PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gömlek Çakılması

Speed_TurN
19-09-2008, 00:32
200hp civarlarında herhangi bir makinaya yeni gömlek çakılması bir sorun yaratırmı illa sıfır blokmu getirilmesi gerekiyor yada bu işlemi yaptırıp bu güçlerde problem yaşayan kişiler varmı ben duymadım fakat hararet konusu problem ediliyormuş sanki

gömlek çakmak ve sıfır segman takmanın zararları varmıdır

birde derin çizik gömlek için gömlek genişletip uygun pistonmu tercih ederdiniz yoksa gömlek çaktırıp sıfır segmanlamı devam etmek isterdiniz

ef186
19-09-2008, 00:51
detay vermen lazım böle soruya kimse cevap veremez verende net doğru olmaz ....
makinan ne hangi blok hangi koda sahip hangi marka hangi hacimde ?
bunları yazıp o şekilde cevap beklemen lazım ayrıca bloğunun başına bişi mi geldi gömlek çakılıcak yada başka bişimi bunları yazarsan doğru cevap alırsın ...

Speed_TurN
19-09-2008, 00:57
f4r megane rs

gömlekte ufak çizik ve derin nokta lekeler var

B.Aktepe
19-09-2008, 07:45
honlama ile delikler ve çizikler kapanmıyorsa zaten tek yapılması gereken gömlek çakılmasıdır. ama sanmıyorum honlama yeterli gelecektir. pistonunda 0.25 yada 0.50mm büyüğünü alırsanız bir problem kalacağını sanmam.
honlama ilk tercih tabikide eğer çizikler ve derin noktalar gitmiyorsa( ki sanmam) gömlek çakılması uygun olur.

Speed_TurN
19-09-2008, 13:46
gömlek çaktırmaya karar verdik o yüzden zararlarını sormuştum varmıdır yada neler yaşanabilir olumlu olumsuz yönleri neler

B.Aktepe
19-09-2008, 13:52
gömlek çakmasına kim karar verdi? rektifiyeci mi motor ustan mı sen mi? honladınız kurtarmadı mı? gömlekte oturma mı var? o kadar yara mı var honlama kurtarmıyor? maliyet için rektifiyecin böyle birşey söylemiş olabilir.. pistonun bir büyüğü var mı? servise sordun mu? yada şu an orjinal ebatlarında ellerinde var mı? yoksa sen piston almak masraflı olmasın diye gömlek çakılsın pistonlar eskileri kullanırız mı diyorsun? walla herşeyi çok açık düşünmek lazım...
gömlek çakma işlemi ne kadar türkiyede problemsiz yapılsa ve yaptırdıysamda sevmediğim bir işlemdir.

sportinger
19-09-2008, 13:57
yeni gömlekte kalitesiz bi işçilik olursa gömlek cökmesi olabilme riski var. bencede eger honlama kurtarıyosa degiştirmemek daha mantıklı olur...

Speed_TurN
19-09-2008, 14:50
honlama kurtarmıyor gömlek büyütme olsa bile uygun piston araştırdık fakat yok 82.7x93.0 orjinal ve 82.7 nin bi büyüğü olsada 93.0 strok kurtarmıyor uygunu hiç bir markada yok özel yapılması gerek oda çok maliyetli oluyor. gömlek çakılmasına ustam ve ben ortak karar verdik

Speed_TurN
19-09-2008, 14:59
yeni gömlekte kalitesiz bi işçilik olursa gömlek cökmesi olabilme riski var. bencede eger honlama kurtarıyosa degiştirmemek daha mantıklı olur...

gömlek çökmesi olayı nedir ? hangi araçlarda oldu daha önce bildiğiniz varmı ? yoksa sadece olabiliriği içinmi konuşuyorsunuz

B.Aktepe
19-09-2008, 14:59
stroke kurtarmıyor diye bir terim yok? piston çapını genişletiyorsun piston pim merkezinin yerini değiştirmiyorsun.piston çapı stroke a etki etmez.
biraz daha araştırmanı yetkili servise sormanı tavsiye ederim fransadan sipariş ile gelebilir. 0.25 yada 0.50 büyük piston. gömlek çaktırıcaksın aynı pistonları kullanıcaksın? segmanlar ne olucak? mahle ye baktın mı piston için?
neyse hayırlısı olsun. umarım istediğin gibi olur.

Speed_TurN
19-09-2008, 15:01
konunun başından söylemiştim sadece pistonlar kullanılcak segman gömlek yatak sıfırlancak

sportinger
19-09-2008, 16:10
honda sahibi bir arkadaşımın başına gelmişti. blok tan birkaç milim sanırım içeri cöktü ve blogun cöken ölçüde taşlanması gerekti...

red_Devil
20-09-2008, 00:00
Arkadaşlar ben rektefiyeciyim. Eğer sağlıklı birşey istiyorsanız eski piston segmanla uğraşmayın cizik göleği honlamak pek saglıklı olmayabilir. Aşınık bir motora profesyonel bir rektefiyecenin kaliteli gömlek çakmasında hicbir sakınca yoktur. Dahada motorun ömrünü uzatır. Ben sıfır gömlek caktıgım araclara 100.000 km garanti veriyorum.

civic_ef
09-05-2011, 20:48
Arkadaşlar ben rektefiyeciyim. Eğer sağlıklı birşey istiyorsanız eski piston segmanla uğraşmayın cizik göleği honlamak pek saglıklı olmayabilir. Aşınık bir motora profesyonel bir rektefiyecenin kaliteli gömlek çakmasında hicbir sakınca yoktur. Dahada motorun ömrünü uzatır. Ben sıfır gömlek caktıgım araclara 100.000 km garanti veriyorum.

katılıyorum ....

ZaZy
09-05-2011, 20:56
hortu kest hacı :D

boosted_pug
09-05-2011, 21:57
eğer piston gömleğe honlamayla giderilemeyecek kadar zarar vermişse zaten pistonda o hasardan nasibini almıştır klapej felan yokmu eteklerinde ? artı aracınız turbo okadar para verip motor toplatıcaksınız yarın öbürgün eski pistonlarınız segman kanalından çatlasa bi okadar daha para ve zamanınız gidecek yerinizde olsam bi takım wiseco omega wössner vs bişi bakarım ki mutlaka wardır

Ufuk
09-05-2011, 21:59
Güzel hort olmuş.