PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursada gezilecek yerler

by serçe
14-09-2014, 01:43
Bursada gidip gunu birlik gezilcek neresi var ? Tam olarak oralari bilmedigim icin gunumu yolda gecirmek istemiyorum guzel bir yer onerisi olursa nokta atisi yapip ailemle gidip guzel bir gun gecirip gezmek istiyorum simdiden tesekkurler.

driftboy
14-09-2014, 01:45
ne gezip görmek istiyosunuz ? cami ? türbe ? deniz ? dağ ? manzara ? avm ?

by serçe
14-09-2014, 01:59
ne gezip görmek istiyosunuz ? cami ? türbe ? deniz ? dağ ? manzara ? avm ?

İsin acikcasi ben sabah ciksam 11 12 gibi orda olurum allahin izni ile cami ziyaretinde bulunsam ondan sonra guzel bi yemek yiyecegim bir yer ve turlayip gorebilecegim yerler isin acikcasi yani arabanin icinde a orasi a burasi derken arabanin icinde zaman oldurmemek

driftboy
14-09-2014, 02:07
Arabayı Zafer plaza kapalı otoparkına bırakıp 8-10 dk yürüme mesafesinde öğlen namazını ulucamide kılar, sonra cevresinde iskender yiyip setbaşı tarafından yürüyerek 15 dk sonra yeşil türbe- Emirsultan Hz.'ne ugrayıp ordan geri dönerek arabayı alıp mudanya tarafına geçerek aksamüstü hem deniz serinligi hem balık yapılabilir. Yada mudanya uzak kalır günü merkezde geçireyim derseniz kapalıçarşı zafer plaza heykel altıparmak fomara kent meydanı cumhuriyet caddesi gibi yerlerde alısveris yapıp kalabalıga karısabilirsiniz. 12 de gelince ha namaz ha türbe derken saat 4 olucak en az. O saatten sonra pek secenek kalmıyo :)

by serçe
14-09-2014, 02:11
Arabayı Zafer plaza kapalı otoparkına bırakıp 8-10 dk yürüme mesafesinde öğlen namazını ulucamide kılar, sonra cevresinde iskender yiyip setbaşı tarafından yürüyerek 15 dk sonra yeşil türbe- Emirsultan Hz.'ne ugrayıp ordan geri dönerek arabayı alıp mudanya tarafına geçerek aksamüstü hem deniz serinligi hem balık yapılabilir. Yada mudanya uzak kalır günü merkezde geçireyim derseniz kapalıçarşı zafer plaza heykel altıparmak fomara kent meydanı cumhuriyet caddesi gibi yerlerde alısveris yapıp kalabalıga karısabilirsiniz. 12 de gelince ha namaz ha türbe derken saat 4 olucak en az. O saatten sonra pek secenek kalmıyo :)
Eyvallah bu onerdigin rota guzel cami yemek turbe derken gunumuzu oyle gecirebiliriz yemek icin onerenilecegin bir yer varmi peki ?

E.ORANLI
14-09-2014, 02:32
Eyvallah bu onerdigin rota guzel cami yemek turbe derken gunumuzu oyle gecirebiliriz yemek icin onerenilecegin bir yer varmi peki ?

Zafer plaza otoparkına parkettıkten sonra ozanında dedıgı gıbı soldan solda git camiden cıktıktan sonra ilerlerken yakalsık 50 metre sonra İskenderin yeri var ufak mavi şirin bi dukkan görürsn zaten ekmek kuyrugu gibi kalabalk oluyor önü. yada iskenderle ugrasmam diyorsan, iskendere gelmeden ulucamıyı geçinde orhan camisi var ufak az altında Çiçek Izgara var kırmızı eti fazlasıyla lezzetlidir ki bulamassan sor orda Dolmuşçular var yardımcı olurlar sana :)

rdmmm
14-09-2014, 08:12
İskender için Cemal Cemil ustanın yeri kent avmdeki değil ama karşıdaki ara sokaktaki yerleri yada Tayyare Kültür merkezinin yanındaki arkadaşların dediği İskenderci mavi dükkan olan yer. Askerliğimi Bursa il jandarmada yapmıştım buralardan başka yerde döner yemedim :D Cemal Cemil ustanınki bana daha lezzetli gelmişti. Koruparka giderseniz buzda go kart var oval pist istediğiniz gibi yanlayabiliyorsunuz tekde çıkarıyorlar.

pirasa
14-09-2014, 08:37
yemeğini ye, inkaya tarihi çınar var. oraya çık, bir semaver çay al, sonrada ortaya meyve salatası alırsınız. arabayı bırakıp koşa koşa istanbula gidersiniz :D

driftboy
14-09-2014, 10:37
aynen pirasanın dedigi gibi aksamüstü inkaya 'ya da cıkabilirsiniz , yemek icin ulucami'nin önündeki caddeye cıkın camiyi arkaya alacak sekilde sol taraftan yürüyün görürsünüz kücük mavi bi dukkan ordan yürürken ilk iskenderci zaten.

KOSEREN
14-09-2014, 11:08
Ulu Camii yanındaki Koca Ahmet otoparkına girebilmek için 10 dk bekledim.Be yapıp edin sakin bir yere parkedin.

driftboy
14-09-2014, 11:44
zafer plaza sakindir rahat olur giriş çıkışı

by serçe
14-09-2014, 11:47
Bilgiler icin tesekkur ederim suan 10 km kaldi sabah 9:30 ciktim yola allahin izni ile dediginiz yerlere gidicem cok tesekkurler :)

Backstage
14-09-2014, 12:12
Kendi koyum olan Gölyazi yada vaktiniz varsa ugramanizi siddetle tavsiy ediyorum.

EREN34
14-09-2014, 12:28
Daha erken yola cik, Cumalikizik ta Mavi Boncuk u bulup kahvalti yap derim.

mrtngn
14-09-2014, 13:03
Merkezde uygun biyere arabayı park edip.. Ulucami,yeşil türbe vs gezilebilir.Aynı güzergah üzerinde iskender yenir(küçük mavi bir dükkan) eğer kalabalıksa 500mt. ilerde ünlü caddede aynı şekilde iskender yenilebilir.. Eğer düşünürseniz teleferikle bi uludağ yapıp gelin derim..Gidiş dönüş 20TL, öğrenci 10TL..

metehancihangir
14-09-2014, 13:23
mesajım bulunsun burda bu konu banada lazım olucak :)

Gko
14-09-2014, 13:44
heykeldeki iskendercide kesinlikle iskender yiyin. küçücük bi dükkan ama sıra var kapıda sırada bekleyin ve yiyin fiyat pahalı ama ben orda yedikten sonra izmirde iskender yemedim bi daha :D ilk skenderciydi sanırım tma hatırlamıyorm ama dükkanı ellememişler eski tip görüntüsü var baya iyi ama iskenderi ekimde gidicem bursaya ilk işim oraya gitmek :D

mrtngn
14-09-2014, 14:09
Heykeldekinin tek sıkıntısı dışarıdaki sırayı görünce rahat rahat yemeğini yiyemiyosun.. Yedikten sonra az bi cay içeyim sindireyim olayı olmuyor :) 500mt ilerde ünlü caddedeki iskenderinde lezzeti aynı hatta ben en çok orayı beğeniyorum :)

Jem
14-09-2014, 15:06
Cumakızık da gidilmesi gereken yerlerden biridir Bursa için.

ege_c
14-09-2014, 15:10
Iskender Uludag Kebapcisi'nda yenir, diğerleri iskenderi bilmeyenler için..

mrtngn
14-09-2014, 15:16

Biz ona damak tadı diyelim bence

16EC813
14-09-2014, 19:58
manzarayı görmeden gitme bursadan :D
yemek için gazcılardan kent meydanına çıkan yoldaki iskender kebap başka bi yerde yemenizi tavsiye etmem..

deniz
14-09-2014, 22:45
cumalıkızlık dıye bır koy var görmezsen buyuk sey kaçırırsın harıka yer.

by serçe
15-09-2014, 17:48
Herkes'e teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler gerçekten günümü öldürmeden gezmemi sağladı sadece önerilen yerlerden cumalıkızlık köyüne gidemedim ama güzel bir gün geçirdim birde dönüş trafiği olmasaydı daha iyi olacaktı he birde o küçük mavi şirin bir dükkanda bir daha iskender yermiyim bilmiyorum bence öyle bir esnaflık şekli yok birer porsiyondan sonra bir porsiyon daha yemek istedim ve şok olum maalesef dediklerinde her neyse güzel bir gündü o kadar detaycı olmamak lazım bir daha ki sefere arkadaşların dediği öbür yere gideriz :)

KingoAtmo
15-09-2014, 17:51
Trilye ye git balık ye rakı iç :)

ege_c
15-09-2014, 18:14

Biz ona damak tadı diyelim bence

.. o küçük mavi şirin bir dükkanda bir daha iskender yermiyim bilmiyorum bence öyle bir esnaflık şekli yok birer porsiyondan sonra bir porsiyon daha yemek istedim ve şok olum maalesef dediklerinde ..

Bisey dememe gerek var mi :D

Gko
15-09-2014, 18:22
ben o kucuk mavi dükkanı sadece tadı için demiştim zaten :D başka restoranlarıda var lüx gözüküyo dışardan ama tadının ordaki gibi olmadıgını öğrendim

mrtngn
15-09-2014, 23:33
Bisey dememe gerek var mi :D

Anladıgım kadarıyla kalabalıktan dolayı ilave vermediler bence cok büyük ayıp etmişler..Bu sekilde oldugunu bilmiyordum..Cemal cemil ustada'da aynı kalabalık olduğu için sahsen ben oraları es geçiyorum..İnsan yerken rahatsız oluyo sırayı görünce :)