PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balkon fayans aralıklarını doldurma?

Maxi
13-10-2014, 11:04
inşaat kimyasallarından anlayan varmı aramızda?

evin balkonundaki yerdeki fayanslar zamanla yer yer çatlamış,kırılmış
alt katın balkon tavanında kabarıklıklar oluşuyor, su kaçıyor aşağıya yani betondan.

ne yapmalı ne etmeli?
şundan aldım hafta sonu, bunu uygularsam çözüm olurmu? (bunun 400gr tüp olanı)
yada %100 çözüm önerisi olan varmı?
http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/15790

aslan
13-10-2014, 11:07
İçine yarım litre kadarda beyaz tutkal karıştırırsan süper olur abi

Sh4rk
13-10-2014, 11:13
Zamanla arasindaki derz asinmistir , komple derz dolgu yapmak en guzeli yapilisida kolay

Runo
13-10-2014, 11:18
Kalekim derz dolgusu kullanırdım yerinizde olsam. Kalite ve uzun ömürlülük konusunda. Yeşil bir pakette satılıyor sanırım 2000 fuga olması lazım. Renk kartelası bayağı geniş, size göre olanını bulabilirsiniz

Volkann
13-10-2014, 12:00
komple derz atın abi.

rebelh
13-10-2014, 12:13
kalekim derzle doldurun bencede

lnd_samet
13-10-2014, 12:44
altkata kaçak varsa ve ev size aitse, derz sökücü kimyasal dökün öncelikle, asitsi bir malzemedir, derzi yumuşatır daha sonra ince bir tornavidayla derz aralarındaki eski derzleri çıkartın, 1 gün bekleyin yeniden derz yapın komple, en saglıklı yöntem budur,,
müşterilerin şikayetlerini bu şekilde çözüyoruz,

rdmmm
13-10-2014, 13:38
derz zamanla balkonda çatlama yapabilir gece gündüz ısı farkından dolayı. Çekomastik kullanabilirsiniz daha sağlıklı olur.

cusse
13-10-2014, 15:36
altkata kaçak varsa ve ev size aitse, derz sökücü kimyasal dökün öncelikle, asitsi bir malzemedir, derzi yumuşatır daha sonra ince bir tornavidayla derz aralarındaki eski derzleri çıkartın, 1 gün bekleyin yeniden derz yapın komple, en saglıklı yöntem budur,,
müşterilerin şikayetlerini bu şekilde çözüyoruz,

+olarak temizlenen derz dolgusu yerinede silikonlu derz dolgusu kullanırsanız daha uzun ömürlü olup ısıl hareketlere karşı daha dirençli olur yada benimki evladiyelik olsun derseniz;

kaleki izopür trans şefaf yalıtım malzemesi'dir bu güne kadar 500+ terasa uygulamışızdır hiçbir sıkıntı yaşatmadı fiyatıda 75-100 tl civarındadır,kendiniz uygulayabilirsiniz,başka insanlarda faydalansın diye videosunu ekliyim....

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/1s1ancerbSo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

herhangi bir sorunuz olursa seve seve cevap veririm...:)

Kolay gelsin...

AdemAr
13-10-2014, 16:06
en iyisi kalekim bencede daha dayanıklı

lnd_samet
13-10-2014, 16:10
kalekim güneş görürse çatlama yapar, o yüzden seramik altında güneş görmediğiden dolayı kalıcılık saglar.
çekomastik ise çamaşır suyundan temizlik malzemelerinden dolayı sararma yapar, duvar, yada üstünde su kalırsa.

lnd_samet
13-10-2014, 16:11
bu arada ufak bi not ekleyelim, kalekim firma ismidir, kalekim dediğimiz şey seramik fayans yapıştırıcısıdır, (çoğu insan bilmiyor bilgi olsun :P )

Maxi
13-10-2014, 17:31
anlaşılmıştır :)

1-önce kalekim derz dolgusu
2-üzerine kalekim izopur trans

teşekkürler

Maxi
13-10-2014, 17:36
bari nedeninide yazayım.
8 senedir aynı sitede oturuyorum kira.
evlerin neredeyse tüm balkonları ufak ufak aşağı doğru eğiliyor

cidden, dışardan bakınca fark ediyorsun
haliyle balkonda çatlaklar falan oluşuyor zamanla
o yüzden fayanslar, derzler kırıldı ve çatlaklar oluştu

kime sorsan klasik bişe olmaaaaz diyor.
aşağı uçarsak alırsınız haberini birgün :)

jackal_JAZZ
13-10-2014, 18:43
inşaat kimyasallarından anlayan varmı aramızda?

evin balkonundaki yerdeki fayanslar zamanla yer yer çatlamış,kırılmış
alt katın balkon tavanında kabarıklıklar oluşuyor, su kaçıyor aşağıya yani betondan.

ne yapmalı ne etmeli?
şundan aldım hafta sonu, bunu uygularsam çözüm olurmu? (bunun 400gr tüp olanı)
yada %100 çözüm önerisi olan varmı?
http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/15790

Tarif ettiğiniz üzere balkonlarda ciddi anlamda çalışma mevcut ise önerilen çimento esaslı(silikonlu yada flexable) derz dolguları balkon tabliyesinde ve üzerindeki tesviye şapındaki çalışmadan dolayı kolayca çatlayacak&kalkacak ve derzin üzerine uygulayacağınız şeffaf poliüretanın da dolayısı ile işlevini kaybetmesine neden olacaktır. Mevcut alan için size naçizane tavsiyem;
Öncelikle su gideri(sifona) doğru meğilin doğru verildiğinden ve gölleşmenin olmadığından emin olun. İzolasyonda en büyük ve birincil konu suyun en kısa sürede drene olması ve gölleşmenin olmamasıdır.
-sadece derzleri yenileyeceksiniz kesinlikle epoksi esaslı derz dolgusu (weber ep800) kullanmanız. Evladiyelik derzleriniz olur ve kolay kolay hiçbir temizlik kimyasalı ile çözülmez.
-mevcut seramikleri kaldırma şansınız var ise seramik altı 2 kompenantlı çimento esaslı tam elastik izolasyon malzemesi (weber dry ss10) üzerine yine flexable bir yapıştırıcı (weber kol flex konfor) ile seramik yapmanız. Eğer mevcut seramiklerin zemine tutunması sağlam ise kontrl ettikten sonra ,seramikleri sökmeden yine bir geçiş astarı olan weber prim tg5 üzerine dry ss10 ve üzerine kol flex konfor ile seramik uygulayabilirsiniz(seramik üzerine seramik uygulaması) derz dolgu weber joint flex kullanabilirsiniz.

-eğer seramik görüntüsü sizin için olmazsa olmaz değil ise en kolay ve garanti çözüm mevcut zemine poliüretan esaslı self levelling malzeme uygulamak. Astar olarak weber prim ep2k üzerine weber dry pur seal. Bu malzeme kullanıma hazır ve self levelling (kendiliğinden yayılan) oldugu için uygulaması kolay ve uzun ömürlüdür. Bayi konusunda yönlendirme yapabilirim.

zübeyir
13-10-2014, 19:39
Derz olarak değil ama yeniden komple fayans döşemesi yaptırıcak olanlar için özel sıva malzemesi var. bidiğiniz sıva malzemesi gibi çimento gibi duruyor. ama bina etrafına mebran yerıne su yalıtımında kullanılıyor. suyu yedikçe içindeki malzeme kristalleşip sıklaşıyor malzeme. biz bir çok binada kullandık. buna çatı dahil. sonderece başarılı bir ürün.

http://www.teknoyapi.com.tr/tr/urun-gozat/teknomer-200-su-izolasyon-malzemesi/44

Marka hatırlamıyorum ama malzeme bunun aynısından

http://www.teknoyapi.com.tr/Products/_large_teknormer200exjpg20100524052131.jpg

üstüne fayans yapıştırılabiliyor.

Maxi
13-10-2014, 19:51
ne güzel ürünler var ya
kafam karıştı biraz.

en son yazılan malzemeyide çatıda kullanabilirim sanırım
benim oda nın tavanı su alıyor

schizophrenic
13-10-2014, 19:58
ne güzel ürünler var ya
kafam karıştı biraz.

en son yazılan malzemeyide çatıda kullanabilirim sanırım
benim oda nın tavanı su alıyor

Abi bence sen taşın o evden hiç uğraşma :D

yilmazcatalbas
14-10-2014, 10:21
Abi derz dolgu değil silikonlu derz dolgu su geçirimini azaltır.

Boikot
14-10-2014, 12:26
Kış koşullarının ağır geçtiği bölgelerde uzun süre uygulama yapmış birisi olarak tavsiyem: Ceresit CE 33'dür.
Elastik bir yapıya sahip olduğu için çalışan derzlerde kendisini kolay kolay bırakmıyor.

Maxi
01-11-2014, 10:56
kalekim IZOSEAL kullanmış ve sonucunu bilen kimse varmı?

TGY
01-11-2014, 11:24
Derz dolgusu ceresit, yapistirici olarakta kalekim i gonul rahatligiyla kullanabilirsiniz.

ghibli06
01-11-2014, 11:29
kalekim IZOSEAL kullanmış ve sonucunu bilen kimse varmı?

Hakan hocam, bunlar iyi markalar kafan rahat olsun ama asıl sorun işçilik... benim bildiğin harçla dolgu yaptırıp gram sorun yaşamadığım yerler de var, polyester bazlı kullanıp sorun yaşadıklarım da var... izolasyon sıkıntılı iş iğne deliğinden girer su... derzleri iyice temizlemek gerekir...

Maxi
01-11-2014, 11:48
Hakan hocam, bunlar iyi markalar kafan rahat olsun ama asıl sorun işçilik... benim bildiğin harçla dolgu yaptırıp gram sorun yaşamadığım yerler de var, polyester bazlı kullanıp sorun yaşadıklarım da var... izolasyon sıkıntılı iş iğne deliğinden girer su... derzleri iyice temizlemek gerekir...

yok bu başka sıkıntı
çatı su alıyor, evin tavanında kabarmalar başladı, hiç bu kadar kötü olmamıştı.
pazartesi gidp yönetimle konuşucam acaba sitelerde bu iş nasıl hallediliyor.
kalekim IZOSEAL ürünü o yüzden sormuştum.

balkon için şöyle yaptık:
güzelce kalekim fugaflex esnek derz dolgusu uygulandı
kuruduktan 1 hafta sonra üzerine basf astar 303 diye birşey sürdük

bu astar 303 ürünü pederde varmış iyidir işe yarar dedi
sürdüm ama saçma sapan oldu biraz, sarımsı bir rengi var.

ghibli06
01-11-2014, 11:58
hocam tavan nerden su alıyor? üst dairedense kesemezsin sadece bu tarz ürünlerle, eğer çatıdaysa sıkıntı zaten apartmanın kendisinin yaptırması gerekir kanunen...

Maxi
01-11-2014, 12:08
hocam tavan nerden su alıyor? üst dairedense kesemezsin sadece bu tarz ürünlerle, eğer çatıdaysa sıkıntı zaten apartmanın kendisinin yaptırması gerekir kanunen...

çatı abicim
en üst kattayız 4. kat
sitede 21 adet bina var

ghibli06
01-11-2014, 12:17
çatı abicim
en üst kattayız 4. kat
sitede 21 adet bina var

tamam o zaman, aklınızda olsun, çatı ve bodrum ortak kullanım alanlarıdır ve de her türlü bakım onarım tadilat vs si apartman yönetiminin sorumluluğudur... ben evimde terastan oturma odasına olan akıntıyı kesemedim, aslında kesmeyeceğini bilmeme rağmen de bir sürü ürün denedim, ama yukarıdan akıntıyı onarmadığım için devam etti... fayansların sökülüp izolasyon yapılması gerekiyor... yönetici ile acilen konuşun yağışlar soğuklar bastırmadan...