PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mirzakarim Norbekov

mmtrıza
02-10-2014, 18:04
Arkadaşlar Mirzakarim Norbekov'u duydunuzmu alternatif tıp ile özellikle gözlük kullananları tedavi ediyormuş kitaplarıda mevcutmuş tedavi olan yada olmak isteyen varmı durum tam olarak nedir fikir alışverişinde bulunmak için bu konuyu açtım

alıntı: bilinçaltı ile kendini sevmeyi, kendini iyileştirmeyi ve kendinle barışmayı öğreten, rus hocaların geliştirdiği bir yöntem. 1-2 derece miyop olanlar 2 gün içerisinde gözlükten kurtuluyormuş. aptalın deneyimi adında kitabı da mevcut. egzersizler için gün içerisinde oldukça uzun bir zamanı kendinize ayırmanız gerekiyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mirzakarim_Norbekov

İbrahim Erdem
02-10-2014, 18:56
3.5 numara miyop um bana da bi çare bulsun hele :)

Göz küresindeki yamukluğu nasıl bir yöntem ile iyileştirecek ki? Bana rus malı Mustafa Eraslan gibi geldi :)

AdemAr
02-10-2014, 19:07
astigmata çaresı yokmuymuş :D korneayı nasıl tamir ediyo acep merak ettim

Mpower
02-10-2014, 19:08
bende de 3-5 var bi şeyler ama miyop mu orasını bilmiyorum :D

B16
02-10-2014, 19:10
Göz yumuşması astigmatıma çare bulsun hele.

mmtrıza
02-10-2014, 19:33
Bi arkadas ile görüştüm gözlük takiyordu artık takmiyor 2. Seansa baslayacakmis internette yorumlara bakıyorum para tuzağı diyende var tedavi olup gozlukten kurtulanda

cabrioleter
02-10-2014, 22:42
alternetif tıpba inanan birisiyim ancak göz hücreleri kendini yenileyemeyen yapıda yani vücut moralle, plasebo ya da bir takım telkinlerle bunu düzeltemez. kaliteli bir göz hastanesinde, göz çizdirmek çok daha akıl kar işi..

B16
03-10-2014, 00:09
alternetif tıpba inanan birisiyim ancak göz hücreleri kendini yenileyemeyen yapıda yani vücut moralle, plasebo ya da bir takım telkinlerle bunu düzeltemez. kaliteli bir göz hastanesinde, göz çizdirmek çok daha akıl kar işi..

Akıl kar işi mi?

Annem'de 22 derece miyop,astigmat var. Gözün içinde mercek var. Önce çizdirme yöntemi ile 8'e düşürülüyor sonra mercek takılıyor. Şuan o çizdirme işlemi yüzünden göz'e 2. bir
müdahale söz konusu bile olamaz. Çünki, göz tabasını incelttiği için. Şuan bende de 1 derece astigmat var. 5 dk. operasyon ile akıl kar işini gerçekleştirebilirim ama işin arka yüzüne bakınca gözlük ile idare etmek en mantıklısı.

mmtrıza
03-10-2014, 12:04
Akıl kar işi mi?

Annem'de 22 derece miyop,astigmat var. Gözün içinde mercek var. Önce çizdirme yöntemi ile 8'e düşürülüyor sonra mercek takılıyor. Şuan o çizdirme işlemi yüzünden göz'e 2. bir
müdahale söz konusu bile olamaz. Çünki, göz tabasını incelttiği için. Şuan bende de 1 derece astigmat var. 5 dk. operasyon ile akıl kar işini gerçekleştirebilirim ama işin arka yüzüne bakınca gözlük ile idare etmek en mantıklısı.

bende 2. kez çizilemediğini duydum. arkadaşım lazer ile gözlükten kurtuldu 3-4 sene sonra tekrar kullanmaya başladı