PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 CDTİ Turbo Boost Göstergesi.

FK.Sub
01-10-2014, 17:38
1.3 D sport aracıma boost saati bağlamayı düşünüyorum aklıma takılan bazı sorular var bunlarında açığa kavuşması için yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

1.Öncelikle turbo hortumlarım yarısı plastik yarısı kauçuktan yapılmış bunlardan T almam birazcık zor, plastikten vakum için çıkışı nasıl alabilirim aleminyum veya demir olsa rekor kaynatıp yoluma devam edebilirim.plastikte kaçak olma ihtimali nedir ne değildir hiçbir fikrim bulunmamakta.

2.vakum ölçüm çıkışını intercoolerdan sonra ve boğaza yakın almayı düşünüyorum ki borularda kaçak olduğunda basıncın düşüklüğünden anlayabilirim diye ama basıncı sağlıklı ölçebilirmiyim diyede ikilemde kaldım.

dizel aracına boost saati bağlayan arkadaşlar bi yardımcı olun hele şu garibana :D

dark
01-10-2014, 23:08
Düzgün bağlantı olduktan sonra kaçak sıkıntısı yaşamazsınız. En doğru ölçüm için emme manifolduna en yakın yerden bağlantı yapın. Bu arada dizelde vakum olmaz basıncı kast ettiniz sanırım orda :)

berkay_aydin
01-10-2014, 23:20
aynı çapta bir boruya rekor yaptırıp esnek hortum kesilerek araya girilebilir :) bence en sağlıklısı bu şekilde olur..

S.Özeren
01-10-2014, 23:26
bunlardan önce bence arabayı bas kankito :)

XSi
01-10-2014, 23:29
en basitini söylüyorum, lpg ciye gidiyorsun, sarı lpg nozzle ları var, matkapla birgüzel deliyor, sıvı conta sürüp nozzle ı takıyor, 5-10 tl masrafın olur, doğrudan hortumu sensöre veya göstergeye bağlarsın iş biter.

http://www.fahrzeugteile-vogler.de/WebRoot/Store19/Shops/63272790/5180/1CE1/7AD5/724C/1D77/C0A8/28BE/62E1/GD291.jpg

tabi manifoldu deldirmemek isteyebilirsin, bu durumda, basınç olan hortumlardan birini kesip, nalburdan alacağın T ile işi bitirebilirsin.

http://images.ticiz.com/331135_w640_h640_kp355435970000505.jpg.jpg

E.Güleç
02-10-2014, 00:52
hiç uğraşma bende corsa var bizde geçen gün böle kara kara düşünürken güzel bir yol bulduk bağladık sanayi tipi boost saatimizi :D yarın fotolardan burdan yazarım tekrar.

FK.Sub
02-10-2014, 12:05
Düzgün bağlantı olduktan sonra kaçak sıkıntısı yaşamazsınız. En doğru ölçüm için emme manifolduna en yakın yerden bağlantı yapın. Bu arada dizelde vakum olmaz basıncı kast ettiniz sanırım orda :)

evet basıncı kast etmiştim vakumda,vakum diyip durmuşum :D sağolun cevabınız için.

FK.Sub
02-10-2014, 12:08
aynı çapta bir boruya rekor yaptırıp esnek hortum kesilerek araya girilebilir :) bence en sağlıklısı bu şekilde olur..

plastik olduğu için pek güvenemiyorum diş açıp rekor takmaya dediğin gibi yapmayı düşünüyorum berkay :)

FK.Sub
02-10-2014, 12:29
bunlardan önce bence arabayı bas kankito :)

yeter basıklığı kanka sen jantlardan haber ver :D

en basitini söylüyorum, lpg ciye gidiyorsun, sarı lpg nozzle ları var, matkapla birgüzel deliyor, sıvı conta sürüp nozzle ı takıyor, 5-10 tl masrafın olur, doğrudan hortumu sensöre veya göstergeye bağlarsın iş biter.

http://www.fahrzeugteile-vogler.de/WebRoot/Store19/Shops/63272790/5180/1CE1/7AD5/724C/1D77/C0A8/28BE/62E1/GD291.jpg

tabi manifoldu deldirmemek isteyebilirsin, bu durumda, basınç olan hortumlardan birini kesip, nalburdan alacağın T ile işi bitirebilirsin.

http://images.ticiz.com/331135_w640_h640_kp355435970000505.jpg.jpg

bilgileriniz için teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yaparsam deleceğim boru şu ancak plastik olduğundan dolayı pek güvenemiyorum açıkcası.
http://i60.tinypic.com/zn4eat.jpg

hiç uğraşma bende corsa var bizde geçen gün böle kara kara düşünürken güzel bir yol bulduk bağladık sanayi tipi boost saatimizi :D yarın fotolardan burdan yazarım tekrar.

fotoğraflarla birlikte cevabınızı bekliyorum teşekkürler :)

R.I.P
02-10-2014, 17:05
eski aracımda (corsa van 1.3cdti) boost göstergesi vardı alırken istememiştim, forumdan bir arkadaştan almıştım aracı o nedenle tam nasıldı bişey diyemem.
ama yanlış hatırlamıyorsam intercooler girişine yakın bir yerden bağlanmıştı ve orası plastik bir parça değil

mikelazi
03-01-2015, 12:21
Konuyu hortlatmış olucam ama bende defi turbo göstergesi siparişi verdim.nasıl uygulanıyor.nelere dikkat edilmeli ve kim takabilir.şimdiden teşekkürler

FaBeRgE
03-01-2015, 13:13
eski aracımda (corsa van 1.3cdti) boost göstergesi vardı alırken istememiştim, forumdan bir arkadaştan almıştım aracı o nedenle tam nasıldı bişey diyemem.
ama yanlış hatırlamıyorsam intercooler girişine yakın bir yerden bağlanmıştı ve orası plastik bir parça değil

Senin aldığın araca saati ben taktırmıştım. Adamlar sanki boost saati taksınlar diye, 2 kauçuk hortum arasına sert bi plastik koymuşlar. Bizde o plastik parçaya T takıp basıncı oradan okumuştuk :)

mikelazi
03-01-2015, 16:02
anladıgım kadarıyla bu T aldıgımgöstergenin kutusundan çıkıyormuş.bu T yi hangi boruya baglamamız gerekiyor.bu arada araç kia picanto crdi

FK.Sub
03-01-2015, 20:00
Konuyu hortlatmış olucam ama bende defi turbo göstergesi siparişi verdim.nasıl uygulanıyor.nelere dikkat edilmeli ve kim takabilir.şimdiden teşekkürler

Ben aleminyum boru alıp 8mm lik klavuz ile diş açıp rekor takıp ,boğaza giren hortumun arasına girdim.Yarın fotoğrafını çekip buraya atarım.Bu arada replika defi mi aldığınız ürün ?

mikelazi
05-01-2015, 09:24
Ben aleminyum boru alıp 8mm lik klavuz ile diş açıp rekor takıp ,boğaza giren hortumun arasına girdim.Yarın fotoğrafını çekip buraya atarım.Bu arada replika defi mi aldığınız ürün ?

bilmiyorumki replicamı hepsi burada dan aldım.cuma sipariş ettim.daha gelmedi.westage borusuna T yapıp takmaya karar verdim gibi.