PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes A Serisine Wolf's Chemical's Operasyonu

imprezaWRC
08-09-2014, 13:23
Arkadaşım 0 km Mercedes A serisi alınca jest yapmakta haliyle bana düştü
0 km otomobilde çizik olur mu, aslında olmaması lazım ama ***** elini bezi alan temizlik yaptığını sandığından bu otomobilde nasibini almış. Bir kaç tane RDS ve özellikle kaputunda ve tavanında ufak tefek dairesel çizikleri vardı.

Tap taze boyaya pasta sürmek istemedim, dolayısıylada önce kil ile yüzeyi temizledim ve çizik doldurma özelliği olan Wolf's Chemicals Nano Glaze'i ve üzerine de yine bir miktar çizik kapatma özelliği olan Wolf's Chemicals Hard Body ürününü tercih ettim.

Wolf's Chemical'sın tavsiyesi üzerine Chemical Guys markasının yeşil renkli padini tercih ettim. 1000-1500 devir aralığında Nano Glaze'i uyguladım. Ürün hızlı kuruduğundan panelleri de kendi içinde bölerek uygulama yaptım. Her uygulama için pad'e mercimek tanesi kadar ürün damlattım. Ancak daha önce Honda boyasında test ettiğim ve çok beğendiğim ürün ne yazıkki Mercedes'in sert boyasında istediğimi veremedi. Geride dairesel çiziklerin ufak tefek kalıntıları ve tabiki rds'ler kaldı. Amacım zaten rds'leri gidermek değildi ve ki rds'lerde 3-4 adetti. Zaten nano glaze'in amacı dairesel çizikleri ve hologramları maskelemek
Nano Glaze sonrasında da dairesel çizik oluşumuna karşı dirençli olan Hard body ürününü kullandım.

Üşengeçliğimden ne yazıkki yanıma projektörü almamıştım bu yüzden doğal ışıkta çektiğim fotoğraflarda çizikler gözükmedi bende haliyle finish fotosunu sizlerle paylaşıyorum. İlerleyen günlerde yıkama performansı ile ilgili videolar çeker ve paylaşırım.

http://i1117.photobucket.com/albums/k589/SubaruOutback/wolfssss_zpsd04012c8.jpg