PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ceza puanindan ehliyete el konulmasi

Anıl DALGA
05-10-2014, 11:45
Merhaba iyi bayramlar herkese dun aksam cevirmeye girdim ve ehliyetimin puaninin 2011 de doldugunu ama benden alinmadigini soylediler ve geriye donük 2 ay ehliyetime el konuldu internette baktigim kadari ile trafik ve cevre egitimine girip o egitimi tamamlayip evrakla ehliyetimi alacagim belirtiliyor ehliyetini kaptiran baska bir arkadasa sordum o 2 ay sonra gidip direk almis ehliyeti son zamanda boyle bir durum yaşayan carsa yardimci olursa sevinirim :D tekrardan iyi bayramlar..

SAYGIN
05-10-2014, 14:18
sana tutanak gibi bir şey veriyorlar ehliyetini aldıklarında,sürücü kursuna gidiyorsun ceza puanından ehliyetimi aldılar diyorsun,trafik ve çevre eğitimine kayıt oluyorsun.kurs bitince sana sertifika gibi bir şey veriyorlar.2 ay 'ın sonunda ehliyetinin olduğu bölge trafik 'e belgelerle beraber gidip ehliyetini alıyorsun..

Frid
05-10-2014, 14:47
2011 de doldu ise yıl 2015 e geliyor sıfırlanma olmuyor mu? yada aklınız nerede diye sormadınız mı? böyle saçma iş mi olurmuş.

Anıl DALGA
05-10-2014, 14:52
Gidip kayit olayim o halde birde borcu yoktur yazisi istiyorlarmis oyle birsey var mi ? Alkolden yakalananlar icin galiba ama emin degilim tum cezalarimi odemem mi gerekiyor ehliyeti geri alabilmek için:(

halilkarakas
05-10-2014, 17:50
hangi tarihte cezalar yediysen tam 1 sene sonra aynı gün silinyor silinmesi lazım siliniyor diye biliyorum :)

EREN34
05-10-2014, 18:10
hangi tarihte cezalar yediysen tam 1 sene sonra aynı gün silinyor silinmesi lazım siliniyor diye biliyorum :)

Ceza puanı aynen dediği gibi siliniyor ama parası daaşş gibi duruyor :D

blow07
05-10-2014, 19:00
pm gönderdim kardeşim :)

ayrıca evet vergi borçları vsvs. sadece alkolden kaptırılan durumlarda etkili o yüzden borcun olursa alamıyorsun ehliyetini.

200-250 ( kurstan kursa değişir ) kurs ücreti ödeyip sadece trafik ve çevre dersine 1 hafta girip belge alıyorsun ekstra bir sınava gerek yok sadece derse girdiğine dair belge alıyorsun ve aynı gün trafik şubeye gidip ehliyetini alabilirsin.

Anıl DALGA
05-10-2014, 19:41
Herkese paylastigibilgiler icin tesekkurler tekrardan bayraminiz mubarek olsun :)

mrtngn
06-10-2014, 01:11
Benim anlamadığım cezalar üzerinden 1 yıl geçtikten sonra siliniyor..Son yediginiz cezada diyelim puan geçti ama el konulmadı, aradan 3 yıl geçmiş o puanlardan haliyle eser kalmadı nasıl el koyabiliyorlar var mı böyle bisey ? Çok saçma geldi bana