PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : .::200sx s13 benzin kokusu::.

cagdas_00
19-09-2008, 12:22
slm arkadaşlar
aracımda camı açınca yoğun bi benzin kokusu geliyor sebebi ne olabilir sizce...

gurcell
19-09-2008, 12:26
Bir çok ihtimal var, araban zengindir vs türü yüzeysel yorumlar yapmayacağım.

1- Benzin canisterin ters bağlanmıştır, benzin buharı dışarı çıkıyordur
2- Benzin Rail'inde kaçak vardır
3- Benzin hortumlarında kaçak vardır

Tugral
19-09-2008, 12:34
walla bendede var aynı sorunda 80 liranın üzerinde almazsam sorun yok :D Bi ara boruları kontrol etmem gerekiyor

utkuselamoglu
19-09-2008, 13:10
sıcak havalarda fazla geliyor ise ...
-------------------------------------------
-evap purge valve çalışmıyor olup hortumlardan borulardan bi yerden buhar bırakıyor olabliir.
-fuel evaporation tank ta ki tahliye hortumu genelde emişten verilir bazılarıdan boşta duruyor bildigim kadarıylan bunun motor içersinden şasenin arasına girmiş olması gerekiyor nissan da sende direk dışarıyo giriyor olabilir.

-hava sıcak veya soguk koku hep aynı ise
------------------------------------------
-yakıt sisteminde bi yerde kaçak vardır %90....

camları ve havalandırma sistemini kapattığın halde hala geliyorsa
------------------------------------------------
-aracın deposu arkada ise genelde pompanın girdigi yerde kaçak olabiliyor. pompa yuvası aracın içersine açılıyor.
-----------------------------------------

cagdas_00
19-09-2008, 15:11
evet şöle anlatayım sıcak soğuk fark etmiyo ama camları açmadığım sürece içeri benzin kokusu gelmiyor...havalandırmadan da geliyor geçen günde sabaha kadar kotu kapının önünde benzin deposunun ordan.... nereye gitsem? varmı tavsiye ankara için

cagdas_00
19-09-2008, 16:24
bana yardım eini uzatacak kimseler yoookmuuu...

cem
19-09-2008, 16:53
Dostum benzin deposunu kontrol ettir,benzin hortumlarına , benzin rayına , benzin pompasına baktır muhtemelen kaçak var arabanda.Yoğun benzin kokusu yani şikayet edecek kadar fazla geliyorsa yuksek ihtimal benzin yollarında kaçak vardır.

Bestsi
19-09-2008, 17:40
Aynı sorun bendede var hatta cam acınca gelmesine kadar utku yazdıklarını araştırıp yazdı ve benimkini bulduk bbence onun dediklerini bir kontrol et sonra olmazssa tekrar buraya yaz ama kesinlikle cozulecek :)

:pEAce:
19-09-2008, 18:50
arka bagaj fitillerinide kontrol edin. alakasız gelicek ama benim bmw de sorun ondandı :)

cagdas_00
20-09-2008, 08:15
artık biyer bulup bunları kontrol ettireyim utkunun yazdıkları sanırım problemi çözecek gibi diğeri çözüldüyse buda çözülür saınırım tşkler

Ae86
20-09-2008, 09:16
Bendede var çiğ yakmasından kaynaklanıyor disbiritörüm düzgün ateşlemiyor.Belki seninde ateşleme ile sıkıntın olabilir

mustafa35
02-10-2008, 21:03
bnm e36 da aynı sorun vardı sunroof veya camı actım mı direk koku artıodu bagaj fitilini değiştırdım sorun kalmadı