PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isuzu Gemini - Bilen Duyan Tecrübe eden?

cagalazade
03-10-2014, 01:41
Selamlar,

2. araç olarak kapının önünde kalsın mantığıyla bişeyler bakınıyorum ne zamandır... Açıkçası lpg li tofaş grubu yerine daha farklı bişeyler olsun hatta mümkünse dizel olsun diye diretiyordum.

X bir sitede İsuzu Gemini - Dizel 1986 model bi araç buldum, açıkçası daha önce hiç görmediğim bir araçtı ama biraz araştırınca hakkında olumlu bilgilere ulaştım google üzerinden. Birde burda sormak istedim daha önce sahibi olan, kullanan ve tecrübelerini aktaracak birileri var mı diye?

Olumlu referans alabilirsem araca talip olacağım, fiyat+sedan+kasa durumu+yakıt detayları ok çünkü kafamda...

Teşekkürler şimdiden

Anu
05-10-2014, 00:53
Lise arkadaşımın arabasıydı, yerden havalanmak dahil her türlü atraksiyonu yaptı. Arabayı su bastı, dizel yerine benzin konuldu, her ışıkta ve kavşakta yanlayarak gidildi, 10 kişi bindiği oldu, kaputta bagajda seyahat edildiği oldu. Onlarca liseli hem araba sürmeyi onda öğrenmiş hem de gazını atmıştır. İstinasız her sürüşte hep tapagaz binildi. Motoru kurşun geçirmez. Yağ değişimi 40-50 binde değiştirdiğine bile şüpheliyim. Tahmini 500bin km ye yakın şu an orjinal motoruyla. 1.8 düz dizel çok gürültülü çalışır. 4 vites ve çok kısa şanzımanı var. 120 ile giderken arabadan atlamak daha güvenli gibi gelirdi ama yürüyen aksam kötü durumdaydı bunun da etkisi var tabi :) Sinyal far vs kaporta ve iç kısım parçaları bulunması çok zor. Ama motor şaşırtıcı derecede sağlam. Araba hala duruyor, çok uzun süredir yatmasına rağmen denediğimizde tek marşta çalıştı.

cagalazade
05-10-2014, 01:23
Lise arkadaşımın arabasıydı, yerden havalanmak dahil her türlü atraksiyonu yaptı. Arabayı su bastı, dizel yerine benzin konuldu, her ışıkta ve kavşakta yanlayarak gidildi, 10 kişi bindiği oldu, kaputta bagajda seyahat edildiği oldu. Onlarca liseli hem araba sürmeyi onda öğrenmiş hem de gazını atmıştır. İstinasız her sürüşte hep tapagaz binildi. Motoru kurşun geçirmez. Yağ değişimi 40-50 binde değiştirdiğine bile şüpheliyim. Tahmini 500bin km ye yakın şu an orjinal motoruyla. 1.8 düz dizel çok gürültülü çalışır. 4 vites ve çok kısa şanzımanı var. 120 ile giderken arabadan atlamak daha güvenli gibi gelirdi ama yürüyen aksam kötü durumdaydı bunun da etkisi var tabi :) Sinyal far vs kaporta ve iç kısım parçaları bulunması çok zor. Ama motor şaşırtıcı derecede sağlam. Araba hala duruyor, çok uzun süredir yatmasına rağmen denediğimizde tek marşta çalıştı.

çok teşekkürler :) ciddi yardımcı oldu bu cevap... benim kullanım amacıma uygun gözüküyor özellikleri, tekrar çok sağol

Anu
06-10-2014, 10:30
çok teşekkürler :) ciddi yardımcı oldu bu cevap... benim kullanım amacıma uygun gözüküyor özellikleri, tekrar çok sağol

Rica ederim, başka soru olursa bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım :)

ZaZy
06-10-2014, 10:54
Motorları benim bildiğim tekne motorlarıyla aynı sağlam motorlar, ölümsüz motor olarakta bilinir. Ama kaporta ve yürüyen malzemeler nedir bulunur mu bence çok zor. Sahbndnde baktm şimdi 3 4 liralk güzel alternatif
Saygılar

Jön Türk
06-10-2014, 10:58
Tahmini rakamları ne civarda bilmiyorum Isuzu'nun ama benim tavsiyem Mitsubishi Lancer 1.5 GLX. otomatik vites klimalı 4 cam otomatik. Lpg ile yakıtıda üzmez. Manuel vitesler biraz daha uygun rakamlara var internette.
Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-klimali-90-model-lancer-180315592/detay

darkmoon
06-10-2014, 12:13
geminiyi bilmem ama isuzu motoru sağlamdır kendini ispat etmiş motorlar zaten opelin dti seriside ısuzu motorlarıdır.. çok dayanıklıdır kolay kolay öldüremessin.. tek eksisi gürültülü çalışır bugünün yakıt değerlerine göre biraz yakar..

cagalazade
06-10-2014, 22:35
eski teknoloji dizel motorlar mı yeni teknoloji benzinli motorları lpg ile kullanmak mı diye düşündüğümde, golf mk1-2 veya audi 80-100 derileri dışında diğer dizeller pek güven vermiyor aslında, lancer tavsiyesi için teşekkürler, benzinli ve en azından biraz donanımlı (merkezi kilit, otomatik cam en azından gibi ) bişeyler bulunabilir belki...

1,300cc ama lpg li ford festivaları tavsiye etti başka bir arkadaşım mesela?

MBuğra
06-10-2014, 22:42
gemini kıbrısta çok gördüğüm ancak herhangi bir tecrübemin olmadığı araç. yalnız üretildiği tarihte soldan direksiyonlusunu üretselerdi ve TR pazarına girseydi zamanın broadwaylerine pazarı bırakmayan bir araç olurdu. :)

tabi benim bahsettiğim şu kasalar: http://www.kibristailan.com/ilan/array-masrafsiz-piril-piril-full_81439.html

ontheair
06-10-2014, 23:14
sahibinden.com'da bakınca bir an opel bakıyormuş gibi hissettim. Far, stop gibi parçalar belki böyle bulunabilir.

muzurasd
07-10-2014, 01:56
Daewoo tavsiye ederim bende sana rakamlar uygun temiz bakılmışı üzmez

darkmoon
07-10-2014, 03:01
sahibinden.com'da bakınca bir an opel bakıyormuş gibi hissettim. Far, stop gibi parçalar belki böyle bulunabilir.

öyle zaten daewoo isuzu opel chevrole o yıllarda ortak platformları kullanıyorlardı hatta aynı bantları kullanıyorlardı.. ısuzu dediğin araç o yıllarda avrupa pazarında opel kadett ingiltere pazarında holden gemini amerika pazarında chevrole chevette diye satıldı.. mesela opel frontera ısuzu mu diye satıldı bazı ülkelerde chevrole frontera yada rodeo olarak satıldı..

Eski daewoolar yeni gm korea yani chevrole de zaten opel tabanlı motorundan yürüyenine kadar.. daewoo dan insanlar çekinir ama aslında opeldir motoru yürüyeni çoğu parçası.. diğer riskleri bir isuzu ile aynı..