PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.2 TSİ Golf 7 Egzoz

sadecefatih
10-10-2014, 16:40
Arkadaşlar merhabalar 2013 model 5.000 km de golf 7 1.2 tsi manuel araç var. Araç biraz fazla sessiz gibi,akülü araba gibi sadece rüzgar sesini duyuyosun,bide arada ufak tefek motor hırıltısı. Biraz ses,hırıltı,homurdanma istiyorum. İnternette özel yapım egzozlar görüyorum,düz boru vs. Bu işlemler aracı garantiden çıkartır mı ? Örneğin orta susturucuyu iptal ettirip düz boru çektirsem nasıl yapılıyor ? Netten baktım ama bulamadım golf 7 nin alt kısmını. Orta susturucu yerine düz boru yapılırken araca kaynak yapılıyor mu ? yoksa orta susturucu ekzoz sistemine vidayla mı bağlı. Son susturucuyu iptal ettirsem yine araca kaynak mı yapılıyor yoksa son susturucu çıkartılıp yerine yapılan düz boru direk takılıyor mu ? Herhangi bi performans istemiyorum,kayıp yaşamayalım yeter Ocak ayında servise girecek araç bakım için,servisten sonra yaptırmayı düşünüyorum. Bi dahaki servise gitmeden önce eski stock haline getirip götürmeyi düşünüyorum,sorun çıkartmasınlar garanti için diye. Ses olarak roccoların gibi biraz yırtıcı ses istiyorum,bu işin bana maliyeti ne olur cevaplarınız için teşekkürler

levent
10-10-2014, 17:14
Egzozcuya nasıl istediğini söylersen öyle yapar, ister flanşlı (vidalı) ister kaynaklı yaptırabilirsin.

sadecefatih
10-10-2014, 17:49
vidalı olması daha iyi olur,servisten önce orjinaline çevirmeyi düşünüyorum. son susturucuyu iptal ettirsem yüksek devirde patlamalı,yırtıcı bi ses alabilir miyim ve maliyeti ne olur ?

Y.Emre
10-10-2014, 18:27
Genelde Orj halinde flanş yoktur kat.ta ve orta susturucuda. Başka susturucu takcam yada iptal edeceğim dersen illaki belli olur. Sök tak için bile flanş kaynatacak araya servise giderken orj haline çevirsen bile orada olmaması gereken o flanş kabak gibi ortada..

O şekilde birşey yapmak istiyonsan baştan sona bir egzoz daha yaptırman gerekir.

sadecefatih
10-10-2014, 18:53
Genelde Orj halinde flanş yoktur kat.ta ve orta susturucuda. Başka susturucu takcam yada iptal edeceğim dersen illaki belli olur. Sök tak için bile flanş kaynatacak araya servise giderken orj haline çevirsen bile orada olmaması gereken o flanş kabak gibi ortada..

O şekilde birşey yapmak istiyonsan baştan sona bir egzoz daha yaptırman gerekir.

Baştan sona yaptırdığım egzozun maliyeti ne olacak ? Yada sadece son susturucuyu iptal edip ordan itibaren düz boru yapılsa olur mu ? Son susturucu flanş ile mi bağlı ? Son susturucunun maliyeti ne olur ?

Y.Emre
10-10-2014, 19:24
Fiyat konusuna birşey söylemek istemem. Yer çok etkiler.. Yapman gereken ilk iş arabayı lifte yada kanala alıp nerelerde flanş var bakmak. Yerleri bilmeden konuşmak farazi..

sadecefatih
10-10-2014, 19:55
http://i.hizliresim.com/nGlYpg.png

resimdeki araç 2.0 TDI

Sezgin
21-10-2014, 13:51
son iptali yap o yetecektir. Kaynaklı olacak tabi haliyle ama servisler bu sistem için bir sorun teşkil etmiyorlar.

DVR_VTS
22-10-2014, 10:08
Patlama sesi almak istiyorsan orta susturucu iptali şart , yerine düz boru ile güzelde bir ses alırsın son susturucuyada 2 kafalı 1 egzoz ucu kaynattır hoş olur görünüş olarak ama Polislere denk gelirsen cezsası büyük ,bende kat.iptali orta susturucu yerine düz boru ve son susturucuda Remus ile tamamlamıştım1-2-3 viteslerde aldıgım ses çok tatmin ediciydi sürekli gazlıyodum benzin dayanmıyodu aracım 200 bg lik 2.0 cc Citroen C4 Vts ti .

boostbomb
30-11-2014, 11:22
down pipe den itibaren sök evine kaldır daha geniş bi down pipe arkaya kadar düz boru sonada xforce :o
(evdeki zulayı muayeneye giderken bide servise giderken bağlar gidersin orjinal üzerinde tadilat yaptıgına değmez)

ahmetelik60
01-02-2018, 19:51
Arkadaşlar merhabalar 2013 model 5.000 km de golf 7 1.2 tsi manuel araç var. Araç biraz fazla sessiz gibi,akülü araba gibi sadece rüzgar sesini duyuyosun,bide arada ufak tefek motor hırıltısı. Biraz ses,hırıltı,homurdanma istiyorum. İnternette özel yapım egzozlar görüyorum,düz boru vs. Bu işlemler aracı garantiden çıkartır mı ? Örneğin orta susturucuyu iptal ettirip düz boru çektirsem nasıl yapılıyor ? Netten baktım ama bulamadım golf 7 nin alt kısmını. Orta susturucu yerine düz boru yapılırken araca kaynak yapılıyor mu ? yoksa orta susturucu ekzoz sistemine vidayla mı bağlı. Son susturucuyu iptal ettirsem yine araca kaynak mı yapılıyor yoksa son susturucu çıkartılıp yerine yapılan düz boru direk takılıyor mu ? Herhangi bi performans istemiyorum,kayıp yaşamayalım yeter Ocak ayında servise girecek araç bakım için,servisten sonra yaptırmayı düşünüyorum. Bi dahaki servise gitmeden önce eski stock haline getirip götürmeyi düşünüyorum,sorun çıkartmasınlar garanti için diye. Ses olarak roccoların gibi biraz yırtıcı ses istiyorum,bu işin bana maliyeti ne olur cevaplarınız için teşekkürler

merhabalar orta susturucuyu söküp düz boru ile sonra susturucunun önüne vana koydurun kalkışlarıda baya baya patırdama ve sesi çok harika oluyor arabanın