PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Silk Yağ Katkısı

rcbrs
01-10-2014, 06:49
Yağı 1000 km önce değişen Jetta 1.4 TSI aracıma, sabahları ilk marşta özellikle soğuklarda çıkan triger sesini kesmesi amacıyla Motor Silk Bor yağ katkısı ekledim.
Fakat sonrasında yağ basıncı düşük uyarısı vermeye başladı arabam ve yağ lambası yandı, hatta bir ara arabayı durdur yağ basıncı çok düşük deyip motor arıza ışığı da yandı.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/811e-UtsdZL._SY355_.jpg

Bu durumu tecrübe eden arkadaşlar varmı ?

Şu an ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

Berkan
01-10-2014, 07:51
böyle acaip şeyleri birdaha yağa katmamakla başlanmalı önce

t-jet ali
01-10-2014, 08:10
bir zamanlar bende aynı hatayı yapmıştım ve aynı yağ lambam yandı, sonra filtreyi söktüm filtre resmen tıkalıydı, hemen yağ değiştirirdim ve motor içi temizleyicilerle motoru temizledikten sonra yapardım. iyi yağ kullanmak yetiyor,

Maxi
01-10-2014, 08:11
dooru servise
hatta mümkünse çekici ile
yağ basıncının şakası olmaz

alpbodrum
01-10-2014, 08:22
Öncelikle aracınızda Triger yok , zincirli araç , Sabahları gelen zincir sesi ilk saniyelerde gelir ve çok normaldir , zincir gergisi yağ basıncı ile çalışır ve içerisine yağ dolup sıkıştırma oluşmadan zincir gerilmez bu arıza değil. 2. Si bu yağ katkıları zaten kullandığınız yağ ile birlikte geliyor içeriğini okursanız - Castrol , Mobil gibi Milyon dolarlık bütçesi ve argesi olan yağ şirketleri Sibop lastiklerindeki malzemenin üzerini koruyamayı düşünecek kadar ilerlemiş durumda Bknz . Mobil 1 10W-60.

Hemen bir yağcıya gidin ve dediklerimi yapın, Aracınıza yağ değişimi öncesi konulan motor temizleme katkısı koydurun ve 5 dakika aracı onunla çalıştırın , sonrasında katkı ile birlikte tüm yağı boşaltın böylece Motor silk ve eski yağınız' da atılmış olacak son olarak orjinal katalogda yazan yağı koydurun , sorununuz düzelecektir.

http://img822.imageshack.us/img822/795/00893558500x500.jpg

alpbodrum
01-10-2014, 08:24
dooru servise
hatta mümkünse çekici ile
yağ basıncının şakası olmaz

Bu arada Yetkili servise gitmesin , yetkili servis bir b..tan anlamaz, yağı boşaltıp yeni yağ koyup 250 TL fatura kesip gönderecekler ve katkı temizlenmeyecek özel servise gidip dediklerimi yapmalı.

peace
01-10-2014, 08:53
foto.daki würth un temizleyicisi karaborsa bu arada würth Türkiye de bile yoktu geçen hafta aradığımda gelicek demişlerdi. Aynı işlem için ben Berner kullanmıştım.

rcbrs
01-10-2014, 10:22
süper destek için teşekkürler
ben yaptım kimse yapmasın tecrübe ile sabittir

Maxi
01-10-2014, 11:05
motor iç temizliği ve yeni yağ ile çözülecemi emin değilim ben?
çünkü sensör düşük basınç diyorsa basınç düşüktür
sensör bilmezki motor silk koymuşun yada ayçiçek yağı koymuşun

t-jet ali
01-10-2014, 11:11
motor iç temizliği ve yeni yağ ile çözülecemi emin değilim ben?
çünkü sensör düşük basınç diyorsa basınç düşüktür
sensör bilmezki motor silk koymuşun yada ayçiçek yağı koymuşun

Maxi hocam benimde başıma geldi, yağ filtresini bile tıkadı, yağ pompasıda haliyle etkilenmiştir. motor iç temizliği yağ , yağ filtresi değişimiyle sorun çözüldü

rcbrs
01-10-2014, 11:40
yağ hattı filtre pompa sensör vs temizliğine girersek tek tek gerçekten masraflı olur
umudum temzleyici + yağ değişimi +9 filtre değişimi ile aşağı yukarı 150 tl ye işi bitirimek
yoksa masraf şişecek
ya bu motorsilk nasıl satıyor tr de insanlar böyle mağdur oluyorsa ; kendilerini şikayet etmeyi düşünüyorum

KaanBRS
01-10-2014, 12:16
motor içi temizleyici olarak berner de kullanabilirsin ben metro alışveriş merkezinde bulmuştum işe yarıyor

rcbrs
01-10-2014, 15:22
teşekkürler ;

Motor Silk e yazdığım maile gelen cevap ve benim cevabım;

Merhaba

Hiç bir şekilde ne ürünün üzerinde ne de aşağıdaki tanıtım linkinde ; bu ürünün temzilik için olduğuna dair bir ibare bulunmuyor.aksine sürtünmeyi azaltıcı eklemeler yaptığından bahsediyor.

http://www.motorsilk.com/howitworks.html

Gerçekten temizlik içinse ; yağ değişiminden önce yapılması gerek ve sonrasında yağın tahliye edilip filtrenin değişmesi gerekmektedir diye bir ibare de bulunmuyor.

-----Original Message-----
From: info motorsilkturkey.com [mailto:info@motorsilkturkey.com]
Sent: Wednesday, October 01, 2014 1:27 PM
Subject: Re: kulllanım sonrası yağ ışığı

Motor silk' in motor içerisindeki ilk görevi krum ve karbon
atıklarının temizliğini yapmaktır. Bu temizlik sonucunda önceden
bireken bu kurumlar yağ filtresinde toplanır. Filtreniz tıkanmış
olabilir yağ filtrenizi değiştiriniz yağ lambası söner eger sönmezse
karteldeki yağ süzgecini temizletiniz.
Saygılarımızla

> Merhaba
>
> Motor silk yağ katkısı ürününüzü dün Bauhaus bursadan satın aldım
> Üzerinde yazan talimatlara uyarak jetta 1.4 tsi aracıma ekledim
> Fakat 10 dk sonra yağ basıncı düşük uyarısı verdi ve aracı durdurun uyarıs
> verip motor arıza ışığı da yandı
>
> Bu durumda ne yapmamı öneriyorsunuz

t-jet ali
01-10-2014, 15:29
motor sılk yağ katkısı zaten, temizleyici olduğundan kimse bahsetmiyor, motor içinden temizlenmesi için motor içi temizleyici kullanmanız lazım.

ghibli06
01-10-2014, 15:46
motor sılk yağ katkısı zaten, temizleyici olduğundan kimse bahsetmiyor, motor içinden temizlenmesi için motor içi temizleyici kullanmanız lazım.

motorsilkten yazan, tam tersini yazmış ama?

c20let
01-10-2014, 16:17
würth 15 ekimde geliyormuş

darkmoon
01-10-2014, 16:23
arkadaşım kutusunda arkasında muhteviyatında teflon içerik varmı ona bakarmısın..

rcbrs
01-10-2014, 16:29
arkadaşım kutusunda arkasında muhteviyatında teflon içerik varmı ona bakarmısın..
teflona bakmadım fakat bor var

t-jet ali
01-10-2014, 16:31
motorsilkten yazan, tam tersini yazmış ama?

ilk görevi diyor ve kendilerini garantiye alıyor, bu ürünlerde yağ değişiminde yeni yağ ve filtre ile kullanın ibaresi vardır,

rcbrs
01-10-2014, 16:35
benim yağ da filtre de yeni zaten
motorsilk distribütörünün söylediği ise ; yağ değişiminden önce kullanıp sonra filtre ve yağ değiştirine getiriyor
bence ne sattıklarını bilmiyorlar kaldı ki attığım son maile henüz cevap gelmedi

Gunes G.
01-10-2014, 16:38
teşekkürler ;

-----Original Message-----
From: info motorsilkturkey.com [mailto:info@motorsilkturkey.com]
Sent: Wednesday, October 01, 2014 1:27 PM
Subject: Re: kulllanım sonrası yağ ışığı

Motor silk' in motor içerisindeki ilk görevi krum ve karbon
atıklarının temizliğini yapmaktır. Bu temizlik sonucunda önceden
bireken bu kurumlar yağ filtresinde toplanır. Filtreniz tıkanmış
olabilir yağ filtrenizi değiştiriniz yağ lambası söner eger sönmezse
karteldeki yağ süzgecini temizletiniz.
Saygılarımızla

> Merhaba
>
> Motor silk yağ katkısı ürününüzü dün Bauhaus bursadan satın aldım
> Üzerinde yazan talimatlara uyarak jetta 1.4 tsi aracıma ekledim
> Fakat 10 dk sonra yağ basıncı düşük uyarısı verdi ve aracı durdurun uyarıs
> verip motor arıza ışığı da yandı
>
> Bu durumda ne yapmamı öneriyorsunuz

Motor silk firmasina mail attiginda geri donen mesaja bak allah kahretmesin ya. Yahu adam kartere kartel yazmis, bunun nesine inanip guvenebilir bir son kullanici? Bilgisiz suursuz sinirimi bozdu yemin ediyorum ya.

Kadyr
01-10-2014, 16:57
Nasil birseydir bunlar heryerdede satiliyor bor power bilmem ne.cogu kiside araba sessizlesti diyor ilginc.zamaninda bende eski aracima bor power koymustum allahtan bisi olmamisti bidaha tabi hic bir sey koymam aracima

t-jet ali
01-10-2014, 17:18
benim yağ da filtre de yeni zaten
motorsilk distribütörünün söylediği ise ; yağ değişiminden önce kullanıp sonra filtre ve yağ değiştirine getiriyor
bence ne sattıklarını bilmiyorlar kaldı ki attığım son maile henüz cevap gelmedi

ürünün üstünde, çeşitli yerlerdeki açıklamalarında yağ ve filtre değişiminden sonra katkı olarak kullanılıcağı belirtilmiş,

ghibli06
01-10-2014, 17:25
ürünün üstünde, çeşitli yerlerdeki açıklamalarında yağ ve filtre değişiminden sonra katkı olarak kullanılıcağı belirtilmiş,

tamam da, kullanan diyor ki, ben bunu koyunca yeni filtre ve yağ ile, filtrem tıkanacak kadar temizlik yaptı demek ki bu şekilde oldu... motor silk de hemen hemen aynı şeyleri doğrulamış, ama üründe bu konu belirtilmemiş sorun orada...

asmisinsan
01-10-2014, 17:33
bende eski aracıma motor silk koymuştum aynı sekilde yag lambasını yakmıstı yag yag filtresini degiştirmiştim bende sorun düzeldi

alpbodrum
01-10-2014, 17:42
Motor silk ' in temizlik falan yaptığı yalan, 2014 Model arabalara koyanlarda ' da aynı şey oldu Sıfır arabada ne kurumu olacak Filtreyi tıkayan Motor silk ' in ta kendisi. Zaten Balçık gibi iğrenç birşey , Yaptığı şey eski ve motoru bitik araçlarda sağa sola yapışıp zırıldayan motor parçalarının sesini kesip psikolojik destek vermek.

Yağ basıncı dediği şey herhangi bir sıkıştırma oranı değil Aracınızın filtresi tıkandığı yağ yeterli hızda tur yapamıyor , Filtreyi değiştirip eski yağı atın sorun çözülecektir, Garanti.

darkmoon
01-10-2014, 17:50
würth ürünleri dışında bir şey kullanmayın.. zaten würth bu tip şeyler işe yarasa kendi üretirdi..

Maxi
01-10-2014, 17:51
Motor silk firmasina mail attiginda geri donen mesaja bak allah kahretmesin ya. Yahu adam kartere kartel yazmis, bunun nesine inanip guvenebilir bir son kullanici? Bilgisiz suursuz sinirimi bozdu yemin ediyorum ya.

http://www.youtube.com/watch?v=bTrtW4kC8j4

rcbrs
01-10-2014, 18:18
Arkadaşlar biraz önce yağ filtresi değiştirildi problem şu an için çözüldü.
Kartele :) müdahaleye gerek kalmadı.
Fakat bu katkının böyle bir yan etkisi varsa da pek çok kişi de yaşadıysa alan da bunu bilerek almalı.

darkmoon
01-10-2014, 18:42
bu ürünü bilmem genelde yağ katkılı ürünlerde teflon olur.. teflon motorun bütün mikron inceliğindeki kanalları tıkar ..