PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sharp AQUOS telefon İnceleme

By_HaNNibaLL
13-10-2014, 12:16
Sharp i TVlerinden dolayi taniyoruz görüntü kalitesi olarak cok başarili buluyorum.
Az önce dolaşirken telefon cıkarttığını gördüm biraz inceledim ama kararsizim.
2 Seneden fazladir iphone 4s kullaniyorum artik yavaşladi ve şarj konusunda beni bunalima sokuyor.
Özellik olarak bi hayli tatmin edici geldi bana siz ne diyorsunuz bu işin ehli insanlar bi inceleyip yorum yaparlarsa cok sevinirim fiyat olarak 150dolar yaziyor.

http://www.sharpusa.com/ForHome/Mobile/Models/AQUOSCRYSTAL-306SH.aspx?#

Omak
13-10-2014, 16:51
özellik olarak 423420402 çekirdekli işlemcisi, 34858349853gb ram i de olsa, ios dan sonra android zor gelir pişmanlık yaratabilir.
ip6 çıktıktan sonra 5s fiyatı düştü 1800 civarlarında apple da ona bakabilirsin.

sharpın telefonda yapabileceği en güzel şey ekranıdır. gerisi bildiğimiz teknoloji.

birde ekranı yukarıdan sıfır yapmışlar konuşurken ses nereden geliyor kulağa acaba?

By_HaNNibaLL
13-10-2014, 17:17
Açıkcasi iphoneden vazgeçmek gibi bi niyetim yok ama şarj olayi artik bitirici duruma geldi 3 saat cebiimde 1 saat şarjda duruyor telefon

Onurkk06
13-10-2014, 21:03
Bende sizle aynı durumdaydım 4s şarj problemi yüzünden çıldıracaktım Xperia z2 aldım 1 hafta zorlanıyosunuz alıştıktan sonra cok rahatladım 1 aydır cebimde şarj aleti olmadan geziyorum

BARR
14-10-2014, 14:16
Valla ben 4'ten 6plus'a geçtim, aynı kullanımda işten eve döndüğümde 7.30 gibi birinde %35 kalırken plusta şuan %75-77 kalıyor. Pil konusunda çok başarılı İOS ile devam etmek isterseniz tavsiye ederim kesinlikle.

İnternette gezinmeyen, oyun oynamayan kullanıcı şarjsız çok net 2iş günü kullanır.

By_HaNNibaLL
15-10-2014, 11:13
Herkez ayni şeyi söylüyor ios dan android hiç caviz gelmiyormuş sanirm bende iphone 6 ya geciş yapacağim.

Ama aklim da kalmadi değil bu sharp da

MCN21
15-10-2014, 11:20
Sharpin telefonu cikali 1,5 ay kadar oldu sanirim :) tasarimi guzel ama donanimi iyi degil sharp sanirim boyle bir teknolojide yapilabiliyor demek icin yapmis ;) ahizayi soran arkadas icinde cihazda farkli bir teknoloji var bildigim kadariyla titresimle iletiyor sesi bildiginuz ahize yok ustunde ;) kisacasi iphone dan kesinlikle gecilmez android o donanimda ciddi sikinti yaratir.(vede tr ye gelmicek diye biliyorum)

Dodoo
15-10-2014, 11:24
Oneplus one alin kafaniz rahat etsin. Cyanogen destekli şaheser cihaz.

By_HaNNibaLL
15-10-2014, 11:41
Ne araba alcaz dan sonra bide ne telefon kullancaz derdi cıktı İş gereği sürekli whatsapp ve telefonla konusuyorum sağolsun 4s de 2 saat gibi mükemmel bi sürede bitiyor
Aküyle gezicem en sonunda ya.

İphone 6plus in bataryasi daha büyük sanirim ama ona göre ekrani da büyük :D

merttepe
15-10-2014, 11:50
Oneplus one alin kafaniz rahat etsin. Cyanogen destekli şaheser cihaz.

Cyanogen nedir? ne işe yarar?

By_HaNNibaLL
15-10-2014, 11:55
Cyanogen nedir? ne işe yarar?

Bende hemen görünce araştirdim :D
https://eksisozluk.com/cyanogenmod--2437073

Maxi
15-10-2014, 12:05
siz iphone kullanıcılarını bir hastaneye kapatıp araştırmak lazım artık :)
acıdan zevk mi alıyorsunuz nedir ahaha

3 saat giden bataryalar
fiyatı 3 bin lira olan telefonlar
cücük kadar ekranlar
ahaha valla şaka değil araştırmak lazım bunu, neyiniz var sizin ya
kızmayın ama bak :)

*şu an çin malı 6" ekranı olan çift hatlı bir android telefon kullanıyorum
pil bana max 3 gün - min 2 gün gidiyor.

By_HaNNibaLL
15-10-2014, 12:15

3 saat giden bataryalar
cücük kadar ekranlar

Ben uzun yıllar htc kullandim babam doğum gunu hediyesi olarak 4sler yeni cıkmişti aldi dedim ben bunu 1 haftada kirarim(telefonu sürekli biyerlerde unuturum özellikle arabayla uğraşirken düşürürüm motorun üstüne koyarim vs) Telefonu 2.5 senedir kullaniyorum ciziklerden başka hiç bişey yok kılıf kullansam onlarda olmazdi o yüzden 5 e falan geçmek istemiyorum biliyorum aldiğimin 3. günü kesin kirarim ekranini arayiş içindeyim
Samsung a bakiyorum s4 s5 falan cok salak bi kafa içerisindeyim

YARDİMMMMMMMMMMMMMMMM Edin :D

Berkan
15-10-2014, 12:31
ios kullanıp android zor diyen arkadaslar hem burda hem arkadaslarım arasında anlamıyorum. mevzu zorluk kolaylık degil alısık olma - olmama durumu.

annemde 5s var atıyorum bişeyi ayarla diye tutusturuyor elime neyin nerde oldugnu bilmiyorm 40 saat menülerini geziyorum bulucam diye bilmedigim için doğal olarak zor geliyor.

iosu bilmeyen iosu andorid bilmeyen androidi 1-2 gün kullansın illaki herşeyini çözer

merttepe
15-10-2014, 12:40
Bende hemen görünce araştirdim :D
https://eksisozluk.com/cyanogenmod--2437073

baktımda olumsuz çok yorum var. yukarıda arkadaş bahsedince iyibirşey sandım bende.

Evrenoz
15-10-2014, 12:47
Samsung Android'in nesi zor anlamıyorum.. Benzer bir cümleyi nişanlım da kurdu; verdim s5'i neyi yapamıyorsun göster dedim.
Gösterecek hiçbir şey bulamadı. İstediği her şeyi yapabildi..

Bir zorluk varsa o da alışkanlıklardır, o alışkanlıklar da max 1 hafta aktif kullanımda yok olur..

optimus_prime
15-10-2014, 13:07
androidin ne zorluğu var ya erişilebilirlik açısından iostan daha kolay

bana göre samsungun apple dan kötü olduğu tek nokta malzeme kalitesi

ben htc one max aldım 1000 liraya yurtdışından gelme geçenlerde zorludaki apple store da ip6+ ile karşılaştırdım one maxi bırakıp üstüne 2bin verip alınacak hiç bir artısı yok

By_HaNNibaLL
15-10-2014, 13:07
Berkan beyin whatsapp tan tacizleri sonucunda s5 almaya karar verdim satilik ayfon 4s 16gb hayirli olsun bakalim

darkmoon
15-10-2014, 13:23

3 saat giden bataryalar
cücük kadar ekranlar

Buna ek olarak birde herşeyi para.. yazın bende note3 var arkadaşımda iphone çekdiğimiz resimler var adam burnumun ucunda oturuyor resim ve videoları atıcak hepsi haliyle büyük boyutları 3 mb olanda var 50 mb olan veride var.. adama yollayamadım.. illa iphoneum olucak yoksa bluetooth tanımıyor böyle saçma sapan şey olurmu.. o gün boşu boşuna internet paketimden yedim adama verileri yolladım.. paketimde erken bitti ekstra veri data faturama yansıdı..

darkmoon
15-10-2014, 13:32
alternatif telefon düşünenler bence lenovo larada baksın çok iyi telleri.. en azından sar değerleri belli.. sar değeri deyip geçmeyin fazlası çocuk yapmanıza bile ilerde etki eder.. radrasyon bu neticede..

ufuksaracci
16-10-2014, 17:02
iphone kullanıp şu pilden şikayet etmeyen bir tek ben varım herhalde. Bütün iphonelarımda pil 1,5 neredeyse 2 gün dayanıyor. Hatta dün gece sarjnı fullediğim ip 5s şuanda 78de.

not: Facebook twitter foursquare gibi uygulamaları anca çok canım sıkılırsa açıyprum ama gün içerisinde sürekli whatsapp kullanıyorum ve konuşma yapıyorum .

By_HaNNibaLL
16-10-2014, 20:29
iphone kullanıp şu pilden şikayet etmeyen bir tek ben varım herhalde. Bütün iphonelarımda pil 1,5 neredeyse 2 gün dayanıyor. Hatta dün gece sarjnı fullediğim ip 5s şuanda 78de.

not: Facebook twitter foursquare gibi uygulamaları anca çok canım sıkılırsa açıyprum ama gün içerisinde sürekli whatsapp kullanıyorum ve konuşma yapıyorum .
Benim hattimda sorun vardi hat kapaliydi sadece gelen aramalara cevap veriyordum wifi kullaniyordum 2.gun yuzde 72 di dedim bu telefonu hat takmadan kullanayim bari :)

ufuksaracci
16-10-2014, 22:35
Benim hattimda sorun vardi hat kapaliydi sadece gelen aramalara cevap veriyordum wifi kullaniyordum 2.gun yuzde 72 di dedim bu telefonu hat takmadan kullanayim bari :)

Sen sınırları zorlamışsın.

Dip not: %69 şu anda. 6 saat geçmiş son yazımdan sonra

Yigit-Y
16-10-2014, 22:49
Asus bakın saka gibi fiyatları. Var

By_HaNNibaLL
17-10-2014, 11:09
Asus Zenfone 5 Nasil bi telefon kullanan varmi 699 TL ve özellikleri de hiç fena değil kağit üstünde

BARR
17-10-2014, 11:16
Asus Zenfone 5 çok iyi bir telefon Andriod alacaklara kesinlikle tavsiye derim, Asus'un arayüzü ve stabilitesi te çok başarılı. Samsung'tan daha iyi. İş yerinde çalışan bir arkadaşa aldırdım, hergün teşekkür ediyor F/P kralı.

optimus_prime
17-10-2014, 13:16
zenfone cidden f/p ürünü geçen sene gmd nasıl patladıysa öyle patlaması lazım bana göre

Omak
18-10-2014, 23:36
fiyatları gerçekten iyimiş. zenfone 6 yı çift hat kullanan bir arkadaşıma önerdim beğendi almaya gittik yok hiç bir yerde nereden alırız? internettende baktık yok. (gittigidii ,sahibi fln söylemeyin alınmaz oralardan)

MBuğra
19-10-2014, 01:44
fiyatları gerçekten iyimiş. zenfone 6 yı çift hat kullanan bir arkadaşıma önerdim beğendi almaya gittik yok hiç bir yerde nereden alırız? internettende baktık yok. (gittigidii ,sahibi fln söylemeyin alınmaz oralardan)

zenfone 6'yı almadan önce sar değerlerini araştırmanızı öneririm. benim de çok beğendiğim bir cihazdı ama sar değerlerini öğrendikten sonra liste dışı bıraktım.

Omak
19-10-2014, 15:19
zenfone 6'yı almadan önce sar değerlerini araştırmanızı öneririm. benim de çok beğendiğim bir cihazdı ama sar değerlerini öğrendikten sonra liste dışı bıraktım.

sar değeri bana çok fazla gelmedi.
asus zenfoone6 (SAR US 1.18 W/kg (head) SAR EU 0.53 W/kg (head))
ip5s (SAR US 1.12 W/kg (head) SAR EU 1.00 W/kg (head))

bu sar değeri birde çift hat çalışırkenmi tek hat çalışırkenmi acaba?

mhmtsrtp
20-10-2014, 00:54
Zenfone6 yi bulursanız düsünmeyin bile :)
Ben 5 kullanıyorum fazlasıyla memnunum tek sorun kimse 699 tl olduğuna inanmıyor :)

cabrioleter
01-11-2014, 16:59
şarj iyi olsun diyorsanız sony alacaksınız. 3 günü çıkarıyorlar 9-10 saat ekran süresi alan var. stabilite olarak sorunsuz, yazılım desteği iyi durumda..
f/p olarak asus zenfone5 ve 6 çok çok iyi. kullanan arkadaşlarım var acayip memnunlar..