PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyo T1R hakkında??

VTEC®
20-09-2008, 15:35
Kullanan arkadaşlarımız vardır. fikrinizi almak istedim.

195/60/15 ebadında Michelin energy lastik kullanmaktayım.

şu an için 195/55/15 Toyo T1R lastiklere geçiş yapacağım. Mıchelin sağlam bir lastikti balon falan yapmadı kuru/yağmur karması idare eder denilecek kadardı.
27.000 km yol yaptım dişleri sanki ilk günkü gübü daha epey idare eder bi taksiciye verilse 50.000 daha gider:D aslında. toyo bu kadar uzun ömürlü olmaz bunu biliyorumda kullananlardan toyo hakkında fikirlerini öğrenmek isterim.

Görkem
20-09-2008, 16:24
ben kendim kullanmadım ama yakın bi arkadaşımın 106 gti da kullanmıştık,,,bence güzel bi lastikti verdiğimiz parayda değdi,,,yol tutuş genele anlamda iyi,,diğer proxses serisindeki yağışta kayma durumları yoktu bunda,,,kuruda miclen energyden iyidir bence,,,ama yağmur ve soğuk kış ortamlarında miclen daha iyidir (enegy 4 mevsim bi lastik sonuçta toyo ise yazlık seri bi lastik ).......

levent
20-09-2008, 16:25
neden 60 tan 55 yanağa düşüceksin abi?

Enes-x
20-09-2008, 18:31
195 50 15 toyo kullandım..Kuru performansı gayet güzel yalnız Islakta kardaymış gibi gidiyordum..Hatta bu yüzden viraj çıkışında arka kopması sonucu bi kazam var..

Hiç kullanmadım ama lassa impetus 2 ye bak derim..Kullananlar memnun..

VTEC®
20-09-2008, 23:15
neden 60 tan 55 yanağa düşüceksin abi?

arabamda koni+yay var 4 cm lik. 60 yanakla karoser tutunsa bile 60 yanaktan dolayı esneme olayı baş gösteriyor gereksiz esnemelerden sıkıldım, 60 yanağın esnemesi kafadan kaymalara sebep oluyor koniler sertkenki kafadan kayma eğilimini aracım stock ken hatta 14 jantlarla bile neredeyse yaşamıyordum ve birazda alçalmak istiyorum.

VTEC®
20-09-2008, 23:17
195 50 15 toyo kullandım..Kuru performansı gayet güzel yalnız Islakta kardaymış gibi gidiyordum..Hatta bu yüzden viraj çıkışında arka kopması sonucu bi kazam var..

Hiç kullanmadım ama lassa impetus 2 ye bak derim..Kullananlar memnun..

eski tip impetus 2 bi ara kullandım çok ömürlü bir lastik ama ısınana kadar kuruda bile kar sürüşü yapıyor ve onun ısınma nazını çekersem istanbuldan antalyaya gitmem gerekiyor. impetus sport2 diorsan ben başka bir civic hb dde kullandım memnun kalmadım.

VTEC®
20-09-2008, 23:21
aslında 205/50/15 istiyordum ama bu lastikler düşeş geliyor hatta bedava geliyor o yüzden 195/55/15 seçimi oluyor

OnurS
20-09-2008, 23:49
Suan bitakım t1rım bide aracın üzerindeki potenza runflatler war kuruda potenzalardan daha iyi ıslaktada 3.20d warken kullanmıştım gene iyiydi ama şimdiki aracımla ne olur bilmiyorum...

Schumi
21-09-2008, 00:40
Islakta çok bence çok çok iyi. Bilakis yağmur yağsada eğlensek diye bekliyorduk bir aralar. Kuru performansıda çok güzel. 2 takım eskittim en iyisi değil ama parasını hak ediyor bence.

VTEC®
21-09-2008, 21:22
Islakta çok bence çok çok iyi. Bilakis yağmur yağsada eğlensek diye bekliyorduk bir aralar. Kuru performansıda çok güzel. 2 takım eskittim en iyisi değil ama parasını hak ediyor bence.

bu açıklama iyi geldi hayırlısıyla yarın takıyorum bakalı bu aralar yağmurda var öğreniriz kullanmayı :)

tigrakaan
21-09-2008, 21:51
eskı tıgramda vardı 1 sene ye yakın kullandım dıslerı ıyıydı ama lastık ozellıgını cabuk kaybedıyor ,gercı tıgranın yol tutusu zayıf ama sagolsun toyo sayesınde dansoz gıbıydı , ıslakta tutusu bende vasattı ama arkadaslar ıyı demıs araclardan kaynaklanıyor sanırım farklar

Vtec-SEDAN
21-09-2008, 21:54
parasına göre alınabilecek en güzel lastiklerden biridir T1R

mrtcn
21-09-2008, 22:05
şuan kullanmaktayım, önceki lastiklerimden daha iyi (markasını modelini unuttum). kuruda az biraz farkı var yol tutuşta ama kalkışta araç hiç sarmıyor (lastik ısındıktan sonra). ıslakta eskisinden kat kat iyi, güven veriyor ve sessiz.

ErayCerit
21-09-2008, 22:06
Şu an T1R kullanmakdayım 3o7'de 205-50-17 gayet memnunum kuruda süper ama ıslakda biraz başarısız bir lastik yalnız yinede Kumho ws. gibi ürünlerden birkaç gömlek üste tawsiye ederim kesinlikle...

Schumi
21-09-2008, 22:35
Hamur yapısı gereği ıslak yolda yeterli bir miktar normal sürdükten sonra tabiri caiz ise hamuru iyice ıslandıktan sonra ıslak tutuşu çok çok iyi. Fena gaz olduğumuz zamanlarda yağmurda arkamda spin atan 2 araç olmuştu. Yağmurda kurudan daha iyi tutuyormuş gibi güven veriyordu valla.

VTEC®
22-09-2008, 08:10
Bilgilendirmeler güzel takıyorum bugün lastiği zaten. teşekkürler herkese.

imhotep
22-09-2008, 09:23
kısa sürede olsa kullanma şansım oldu gayet guzel yol tutuşu var. fiyatıda diğer performans lastiklerine göre daha uygun..gönul rahatlığıyla alabilirsiniz.

C A N
22-09-2008, 10:37
bende 30 bin km dir kullanıyorum.. gayet dayanıklı bi lastik. ıslakta gerçekten iyi performans gösteriyor... ilk başlarda korkardım kış geliyo ne yapıcam bu lastiklerle diye ama korkum boşunaymış.. ilginç bi şekilde ıslak zeminde çok iyi

Sefa_vts
22-09-2008, 11:10
bende yeni lastik arıyordum ancak bu bilgilerden sonra alıcağım lastik belli oldu :)

mrtcn
22-09-2008, 17:31
dün gece yoğun yağmurda denedim, 1. vites sarıyor, 2. vites sarıyor, 3. vites sarıyor.. ama heralde o su göletinde sarmicak lastikte yoktur =)

VTEC®
22-09-2008, 20:10
ilk izlenimlerim güzel değil açıkçası istediğim gibi olmadı aracım yada ben daha fazlasını bekliyordum. kafa hareketleri güzelleşti fakan hiç arkasını bırakmayan aracım bırakmaya başladı zamanla alışaccağız artık

imhotep
22-09-2008, 20:14
ilk izlenimlerim güzel değil açıkçası istediğim gibi olmadı aracım yada ben daha fazlasını bekliyordum. kafa hareketleri güzelleşti fakan hiç arkasını bırakmayan aracım bırakmaya başladı zamanla alışaccağız artık

hangi araca taktın lastikleri..aracın yuksekliği standartmı..

ben taktıktan sonra koniler ve grand control coiloverlar ile stp nin direksiyonunda deli gibi virajlara girdik..ne arkasını bıraktı nede kafayı..

OnurS
22-09-2008, 22:01
Ben lastiği aldığımda takar takmaz perf bekleme bikaçyüz km kullan önce demişlerdi...Nekdar doğru bilemem...

overblack
22-09-2008, 22:32
arızalı bir arkadaşımda var 6 ay filan oldu takalı henüz hiç kaza yapmadı.normalde adamın kaza periyodu ayda en az 1 bazen 2-3

VTEC®
23-09-2008, 13:10
aracım focus hb 2003 eski kasalardan. koni+ FK yay mevcut. iyi oldu aracım iyi olmadı değilde daha iyi bekliyordum sanırım. dün gece viraj denemelerim oldu kesinlikle daha stabil aracım. sanırım ben gözümde çok büyütmüşüm. aracıma taktığım lastikler 1180 km lik daha doğrusu aldığım bir aracın üzerinden çıktı o yüzden ilk kullanım peryodu aşılmış. Henüz lastiklerin üzerinde bulunan boyaları mevcut.

neyse denemesine denedimde çok km yapmadım üzerinde. göreceğiz zamanla ama düne göre görüşlerim daha iyileşti.

KemaL
23-09-2008, 13:30
Fiyatına göre gayet güzel bir lastik. Beklediğim gibi çıkmadı demişsin.Yağmurlu havada da denemeni tavsiye ederim.

VTEC®
23-09-2008, 14:07
şöle söyleyeyim ben sanki daha fazlasını bekliyordum anlatılanlara göre neyse zamanla göreceğiz.

mrtcn
23-09-2008, 20:19
yağmurda hatta gölet olmuş bir yolda ani fren yapmayı denedinmi? kurudan daha iyi duruyor.. 40'la giderken frene yüklendim kurudan daha kısa mesafede durdu

VTEC®
23-09-2008, 20:26
yok arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürler. bu akşam iftar öncesi 1 saat kadar trafikteki vatandaşlardan özür dileyerek biraz terör estirdim. gayet memnunum şuan için sadece çözduğum lastik hamurunun biraz daha geç ısınması kendi biraz kıvama geldikten sonra gerçekten yoldan ayrılmıyor. size önceden dediğim gibi alışmamız öğrenmemiz lazım dedim gerçekten beğendim şuan için e yarından itibaren yağmurlarda başlayacak yağmurdada test ederiz artık :)

mrtcn
23-09-2008, 20:30
dediğim fren testini mutlaka yap, benim çok hoşuma gitmişti 50 metrede bir frene asılıyordum =)

grkm
23-09-2008, 20:42
yok arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürler. bu akşam iftar öncesi 1 saat kadar trafikteki vatandaşlardan özür dileyerek biraz terör estirdim. gayet memnunum şuan için sadece çözduğum lastik hamurunun biraz daha geç ısınması kendi biraz kıvama geldikten sonra gerçekten yoldan ayrılmıyor. size önceden dediğim gibi alışmamız öğrenmemiz lazım dedim gerçekten beğendim şuan için e yarından itibaren yağmurlarda başlayacak yağmurdada test ederiz artık :)

lastigin üzerinde bir miktar mum tarzı bi kimyasal olabilir , genelde ilk 200km çok zorlamamak gerektigini söylerlerdi , bence hemen limitleri deneme adaş. Hayırlı olsun

VTEC®
23-09-2008, 20:50
lastigin üzerinde bir miktar mum tarzı bi kimyasal olabilir , genelde ilk 200km çok zorlamamak gerektigini söylerlerdi , bence hemen limitleri deneme adaş. Hayırlı olsun

adaş zaten takmış olduğum lastik belirli bir süre kullanılmış bir aracın üzerinden çıkardımda ama hala lastik boyaları üzerinde duruyor. benden önce 1180 km kullanılmış garanti kartında takılan km si ve rot balans kmsi yazıyor aracın üzerinde ki km ile kıyaslandığında 1180 çıktığı için alışma devresi geçmiş anlayacağın.

Schumi
23-09-2008, 23:24

Dediğim gibi. Özellikle yağmurda bulaşan birisi varsa. Ama dikkat et çok küfür yememeye bak. Hayırlı olsun.

VTEC®
24-09-2008, 07:44
Dediğim gibi. Özellikle yağmurda bulaşan birisi varsa. Ama dikkat et çok küfür yememeye bak. Hayırlı olsun.

1-2 sefer kulak pamuğuyla gezeriz artık lastikleri tanıdıktan sonrası normak seyir zaten :)

grkm
24-09-2008, 11:07
adaş zaten takmış olduğum lastik belirli bir süre kullanılmış bir aracın üzerinden çıkardımda ama hala lastik boyaları üzerinde duruyor. benden önce 1180 km kullanılmış garanti kartında takılan km si ve rot balans kmsi yazıyor aracın üzerinde ki km ile kıyaslandığında 1180 çıktığı için alışma devresi geçmiş anlayacağın.

anlaşıldı , hayırlı olsun tekrardan :)