PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kampcılık

desibel
07-10-2014, 02:16
Açıkçası bayadir aklımda olan bi aktivite doğayı cok seviyorum zorlu sartlar beni pek etkilemez sırt cantami alip malzemelerimi doldurup nebiliyim orman gol kenari vs vs gibi yerlere haftasonu gidip kalmak istiyorum kış falan farketmez aşırı yağış olmadığı müddetçe yanlız sorun şu 1000 cesit çadır var ben 2 kisilik istiyorum 1000 tl yede 100 tl yede cadirvar...
Ne gibi urunler almam lazim yanima daha henuz hiçbirşey yok herşeyi bastan alcam çanta ayakkabı met vs vs
bana bu konularla ilgili biraz fikir link verirseniz sevinirim telefondan yazdim biraz karisik olabilir kusura bakmayin hayirli geceler...

FK.Sub
07-10-2014, 02:38
Aşırı zevkli bir aktivite ben yazın mersinden başlayıp izmir e kadar kamp yaptım (bazı yerlerde otelde kaldım,kamp alanı bulamadığımda) çadırımı decathlondan aldım. Quechua Arpenaz 2 xl (125 tlye aldım.) malzeme kalitesi olarak çok başarılı bir çadır tavsiye ederim.ön galerisi geniş ,kış için tentesi mevcut arada üzerinde ki katmanı örterdim soğuk ve yüksek kesimlerde olduğumda gayette sıcak olurdu çadırın içerisi.Tabana mat almadım şişme yatağım vardı onu uyguladım ve birebir oturdu çadırıma bu konudan şanslıyım.Kışın mat üzerine şişme yatak koyarsanız yerdeki soğuk işlemez zaten uyku tulumuyla yatarsanız soğukla bir derdiniz olmaz.Onun haricinde husky diye bir marka mevcut o markanın çadırlarıda çok kaliteli ve güzeldir.

darkmoon
07-10-2014, 03:02
benimde yıllardır motorla öyle ibr tur yapasım var..

qatrio
07-10-2014, 05:11
100 liraya olan çadırdan bir hayır beklemeyin öncelikle. çadır seçiminde temel 3 özellik var bunlarin ilk olanı kişi sayısıdır , ikincisi mevsim modelli olanlar en sonuncu ise kurulum şekli modeli vs olanlar.
Size tavsiyem çadıra biraz bütçe ayırmanız misal 150 liraya değilde 250 liralık olanlara bakmanız sebebi kalıcı olur aynı şekilde uyku tulumu içinde geçerli bu işe zaman ayırıp hobi halini getirirseniz ileride biraz işin içinde oldukça keşke bunları almayıp bir tık üstünü alsaydım diyebilirsiniz.
Çadır içine arkadaşımızın belirttiği gibi şişme yatak kurabilir yerden gelen soğukluğu kesersiniz. Çadır tepesine yerleştirilen 25 50 100 led arası uzun süre açık kalabilicek ışıklar var tavsiye ederim. Bot olarak columbia markayı tavsiye ederim netten sitesine bir göz atın gündelik bile giyebilirsiniz aldığınız botu ayrıca çanta ve mont ürünleri de iyidir. Ayak sağlığı önemli hem kamp sırasında yürüyüş,tırmanma ve benzeri şeyler sırasında yük altında hemde kapalı durumda. O sebeple tipine çok takılmayın alırken mutlaka deneyerek alın ve hangisinde rahat ediyorsanız onu alın.

TayfunS
07-10-2014, 08:51
Uyku tulumunda paraya acimayin

mirafiori
07-10-2014, 11:39
Youtube yada google serdar kilic yazip cikan videolari izleyin derim cok faydasi olacak. Ayrica kampci cantasinda bulunmasi gereken diye bir videosuda vardi onuda muhakkak izlemenizi tavsiye ederim.

corrado
07-10-2014, 18:35
merhaba.
kenarından köşesinden bizde bir şeyler karalayalım.
çadırı ve diğer ekipmanı hangi şartlarda nerede kullanacağınız önemli.sadece kamp mı, kamp artı yürüyüş mü, v.s

çadır için tavsiyem husky markadır. fiyat performans oranı en iyi çadırlardan biridir.
vaktiniz olursa aşağıdaki linki incelersiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=1336.0

ilgi forumdaki aynı konu ( teknik ekipman ) altında diğer malzemeler ile ilgili başlıkları da inceleyebilirsiniz.
arkadaşların dediği gibi uyku tulumunda da iyi bir marka ve konfor derecesi yüksek bir model seçmen iyi olur.

bot ayakkabı için diyeceğim mutlaka deneyerek alın. merrel gibi markaların kalıpları dar olabiliyor.burda da nerede kullanacağınız önemli. genelde bilek burkulmalarını karşı boğazlı modeller tavsiye edilir ama ben boğazsız ayakkabı modelleri ile daha rahat hareket edebiliyorum.
bütçenize göre su geçirmeyen ve nefes alan modelleri tercih etmeniz daha mantıklı.
birde genelde bu tip ayakkabılarda kullanılan tabanlar , günlük hayatta karşımıza çok çıkan, granit mermer zeminlerde çabuk kayar.
başka sorunuz olursa cevaplarım

desibel
07-10-2014, 19:56
Cok saolun cok faydali bilgiler edindim birazdaha arastirip baslicam inşallah

krando
08-10-2014, 15:25
Çadırım husky bird 3 kişilik, ama insan gibi 2 kişi içinde yatar.
Tulumlar Husky Magnum.
Önemli şeylerden biri ışık olayı, iyi bir feneriniz olmalı, ben güçlü bir kafa lambası kullanıyorum.
İçlik ve ayakkabı da önemli.
Biz malzemeleri iki arkadaş birlikte İstanbul Karaköy'den aldık. Yüzyüze gidip pazarlık edince aynı firmanın internet sitesindeki fiyatların üzerinden baya indirim aldık