PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa C Beyaz Şeker 1.3 CDTI

blade_berkay
10-10-2014, 19:47
Herkese selamlar

Daha önceki aracım olan Kango yu sonunda sattım Gene dizelden devam edeyim dedim bu sefer küçük ama etkili bir şey aldım :)

Kangoyu satmadan son halini paylaşayım az taşımadı beni :)

http://i62.tinypic.com/sm82s7.jpg

Şimdi gelelim beyaz şekerin özeliklerine

Aracın ilk sahibi üniye giden bir bayan öğrenciden aldım ben ikinci sahibiyim.Kilometresi ve kazası değişeni olmaması beni çok cezbetti 4 parça boyası var sadace o kadar. En önemlisi 1.7 DTI fiyatına 1.3 CDTI aldım ve aracım güvenlik paketli olup fabrikadan çıkarken orjinal corsanın arka koltuğu takılıyor üç kafalıklı ve döşemeler aynı, camlar fabrikada açılıyor ve faturasında hepsi yazıyor bugüne kadar da servis kağıtları kitapçıkları herşeyi duruyor bulunmaz hint kumaşı gibi bir şey ve araç daha 95.000 KM de lafı fazla uzatmadan sıcak sıcak resimleri atayım fazla çekemedim ama en ayrıntılı şekilde atıcam en kısa zamanda resimleri.

MAŞALLAH mızı eksik etmeyelim :)

http://i58.tinypic.com/2gyc8p5.jpg

http://i59.tinypic.com/2lbjbx4.jpg

http://i62.tinypic.com/i5riiq.jpg

http://i59.tinypic.com/z3eoj.jpg

ege_c
10-10-2014, 20:34
Maşallah çok temiz duruyor kazasiz belasiz ama hususi 1.7 dti fiyatına 1.3 van almaniz bi + değil maalesef, çiçek gibi 1.3 van'imi 13 e zor sattim geçen sene, en turşu 1.7 ler 13 ten başlıyor şuan. Bir de güvenlik paket dediğiniz ne oluyor tam olarak, bilmediğimden soruyorum.

weST.27
10-10-2014, 20:44
1.7 fiyatına 1.3 aldım demişsiniz aracı almışsınız maşallah kazasız elasız günlerde kullanın ama bu bi olumlu konu değil :) ticari olduğu düşünülürse

blade_berkay
10-10-2014, 21:06
Maşallah çok temiz duruyor kazasiz belasiz ama hususi 1.7 dti fiyatına 1.3 van almaniz bi + değil maalesef, çiçek gibi 1.3 van'imi 13 e zor sattim geçen sene, en turşu 1.7 ler 13 ten başlıyor şuan. Bir de güvenlik paket dediğiniz ne oluyor tam olarak, bilmediğimden soruyorum.

Güvenlik paket olarak ABS ve ESP var aracımda. 1.7 dti fiyatına meselesine gelince inanın çok araca baktım corsalara 1.7 lerin hem km yüksek model yılı düşük benim tek eksim ticari olması ama km bakımından yıl bakımından kaporta bakımından aklıma en yatan bu oldu bugün 1.7 lere 14-15 çekilirken ben aynı aynı fiyata aldım o yüzden 1.7 fiyatına 1.3 :)

blade_berkay
10-10-2014, 21:08
1.7 fiyatına 1.3 aldım demişsiniz aracı almışsınız maşallah kazasız elasız günlerde kullanın ama bu bi olumlu konu değil :) ticari olduğu düşünülürse

Aynen ticari bakımından olumlu değil her sene muayane filan ama km düşük 2005 model kazası yok bide güvenlik paket ilk sahibinden servisli bakımlı olunca bana göre büyük bir artı hocam.

R.I.P
10-10-2014, 21:14
ben kmsi oynanmış (ben yapmadım tabiki daha sonradan öğrendim) corsa van 1.3cdti 2004ü 13.5 a satmıştım 2011de. bu fiyatı baz alarak düşünürsem evet 14-15 gibi rakamlar bu kadar temizse iyi bence. ama vize radar derdi ayrı bir konu. vanların genel durumunu da düşünürsek bir elin parmaklarını geçmeyecek bir van almışsın. hayırlı olsun

c20let
10-10-2014, 21:18
Kazasız belasız temiz duruyor. Esp değildir o eps olabilir. Cosmo'larda esp olduğunu söyleyenler var ama bildiğim kadarıyla corsa c de esp yok. 4 tekerin disk olması gerektiği gibi bir şey hatırlıyorum esp için.

ESP : ELEKTRONİK STABİLİTE PROGRAMI
EPS : ELECTRONİC POWER STEERING

blade_berkay
10-10-2014, 21:19
ben kmsi oynanmış (ben yapmadım tabiki daha sonradan öğrendim) corsa van 1.3cdti 2004ü 13.5 a satmıştım 2011de. bu fiyatı baz alarak düşünürsem evet 14-15 gibi rakamlar bu kadar temizse iyi bence. ama vize radar derdi ayrı bir konu. vanların genel durumunu da düşünürsek bir elin parmaklarını geçmeyecek bir van almışsın. hayırlı olsun

Çok teşekkür ederim sağolun.

Aynen bende öyle düşünürekten o şekilde yazdım bu aracı almadan önce 8 tane corsaya gittim resimle alakası yoktu ve dediğiniz gibi km oynanmış çıktı bir kaçı o yüzden bana göre mantıklısı bu.

blade_berkay
10-10-2014, 21:23
Kazasız belasız temiz duruyor. Esp değildir o eps olabilir. Cosmo'larda esp olduğunu söyleyenler var ama bildiğim kadarıyla corsa c de esp yok. 4 tekerin disk olması gerektiği gibi bir şey hatırlıyorum esp için.

ESP : ELEKTRONİK STABİLİTE PROGRAMI
EPS : ELECTRONİC POWER STEERING

Hocam yarın tekrardan araca bakayım ESP benimkisi ama belki karıştırmış olabilirim yarın bakar söylerim.Teşekkür ederim bu arada.

c20let
10-10-2014, 21:26
Bu arada hızlanmak gibi bir amacım yoksa bende her yıl muayene derdine katlanıp böyle temizini bulmuşken 1.3 cdti alırdım.

blade_berkay
10-10-2014, 21:28
Bu arada hızlanmak gibi bir amacım yoksa bende her yıl muayene derdine katlanıp böyle temizini bulmuşken 1.3 cdti alırdım.

Hocam ne yalan söyleyim hızla aram yok ama hız yapmak istersem basmak istersem babamda passat var 1.4 TSI o bana fazlasıyla yetiyor :D corsayla ise daha çok 20 lira atıp gezmek ama görsel olarak birşeyler yapmaya başlıycam en kısa zamanda.

ege_c
10-10-2014, 21:50
Güvenlik paket olarak ABS ve ESP var aracımda. 1.7 dti fiyatına meselesine gelince inanın çok araca baktım corsalara 1.7 lerin hem km yüksek model yılı düşük benim tek eksim ticari olması ama km bakımından yıl bakımından kaporta bakımından aklıma en yatan bu oldu bugün 1.7 lere 14-15 çekilirken ben aynı aynı fiyata aldım o yüzden 1.7 fiyatına 1.3 :)

Işte bizde 14-15 1.3 van'a cok fazla demek istemistik.Ama şu bi gerçek, ben olsam ben de 14-15 e orta halli bi dti alacağıma bunu alırdım. Esp eps cok ayri özellikler , sizdeki eps. O da direksiyon sertligini ayarlayan elektronik bi sistem. Abs ve eps fabrika çıkışı tüm 1.3 cdtilarda mevcut, guvenlik paket gibi ekstra bisey yoktur. Kazasiz belasiz tekrar..

blade_berkay
10-10-2014, 21:55
Işte bizde 14-15 1.3 van'a cok fazla demek istemistik.Ama şu bi gerçek, ben olsam ben de 14-15 e orta halli bi dti alacağıma bunu alırdım. Esp eps cok ayri özellikler , sizdeki eps. O da direksiyon sertligini ayarlayan elektronik bi sistem. Abs ve eps fabrika çıkışı tüm 1.3 cdtilarda mevcut, guvenlik paket gibi ekstra bisey yoktur. Kazasiz belasiz tekrar..

Eyvallah hocam verdiğin bilgiler için ilk corsamız ufak ufak öğreniyoruz forumlardan :) çok teşekkür ederim.

aarmaganozturk
11-10-2014, 20:46
Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın. Sizin içinize sindiyse problem yok.

blade_berkay
11-10-2014, 21:59
Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın. Sizin içinize sindiyse problem yok.

Eyvallah hocam teşekkür ederim bugün baya bi kullandım keratayı 70 lira mozat attım 350 km yaptı daha yapar :)

tropheus
11-10-2014, 22:36
Kazasız,belasız,güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

İlk sahibi üniversiteye giden bir bayan öğrenciden aldım demişsiniz en fazla 15 yaşında sıfır araba sahibi olmuş kendileri çok şanslıymış gerçekten :)

blade_berkay
12-10-2014, 00:01
Kazasız,belasız,güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

İlk sahibi üniversiteye giden bir bayan öğrenciden aldım demişsiniz en fazla 15 yaşında sıfır araba sahibi olmuş kendileri çok şanslıymış gerçekten :)

ilk sahibi kullanan kişiden aldım fatura babasının adına kesilmiş sonuçta babası kullandıktan sonra kızına vermiş mantık olarak, 15 yaşında kızın gidip sıfır almayacığını herkes biliyor sonuçta MANTIK olarak :) en azından el değiştirip satılmamış araç ! ben ikinci sahibiyim ;)

tolga_55
12-10-2014, 06:55
hayırlı olsun. 1.7 varken 1.3 almak üstelik birde 1.7 fiyatına almak enteresan geldi bana. Zevk işi birazda. esp dediğiniz elektrikli direksiyon. Güvenlik paketi(abs ve hava yastığı) de hondalarda olan muhabbet. Abs esp 1.3lerde standart var. Kazasız cezasız sürüşler.

chnbrrk
12-10-2014, 09:51
araç diri duruyor maşallah. Artık şehir içi 23, şehir dışı 19 kuruş yakanlardansın :)

Kazasız sürüşler inşallah.

blade_berkay
12-10-2014, 10:05
hayırlı olsun. 1.7 varken 1.3 almak üstelik birde 1.7 fiyatına almak enteresan geldi bana. Zevk işi birazda. esp dediğiniz elektrikli direksiyon. Güvenlik paketi(abs ve hava yastığı) de hondalarda olan muhabbet. Abs esp 1.3lerde standart var. Kazasız cezasız sürüşler.

Hocam 1.7 lere de baktım biraz araştırınca kronik sorunları varmış ne kadar doğru bilemem gerçi benimde alır almaz al takımdan ses geliyordu ufak bir masrafla haloldu bu arada direksiyon kutusundan ses de gelmiyor valla böyle olsunca aldım bu arada EPS varmış karıştırmışım özür dilerim :)

blade_berkay
12-10-2014, 10:06
araç diri duruyor maşallah. Artık şehir içi 23, şehir dışı 19 kuruş yakanlardansın :)

Kazasız sürüşler inşallah.

Çok teşekkür edeerim valla ne yalan söyleyim gezdikçe gezesi geliyor insanın :)

barakuda26
12-10-2014, 10:47
aracı aldığınızda B plakamıydı sizmi 26 B aldınız ?

maşallah kazasız belasız...

R.I.P
12-10-2014, 11:22
esp ile eps karışıyor olmasın? corsa c de eps var

blade_berkay
12-10-2014, 11:33

İsmim Berkay olunca değiştirmedim valla tam denk geldi :)

blade_berkay
12-10-2014, 12:20
esp ile eps karışıyor olmasın? corsa c de eps var

Hocam aynen eps var karıştırmışız sağol verdiğin bilgi için :)

weST.27
12-10-2014, 14:38
araca orjinal binmek isteyen yüklemez istemeyenler için 1.3 1.7 den zaten daha albenilidir gerek teknolojisi donanımı gerek motoru yeni nesil senelerce yılın motoru seçildi common rail vs vs tek sıkıntısı ticari ki anlamış değilim 1.7 nin hususi olup 1.3 ün ticari olmasını :D sıkıntı aracınıza laf atmak değil arkadaşların , 1.7 fiyatına 1.3 aldım lafı biraz garip kaçmış ondan böyle tepkiler geldi sorun yok yani

Tekrardan maşallah aracınıza corsanın bir çok örneği var güzellerinden feyz alıp aklınızda fikir oluşturacak çok araç var

Harun S.
12-10-2014, 22:09
İçi, dışı diri duruyor. Maşallah. Her yıl muayene dışından başka bir problemin olmaz. Sadece 1.7'lerde değil Corsa C ve Comboların çoğunda ortak kronik sorunlar vardır. Direksiyon kutusu vb. gibi.

Şahan
13-10-2014, 09:47
araca orjinal binmek isteyen yüklemez istemeyenler için 1.3 1.7 den zaten daha albenilidir gerek teknolojisi donanımı gerek motoru yeni nesil senelerce yılın motoru seçildi common rail vs vs tek sıkıntısı ticari ki anlamış değilim 1.7 nin hususi olup 1.3 ün ticari olmasını :D sıkıntı aracınıza laf atmak değil arkadaşların , 1.7 fiyatına 1.3 aldım lafı biraz garip kaçmış ondan böyle tepkiler geldi sorun yok yani

Tekrardan maşallah aracınıza corsanın bir çok örneği var güzellerinden feyz alıp aklınızda fikir oluşturacak çok araç var

1.7dti'ların hususi olmasının tek sebebi 2003 yılında sadece 1 yıllığına vanı hususiye çevirebiliyor olmanızdı.. 2003'de 1.3 cdti olmadığından dolayı 1.7dti ların bazıları hususidir.

Bu arada allah kaza bela vermesin..

blade_berkay
25-10-2014, 18:22
Öğlen hava güzeldi aklımda olan güzel bir detaylı temizlik vardı onu yaptım hemde yeni aldığım telefonun kamera testinide yapayım dedim buyrun bir kaç fotayla anlatayım durumu.

http://i60.tinypic.com/1zlc21c.jpg

http://i62.tinypic.com/2ppegao.jpg

http://i57.tinypic.com/2u8a4x1.jpg

http://i59.tinypic.com/2zrhsw0.jpg

http://i57.tinypic.com/2j5l3td.jpg

http://i61.tinypic.com/qq5mqa.jpg

2jz
26-10-2014, 04:17

Eskişehirde B plaka 1-2 sene önce verilmeye başlandı.