PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ls Proje için

dj_batukaan
29-09-2014, 21:41
Arkadaşlar tekrar merhaba,
yakın dostlarımın da bildiği gibi bir V8 projem var. şuana kadar olan süreçte maliyetli olan motor ve aktarma kısmını aştık. istediğimiz setupa göre parçalar vs. herşey sipariş edilip alındı Ancak kafamdaki projeye göre Kupa içinde yapmak istediklerim ciddi emek gerektiriyor..

Kupa için aklımdaki model W201 - Yaptığım araştırmalara göre kafamdakileri hesap ettiğimde ciddi rakamlar çıkıyor. bu yüzden birde sizlerin fikrini alıp, bu işlemler için kimlerle görüşmeli kimlerle dostane :) işler yapılabilir yardımlarınızı rica edicem, Buna göre de görüşüp aşağı yukarı net maliyetler çıkartarak start vermek istiyorum...
eğer rakam benimde hesapladığım gibi çok afaki çıkarsa başka bir yol cizip en basiti standart bi s14 alıp onun üstünde de çalışabilirim

yapmak istediklerim sırasıyla şu şekilde

1 : kupa tamamen sökülecek motor havuzu elektrik tesisatı ıvır zıvır komple
2 : tüm metal aksam kumlanacak
3 : kaporta düzeltme ve çürüklerden arındırma
4 : şase güçlendirme ve roll bar yapımı
5 : koparta boya
6 : motor hariç tüm tesisatın onarımı ve montajı

RafetAraç
29-09-2014, 22:56
hocam işi başından aşkın çok ahım şahım iş yapmayan ama güvenilir düzgün bi usta bulun ki sizin aracınızla uğraşırken araya çok fazla iş sokmasn , sizin aracınıza daha fazla yoğunluk versin ki hem özenerek yapsın hemde daha çabuk bitsin. çok mu şey istedim ne :) :)

Emir_b16a
29-09-2014, 23:55
w201 in kupasının o kadar torku uzun süre kaldırıcağını düşünmüyorum :) iyi kaynak işi çıkar :) bence w201 yerine mx5 tercih edin hem daha şık hem daha şaka makinası hemde doğasına uygun yurt dışında yapılı örnekleri mevcut

piyasada ztn bi sürü mercedes v8 mevcut :) w201 de de olsa çok şaşırtmaz ama mx5 belki fc rx7 gibi kupaları tercih etmeniz daha keyifli anlay yaşatabilir size :)

driftçilerle irtibata geç :) ls swaplayanlar oldu aralarında swaptan kupa rijitliğine kadar bi çok konuda bilgi alabilirsin

mercedes i swaplamak yerine al bi sl500 turbola gitsin :D oda kesmezse 600 dene super charger dene vs :D onlarla daha fazla sıkıntı verirsin hiç değilse trafikte daha rahat kullanırsın :)

coder
29-09-2014, 23:57
Kasa e36 olmalı..

dj_batukaan
30-09-2014, 10:06
hocam işi başından aşkın çok ahım şahım iş yapmayan ama güvenilir düzgün bi usta bulun ki sizin aracınızla uğraşırken araya çok fazla iş sokmasn , sizin aracınıza daha fazla yoğunluk versin ki hem özenerek yapsın hemde daha çabuk bitsin. çok mu şey istedim ne :) :)

sanki biraz öyle oldu :)
açıkcası araştırma yapmamın asıl nedeni sizin istek olarak yazdığınız şeyler. Her şey proje öncesi planlanıp hazırlanırsa, hem savsaklanmadan hemde çok hırpalanmadan bu süreci tamamlarız
aksi durumda sadece başlamış olmak için başlarsak sürekli olarak eksiklerimiz ve hatalarımız çıkar buda bizi bitmeyen projeler arasına sokar...

dj_batukaan
30-09-2014, 10:15
w201 in kupasının o kadar torku uzun süre kaldırıcağını düşünmüyorum :) iyi kaynak işi çıkar :) bence w201 yerine mx5 tercih edin hem daha şık hem daha şaka makinası hemde doğasına uygun yurt dışında yapılı örnekleri mevcut

piyasada ztn bi sürü mercedes v8 mevcut :) w201 de de olsa çok şaşırtmaz ama mx5 belki fc rx7 gibi kupaları tercih etmeniz daha keyifli anlay yaşatabilir size :)

driftçilerle irtibata geç :) ls swaplayanlar oldu aralarında swaptan kupa rijitliğine kadar bi çok konuda bilgi alabilirsin

mercedes i swaplamak yerine al bi sl500 turbola gitsin :D oda kesmezse 600 dene super charger dene vs :D onlarla daha fazla sıkıntı verirsin hiç değilse trafikte daha rahat kullanırsın :)

W201 kasası ciddi sağlam bir kasadır. öyle yabana atılacak bir araç değil, sorun bizim haddinden fazla güç hedeflememiz ve kupanın yaşı itibariyle yıpranması işte bu yüzden kaynak ve güçlendirme istiyorum.
Bu kasayı asıl seçme sebebim ise çok seviyor olmam aksi bir durum söz konusu değil yoksa dediğiniz gibi çok fazla seçenek var ama gel gelelim ben bu araçları sevmiyorum, pek araştırmadım ama mx5 kasasının da, w201 den daha sağlam olduğuna inanmıyorum açıkcası

Kupa dışında swap konusunda pek sıkıntım yok gibi işin ehli ve daha önceden çok tecrübe sahibi olan kişilerle konuşup başladım bunun dışında şuan tek sorunum kasa için nelere dikkat etmem gerektiği, yine daha önce bu tarz işleri yapmış kimlerin olduğu ve planlama

dj_batukaan
30-09-2014, 10:18
Kasa e36 olmalı..

Bir aksilik yada projeyi zora sokacak birşey olmadığı sürece kasa W201 ve inanın en az E36 kadar sağlam

RafetAraç
30-09-2014, 10:43
Bir aksilik yada projeyi zora sokacak birşey olmadığı sürece kasa W201 ve inanın en az E36 kadar sağlam

aynen öyle sonuçta w201 kasadada e36 da kullanılanan güçte yada o güce yakın mootorlar kullanıldı. e36 kasanın daha sağlam olabileceğini düşünmüyorm w201 den. e30 e36 e46 bunlarn hepsinde aynı şase kullanıldı. kırılma noktalarına yapacağınız ek parçalarla gerekli sağlamlığı fazlasıya sağlarsınz w201 de.

dj_batukaan
30-09-2014, 11:48
aynen öyle sonuçta w201 kasadada e36 da kullanılanan güçte yada o güce yakın mootorlar kullanıldı. e36 kasanın daha sağlam olabileceğini düşünmüyorm w201 den. e30 e36 e46 bunlarn hepsinde aynı şase kullanıldı. kırılma noktalarına yapacağınız ek parçalarla gerekli sağlamlığı fazlasıya sağlarsınz w201 de.

İnş bakalım hayırlısıyla kağıt üzerinde bir netleştirirsek gerisi de gelir..

dj_batukaan
01-10-2014, 09:34
yokmudur. fikri ve tecrubesi olan kimse

dj_batukaan
01-10-2014, 13:05
güncel... :S

peace
01-10-2014, 14:05
Drift araçlarından 3-4 tanesi ls swap şeklinde piste çıkıyo yapıldıkları garajda aynı sanırım şu an aklıma gelmedi ismi bi araştırın derim.

dietpepsi
02-10-2014, 17:32
LS swap için AVK servis Volkan Bey le görüşülebilir.

LS swaplarını o yaptı ve gayette başarılı olduklarını biliyorum.

dj_batukaan
03-10-2014, 18:39
yanlış anlaşılıyor sanırım Swap kısmında zaten volkan abiyle görüşüyoruz, benim sorunum kasa kaporta işi

Agah
03-10-2014, 18:44
Kasa kaporta için teamart ile görüşürn derim :)

dj_batukaan
03-10-2014, 18:54
onlarla görüştüm, belki öyle değil ama fiyat bana çok abartı geldi :(

OrcunInce
03-10-2014, 20:11
ben kupa olarak mx-5'ten başka birşey düşünmezdim açıkçası.

mrtysn
03-10-2014, 20:34

+1 LS1 Miata .

dj_batukaan
03-10-2014, 21:14

....neden ?

dietpepsi
03-10-2014, 23:02
hafiffff olusu ve tarz olusu ilk sebeptir

TurboM3
04-10-2014, 11:57
herhangi bir sınıfta yarışılmayacaksa,
pistte süre almak gibi niyet yoksa,
gönlünüzden hangi kasa/şase geçiyorsa onu alıp hayallerinizi gerçekleştirin.

ontheair
04-10-2014, 12:17
Amerikan amerikana yakışır :)

muzurasd
04-10-2014, 21:45
fastback kasaya çok güzel olur kadett c gibi...

SNCKTR
04-10-2014, 22:21
adam w201 yapmak ıstıyorum oncelik bu diyor ne araclar sunulmus :D :D

eger yerınız varsa kaynak mak. alıp once farklı parcalarda alıstırma yapıp kendınıze guvendıkten sonra araıca yapabılırsınız hem daha zevklı olur sızın ıcın :)

biraz heyecanlandırmak için link veriyim :D

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153349096740511.1073741826.486605745510&type=3

dj_batukaan
08-10-2014, 20:54
hafiffff olusu ve tarz olusu ilk sebeptir

öncelikle hedeflediğim güç ilk etap için 800- 850 hp civarında, yaklaşık 1 sene bu şekilde kullanmayı düşünüyorum... şuan ki altyapıyı 1100 1200 hp lere göre hazırladım nasip olursa daha sonra TwinTurboya geçmeyi düşünüyorum ve bu güçlerde olmasını istediğim min. ağırlık 1300 1400 kg. biraz oturaklı olmasında fayda var yani. Tarz konusunda da; Tarz olayı çok göreceli bir kavram bana göre mx5 çok çirkin bir araç, sana göre de w201 çirkindir.

dj_batukaan
08-10-2014, 21:03
herhangi bir sınıfta yarışılmayacaksa,
pistte süre almak gibi niyet yoksa,
gönlünüzden hangi kasa/şase geçiyorsa onu alıp hayallerinizi gerçekleştirin.

İşte duymak istediğim surumu diyim cevapmı bilemedim :)

benim en çok ilgi duyduğum, İ. Park yada Körfezde süre alıp üstüne bir şeyler koyabilmek diğer taraftan da can sıkıntılı geceler için Roll yapmak gibi bir düşüncem var. :) kasayla alakalıda DTM yarışlarından kalma W201 hayranlığım var bu yüzden bu kasayı kullanmak ilk hedefim, tabi çok tecrube sahibi olmadığımdan dolayı doğru yolda mıyım emin değilim, işte bir yandan bunu nasıl yaparım diye merak ederken diğer taraftanda seçimlerimin doğru olup olmadığını sorguluyorum

dj_batukaan
08-10-2014, 21:06
Amerikan amerikana yakışır :)

evet ama fiyatları ciddi rakamlara ulaştı bildiğiniz hurdaya ayrılmış pası çıkmış üstünde hiç bir şeyi olmayan, ( hemde hiçççç bir şey ) teneke sayılacak bir mustang cupe ye bile ruhu var diye 25 bin TL istediler

fastback kasaya çok güzel olur kadett c gibi...

evet güzel bir fastback güzel olurdu ama bu kadet değil bence :)

dj_batukaan
08-10-2014, 21:11

eger yerınız varsa kaynak mak. alıp once farklı parcalarda alıstırma yapıp kendınıze guvendıkten sonra araıca yapabılırsınız hem daha zevklı olur sızın ıcın :)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153349096740511.1073741826.486605745510&type=3

olsun belki aradan bir yıldız çıkıp göremediğimz brşeyi ortaya atar :)

ama linkteki arkadaş olayı uçurmuş o direk C63 amg yi hiç etmiş :)

alihan_27
08-10-2014, 21:13
W201 olabilir, W124 bence dahada iyi olur. Boş hacim ve dingil mesafesi(şaft uzunluğu) fazla olacağından swapta daha rahat edersin. Şaseye takılma W201 sorun çıkarsa bile gerekli güçlendirmeyi yaparsın, sonuçta ls swap düşünüyorsan şase güçlendirme işin kolayı olacaktır :).

psikolojikdeli
08-10-2014, 21:17
vaktim olsa senin işleri hallederdik de sırada çok araba var :) istediğin her araç olabilir sadece aftermarket parça olayına ve fiyatlarına bir bak yoksa al birtane station volvo koy gitsin diyeceğim :)

MBuğra
08-10-2014, 21:21

çok iyi olmuş ya, sayfayı hemen takibe aldım gelişmeler için. Ancak çok merak ediyorum, TR'de bu çalışmayı bu mühendislikte ve bu profesyonellikte yapacak garaj var mı?

dj_batukaan
08-10-2014, 21:25
W201 olabilir, W124 bence dahada iyi olur. Boş hacim ve dingil mesafesi(şaft uzunluğu) fazla olacağından swapta daha rahat edersin. Şaseye takılma W201 sorun çıkarsa bile gerekli güçlendirmeyi yaparsın, sonuçta ls swap düşünüyorsan şase güçlendirme işin kolayı olacaktır :).

200 kasanın öyle büyük durduğuna pek aldanmayın şase aralıkları çok farklı değil öyle ohbe dedirtecek pek park yok :) ama w124 dün enden lastik açıklığı daha geniş onuda flanş ile kapatmayı düşünüyorum

dj_batukaan
08-10-2014, 21:30
vaktim olsa senin işleri hallederdik de sırada çok araba var :) istediğin her araç olabilir sadece aftermarket parça olayına ve fiyatlarına bir bak yoksa al birtane station volvo koy gitsin diyeceğim :)

senin yer neresiydi :)

dj_batukaan
08-10-2014, 21:36
çok iyi olmuş ya, sayfayı hemen takibe aldım gelişmeler için. Ancak çok merak ediyorum, TR'de bu çalışmayı bu mühendislikte ve bu profesyonellikte yapacak garaj var mı?

ilk zamanlar yani bir kaç yıl önce bu iş için araştırmaya başladığımda bende hep aynı şeyleri söylerdim, ama inanın ülkemizde cidden güzel garajlar var.. yalnız tek sorun şu iyi iş yapılıyor diye ciddi paralar konuşuluyor.

he bu iyi iş iyi para meselesi değil değeri 3 liralık iş bunun iyisini istiyorsan 5 lira bilemedin en baba 7 lira ödemelisin ama bu bizde böyle değil adamlar en az 15 lira 20 lira diyor. üstüne birde ustanın tafrasını çekiyorsun, adam yüzüne bakmıyor, öf püf çekiyor.

kıçında armani pantalonla beyaz tezgahta motor topluyorum diye sadece montaja 10 bin dolar isteyenleri gördüm :)

ufuksaracci
08-10-2014, 22:19
Mx5'te Ls motor dengesiz olmaz mı ? Önde fazla ağırlık olur gibi geldi. Ls zaten ağır bir mtor

dj_batukaan
08-10-2014, 22:25
Mx5'te Ls motor dengesiz olmaz mı ? Önde fazla ağırlık olur gibi geldi. Ls zaten ağır bir mtor

yoo Ls agır bir motor değil neredeyse komple alüminyum yani 8 silindir bir motor ama 4 silindir döküm bir motordan birazcık ağır

Dctrlprn
08-10-2014, 22:26
Abiler cahilliğime verin Ls motor veya Ls proje tam olarak nedir ? googleda hep v motorlar çıkıyor.

GÖKTÜRK
08-10-2014, 23:29
Abiler cahilliğime verin Ls motor veya Ls proje tam olarak nedir ? googleda hep v motorlar çıkıyor.

corvette motoru diye biliyorum ben

Agah
08-10-2014, 23:49
corvette motoru aynen. ls kodludur v8 dir.

mrtysn
09-10-2014, 00:07
öncelikle hedeflediğim güç ilk etap için 800- 850 hp civarında, yaklaşık 1 sene bu şekilde kullanmayı düşünüyorum... şuan ki altyapıyı 1100 1200 hp lere göre hazırladım nasip olursa daha sonra TwinTurboya geçmeyi düşünüyorum ve bu güçlerde olmasını istediğim min. ağırlık 1300 1400 kg. biraz oturaklı olmasında fayda var yani.

Bahsettiginiz degerlere bakinca LS1 oldugunu dusunmuyorum, LS6'ya mi calisiyosunuz ?

BaDCaT
09-10-2014, 11:50
Bahsettiginiz degerlere bakinca LS1 oldugunu dusunmuyorum, LS6'ya mi calisiyosunuz ?

LS1 ve ya LS6 fark etmez hepsinden bu gucler cikiyor zaten ls6 ile ls1 arasinda minor farkliliklar var.

dj_batukaan
10-10-2014, 14:28

corvette motoru diye biliyorum ben

Evet GM üretimi Corvette motorudur. kodu Ls olarak geçer yanlış bilmiyorsam LS1 de 5,7 litre olarak başladı şuan LS7 ile 7 litrelere kadar ulaştı

dj_batukaan
10-10-2014, 14:34

evet LS1 değil ama 6 da değil :) LS3 motor.

LS1 ve ya LS6 fark etmez hepsinden bu gucler cikiyor zaten ls6 ile ls1 arasinda minor farkliliklar var.

Ls1 den bu güçleri çıkartığınızda Ls1 olmuyordur artık sanırım :) yani bi yerden sonra N/A güç için hacim yetersiz kalıyor. benim ilk hedefim n/a güçü çıkarabildiğim kadar çıkarmak sonrasında nos takviyesi... sonrası içinde ilk postada dediğim gibi turboya yönelebilirim

Amaki şöyle bir durum var benim şuan sorunum Kasa :) yani artık çokta oyalanmak istemiyorum işimi hakkıyla yaptırabileceğim kimler var veya yokmu veya bu kasadan komple vazgeçmelimiyim :) öyle bir memleket haline geldik ki parayla rezil olmamak imkansız bende bu sorunu minumuma çekmek istiyorum

therev
10-10-2014, 14:56
station wagon volvo ve ya mx5. danny george yazip bi aratin google da

BaDCaT
10-10-2014, 15:07
evet LS1 değil ama 6 da değil :) LS3 motor.

Ls1 den bu güçleri çıkartığınızda Ls1 olmuyordur artık sanırım :) yani bi yerden sonra N/A güç için hacim yetersiz kalıyor. benim ilk hedefim n/a güçü çıkarabildiğim kadar çıkarmak sonrasında nos takviyesi... sonrası içinde ilk postada dediğim gibi turboya yönelebilirim

Amaki şöyle bir durum var benim şuan sorunum Kasa :) yani artık çokta oyalanmak istemiyorum işimi hakkıyla yaptırabileceğim kimler var veya yokmu veya bu kasadan komple vazgeçmelimiyim :) öyle bir memleket haline geldik ki parayla rezil olmamak imkansız bende bu sorunu minumuma çekmek istiyorum

N/A olarak alınmak istenen güç nedir ?

N/A ile Nitrous egzantrikleri farklıdır turbonun da bunlardan farklidir.Hedefin tam belirlenmesi gerekiyor :)

Kasa olarak amaç ne drag mı ?

dj_batukaan
11-10-2014, 12:48
station wagon volvo ve ya mx5. danny george yazip bi aratin google da

hocam MX5 Sevmiyom ben :)

dj_batukaan
11-10-2014, 12:56
N/A olarak alınmak istenen güç nedir ?

N/A ile Nitrous egzantrikleri farklıdır turbonun da bunlardan farklidir.Hedefin tam belirlenmesi gerekiyor :)

Kasa olarak amaç ne drag mı ?

N/a istediğimiz güç 550 570 hp arasından 250 shot ta nos kullanmayı düşünüyorum.. Şuanki setup bu yönde en azda 1 - 1,5 yıl bu şekilde kullanıcam sonrasında turbo düşüncem var. zaten turbo setup daha farklı egzantirik farklı sıkıştırma ve üst kapak kullanmayı düşünüyorum ama dediğim gibi şuanki setup 550 + nos

Öyle çok fazla bir iddiam yok Fırsatını yaklarsam süre kasacağım onun dışında eğlence olsun diye Roll yaparım fırsat oldukçada drag için piste girerim hepsi bu

psikolojikdeli
11-10-2014, 23:17
senin yer neresiydi :)

pendikte kendi halinde ufak bir garaj pek iyi ağırlayamadık kusura bakma :)

dj_batukaan
12-10-2014, 14:51
pendikte kendi halinde ufak bir garaj pek iyi ağırlayamadık kusura bakma :)

aslında shogun dan tanımam gerekliydi ( dövme güzeldi ) kusura bakma valla tanıyamadım :) gel biz bu işi beraber yapalım olsun bitsin, acele yok bahara kadar vaktimiz var ufak ufak yaparız

psikolojikdeli
12-10-2014, 22:56
aslında shogun dan tanımam gerekliydi ( dövme güzeldi ) kusura bakma valla tanıyamadım :) gel biz bu işi beraber yapalım olsun bitsin, acele yok bahara kadar vaktimiz var ufak ufak yaparız

Acelesi yoksa boşa çıkar çıkmaz haberini veririm son araba kaldı ama daha başlanmadı :)

dj_batukaan
13-10-2014, 14:14
dediğim gibi ilkbahara kadar vaktim var öyle çok acele bir durumum yok. hatta hazır yapmışken birde senin orada duran japon kraliçeye yapsak, ufff tadından yenmez :)

dj_batukaan
14-10-2014, 11:31
Ufak bir gelişme var.. ve ben yine içinden çıkmayacağım sanırım, Tekrar belirmek isterim W201 gerçekten çok sevdiğim ve kullanımıma uyan bir araç olduğu için ilk tercih sebebim ama diğer araçlarda yabana atılacak ve bu projelerde örnelleri olan araçlar.. Ltfen bilgisi olan veya yönlendirme yapacak arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim

ilk tercih W201
komple kasa güçlendirme vs. yapılacak tüm detaylar elden geçirilecek açıkcası sıfırdan toplanacak ve hedeflediğimiz güclerde kullanılacak

İkinci tercih
s14a 97 mod. 97 mod. kasa kaporta komple toplanmış iç dış boyası yeni iç mekanda bazı ufak tefek detaylar var..

Üçüncü tercih
Yine bir nissan ama S13 iç ve yürür de bol ekstraları olan bir araç yine boya vs. yeni yapılmış

burada tekrar yazayım benim kullanacağım alanlar Fırsatım olursa pistte süre kasmak Roll ve yine fırsat bulursam Drag yorumlarınızı bu durumuda baz alarak yaparsanız çok sevinirim

NOT: yazdığım kasalara olan hayranlıklarınız varsa lütfen bunu göz ardı edip objektif yorumlar yaparsanız çok sevinirim yani ben bunu seviyorum git onu al durumuna gelmeyelim :)

orcunnn
14-10-2014, 12:10
Ufak bir gelişme var.. ve ben yine içinden çıkmayacağım sanırım, Tekrar belirmek isterim W201 gerçekten çok sevdiğim ve kullanımıma uyan bir araç olduğu için ilk tercih sebebim ama diğer araçlarda yabana atılacak ve bu projelerde örnelleri olan araçlar.. Ltfen bilgisi olan veya yönlendirme yapacak arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim

ilk tercih W201
komple kasa güçlendirme vs. yapılacak tüm detaylar elden geçirilecek açıkcası sıfırdan toplanacak ve hedeflediğimiz güclerde kullanılacak

İkinci tercih
s14a 97 mod. 97 mod. kasa kaporta komple toplanmış iç dış boyası yeni iç mekanda bazı ufak tefek detaylar var..

Üçüncü tercih
Yine bir nissan ama S13 iç ve yürür de bol ekstraları olan bir araç yine boya vs. yeni yapılmış

burada tekrar yazayım benim kullanacağım alanlar Fırsatım olursa pistte süre kasmak Roll ve yine fırsat bulursam Drag yorumlarınızı bu durumuda baz alarak yaparsanız çok sevinirim

NOT: yazdığım kasalara olan hayranlıklarınız varsa lütfen bunu göz ardı edip objektif yorumlar yaparsanız çok sevinirim yani ben bunu seviyorum git onu al durumuna gelmeyelim :)

mustang konuda bıle gecmıyor bı dunya dil doktum allahjından bul ımı hahahahhahaha

dietpepsi
14-10-2014, 12:21
Ben olsam w201 güzel bır 190e 16v araç alır ona yaparım.16v ların body kıtı cok yakışıklı.

Cokta tarz olur.

dj_batukaan
14-10-2014, 13:03
mustang konuda bıle gecmıyor bı dunya dil doktum allahjından bul ımı hahahahhahaha

:))))) olm iyice piskopata bağladın he o zaman verseydin mustang ı da yapsaydık :)

STP
14-10-2014, 13:13
Kasaya uyumluluk ve swap kit hazirligindan dolayi S13 derim. Bizde var ordan biliyorum. Stabilite cok cok iyi, motor durusu konumu herseyi cok uygun. Gelip gorebilirsin istersen bizdekini

orcunnn
14-10-2014, 13:43
:))))) olm iyice piskopata bağladın he o zaman verseydin mustang ı da yapsaydık :)

benım hedef 4 xxx kasamı vermem kımseye :))) o kardesım alsana bı mustang sakalım motur 550 hp+200 shot la varya mıssss mıssss dıyorum anlamıyorsun
benı gıcıkkkkkkkk edıyorsunnnn :) :)

dj_batukaan
14-10-2014, 14:12
Kasaya uyumluluk ve swap kit hazirligindan dolayi S13 derim. Bizde var ordan biliyorum. Stabilite cok cok iyi, motor durusu konumu herseyi cok uygun. Gelip gorebilirsin istersen bizdekini

Selçuk, kırmızı aracımı diyorsun eğer oysa onu gördüm güzel araç maşallah... ama nasıl bir hikmetse her s13 e bineni driftçi yaptı bizim ülke, kime s13 nasıl desem "oo muhteşem çok iyi drift aracı" diyor. yani rolling te yada dragta kullanılmaz mı pistte süre kasamazmıyım :)

dj_batukaan
14-10-2014, 14:21
benım hedef 4 xxx kasamı vermem kımseye :))) o kardesım alsana bı mustang sakalım motur 550 hp+200 shot la varya mıssss mıssss dıyorum anlamıyorsun
benı gıcıkkkkkkkk edıyorsunnnn :) :)

kanka valla seni anlıyorum ama insanın gönlüde hoş olsun istiyor :)

STP
14-10-2014, 14:52
Selçuk, kırmızı aracımı diyorsun eğer oysa onu gördüm güzel araç maşallah... ama nasıl bir hikmetse her s13 e bineni driftçi yaptı bizim ülke, kime s13 nasıl desem "oo muhteşem çok iyi drift aracı" diyor. yani rolling te yada dragta kullanılmaz mı pistte süre kasamazmıyım :)
Drift icin cok basarili bi setup oldu bizimki, aracin yol setupini ona gore yaparsan pisttede basarili olur neden olmasin, bizimkinde wisefab felan var aci icin. Sen normal pist icin ona gore kamber kiti coilover gergiler felan alacaksin sonra kas babam kas ;)

dj_batukaan
14-10-2014, 15:35
bu kadar basit ama Kırmızıya tekrardan maşallah... çok begendim ben özellikle göstergeyi kim akıl ettiyse kıyak olmuş banada iyi fikir oldu :)

Agah
14-10-2014, 15:49
drag için s13 de bir de r34 diff kullanırsınız mis olur :)

STP
14-10-2014, 17:04
bu kadar basit ama Kırmızıya tekrardan maşallah... çok begendim ben özellikle göstergeyi kim akıl ettiyse kıyak olmuş banada iyi fikir oldu :)

C6 nin keyless go su elektrik tesisati beyni gecirildigi icin gostergede takildi ;)

dj_batukaan
14-10-2014, 23:05
C6 nin keyless go su elektrik tesisati beyni gecirildigi icin gostergede takildi ;)

Tüm tesisat bende de var. Bir işe yarasın bari :)

psikolojikdeli
15-10-2014, 00:33
e36 :) ....

ramo35
15-10-2014, 01:30
sebepsiz w126 coupe ve opel omega aklıma geldi öle ortaya atayım :)

dj_batukaan
15-10-2014, 09:35
sebepsiz w126 coupe ve opel omega aklıma geldi öle ortaya atayım :)

heee at ortalığı iyice karıştır. :) iyi birşey yapma sakın

dj_batukaan
15-10-2014, 09:36
e36 :) ....

onu hiç bulaştırma bro :)

Nameless34
15-10-2014, 12:32
FC RX-7 düşünebilirsiniz bence yurtdışında bolca örneği var hatta TR de de yapılmıştı 1-2 tane yanlış hatırmalıyorsam. Şu araç görünüm ve güç olarakta baya iyi duruyor her nekadar drift için yapılmış olsa da örnek olması açısından, sizde yükleyip pist için yürüyeni güçlendirip güzel bi canavar ortaya çıkarabilirsiniz.

http://www.stanceworks.com/2013/02/the-beard-life-hertrechs-v8-powered-fc-rx7/

ramo35
15-10-2014, 17:32
estağfurullah sadece lafın gelişiydi sadece sec kasa doğuştan v8 taşıyor üzerinde ve belirli bir bütçeniz var kafanızdada bir kısmını kaporta boya şase güçlendirmeye ayırmışsınız w126 fazla uğraştırmaz diye düşündüm elbetteki siz ve diğer bilgi sahibi kişiler bazı şeyleri çoktan düşünmüştür benimki sadece fikir:) bir yola girmişsiniz inşallah hayırlısıyla gerçekleştirirsiniz

dj_batukaan
15-10-2014, 21:40
estağfurullah sadece lafın gelişiydi sadece sec kasa doğuştan v8 taşıyor üzerinde ve belirli bir bütçeniz var kafanızdada bir kısmını kaporta boya şase güçlendirmeye ayırmışsınız w126 fazla uğraştırmaz diye düşündüm elbetteki siz ve diğer bilgi sahibi kişiler bazı şeyleri çoktan düşünmüştür benimki sadece fikir:) bir yola girmişsiniz inşallah hayırlısıyla gerçekleştirirsiniz

sen öyle ortaya atayım dedin diye Şaka yaptım kardeşim alınma :)
daha önce değerlendirdim evet doğuştan V8 ama öyle cok ciddi bir güç yok yani, W201 için yapılan işlemleri W126 içinde hemen, hemen yapmam gerekiyor. burada benim açımdan ağırlık etken oluyor ve W126 daha agır.. ben maks 1350 1450 arası bitirmeyi istiyorum

dj_batukaan
17-10-2014, 15:54
yorum yapma zahmetinde bulunan Fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler :) Araç hakkında W201 e karar verdim.. bir aksilik olmaz ise Projeye bununla start vereceğim

Allah utandırmasın inş.

dj_batukaan
29-10-2014, 10:28
Arkadaşlar Projeyle ilgli söyle bir sorum var.

daha öncede belirttiğim gibi Araç için W201 kasaya karar verdim şuan güçlendirme için plan yapıyoruz.. burada Güçlendirme işlemleri tam olarak nasıl olmalı Dikkat etmemiz gereken yerler neresi Alt bağlantı ve köşe destekler nasıl olmalı gibi soru işaretlerim var..

Yardımlarınız için şimdide teşekkür ederim

Schumi
29-10-2014, 10:49
NEO Motorsport gibi rallilere ve drift için araç hazırlayıp bunlara TOSFED onaylı rollcage yapan biryere gidip aracı lifte kaldırıp bakmak daha iyi olucaktır. Ayrıca mutlaka Roll Cage olmalı. Roll Cage sadece kaza anında işe yaramıyor. Şasenin rijitliğini oldukça arttıran bir işlemdir.

BaDCaT
29-10-2014, 10:52
SFI chassis build diye aratirsan gereken bilgiyi bulabilirsin. 25.5B uyacaktir.

dietpepsi
29-10-2014, 15:04
W201

Cok dogru bir secim

Yakindan takip edicem gelismeleri

dj_batukaan
29-10-2014, 21:10
NEO Motorsport gibi rallilere ve drift için araç hazırlayıp bunlara TOSFED onaylı rollcage yapan biryere gidip aracı lifte kaldırıp bakmak daha iyi olucaktır. Ayrıca mutlaka Roll Cage olmalı. Roll Cage sadece kaza anında işe yaramıyor. Şasenin rijitliğini oldukça arttıran bir işlemdir.

Aslında Maslakta bu işi yapan biriyle konuştum kaba taslak bir fiyatta paylaştı ama diğer taraftan benimde has amerikancı kasa kaporta işlerinde gerçekten sanatı çok iyi olan ve bir çok projeye imza atmış iyi bir ustam var. Oda biz yaparız diyor.
Tek sorun daha önce güçlendirme yada Roll bar yapmamış olması:( dolayısıyla Tam nerelere güçlendirme yapılmalı ağırlık dengesi vs. bu konularda nelere dikkat edilmeli rollbar için olan işlemler gibi konularda pek bilgi sahibi olmamamız sorun oluyor... Ama bütçe olarakta biraz ekonomy yapmam lazım :(

dj_batukaan
29-10-2014, 21:14
W201

Cok dogru bir secim

Yakindan takip edicem gelismeleri

koray bey sizmisiniz :)

dj_batukaan
29-10-2014, 21:29
SFI chassis build diye aratirsan gereken bilgiyi bulabilirsin. 25.5B uyacaktir.

çok güzel şeyler çıkıyor ama bunlar ciddi detaylı yani baya bildiğin kafesten araba yapmışlar.. bunlar benim için ciddi abartı olur gibi sanki

dj_batukaan
30-10-2014, 10:33
Güncel diyelim

orcunnn
30-10-2014, 10:45
yolcu kalmasın :) :) hadı hızlı w201 ıın kolları sıvayalım artık

dj_batukaan
30-10-2014, 10:48
yolcu kalmasın :) :) hadı hızlı w201 ıın kolları sıvayalım artık

:) şu şase güçlendirme ve Roll işini çözmem lazım bu geçe sabaha kadar uykumda boru büktüm durdum :)

orcunnn
30-10-2014, 10:52
:) şu şase güçlendirme ve Roll işini çözmem lazım bu geçe sabaha kadar uykumda boru büktüm durdum :)

sen rahat ol olur hepsı dedıgım renk vs heps olur ya takmam kafana arabayı alalımda

dietpepsi
31-10-2014, 05:32
koray bey sizmisiniz :)

Evet benim

Ama koray diil volkan :))

dj_batukaan
03-11-2014, 09:56
Evet benim

Ama koray diil volkan :))

pardon abi :)