PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 19 ekim Tr. drag şamp. ve drag day

G_TT_I
17-09-2008, 17:56
körfez pistinde ama, daha oncesinde karting vs. yarıslar oldugu için imk nın sitesine henuz haber yayınlanmadı

Vts_Power
17-09-2008, 19:38
19 ekim neden bekleniyor? 7 eylül ertelenen neden daha önce yapılmıyor?yine katılım az olacak ve yarış yapılmayacak gelin zaman varken gereken görüşmeleri yapalım ilginin ve katılımın en yoğun olduğu Ankara eski hipodromda yapalım son 3 yarışı. reklam veya sponsorluk konusunda yardımcı olabiliriz dragturk ile beraber.

G_TT_I
17-09-2008, 19:41
ankara icin drag kurulu tarih ayarlamaya calısıyor, ertelenen yarıs için.

körfez içinde boş pazar olmadıgı için 19 undan sonra yapılıcak son yarıs. tarihi atıyorum.

Hızlı_Fransız
17-09-2008, 20:31
ya bu işlerin nasıl yürüdügünü bilmem ama manisa akhisarda neden yapmıyosunuz gördügmü kadarıyla ankarada hipodromu toz oluyo die istemiyosunuz konyadaki yyapım halinde izmite yarış olmaması hlainde boş bir gün bekliyosunuz manisa boş oluyor genelde öyle biliyorum....

yaman
18-09-2008, 08:47
Yağmurlar başladı yakında kar yağacak,kalan yarışlar uludağda ralli olarak yapılacakmış ,şaka şaka :)

E30///M3
18-09-2008, 09:14
körfez pistinde ama, daha oncesinde karting vs. yarıslar oldugu için imk nın sitesine henuz haber yayınlanmadı

İMK iki yarışıda aynı gün körfezde yapsın başka tarih aramayın.3-5 kişiyle yarışmak için o kadar yolu tepmekden bizde bıktık sizde fazla zarar etmeden günü kapatırsınız.seneyede klüpler yapamayacakları yarışları almasınlar federasyonda yapacak klübe yarış versin veya takvime hiç konmasın 2009 da dinlenelim.bizde maymun olmayalım.

utkuselamoglu
18-09-2008, 09:38
organizasyon doğru değil dediginiz gibi yapamayacakları yarışları almasınlar... şu anda daha yarış yapılmasınında pek bi anlamı yok artık neden yarış yaptıgımızın bile farklında değiliz. Nerde ne yapıcaz hiç bişi belli değil.

G_TT_I
18-09-2008, 09:58
Diger klub leri bilmiyorum, tabiki sonradan iptal olucak yarısları almasınlar.

korfez draga uygun olmasada hiç bi yarısı iptal etmiyo, bitek konya işlerinede girmeyip gene korfezde yapılsa hiçbi sorun olmıcaktı. sezon basından beri 19 ekimdi gene 19 ekim bu tarih belirli en azından.

ama ankaraya pist lazım yarıs yapmak için, belki seneye korfezede tr samp vermezler

Vts_Power
18-09-2008, 10:04
tamam 19 ekim belli ok 2 ayağıda o gün yapılsın yarışın. katılım sayısı zaten belli

G_TT_I
18-09-2008, 10:19
tekrar onu soylicem ama bu tr şampiyonası 3 araç bile gelse yapılıcak diye biliyorum.

E30///M3
18-09-2008, 10:23
bitek konya işlerinede girmeyip gene korfezde yapılsa hiçbi sorun olmıcaktı.
:icon_tup:evet körfeze niye yapılmıyo dediğimde herkes itiraz etmişti 400 mt olsun diye.dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olduk.izmir pınarbaşında da mahallidrag bile yapılmayacakmış artık:soru:.el değiştirmiş pist.

Vts_Power
19-09-2008, 12:06
takvim açıklanmış
19 ekim körfez 5.ayak
9 kasım körfez 6.ayak

Ankara yarışı için halen tarih verilmedi

kara kışda drag yapılacak ne güzel....

utkuselamoglu
19-09-2008, 12:21
sonunda ya ne güzel haberler....

KaanKY
19-09-2008, 12:47
takvim açıklanmış
19 ekim körfez 5.ayak
9 kasım körfez 6.ayak

Ankara yarışı için halen tarih verilmedi

kara kışda drag yapılacak ne güzel....

bende dahılmıyım bbunlara hangısı bana uygun ankarayımı beklıcem

utkuselamoglu
19-09-2008, 12:51
bende dahılmıyım bbunlara hangısı bana uygun ankarayımı beklıcem

istersen gelebilirsin kaancım...:)

erh
19-09-2008, 13:02
Ankara'da drag yapılmıycak..

utkuselamoglu
19-09-2008, 13:13

ankara yarışı tamamen mi iptal oldu???

yusufcan_k
19-09-2008, 16:11
nerden biliyorsun acaba yarış YAPILMAYACAGINI

G_TT_I
19-09-2008, 22:54
19 ekim eski tarihti, kasım ertelemesinin sebebi zaten acık.

istanbul bu aralar soguk, yarıs gunu soguk olsun motorlar bayram eder, ama İNŞALLAH yagmur olmaz, gerci yagmurda yarıs yapıldı guzeldi.

ama ankaraya yarıs verilmicek sanırım, yarıs yerinden dolayı.

erh
20-09-2008, 01:16
ankara yarışı tamamen mi iptal oldu???
Evet öyle görünüyor.. ANOK'un bu sezon Ankara'da tekrar drag yapması çok zor zaten ;)

nerden biliyorsun acaba yarış YAPILMAYACAGINI
O da bana kalsın olmaz mı?

kop42
20-09-2008, 03:51

bende bugun bişiyler duydum bu ayın 28 inde ankara ayağı var diye ama aslı varmı yokmu tam bilmiyorum..

yusufcan_k
20-09-2008, 09:16
evet öyle görünüyor.. Anok'un bu sezon ankara'da tekrar drag yapması çok zor zaten ;)

o da bana kalsın olmaz mı?

sende kalmasın anlatki herkes bilsin arkadasım ;) burası gizlilik sitesi degil paylasım sitesi

MKaya
20-09-2008, 20:55
artık hayırlısı olsun bu sefer inş.

utkuselamoglu
22-09-2008, 03:13
evet yapılmasın bencede haklısınız organizasyon çok felaket bütün insanlar yarış pistinde duruyor. çok saçma bişi

CaNeR54
07-10-2008, 11:16
yariş hakkında biLgi yok mu haLa ?

G_TT_I
07-10-2008, 11:31
nasıl bilgi lazım??? telefon ile yada internette bilgi bulunabilir sanırım.
ama sonuc belli kask, eminiyet kemeri takılmayan, berbat bi organizasyon oldu:):):)
ben simdiden yaziyim. nasılsa kendi cıkarları dogrultusunda laf atan cok olucak.

chiefkadir
08-10-2008, 00:16
pek manidar olmuş..

atilatilgan
09-10-2008, 21:55
19 Ekim yarışının Körfez yerine Konya'da olma ihtimali yüksekmiş... Yarın (cuma) netlik kazanacakmış...

rahmi
10-10-2008, 11:00
19 Ekim yarışının Körfez yerine Konya'da olma ihtimali yüksekmiş... Yarın (cuma) netlik kazanacakmış...

acıklama yapıldımı nerde olcakmıs?

G_TT_I
10-10-2008, 12:41
imk nın sitesinde ve baska sitelerde acıklama yapılır.
ama imk nın sitesinde korfez pistinde arada baska yarıslar oldugu için onlar bitince tr şamp ve drag eğlence günü hakkında bilgi cıkar. burda yarıs hakkında bilgi vermek oncedende gordugumuz gibi cok kotu oluyo.
sadece resmi sitede acıklama olursa buraya yazılır

G_TT_I
13-10-2008, 11:10
19 ekim Pazar gunu TMF motosiklet federasyonu yarıs yapmak zorunda oldugu için oto drag yarışı istanbul motorsporları klubu tarafından kasım ayının ilk yada 2. pazar gün ertelenmiş,
kesin tarihi en kısa zamanda imk acıklayacak.

rahmi
13-10-2008, 11:12
gecmıs olsun :/

khan
13-10-2008, 12:07
zincirle, kar lastigiyle kalkar artık arkadaslar :D

Vts_Power
13-10-2008, 16:06
19 ekim Pazar gunu TMF motosiklet federasyonu yarıs yapmak zorunda oldugu için oto drag yarışı istanbul motorsporları klubu tarafından kasım ayının ilk yada 2. pazar gün ertelenmiş,
kesin tarihi en kısa zamanda imk acıklayacak.

Konya veya Ankara'da neden olmuyo yarış yapmayın arkadaşlar kasımda yarışmı olur.. Ankara hazır bi pistimiz var neden orda yapmıyorsunuz

Istilldo
13-10-2008, 17:16
daha bu sene ulusal yarış fln olmaz gibi geliyo bana :(

yaman
13-10-2008, 17:19
9 Kasıma ertelenmiş yarış var zaten,o zaman o gün 2 yarış yapsınlar millette kurtulsun bu çileden :icon_tup:

tool
13-10-2008, 17:20
drag sporu icin federasyon vakti gelmistir..

G_TT_I
13-10-2008, 17:38
pazar günü için hazırlanırken benim bile haberim yeni oldu, havada guzel gidiyodu, ama kasım olmasının sebebleri vardır net bilmedigim için yorum yapamam ama senede 2 yarış net yapılabiliyo sonra bozuluyo:)

iso335
13-10-2008, 23:34
yaaa arkadaşlar bunlar drag falan yapamaz

miniks
14-10-2008, 00:44
abi ozamanda konusmustuk bızım federasyondan hıcbır cacık olmaz. yarısanları dınlemeyıp kendı kurallarını koydular gene. bu sene de hıcbısı anlamadık. valla cıkıp gece gazlıyoruz bız en temızını yapıyoruz. drag mı bılmem neymıs yalan bu ulkede.

bıldıgın yerınde oturan calısmayan yenılık getırmeyen federasyonun oturdugu yerı terketmesı lazım kı bısıler olsun.

opeldostlar
14-10-2008, 08:54
caddelerde gazlamayın pistlere gelin felsefesini heryerde yapıyolar bi draglara izin vermiyolar ne cacık ne lahana turşusu dediğin gibi artık o koltukları terketmeleri lazım çok haklısın

İMK
14-10-2008, 12:02
Arkadaşlar iyi günler;
Ben İstanbul Motor Sporları Kulübünden Burç tanıyanlarınız vardır mutlaka..

19 Ekim tarihli Ulusal takvimdede yer alan Türkiye Drag Şampiyonası 7. Ayak yarışmasını tarihi daha sonra belli olacak şekilde erteleme kararı aldık.Bunu gün içerisinde www.imk.org.tr adresindende öğrenebilirsiniz.

19 Ekim 2008 günü yapılacak Drag Şampiyonası hakkında okuduğum ve sanırım cevap bekleyen konulara dair açıklama yapma ihtiyacı duydum.

Darg Tüm Dünyada gerçekten beğenilen ve ilgi gören gelişime açık motorsporlarının bir dalıdır,her sene FİA nın belirlemiş olduğu standartlarda ve Dünyadaki gelişime ayak uydurarak konulan kurallarla TOSFED in buna bağlı olarak kurallar kitabının sporculara uygulama hükmü bulunmaktadır. Sporcu belirlenen kurallara uymakla yükümlüdür onun içindir ki kurallar yazılırken veya oluşurken siz değerli sporculara sorma veya sporcunun kural belirleme yetkisi yoktur.Federasyon FİA nın belirlemiş olduğu kurallara uymakla yükümlüdür.
19 Ekim 2008 tarihinde yapılacak olan TDŞ 7. Ayak yarışmasının ertelenmesini kulübümüz olarak istememekle beraber yaptığımız organizasyonun giderlerinin gelirlerinden çok çok fazla olması bizi ertelemeye iten en büyük nedendir.
2008 yılı Türkiye Drag Şampiyonası resmi lisanslı yarışmacı sayısı 27 kişi biz klüp olarak yarıştan önce tüm yarışmacılarımızı arayıp katılıp katılmayacakları konusunda teyid alıyoruz.Katılım bir elin parmaklarını bile geçmiyor ve bu bizim organizasyon yapmamızı engelliyor.
İstanbul Motor Sporları kulübü Türkiyenin en köklü kulübüdür.En çok organizasyon yapan kulübüde İstanbul Motor Sporları Kulübüdür.Onun için ki yukarda okuduğum kadarıyla yapamayacaklarsa almasınlar yarış diyen değerli arkadaşa cevaben resmi yarışcının 27 olduğu ve teker teker her kesin teyit alınmasına rağmen katılımın bir elin parmaklarını geçmemesine rağmen yapmaya çalıştığımız organizasyonu maalesef ki yapamamaktayız.
Siz Değerli sporculara anlayışınız için teşekkür eder soru ve eleştirileriniz için burc.sumer@imk.org.tr veya 0216 537 14 65 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Burç Sümer

İstanbul Motor Sporları Kulübü

miniks
14-10-2008, 12:36
grupları baska yere gore ypıosunuz bızde bunu ıstemıoruz bu kadar acık ve net. o yuzden imk federasyon ne kadar yasal kurulus un dragları var ıse kotu gecıo ne kadar ozel drag var ıse ıyı gecıo. hıc dusundunuz mu bızım ulusal bombosken ozel yapılan organızasyonlar nıye dolu dıye. ozaman belkı anlasırız. 27 kayıtlı var dıosunuz 10 kısı yarısa katılmıo dıosunuz. kımse yarısların boyle olucagını onceden bılemıoda ondan.

ben ılk defa boyle sert konusuorum ama kusura bakmayın bızım ulkemızde her nekada en cok organızasyon sıze aıt olsa da DRAG RACING kesınlıkle bu organızasyonların en sonuncusu.

TünayK
14-10-2008, 12:49
Arkadaşlar iyi günler;

19 Ekim tarihli Ulusal takvimdede yer alan Türkiye Drag Şampiyonası 7. Ayak yarışmasını tarihi daha sonra belli olacak şekilde erteleme kararı aldık.Bunu gün içerisinde www.imk.org.tr adresindende öğrenebilirsiniz.

19 Ekim 2008 günü yapılacak Drag Şampiyonası hakkında okuduğum ve sanırım cevap bekleyen konulara dair açıklama yapma ihtiyacı duydum.

Darg Tüm Dünyada gerçekten beğenilen ve ilgi gören gelişime açık motorsporlarının bir dalıdır,her sene FİA nın belirlemiş olduğu standartlarda ve Dünyadaki gelişime ayak uydurarak konulan kurallarla TOSFED in buna bağlı olarak kurallar kitabının sporculara uygulama hükmü bulunmaktadır. Sporcu belirlenen kurallara uymakla yükümlüdür onun içindir ki kurallar yazılırken veya oluşurken siz değerli sporculara sorma veya sporcunun kural belirleme yetkisi yoktur.Federasyon FİA nın belirlemiş olduğu kurallara uymakla yükümlüdür.
19 Ekim 2008 tarihinde yapılacak olan TDŞ 7. Ayak yarışmasının ertelenmesini kulübümüz olarak istememekle beraber yaptığımız organizasyonun giderlerinin gelirlerinden çok çok fazla olması bizi ertelemeye iten en büyük nedendir.
2008 yılı Türkiye Drag Şampiyonası resmi lisanslı yarışmacı sayısı 27 kişi biz klüp olarak yarıştan önce tüm yarışmacılarımızı arayıp katılıp katılmayacakları konusunda teyid alıyoruz.Katılım bir elin parmaklarını bile geçmiyor ve bu bizim organizasyon yapmamızı engelliyor.
İstanbul Motor Sporları kulübü Türkiyenin en köklü kulübüdür.En çok organizasyon yapan kulübüde İstanbul Motor Sporları Kulübüdür.Onun için ki yukarda okuduğum kadarıyla yapamayacaklarsa almasınlar yarış diyen değerli arkadaşa cevaben resmi yarışcının 27 olduğu ve teker teker her kesin teyit alınmasına rağmen katılımın bir elin parmaklarını geçmemesine rağmen yapmaya çalıştığımız organizasyonu maalesef ki yapamamaktayız.
Siz Değerli sporculara anlayışınız için teşekkür eder soru ve eleştirileriniz için burc.sumer@imk.org.tr veya 0216 537 14 65 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Burç Sümer

kuralları yurt dısında alıyoruz dıyosunuzda hanı 400mt.???? katılım yok dıyosunuz neden acaba??? bence hıc acıklama fln yapmayın bu sporla ılıgılenenler neyın ne oldugunun cok acık farkında sız bosun ayormayın kendınızı...

MeRtCaN
14-10-2008, 12:54
400 mt olan pisti bile geriye çekiolar ondan sonra yok kural mural bence bu işi sadece DRAG duzenliyecek biri yapsın tomsfed buyuk bı kurulus olabılır ama drag sporuna onem vermedıgı açıkca ortada..

İMK
14-10-2008, 12:57
Degerli arkadaşlar biz kulüp olarak sporun yapılması için uğraşıyoruz kuralları FİA belirlemekte bizde bunu uygulamakla yükümlüyüz.Serzeniş ve tavırlarızda haklısınız Türkiyede Drag için pist yok diyebilirim.Bizim şuan ulusal pist olarak İzmit Körfez Pistide drag organizasyonları açısından yetersiz kalıyor fakat yeni yapılan Konya Drag pistinde Ertelenen yarışı yapmak istedik fakat 400 değil 500 metre olmasına rağmen kayıt bulamadık bizim işimiz kendimizi spor için yormak 400 metre olduğu zamanda katılım pek artış göstermiyor.

Saygılarımla

Vts_Power
14-10-2008, 12:57
yarış 400 mt olmalı en azından ana başlıklı toplantı yapıyoruz sezon başında kabul ediliyor.körfezdede en az 300mt sağlanacak deniyor çünkü yönetmelik en az 300 olmalı diyor.ama siz hala 250 mt pistte yarış yapmaya çalışıyorsunuz. ilk yarışınız bu kural sağlanamadığı için iptal oluyo ama siz hala aynı pistte yarış yapmaya çalışıyosunuz.sizede hak vermek lazım 800 metre olan pistte 300mt olarak yarış yapılmaya çalışılıyor bu zihniyetle yarışda olmaz yarışıcıda. drag için federasyon zamanı gelmiştir tosfed gitsin rallicileriyle yarış yapsın.ne federasyon ne komiserler zaten yarış yapmak istemiyorlar.
Körfezde roll bar konusu olduğunda banane gelmezse gelmesinler bizim için daha iyi dien yarış komiserlerini buradan tekrar kınıyorum.

İMK
14-10-2008, 13:02
yarış 400 mt olmalı en azından ana başlıklı toplantı yapıyoruz sezon başında kabul ediliyor.körfezdede en az 300mt sağlanacak deniyor çünkü yönetmelik en az 300 olmalı diyor.ama siz hala 250 mt pistte yarış yapmaya çalışıyorsunuz. ilk yarışınız bu kural sağlanamadığı için iptal oluyo ama siz hala aynı pistte yarış yapmaya çalışıyosunuz.sizede hak vermek lazım 800 metre olan pistte 300mt olarak yarış yapılmaya çalışılıyor bu zihniyetle yarışda olmaz yarışıcıda. drag için federasyon zamanı gelmiştir tosfed gitsin rallicileriyle yarış yapsın.ne federasyon ne komiserler zaten yarış yapmak istemiyorlar.
Körfezde roll bar konusu olduğunda banane gelmezse gelmesinler bizim için daha iyi dien yarış komiserlerini buradan tekrar kınıyorum.

Yorumunuz için teşekkürler yukarıda belirttiğim üzere biz sporu yapmak için uğraş veriyoruz.Bizim şuan ulusal Pistimiz İzmit Körfez yarış Pistinin yetersiz olduğunuda biliyor ve serzenişinize hak veriyoruz.Fakat tekrar söylemek istiyorum kuralları belirleyen biz değil biz sadece kuralları uygulamakla yükümlü bir kurumuz

Vts_Power
14-10-2008, 13:07
ben şunu merak ediyorum yarışı yapmayacaksınız peki tamam. sadece 4 ayak yapıldı ve 3 ayak yapılmadı.nasıl şampiyon belirleyecek federasyon.en az 5 yarışa katılma zorunluluğu var yarışmacıların? ama federasyonun bu 7 yarışı yapma zorunluğuda olmalı.çocuk oyunu değil bu bi ton para harcanıyor emek veriliyor.
katılımsa şikayetiniz izleyin özel org.ları neden daha fazla katılım oluyor sizde uygulayın madem yarış yapmak istiyorsunuz. son güne kadar ne bi afiş ne bi duyuru 3 kişiyi arıyorsunuz gelmeyeceklermiş katılım yok yarış iptal. ......

TünayK
14-10-2008, 13:07

bende ankarada kı "bu pıst su an kac mt?" sorusuna karsılık "bılmem 350 400 vardır " dıyen hakemı kınıyorum hatta onu oraya dıkenı kınıyorum hatta bırazda guluyorum...bu ısı artık ya bırakın yada bılen bırılerıne devredın dıyorum...

Vts_Power
14-10-2008, 13:18
5. ve 6. ayak aynı gün yapılsın arkasınada güzel bir mahalli yarış yapılırsa katılım olur.yarışı yapın sizde kurtulun bizde kurtulalım artık burç bey lütfen sizden talebimiz budur.

miniks
14-10-2008, 13:23
aynen katılıyorum. ama mahallı nın grupları 1600-3500 cc gıbı sacma sapan olmasında.

Blackbird
14-10-2008, 13:42
11-12 ekimde körfezdeki organizasyonda yarışçılar teknik ekip ve dostları akrabaları dışında izleyici olarak 10 kişi ya vardı ya yoktu diger tarafta özel organizasyonlarda 2000-3000 izleyici oluyor ve fena sayılmayacak bir bilet geliri elde ediliyor (oda gelirmi demeyin pistin durumu ortada) bilet fiyatlarıda artırıla bilir.Demek istedigim para yok katılımcı yok pist yok demek yerine daha özendirici olup zora koşmak yerine yardımcı olmanız gerekir.
19 ekimde istanbul parkta organizasyon olması aynı gün drag yarışlarının yapılmasını etkilemiş olabilirmi acaba ?

Birde pistin boş kalmasını anlayamıyorum özel organizasyonları neden desteklemiyorsunuz ?
Bari körfezi pistini müze yapında motorsporları adına bir gelişme olsun :)

Yazdıklarımın tamamını imk üzerine yazmadım sonuçta kural uygulayıcı onlarda ters birşey yazdıysam düzeltirseniz sevinirim :)

İMK
14-10-2008, 13:57
Sayın Arkadaşlar;

İstekleriniz ve isteklerimiz konusunda aynı dilde konuşuyoruz.Benim anlatmak istediğim bizim kuralları belirleme değil uygulama yetkimiz var özel eğlence ve mahalli statüsünde yapılan organizasyonları yapan arkadaşlar bilir destekliyor ve yapmaları açısından biz ön ayak oluyoruz.özel organizasyon ve mahalli statüsündeki organizasyonların kuralları ve maliyetleri daha düşük tutup stock araçlarla katılımın olmasını sağlamak amacımız bu şekilde daha fazla kitleye zaten sizlerin sayesindede ulaşılmış oluyor.

Bizle görüşen ve bizimle beraber spor için çalışan arkadaşlar ve bizimle beraber bu organizasyonları yapmak isteyen arkadaşları geri çevirmedik bu güne kadar yukarıda neden özel organizasyonları desteklemiyorsunuz diyen arkadaşada buyur teklifini getir konuşalım diyorum teklif gelmeden ben özel organizasyonları nasıl destekliyeyim sen teklifini yap ona göre bende sana cevap vereyim

Saygılarımla

yaman
14-10-2008, 13:58
Burç bey;''Yarışdan önce aradık'' diyorsunuz,kimi aradınız yazarmısınız.Beni arayan olmadı,hadi beni atladınız ulusalda yarışan 2 arkadaşıma daha sordum onlar da aranmamış.Kim diyor biz gelmiyoruz diye?
Burç bey,kesinlikle yanlış anlamayın dragların bu komik durumu sizin yüzünüzden değil TOSFEDin drag yarışcılarına baktığı gözden kaynaklanıyor.Hala amele sporu olarak gören federasyonun daha iyisini yapmaması bunun göstergesi.
Tünay arkadaşımızın dediği ankara yarışında yetkilinin verdiği cevabı bende duydum,''350-400 mt vardır diyor'' yahu arada 50 mt var,50 mt de neler olur.Daha sonra ölçtük 370 mt çıktı,bi zahmet 400mt ye aldılar.
Neyse yazacak çok şey var ama başınızı ağrıtmayım.Bu zihniyet değişmedikce bu sporun bir adım atması imkansız.

İMK
14-10-2008, 13:59
19 Ekim 2008 İstanbul Park ta yapılacak organizasyon hakkında bir bilğimizin olmadığını belirtir bizi kulüb olarak bağlıyıcılığı bulunmadığını bildirmek isterim

khan
14-10-2008, 14:05
sizin buraya gelip yorumları okumanız, istek ve onerileri kabul etmeniz bile simdiye kadar yapilmamis guzel bir tavir.

simdi bence tartisilmasi, konusulmasi gereken nasıl yapmalıyız? nasil yapabiliriz?

gecmisi desmenin bize bir getirisi olmayacagi gorusundeyim.

İMK
14-10-2008, 14:12
Burç bey;''Yarışdan önce aradık'' diyorsunuz,kimi aradınız yazarmısınız.Beni arayan olmadı,hadi beni atladınız ulusalda yarışan 2 arkadaşıma daha sordum onlar da aranmamış.Kim diyor biz gelmiyoruz diye?
Burç bey,kesinlikle yanlış anlamayın dragların bu komik durumu sizin yüzünüzden değil TOSFEDin drag yarışcılarına baktığı gözden kaynaklanıyor.Hala amele sporu olarak gören federasyonun daha iyisini yapmaması bunun göstergesi.
Tünay arkadaşımızın dediği ankara yarışında yetkilinin verdiği cevabı bende duydum,''350-400 mt vardır diyor'' yahu arada 50 mt var,50 mt de neler olur.Daha sonra ölçtük 370 mt çıktı,bi zahmet 400mt ye aldılar.
Neyse yazacak çok şey var ama başınızı ağrıtmayım.Bu zihniyet değişmedikce bu sporun bir adım atması imkansız.

Aradığım isimleri teker teker yazıyorum resmi sporcu listesidir.
A. Coşkun Bayır
Ahmet Aklam
A. Fatih Yüksel
Cemal Onur Polat
Cevdet Eskicioğlu
Efe Salim Kalcıoğlu
Ekin Şahin
Erkan Erdalı
Evren Karakaş
Eyüp Çalışkan
Gökhan Okur
Hayrullah Zenger
İsmail Çam
M.Koray Ballıgil
Murat Şenceol
Mustafa Göçer
Nuri Koşar
Raif Erdönmez
Satılmış Yiğit
Selahattin Vardarlı
Semih Göksel
Sıdıka Başkara
Sinan Soylu
Tuncay Öner
Turan Sezgin
Ümit Doğan
Volkan Tanju
Yasin Erzurum
Yusuf Altanhan

TOSFED in bize bildirmiş olduğu resmi yarışmacılar bu isimlerdir.Sorunuza cevap olmasını umuyorum

İMK
14-10-2008, 14:14
sizin buraya gelip yorumları okumanız, istek ve onerileri kabul etmeniz bile simdiye kadar yapilmamis guzel bir tavir.

simdi bence tartisilmasi, konusulmasi gereken nasıl yapmalıyız? nasil yapabiliriz?

gecmisi desmenin bize bir getirisi olmayacagi gorusundeyim.

Bizim Kulüp olarak yapmak istediğimiz sporu yaşatmak imkan vermek bunun için önümüzdeki sezon başlamadan önce dış ses olarak kalmaktan çok katılımcı olmanızı sağlamaktır.

Blackbird
14-10-2008, 14:18
Aynı dili konuştugumuza sevindim ben yanlış anladım sizi demek ki drag organizasyonu yapmak için heycanlı ve heveslı olmanıza sevindim.Bundan sonra forumlarda inş. iptal degilde daha olmulu konular açacagınızı düşünüyorum.

Diger konuda imk trafından iptal edilmiştir yazmışsınız açıklama yapmamışsınız onun üzerine yazdım neden özel bir org. iptal etitiginiz anlamadım.(İnş. ileride sana teklifimi yaptıgımda siz bana yardımcı olursunuz:)

İMK
14-10-2008, 14:22
Cevap tarafımızca silinmiştir.

Dragger
14-10-2008, 14:35
Birseyleri iptal etmek dısında baska seyler de yapılırmı bu memlekette?

Gün gectikce kötüye gidiyor motorsporları...

İMK
14-10-2008, 14:41
Birseyleri iptal etmek dısında baska seyler de yapılırmı bu memlekette?

Gün gectikce kötüye gidiyor motorsporları...

Yapmış olduğunuz serzeniş ve eleştirilerde haklı olduğunuzu bildirir 2009 sezonu için neler yapabilirizi konuşmak için burdayım.

Vts_Power
14-10-2008, 14:42
burç bey siz 19 ekim yarışı için bu yarışcılardan 1 kişiyi arayıp sordunuzmu katılacakmısınız die??
ben aranmadım mesela

İMK
14-10-2008, 14:51
19 Ekim 2008 tarihli yarışma Türkiye Motosiklet Şampiyonası olması nedeniyle iki federasyonun ortak kararı ile ertelenmiş olmasından haklısınız kimseyi aramadık

E30///M3
14-10-2008, 14:54
2008 defteri bizim için kapanmıştır.kasım ayında karda kışda herhangi bir yarışa katılmayı düşünmüyoruz.2009 inşallah katılımı bol yarışlar olur.lisanslı sporcu sayısını arttırmak önemli.2009 da 2 yıllık başvurana ücretsiz lisans verisin yarış ücretleri düşürülsün aşılama yapılsın yeni yüzler yeni katılımcılar çekilsin pistlere.mutlaka drag sporuna ana sponsor bulunmalı.OPET olacaktı ve bu yarışlar yapılamayacaktı olmazdı böyle bişey 2 kişiyle bile yapılırdı.zamanında klübün emniyet tedbirlerinin eksikliği sebebi ile oluşan kazadan OPET e yöneltilen eleştirilere kızmıştım.mumla arayalım şimdi OPET i.OPET GİTTİ BU İŞ BİTTİ..

Vts_Power
14-10-2008, 14:57
19 Ekim 2008 tarihli yarışma Türkiye Motosiklet Şampiyonası olması nedeniyle iki federasyonun ortak kararı ile ertelenmiş olmasından haklısınız kimseyi aramadık

peki burç bey 19 Ekim 2008 tarihli yarışma Türkiye Motosiklet Şampiyonası var. ama
19 Ekim 2008 tarihli yarışma Türkiye otodrag Şampiyonası da var neden öncelik motodrag? madem öyle katılım azlığı şikayetiniz yarışcıları zamanında arasanız motorsiklet federasyonuda size konya pistini verse drag orda yapılsa sıkıntı kalmaz.belliki sizdede isteksizlik hat safada ve yarışı yapmak istemiyorsunuz...

Oytun
14-10-2008, 15:00
........................ edit

Kim için bu Burç? Drag organizasyonundaki arkadaşlar için mi?

İMK
14-10-2008, 15:07
peki burç bey 19 Ekim 2008 tarihli yarışma Türkiye Motosiklet Şampiyonası var. ama
19 Ekim 2008 tarihli yarışma Türkiye otodrag Şampiyonası da var neden öncelik motodrag? madem öyle katılım azlığı şikayetiniz yarışcıları zamanında arasanız motorsiklet federasyonuda size konya pistini verse drag orda yapılsa sıkıntı kalmaz.belliki sizdede isteksizlik hat safada ve yarışı yapmak istemiyorsunuz...

Biz bundan önceki ertelenen yarışımızı konya drag pistine almak istedik hem pistin yeni olması hemde otodrag yarışması için gerekli şartların sağlandığı konusunda sizlerede bilği verdik fakat pisti yapan inşaa eden kulübün bize yaklaşımı yapmamızı maalesef ki engelledi.
düzeltmek istiyorum motodrag değil pist şampiyonası yapılacaktır.

Biz belirttiğiniz üzere Türkiye Motosiklet Federasyonu ilede bu konuyu görüştük pistin otomobil için uygun olmadığı asfaltın yeni altıldığı ve bu nedenle yapılamadığı cavabını aldık.

İMK
14-10-2008, 15:08
Kim için bu Burç? Drag organizasyonundaki arkadaşlar için mi?

daha önceden göndermiş olduğum konuda açık bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.

yaman
14-10-2008, 15:16
Aradığım isimleri teker teker yazıyorum resmi sporcu listesidir.
A. Coşkun Bayır
Ahmet Aklam
A. Fatih Yüksel
Cemal Onur Polat
Cevdet Eskicioğlu
Efe Salim Kalcıoğlu
Ekin Şahin
Erkan Erdalı
Evren Karakaş
Eyüp Çalışkan
Gökhan Okur
Hayrullah Zenger
İsmail Çam
M.Koray Ballıgil
Murat Şenceol
Mustafa Göçer
Nuri Koşar
Raif Erdönmez
Satılmış Yiğit
Selahattin Vardarlı
Semih Göksel
Sıdıka Başkara
Sinan Soylu
Tuncay Öner
Turan Sezgin
Ümit Doğan
Volkan Tanju
Yasin Erzurum
Yusuf Altanhan

TOSFED in bize bildirmiş olduğu resmi yarışmacılar bu isimlerdir.Sorunuza cevap olmasını umuyorum

Burç bey,bu listede ben ve arkadaşlarımda var.Biz aranmadık diyoruz sizde aradık diyorsunuz,söylenecek bir şey yok.

Vts_Power
14-10-2008, 15:27
kusura bakmayın burç bey pistte yarış olduğuna ben şahsım adına inanmıyorum.yarışcıları aramadığınız halde aradım katılım az dediniz.sonra 2 federasyon ortak karar aldık motodrag dediniz sonra pardon pist yarışı dediniz.pist yarışı geçen haftaydı.
konyalıların inşaat var yok olayına dönmesin ama siz 19 unda yarışı yapmak isteseydiniz yapardınız.2009 için yapıcı konuşmalar başlığına hiç girmeyelim.

İMK
14-10-2008, 15:38
kusura bakmayın burç bey pistte yarış olduğuna ben şahsım adına inanmıyorum.yarışcıları aramadığınız halde aradım katılım az dediniz.sonra 2 federasyon ortak karar aldık motodrag dediniz sonra pardon pist yarışı dediniz.pist yarışı geçen haftaydı.
konyalıların inşaat var yok olayına dönmesin ama siz 19 unda yarışı yapmak isteseydiniz yapardınız.2009 için yapıcı konuşmalar başlığına hiç girmeyelim.

siz konuda motodrag demişiniz ben Pist şampiyonası var diye düzelttim geçen hafta olan pist şampiyonası otomobil pist şampiyonasıydı.bu hafta olacak olan şampiyona motsiklet pist şampiyonası ben bütün sporcuları aradığımı bu hafta için belirtmedim geçtiğimiz yarışlarda aradığımızı belirttim.

yukarıda listeyide verdim 2009 senesi için daha yapıcı konuşmalar değil yaptırımlar için çalışacağımızdan bahsediyorum bu çalışmalarında sizlerin yardımları ile olacağından hiç şüphem yok

G_TT_I
14-10-2008, 16:43
İmk oturup forum takip etmeye baslamıs, bence 10dan fazla katılımcı olsa bu yarıs ertelenmezdi.
Burc bey konun içinde elinden gelen yardımı yapıcaktır, kasımdaki yarış içinde belki tr şamp katılımcıyı artıramayız ama dereceye girenelere hediyeler ve kupa olayını kavalıyoruz sponsorlar ile.
yardımı dokunucak kişiler bizimle rahatca baglantıya gecer.

Vts_Power
14-10-2008, 16:58
kasımda yarışmı olur güzelim havalarda yapılmayan yarış kışınmı yapılacak?? 2008 drag bitmiştir tosfede ve destekcilerine çabalarından ve başarısından dolayı tebrikler

G_TT_I
14-10-2008, 17:00
bu haftalarda hava anormal sıcak gitti, bence 2 yarıs aynı gun yapılması yerine 1 yarıs ankaradaki piste alınmalı, hangi klubun yaptıgı onemli degil maksat toplam yarıs sayını yakalamak

chiefkadir
16-10-2008, 08:54
Kasımdada Drag olur
2001 de 19 kasımda Bursada oldu
2002 de 17 Kasımda Ankarada oldu yine kasımda Antalyada oldu geçmiş yıllarda yapılıyodu bayada seyirci oluyordu sıcakta millet pişmiyodu..
İstenilirse yine olur.

tork garaj
16-10-2008, 14:33
Arkadaşlar iyi günler;

Saygılarımla

Burç Sümer

Ayrıca yeri gelmişken; Dün TOSFED'de Metin Çeker (TOSFED Spor Kurulu Başkanı) ile birlikteydim... Konu ile ilgili kitapta bir basım hatası olduğunu ve Kurallar kitabında yer alan "......................" ibaresi, "...................." olarak değiştirildiğini söyledi. Ayrıca konunun tartışıldığı forumlara yazmamı rica etti...

http://www.tosfed.org.tr/bulten_duyuru_detay.asp?bulten_id=89

Takvimdeki erteleme, iptal, yeni tarih onaylanması vs gibi konularda yetkili merci kulüpler değil federasyondur bilgilerinize...

Kurallar Kitabı......
Yorum yok.

VOLKAN2000
17-10-2008, 16:30
Değerli,
Tork Garaj Yetkilisi,
Modifiye konusunda Türkiyede ilkleri yapan sizlerden gelecek yorumunuz benim gibi meraklı gençleri aydınlatacaktır. Lütfen yorumunuzu yapınız.
Saygılarımla
Volkan

tork garaj
18-10-2008, 13:48
Değerli,
Tork Garaj Yetkilisi,
Modifiye konusunda Türkiyede ilkleri yapan sizlerden gelecek yorumunuz benim gibi meraklı gençleri aydınlatacaktır. Lütfen yorumunuzu yapınız.
Saygılarımla
Volkan

Sayın Burç Bey'in dediği;FİA nın belirlemiş olduğu standartlarda ve Dünyadaki gelişime ayak uydurarak konulan kurallarla TOSFED in buna bağlı olarak kurallar kitabının sporculara uygulama hükmü bulunmaktadır.....

Sayın Atıl Atılgan'ın dediği;TOSFED'de Metin Çeker (TOSFED Spor Kurulu Başkanı) ile birlikteydim... Konu ile ilgili kitapta bir basım hatası olduğunu....

Yanlış basıldığı söylenen kural yüzünden son İzmit yarışlarına sadece 2 araç katılmıştır, 2 araç ise yarışa kabul edilmemiştir, ondan sonra yarışlara katılımın az olduğundan şikayet edilmektedir.

Chatin
18-10-2008, 21:29
Pardon ama bu adı ne olursa olsun bir federasyon seviyesine gelmiş bir stö nun bu sene bir aktivite yap(a)mamıyorsa afedersiniz ama işi nedir bu yapının ?

Yani, yok katılan olmadı yok aradık dönmediler yok gözlerinin üstünde kaşları vardı. Kusurabakmasın kimse ki bu bahaneler sudan bahaneler. Siz ülke çapında milleti bir araya getirmekten bahsediyorsunuz biz şurada 2 telefon açalım 20 kişi saniyesinde oluşur. Bugunün tarihi ile yakında video izleyeceksiniz bakın orada millet nasıl organize olmuş biranda

O kadar açık ki bu oluşumdaki çalışanlardan hatta apaçık ki kimse birşey yapmak istemiyor. Ondan sonra yok sizi pistlerde gormek istiyoruz yok Konyaya gidelim.

Ayıptır ya ayıp... Yani burada hiç olmazsa yazılanları okuyan bir üye var imk nickli hadi ona lafım yok belli ki birşeyler yapma çabasındaki buraya üye olmuş bu başlıgı bulmuş hatta cekinmemiş yazmış- eyvallah- fakat kendinin üstündeki kişilerin üzerinde bir ölü toprağı var belli ki..

Aklıma şu soru geliyor (bu istanbul motorsporları klübü ve tomsfed e ); diyelim ki 10 sene boyunca hiçbir aktiviteye imza atmadınız/atamadınız... 10 sene sonra da o yönetim kadrosundan eksilen birisi olur mu ?

Önerim ise; şu yönetime yukarıdaki listedeki 10 kişiyi koyun, bakın o zaman bu ülkede neler oluyor. Bu arada ben bu konuda gayet ciddiyim biliyor musunuz ?

overblack
18-10-2008, 22:48
Ben Serdar Bostancının eski co-pilot'u Cihat Gürkan Bey'in sitesinde federasyon hakkındaki yazıları ve icraatları okuduktan sonra,burada diğer arkadaşlarında istemiş olduğu tamamen özerk bir drag federasyonu kurulmasından yanayım.Tosfed iyice "eş dost pazar günleri aktivite yapalım" mantığı ile hareket eden bir kulüp olmuş.Ne amatöre bir destek var ne bir eşitlik var.İnternet üzerinde herhangi resmi bir kimliği bile olmayan forumların düzenlemiş olduğu aktivitelerde yönetici arkadaşlar bile müsabaka esnasında kendi arkadaşlarına herhangi bir avantaj sağlamazken,resmi federasyonda işler sarpa sarmış maalesef.yazık.. çok yazık..

dragon07
18-10-2008, 22:56
2008 drag sezonu bitmiştir :)2009 nasıl olacak acaba? yalan olcakmı acaba?bahane .öt gibidir herkesde bitane vardır,...herşey yalan dolan.çok yazılcak sey var ama gerek yok.çünkü hep bahane hep bahane...

overblack
18-10-2008, 23:00
bu arada bugünden bir örnek vereyim.bugün orhangazide yapılan kros yarışında kayıt ücreti sigorta dahil 135 ytl idi. ;) ya drag ? :D

Flu06
19-10-2008, 21:10
Tosfed cidden garip bir yapı! Neden acaba ilk senesinden sonra dtm 'i tekrar izliyemedik? Artık arkadaşları yalnızca F1 ve Eurocap de izliyebilicez.. Drag mı Tosfed mi ? Hayal gibi geldi :D

şaka bir yana umarım bizi utandırırlar..