş yukarı spec @ güzel video :)

Kaan
17-09-2008, 10:59
Typer MaG Fatihin Typerımı?
Yokuş yukarı olduğu için kafa kafaya gitmişler megane rs torqunu kullanmış düzlükte durum farklı olurdu büyük ihtimalle her iki aracada maşallah

clioGT
17-09-2008, 11:02
maşallah uurcanım:D

BMK TypeR
17-09-2008, 11:05
tek tek ve duzlukte cok fark eder typer:)

chiefkadir
17-09-2008, 11:07
Güzel video olmuş.
Uğur haberleşelim bide bizim araptyper'la bakalım ;)

nacrugu
17-09-2008, 11:08
Typer MaG Fatihin Typerımı?
Yokuş yukarı olduğu için kafa kafaya gitmişler megane rs torqunu kullanmış düzlükte durum farklı olurdu büyük ihtimalle her iki aracada maşallah

evet fatih.. düzdede ayni yokustada :D

eski video zaten bu 4 ayı vardir rahat.

şu an yeni bişeyler yapmıs ama bilmiyorum simdi denesek ne olur =) onunda işler yoğun benimde görüsemedik bi türlü.

nacrugu
17-09-2008, 11:12
Güzel video olmuş.
Uğur haberleşelim bide bizim araptyper'la bakalım ;)

yapalim abi.. hayirli olsun bu arada renodan kacırdık seni :)

sovalye
17-09-2008, 11:12
video not found diyor

Kaan
17-09-2008, 11:15
evet fatih.. düzdede ayni yokustada :D

eski video zaten bu 4 ayı vardir rahat.

şu an yeni bişeyler yapmıs ama bilmiyorum simdi denesek ne olur =) onunda işler yoğun benimde görüsemedik bi türlü.

belli apexi egzos tek onda var ztn :D izmirde güzel bi polis anımız olmuştu fatihle polisin önünde vtec açtıda :hahaha:

kazasız belasız ikinizede tekrar bi deneme yapın:icon_tup:

sovalye
17-09-2008, 11:17
bende zamanında megane rs ile denemiştim..

bu da videosu
megane rs 4kişi
colt czt 3 kişi

http://www.emrahtube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9V 1o4a1B0T3UtUWc%3D&b=25

nacrugu
17-09-2008, 11:19
belli apexi egzos tek onda var ztn :D izmirde güzel bi polis anımız olmuştu fatihle polisin önünde vtec açtıda :hahaha:

kazasız belasız ikinizede tekrar bi deneme yapın:icon_tup:

ondan ben sağıma alıyorum hep boyle denerken fatihi.. cam acık olunca o ses çekilmiyor çünkü :) olan bizim kameramana oldu :D

eyvallah saol deneriz denk gelirsek artik :)

nacrugu
17-09-2008, 11:21
bende zamanında megane rs ile denemiştim..

bu da videosu
megane rs 4kişi
colt czt 3 kişi

http://www.emrahtube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9V 1o4a1B0T3UtUWc%3D&b=25

aile boyu roll olmus güzel video 3 kisi 4 kisi :)

video güzelde emrahtube nedir ya :D

ahmetgurlek
17-09-2008, 11:22
vidyo çok güzel olmuş uğur cum. eline sağlık. 2 araca da maşallah diyorum. uğur un rs ankaranın en güzel rs lerinden. yalnız uğurcum kadir abiye pek bulaşma derim ben, zira kadir abinin araba vidyodaki type r dan daha iyi yürüyor...

nacrugu
17-09-2008, 11:30
vidyo çok güzel olmuş uğur cum. eline sağlık. 2 araca da maşallah diyorum. uğur un rs ankaranın en güzel rs lerinden. yalnız uğurcum kadir abiye pek bulaşma derim ben, zira kadir abinin araba vidyodaki type r dan daha iyi yürüyor...

maksat sohbet muabbet abi eglenceli oluyor benzin haric.. :D bi uygun zamanda zaten bi bulusalim goruselim uzun zaman oldu abi :)

CemVteC
17-09-2008, 12:14
guzel bı deneme olmus 2sınede masallah bızde aksam guzel bı deneme yaptık ızmırde bakalım vıdeoları atarız aksama sanırım:icon_tup:

Eray Yümsel
17-09-2008, 12:15
guzel bı deneme olmus 2sınede masallah bızde aksam guzel bı deneme yaptık ızmırde bakalım vıdeoları atarız aksama sanırım:icon_tup:

bi sinyal geldi ama açıklama rica edeyim :)

CemVteC
17-09-2008, 12:17
vıdeolar suan telefonda atamadık daha aksam paylasırız ;)

Eray Yümsel
17-09-2008, 12:19
vıdeolar suan telefonda atamadık daha aksam paylasırız ;)

yahu uzatma işte söyle ne olcak sende :) sanki devlet sırrı :)

-aykt-
17-09-2008, 12:20
stock demişsiniz... Bunlar nedir acaba?

Arabanızın Modeli
megane rs

Arabanızdaki Modifiyeler
defi control unit II
defi boost gauge
defi oil press
defi ext
eibach prokit 3mm
samco t pice
hks ssqv
pipercross viper induction kit
forge blankingplate
michelin pilot sport 225 40 18"
rs jant 18"

CemVteC
17-09-2008, 12:21
s3 type-r cupra desem acıklayıcı olur sanırım

Eray Yümsel
17-09-2008, 12:24
onu zaten anladıkkkkkkkkkk sonuçları söyle cemmmmmm çatlatma adamıııııııııııı :D

DoDo_hamann
17-09-2008, 12:28

motor stock demek istemiştir,hava filtresi dışında performansı etkileyecek birşey yok o listede..forge blanking plate'de basıncı kaybetmemek için kullanılan bir parça diye biliyorum..

CemVteC
17-09-2008, 12:29
konuyu karıstırmayalım sımdı kendı konusmuzu acınca ızleyıp gorruruz dıyelım ama hepımız için tatmın edıcı bı denemeydı bu arada konuya donerssek megane rs de stoc değilmis yaa:rolleyes: :)

Kaan
17-09-2008, 12:36
videoları bekliyorum ismail akşama koyun.
Konu değişmesin arkadaşlar kaldığımız yerden devam!!!!!

Onuralp
17-09-2008, 12:45
Kepekli spec... :D

TYFF
17-09-2008, 14:02
miltek sistem egzosu + 12 hp
jid perf. chip +40 hp
RS'e bunların uygulanması yeterli ....

chiefkadir
17-09-2008, 14:05
maksat sohbet muabbet abi eglenceli oluyor benzin haric.. :D bi uygun zamanda zaten bi bulusalim goruselim uzun zaman oldu abi :)Aynen ;) Bu haftasonu havalarda serinken biraraya gelelim ;)
İkitane daha bizim ayarda Turbo var ;)

chiefkadir
17-09-2008, 14:07
onu zaten anladıkkkkkkkkkk sonuçları söyle cemmmmmm çatlatma adamıııııııııııı :DSonuçta S3 güzel gitmiş.Typerda zaten maşallah..Cuprayı duymadım ;)

AvcI
17-09-2008, 14:18
yaw bi s6 bulunda bende geleyim :D

Ranthor
17-09-2008, 14:39
Bu listedeki hic birsey guc vermez, hatta blow off eksi:(

can_ank
17-09-2008, 14:58
Aynen ;) Bu haftasonu havalarda serinken biraraya gelelim ;)
İkitane daha bizim ayarda Turbo var ;)

Şu işi cuma cumartesi akşamları yapmıyalım:D:D şöyle perşembeden ya da pazar basalım. ***** haftasonu en verimli akşamlar cumartesi pazar oluyo.:soru::soru:

Bu arada maşallah uğurcan'cım:cool:

chiefkadir
17-09-2008, 15:34
Şu işi cuma cumartesi akşamları yapmıyalım:D:D şöyle perşembeden ya da pazar basalım. ***** haftasonu en verimli akşamlar cumartesi pazar oluyo.:soru::soru:

Bu arada maşallah uğurcan'cım:cool:Bu perşembe yani yarın yağmur olmassa org.var ;)
Megane Rs lerden gelmek isteyen olursa pm bekliyoruz ;)

cheers
17-09-2008, 15:52
Fatıh ile tekrar deneyın bence :D

MaG
17-09-2008, 15:53
uğurcanım baya olmuştu bu denemeyi yapalı.. fakat yokuş etkisi baya etkilemişti burda cold air olmasına ragmen eski videolarda v2 varken bile düzlükte daha farklı oluyordu videolar arşivde vardır heralde.bu arada tekrar bi deneyelim uzun zamandır yapmadık bişiler..

:) kadir abinin arabasının videodaki typeR dan daha iyi yürüdüğünü gördün heralde bukadar kesin konuştuguna göre ;)

artı orda 2 şer kişiyiz ve yokuş çıkıyoruz... typeR yük aldığı zaman turbo araçlara göre 2 kat kaybeder bunu herkez bilir !

neyse şuan bende kpro var denemek isteyen herkezle denerim.. ister KPRO lu İster KPROSUZ... ;)

MaG
17-09-2008, 16:09
http://www.emrahtube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9d GdTdVNCaVdKdE0mYW1wO2ZlYXR1cmU9cmVsYXRlZA%3D%3D&b=25

http://www.emrahtube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9c zJ6RVpHYzVWWjg%3D&b=25

bu videolarda V2 var filitre olarak ;)

typeR 3 kişi oldugunda kafa kafaya gidiyoruz..

http://www.emrahtube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9T VkwSVlqN1JBbTgmYW1wO2ZlYXR1cmU9cmVsYXRlZA%3D%3D&b=25

burdada 2 şer kişi fakat su kanalı gibi biyerde kalktım ve yagmurun çok fazla oldugu bir yerdi o gecenin ilk denemeleri idi daha dogrusu arabayı aldığımın ilk denemeleridi her vites kesici dikkat ederseniz..

eskiye dönük sanırım bu kadar bilgi açıklayı olmuştur :)

bakalım yeni denemeler nasıl olacak :)

ahmetgurlek
17-09-2008, 16:25
uğurcanım baya olmuştu bu denemeyi yapalı.. fakat yokuş etkisi baya etkilemişti burda cold air olmasına ragmen eski videolarda v2 varken bile düzlükte daha farklı oluyordu videolar arşivde vardır heralde.bu arada tekrar bi deneyelim uzun zamandır yapmadık bişiler..

:) kadir abinin arabasının videodaki typeR dan daha iyi yürüdüğünü gördün heralde bukadar kesin konuştuguna göre ;)

artı orda 2 şer kişiyiz ve yokuş çıkıyoruz... typeR yük aldığı zaman turbo araçlara göre 2 kat kaybeder bunu herkez bilir !

neyse şuan bende kpro var denemek isteyen herkezle denerim.. ister KPRO lu İster KPROSUZ... ;)

ben senin aracını görmedim ama şöyle bi çıkarım yaptım (tamamen bu vidyoya dayanarak). bu vidyoda sen uğur ile kafa kafaya gidiyorsun. benim aracımda çip var ve uğur un aracını 5-6 boy geçiyorum. kadir abinin type r ile denemelerimizde yaklaşık yarım boy kadar beni geçiyor. yani senin ctr=uğurun rs<benim rs<kadir abinin type r denkleminden kadir abinin type r ın senin type r dan daha iyi gittiği sonucuna vardım...

nacrugu
17-09-2008, 16:35

motora mudahale yok yani bunların bana + bi güc kazandırdığı söylenemez viper induction kit'ide cıkarttım normal kutu filtre şu an

http://img129.imageshack.us/my.php?image=dsc04067lq0.jpg

son girdiğim dynoda aldığım hp

nacrugu
17-09-2008, 16:37

yapalim kardes valla goruselim aemmi kpromu fln bisiler diyordu merto :D ayarla abicim bi aksam deniyelim =)

nacrugu
17-09-2008, 16:43

Bu arada maşallah uğurcan'cım:cool:

can goruselim valla gel sende ozaman bi organizasyon olursa

MaG
17-09-2008, 16:51
ben senin aracını görmedim ama şöyle bi çıkarım yaptım (tamamen bu vidyoya dayanarak). bu vidyoda sen uğur ile kafa kafaya gidiyorsun. benim aracımda çip var ve uğur un aracını 5-6 boy geçiyorum. kadir abinin type r ile denemelerimizde yaklaşık yarım boy kadar beni geçiyor. yani senin ctr=uğurun rs<benim rs<kadir abinin type r denkleminden kadir abinin type r ın senin type r dan daha iyi gittiği sonucuna vardım...

anlıyorum seni ama o hesap öyle pek tutmuyo :) daha öncede yaşadım bunları... Kpro lu Kprosuz senlede deneyelim bizim için non-problem :) senin ugurun aracını 5 6 boy geçtiğin zamand farklıdır kadirin abinin arabasının zamanı farklıdır araçda o vardır bu vardır o yüzden o hesap pek tutmaz senin dediğine göre kadirin arabası benim aracı 7 boy falan geçmesi lazım aynı speclerde iken ;) öylemi ozaman bende söyle deyim aynı speclerdeki ankaradaki denediğim typeRlar arasında hep önde oldum.. ozaman kadir abinin aracı aynı peklerde değil :) burdan bu sonuç çıkar..

ahmetgurlek
17-09-2008, 16:58
anlıyorum seni ama o hesap öyle pek tutmuyo :) daha öncede yaşadım bunları... Kpro lu Kprosuz senlede deneyelim bizim için non-problem :) senin ugurun aracını 5 6 boy geçtiğin zamand farklıdır kadirin abinin arabasının zamanı farklıdır araçda o vardır bu vardır o yüzden o hesap pek tutmaz senin dediğine göre kadirin arabası benim aracı 7 boy falan geçmesi lazım aynı speclerde iken ;) öylemi ozaman bende söyle deyim aynı speclerdeki ankaradaki denediğim typeRlar arasında hep önde oldum.. ozaman kadir abinin aracı aynı peklerde değil :) burdan bu sonuç çıkar..

dediğim gibi ben sadece bu vidyoda gördüğüme göre yorum yaptım. o sırada senin aracında ne vardı ne yoktu bilmiyorum. belki sorun da vardı onu da bilmiyorum. ben sadece senin aracının uğurla vidyosundan, benim uğurla denemelerimden, ve kadir abiyle denemelerimden çıkarım yaptım. herhangi bir art niyetim yok.

eğer aracım satılmazsa herkesle her araçla deneyebilirim. hiç bir hırsım ya da iddaam yoktur. ben kürşat ın turbo type r ı ile bile denedim. kürşat ın nerdeyse gözden kaybolduğunu da açık yüreklilikle yazdım. yaşım 30 olmuş artık, geçmekle geçilmekle falan işim olmaz benim...

cheers
17-09-2008, 17:04
zaten amaç araçlarımıza yaptıklarımızı görmek deil mi?

o yuzden sıkıntı yapmaya hiç gerek yok ;)

fatih'in araç şuandaki durumuyla birçok Type-R dan daha ıyı.Yarın akşam hava düzgün olursa çıkalım.

Eray Yümsel
17-09-2008, 17:05
demek bu typer ın kronik rahatsızlığı. sanıyodumki sadece istanbulda var :D hmmmmm :D

MaG
17-09-2008, 17:06
anlıyorum seni abi kusura bakma bende ilk yazdığın mesaja tepi gösterdim.. benimde işim olmaz bilen bilir beni zaten..geçiliyorsam geçildim derim bunu söyleyebilirim başkaları gibi yok kafa kafayaa gittik yok söyle oldu böyle oldu demem.. yanlız herşey açık olacak yanlış anlama benimde sana bi art niyetim yok..ben milyonlarca kez denemişimdir ama bu video işlerinden de hep uzak durmuşumdur yoksa hır gür bitmiyor..

TünayK
17-09-2008, 17:14
hahahha fatıhım sen artık boyut atladın:) gerenk yok ole hıdılı typrlarla denemeye:)

cheers
17-09-2008, 17:16
hahahha fatıhım sen artık boyut atladın:) gerenk yok ole hıdılı typrlarla denemeye:)

Geçen gunku haberı aldı yuzu guldu bıranda :D

TünayK
17-09-2008, 17:21
Geçen gunku haberı aldı yuzu guldu bıranda :D

hehehe gulcek tabe yaw...hakkettı adam:)

MaG
17-09-2008, 17:32
şşş sakin ;) görende bişey var zannedecek :D ama o günkü son konuşma olmasaydı heralde ne yapardım o moralle bilmiyorum :D

izo
17-09-2008, 20:32
ugurcn maşallah, getiremedik bir araya renoları:)
kadir abi bizden habersiz deneme yapıosun demek ki artık alacağın olsun...

34GUN34
17-09-2008, 23:09
type r neden vtec altı basmış?

STP
17-09-2008, 23:24
bızde bektas kardesımızle bı denerız EDS ıle merak ettık :)

eser
17-09-2008, 23:40

bektaş la ben konuştum atmosferik type_R beni geçer dio o yni kasa cupra ıle denemek istiyo

STP
17-09-2008, 23:49
garıp :D yenı cuprayı uszerındekı malzemelerle gecmesı lazım deılmı zaten

MaG
17-09-2008, 23:52
type r neden vtec altı basmış?

ankarada vtec üstü bastıramıyorsun kimseye abi genelde :)

eser
17-09-2008, 23:53
garıp :D yenı cuprayı uszerındekı malzemelerle gecmesı lazım deılmı zaten

yok şuan 255 hp imiş megy rs

ahmetgurlek
18-09-2008, 08:09

bektaş boşalttı arabayı, egzoz ve intercooler kaldı sadece...

chiefkadir
18-09-2008, 08:58
ben senin aracını görmedim ama şöyle bi çıkarım yaptım (tamamen bu vidyoya dayanarak). bu vidyoda sen uğur ile kafa kafaya gidiyorsun. benim aracımda çip var ve uğur un aracını 5-6 boy geçiyorum. kadir abinin type r ile denemelerimizde yaklaşık yarım boy kadar beni geçiyor. yani senin ctr=uğurun rs<benim rs<kadir abinin type r denkleminden kadir abinin type r ın senin type r dan daha iyi gittiği sonucuna vardım...Seninle denememiz çok zevkliydi ;)
Ahmet,Uğurcan bu akşam için pm attım.

Mag Fatih,benim arabada olanlar aylardır aynı zaten bizi dyno gibi kullanıyo bazı arkadaşlar :)Senin arabanda istanbulda kpro ile 216 hp çıkmış sorun vs.halledildiyse bizde kpro'lanıyoruz merak ediyosan eğer yakında bakarız.

MaG
18-09-2008, 09:19
Seninle denememiz çok zevkliydi ;)
Ahmet,Uğurcan bu akşam için pm attım.

Mag Fatih,benim arabada olanlar aylardır aynı zaten bizi dyno gibi kullanıyo bazı arkadaşlar :)Senin arabanda istanbulda kpro ile 216 hp çıkmış sorun vs.halledildiyse bizde kpro'lanıyoruz merak ediyosan eğer yakında bakarız.

ben senin arabanda farklı bişey var demedim arkadaşın hesabının yanlış olduğunu göstermeye çalıştım.eet dogrudur 224 verdi gerçek güç hesaplanınca 216 217 lere geliyordu, o ayar çok alelacele yapıldı, ve özellikle ayarı kısık istedimki arabada 3 kişi ve 3 kişilik bavul ile tatil yapıp sıcaklarda yolda kötü benzinden dolayı falan sıkıntı yaşamayım avans falan vurdurmayım diye ***** uzun yola gideceksin cünkü.. hiç farketmez kprolu kprosuz ;) istersen söküvereyim kproyu

chiefkadir
18-09-2008, 09:23
ben senin arabanda farklı bişey var demedim arkadaşın hesabının yanlış olduğunu göstermeye çalıştım.eet dogrudur 224 verdi gerçek güç hesaplanınca 216 217 lere geliyordu, o ayar çok alelacele yapıldı, ve özellikle ayarı kısık istedimki arabada 3 kişi ve 3 kişilik bavul ile tatil yapıp sıcaklarda yolda kötü benzinden dolayı falan sıkıntı yaşamayım avans falan vurdurmayım diye ***** uzun yola gideceksin cünkü.. hiç farketmez kprolu kprosuz ;) istersen söküvereyim kproyuDursun sökme sende kprolu deneyelim ;)

MaG
18-09-2008, 09:24
tmm olur nasıl istersen. .

clioGT
18-09-2008, 11:24
miltek sistem egzosu + 12 hp
jid perf. chip +40 hp
RS'e bunların uygulanması yeterli ....

chipi anlamaım abi nedir bunun firma?

34GUN34
18-09-2008, 23:27
bektaş la ben konuştum atmosferik type_R beni geçer dio o yni kasa cupra ıle denemek istiyo

eski kasa olmazmı??:)

ankarada vtec üstü bastıramıyorsun kimseye abi genelde :)

vay be ist. eğer böle bişey sölesen kıyamet kopar :D ama zaten vtec altı kalkmanın bi alemi yokki vtec makinbalarla hertürlü geçilir

MaG
18-09-2008, 23:40
yeni denemeler yaptık megane ile birazdandan gelio sıcak sıcak :)

eser
18-09-2008, 23:42
eski kasa olmazmı??:)

vay be ist. eğer böle bişey sölesen kıyamet kopar :D ama zaten vtec altı kalkmanın bi alemi yokki vtec makinbalarla hertürlü geçilir

ee ztn senle denenmiş :S