PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites Değişiminde Duman Atma

CVK
02-10-2014, 03:58
Araç focus 3 ,115 tdci

Sadece vites değişimlerinde duman atıyor,normalde gazlamada vs atmıyor,servise gösterdiğim halde çözemediler,periyodik bakım yeni yapıldı,sorun ne olabilir?

Kadyr
02-10-2014, 06:50
Araciniz kac km de. Dizeller genelde bu sekilde duman atabiliyor sorun oldugunu sanmiyorum.wurth dizel katki atarsan azalicaktir buyuk ihtimalle.daha onceki aracimda kullanmistim dumanda epey azalma olmustu

boranaydogmus
02-10-2014, 07:54
Babamda 2009 model 62 km'de connect var 110'luk o da her zaman olmasa da vites aralarında duman atıyor özellikle 1'den 2'ye geçişte görüyorum. Kime sorduysam normal diyorlar. Başka bir probleminiz yoksa bence çok takılmayın. Shell'in nitro adıyla sattığı mazotu var onun bu tarz dumanları azalttığından bahsediliyor fakat denemedim; katkı da deneyebilirsiniz ama bence riskli olası bir enjektör arızası maddi manevi çok canınızı sıkar.

douu
02-10-2014, 08:37
sıkıntı yok kafana takma. yükten boşalıp yüke bindiği anda duman atması normal. vites değiştirmeden ayağını gazdan çekip basınca da atıyordur muhtemelen.

CVK
02-10-2014, 13:04
Hayir tam gazi biraktigim anda atiyor,dumanda mavimsi gibi,araba yag mi yakiyor acaba

Arabaya yuklendigimde duman atmiyor,cok ilginc durum

Dctrlprn
02-10-2014, 13:26
Araç rolantide çalışıyor varsayalım gaz ver-çek yaptıgınızda bir kere mi atıyo yoksa her bas çek yapışınızda mı atıyo. E30 da buna benzer bi sorun yaşamıştık sadece bir kere duman atıyor du sonra biraz daha rolantide çalışıp bas çek yaptıgımızda bir kere daha atıyodu ama giderken veya sürekli duman yoktu bizim sorunumuz subap lastiklerinden çıktı rektefiyeci yeni lastik almamıza ragmen eskileri kullanmış sağolsun.

CVK
02-10-2014, 14:36
Onu dnemedim,normalde duman atmiyor hic.

Tayfun.O
13-10-2014, 11:00
bizim araçta[ranger 2.5 tdci] da var aynı sıkıntı gerçek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Gaza ani yüklenmelerde hafifden duman atıyor onun hariçin de yok.