PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karting de dikkat edilmesi gerekenler...

Tunacan
18-09-2008, 14:56
Haftasonu bir turnavaya katılacağım. Tavsiyeleriniz, uyarılarınız nelerdir?
Ankara Aries'de daha önce yarışan var mı?

STP
18-09-2008, 14:59
be large stay cool :)

yusufcan_k
18-09-2008, 15:17
aries in 2 pisti var hangisi abi ostim mi hipodrom mu

Tunacan
18-09-2008, 15:22
Vallla bana denilen gimat'taki.

erkin006
18-09-2008, 15:26
gimattaki ostimdeki yani...

o pistte starttan sonraki sağa ilk virajdan sonraki sola keskin viraja dikkat et...tapa gaz girme...

Tunacan
18-09-2008, 15:28
hımm tamamdır erkin teşekkür ederim...
Peki Eskişehir yolu- ODTU den girdiğim zaman traktör fabrikasından sonra nasıl gideceğim oraya?

erkin006
18-09-2008, 15:30
odtü kavşağından girdikten sonra hiç bi yere sapmadan dümdüz devam ediyorsun traktör fab. geçiyorsun.karşına trafik ışıkları geliyor abt iş merkezleri diye kocaman bi tabela var...ordan sola dönüyorsun 200-300 metre gidince sağda çıkar karşına zaten;)

Tunacan
18-09-2008, 15:31
Çok teşekkür ederim Erkin...

erkin006
18-09-2008, 15:34
Rica ederim lafı olmaz:)

yusufcan_k
18-09-2008, 16:00
gimattaki ostimdeki yani...

o pistte starttan sonraki sağa ilk virajdan sonraki sola keskin viraja dikkat et...tapa gaz girme...

tapagaz gercekten girme cok zaman kaybettiriyor =)

KaanKY
18-09-2008, 17:12
İstilodumu ne varyaa çağlar adı saxocu ona sor tuna daha once yarışlara katılmıslığı ve dereceleri var

DogukanB
18-09-2008, 17:15
Gimat arieste dimes virajına dikkat.:heyoo:

iynn-RS
18-09-2008, 17:22
ustunu sıkı gıyın hava soguk bu ara:D

ayagını gazdan cekme yavaslarken gaz-fren yap:D

kıloluysan hic ugrasma:D

Tunacan
18-09-2008, 17:25
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kilo yönünden sıkıntı yok yaw 60kgmım :)
Ayağımı frenden önce çekerdim gazdan fakat artık çekmicem :D

Kaan Çağlar görüp cevap verir heralde. Daha vakit çok ne de olsa.

Şu ikinci virajı merak ettim yaws:))

Renç
18-09-2008, 18:22
Turnuva öncesi,
sürüş seviyesi sana yakın olan yada senden biraz daha iyi olan biriyle gidip pisti tanımanız, birbirinizi biraz zorlamanz faydalı olur kanaatindeyim.

Başarılar..

TünayK
18-09-2008, 18:33
kılo sıkıntı olmaz ben 100 kg yum...adımı solesenız anlatırlar orda zaten...onemlı olan makınayı mumkun oldugunca kaydırmamaktır...gımattakı pıstcok keyıflı ve sofor ayıran bır pısttır...uzaktan anlatma ıle olacak bısey degıl...gaz ıle frene aynı anda basmanın hıc bır mantıgı yoktur...kavramayı bosuna ısıtır, guc kaybedersınız...

Istilldo
18-09-2008, 18:47
haftasonundan önce en az 1 mümkünse 2 kere gidip pisti öğren
pistin krokisine bak yarış çizgini belirle ( birinden yardım al ünal abi yardımcı olur sana orda )
arabayı kaydırma
iyi eglenceler

bide ünal abiye selam söyle,, çağlar

Tunacan
18-09-2008, 18:53
Yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sanırım daha önceden gidip antreman yapamayacağım. Belki yarıştan önce 1-2 tur atarım.

şimdi gaz-fren aynı anda mı gideyim yoksa ayrı mı gideyim? Tünay arkadaşım kavrama ısınır demiş ama...

Bu arada araçları nasıldır? Önceden iyi araç ayarlama şansımız olur mu :D

Turnuva okadar iddialı birşey değil arkadaş arasında fakat birincilik yakışır hani D:

sercangolge
18-09-2008, 18:58
yaw bıde ınerken o sıcak motora dalgınlıkla fln dokunayım deyeyim kalkarken ondan destek alayım fln demede :D hiçte insan canlısı olmuo yarış bittiğinde o makina...

iynn-RS
18-09-2008, 19:00
şimdi gaz-fren aynı anda mı gideyim yoksa ayrı mı gideyim? Tünay arkadaşım kavrama ısınır demiş ama...

gaz fren aynı anda gitme sakın:D

heryerde yapılabılecek bı durum degıl gaz fren.

cok yavaslıyacaksan tabıkı gazdan cekeceksın ayagını.

gercekten burdan anlatılacak durum degıl.

dogru cızgıyı yakalayabılmen cok onemlı.

aslında havalar ıyıce sogumadan bı kartıng bulusması guzel olur:rolleyes:

Tunacan
18-09-2008, 19:06
doğru çizgiyi yakalamak için yapılan girişimlerde oluşacak karşı taraf hasarları bize herhangi bir ceza şeklinde dönüyor mu? işi o kadar sıkı tutuyorlar mı?

M_PROJECT
18-09-2008, 23:01
bende 2 kez orda turnuvaya katilmistim . biri eleme usulu digeri endurance idi . eleme usulunden cok zevk almistim 85 kisiden 3. olmustum :D ilk iki ralli pilotu abilerdi :D enurance seklinde birseyse . sivi alimina dikkat et cok yorucu oluyor biz 6 saatlik yarisa 2 kisi katilip 3 er saat cift motorlu kart surmustuk . canimiz cikmisti , onda da 3. olmustuk :D o pist cok gusel cok severek gokart yaptim zamaninda orda . mudavimdik .

Ahmetfikri
18-09-2008, 23:23
sivi alimina dikkat et cok yorucu oluyor biz 6 saatlik yarisa 2 kisi katilip 3 er saat cift motorlu kart surmustuk . canimiz cikmisti , onda da 3. olmustuk :D o pist cok gusel cok severek gokart yaptim zamaninda orda . mudavimdik .

maşallah iyi bilek varmış yaw benim 15dakkadan sonra yürümeye halim kalmıyo

Dragster
19-09-2008, 00:06
ostım pıstının asvaltı cok kotu kuru kavrama bı arac alırsan gaz fren beraber kullanabılırsın ıkıncı vırajda korkulcak hıcbı sey yok ılk vırajın etkısıyle ztn cok yavas gırıosun oraya 4 uncu vırajın devamındakı genıs vıraja ve takıp eden ıkıncı vırajda yoldan cıkma eger endurance bı yarıssa katılıcagın ıyı araba secmeye dıkkat et kotu bı araba denk gelırse hemen degıstır eger yanlamaya asınaysan kartınglerle star fınısh duzlugunde ayagını hıc gazdan cekmeden feınt yaparak ıkılı veya 3lu sekılde duzlugun sonundakı vıraja gırebılırsın

se®k@n
19-09-2008, 10:33
Benim de fazlasıyla zamanım gecti orada.. Arkadasların dedigi gibi burda yazılarak anlatılacak bi pist degil orası.. Gidip pisti tanıman lazım,yoksa yarısta süprizlerle karsılasabilirsin orda..

Tunacan
19-09-2008, 10:48
Hımmm ozaman antreman turu şart.
Bu arada yarış 5-10 tur birşey sanırım. Eleme usulu gider sanırım. 20-30 kişi katılıyor bildiğim kadarıyla...

merttepe
19-09-2008, 11:01
pisti bilmiyorum ama genel olarak bir kaç birşey söylemek istiyorum, 60kg isen arac yere oturmayacağı için oversteer'a kalacaksın, bunu bir avantaja dönüştürebilirsin, frensiz veya freni çok az kullanarak show drift değil fast drift ile aracı yanlarken yavaşlatıp daha hızlı viraj çıkışı yakalayabilirsin. tabi bu her viraj için geçerli değildir, en güzeli kendi kendine deneyip sürüş tarzını yakalaman. her kiloda+güçte en iyi zaman için grip avantaj olmayabilir.

erkin006
19-09-2008, 11:05
Bana kalırsa sen bu gün yarın bi gidip 3-5 turat pistte.

Tunacan
25-09-2008, 09:14
Cevabım bir geç oluyor kusura bakmayın. Geçen pazar eve geç döndüm p.tesi günü de ameliyata girdim. Yeni fırsat bulupta yazabiliyorum. (ameliyat nedeni yarış değil :) )

Pist çok güzeldi. Yarış öncesi bir seans bindim. Fakat hem aracın motoru soğuktu hem de lastikleri. Pek birşey anlamadım açıkcası.

Yarışa katılan sayısı çok olunca ilk turda 3 grup şeklince yarıştık. Her grup 8 kişilikti. İlk 4 bir üst tura çıkacaktı. O yarışta 2. sırada kalktım 1. bitirdim.

İkinci turda 1 kalktım 1 bitirdim. Kimin kaçncı sırada kalkacağını kura ile belirledik.

Finalde son sırada kalktım. Belkide en büyük şanssızlığım bu oldu. Yarışta 3. turda 2.liği kovalarken 3. olan kişinin virajı içerden alıp beni kaydırmasıyla son sıraya düştüm. Yarışı 7 kişiden 5. bitirebildim maalesef.

Fakat son turda benzini biten araçlara benzin doldurmak yerine içeriden soğuk araç getirdiler. ***** derece yapamadım ya bahanem çok olur :D

Yarış sırasında çiseleyen yağmur yarışa renk kattı kesinlikle.

Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim.. Çok güzel bir gün geçirdim :)

utkuselamoglu
25-09-2008, 09:35
ben yarıştım bi kere 1,5 saat gazladım. fena değildi yani hiç yoktan iyidir...:D
Belirli günlerde bu aries teki yarış olmadan önce ki zaman da ben rot kolu koparıp lastik mi koparmadım, benzin deposunun kapagı fırlayıp benzin benim üzerime mi dökülmedi, motor dan duman çıkarana kadar gazlamadım mı gibi şeyler yapıldıktan sonra beni orda seven abilerim allah tan bu tür durumlara bişi demediler...:D sonra yarış günü bana sen ağırsın virajlara hızlı gir araya it kendini ve hızlı çık avantajlı olursun dediler:D ben de ilk viraj da .... neyse sonra toparladık genel klasmanda:D 3 olduk falan iyiydi fena değildi... aries çok güzel oldu öneririm....yeni yeri tabiki.

maxpower
25-09-2008, 09:45
ben yarıştım bi kere 1,5 saat gazladım. fena değildi yani hiç yoktan iyidir...:D
Belirli günlerde bu aries teki yarış olmadan önce ki zaman da ben rot kolu koparıp lastik mi koparmadım, benzin deposunun kapagı fırlayıp benzin benim üzerime mi dökülmedi, motor dan duman çıkarana kadar gazlamadım mı gibi şeyler yapıldıktan sonra beni orda seven abilerim allah tan bu tür durumlara bişi demediler...:D sonra yarış günü bana sen ağırsın virajlara hızlı gir araya it kendini ve hızlı çık avantajlı olursun dediler:D ben de ilk viraj da .... neyse sonra toparladık genel klasmanda:D 3 olduk falan iyiydi fena değildi... aries çok güzel oldu öneririm....yeni yeri tabiki.

ne kdr heyecanlı olmuş, hala hayatta olman sevindirici:D

bence de yeni yeri çok daha güzel aariesin, hipodromdaki

Onuralp
25-09-2008, 18:10
Yeni yer çok kral da zorlayıcı tarafı yok, çok geniş. Ellerin için eldiven almayı unutma, soyulabilir. :D

ibrahim
25-09-2008, 22:30
beyler konuyla alakası yok ama kurtköy kipada yeni kartingimiz ve atv ile safarilerimiz başlamıştır hepinizi oraya beklerim gelenler beni orda bulsun onlara torpil yapayım :) pistimiz yeni arabalarımız sıfır 9bg lik güzel dakikalar geçireceğinize garanti veriyorum techturkeyden gelenler beni orda muhakka bulsun sizlere kartingden ziyada atv ile safariyi tavsiye ederim çok keyifli oluyor burdan fiyatlarıda vereyim seze karting 10dakikası 15ytl atv safari yarım saat ormanda 60ytl hepinizi bekliyorum

kobeanil11
29-10-2008, 18:22
gaz freni aynı anda kullanmak ile ilgili birşey söyleyeyim, eger gimat pisti gibi pilot ayıran bir pist ise, direk kaybedersin, muhtemelen tutunamazsın ayrıca kavramayı kasar güç kaybedersin.. :)