PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda civic type-s hakkında bilgi ?

brs852
16-10-2014, 15:30
bu araç gözüme hoş gelmeye başladı fiyatlarıda bütçeme uyuyor yalnız araç ile ilgili bir bilgim yok bir otomatik olanı var birde triptonik i-shift dedikleri galiba birde ön farların orada ızgara olanı var birde camlı olanı var bunlardan hangisi daha iyidir nasıl arabadır gidişi vs her türlü bilgiye ihtiyacım var açıkcası

DENON
16-10-2014, 15:38
i-shift kesinlikle alma 100k km ye gelmeden şanzumandan arıza cıkarıyor çoğu , eger bulabılırsen manuel bulamz isen otomatik olanını tercih et derim , manuelin gidişi gerçekten tatminkar

brs852
16-10-2014, 15:42
i-shift kesinlikle alma 100k km ye gelmeden şanzumandan arıza cıkarıyor çoğu , eger bulabılırsen manuel bulamz isen otomatik olanını tercih et derim , manuelin gidişi gerçekten tatminkar

hanımda kullanacağı için otomatik bakıyorum yoksa manuel'den şaşmam zaten peki bu otomatik vites olanlarda kendimizin manuel vites attırabileceğimiz modu yok mu ? bildiğim eski tip otomatik vitesler gibi sadece D-P-R vs olanlarda mı ?

i-vtec07
16-10-2014, 16:03
tam otomatik olanının tavsiye ederim

timucintt
16-10-2014, 16:04
i shift alma kendileri otomatikleştirilmiş manueldir... kalibrasyonu yapılması gerekli belirli aralıklarda ama trdekilerin alayı öylesine binilmiş bakımsızdırlar onun için ya actuatoru, baskı balatası yada beyni bitiktir... direkt tork konvektörlü otomatik şanzımanlısını al bulabilirsen onu al ama 4 ileri kendileri...

timucintt
16-10-2014, 16:22
bu arada araştırdım azda bu modellerin hiç normal otomatik şanzımanlısı yokmuş ??? hepsi I SHIFT !!... alma direkt manuel al :D

Seven7
16-10-2014, 17:03
bu arada araştırdım azda bu modellerin hiç normal otomatik şanzımanlısı yokmuş ??? hepsi I SHIFT !!... alma direkt manuel al :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-i-vitec-hb-181370027/detay

Abi bunlar tam otomatik değil mi? Belli bir yıldan sonra yarı otomatikten vazgeçip tam otomatik şanzuman ile satıldı diye biliyorum.

Bence ya bu şanzumanlı yada manuel bir araç bakılmalı.

brs852
16-10-2014, 22:55
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-i-vitec-hb-181370027/detay

Abi bunlar tam otomatik değil mi? Belli bir yıldan sonra yarı otomatikten vazgeçip tam otomatik şanzuman ile satıldı diye biliyorum.

tam otomatik olanlar bunlar evet hepsi i-shift değil dediğin gibi 4 ileri olması avantaj mı dezavantaj mı ?

timucintt
16-10-2014, 23:09

Type s 3 kapılardan i shiftmiş hep ben 3 kapılardada normal otomaitk çıkıyor sanmıştım ama yokmuş araştırınca.. bu 5 kapı 1.8 executive lerde 5 ileri tork konvektörlü çıkıyor üstelik 2010 yılından sonrakiler 1.4 (aslında 1340CC olan) CVT...

timucintt
16-10-2014, 23:12
tam otomatik olanlar bunlar evet hepsi i-shift değil dediğin gibi 4 ileri olması avantaj mı dezavantaj mı ?

5 ileri bunlar bir seri var 2007 de çıkan 4 ileri onlar ama trde yok sanırım..

brs852
16-10-2014, 23:13
çok kararsız kaldım ya bu araç konusunda

brs852
16-10-2014, 23:14
5 ileri bunlar bir seri var 2007 de çıkan 4 ileri onlar ama trde yok sanırım..

aynen 5 ileri olsun tabi ya modifiye anlamında neler yapılabilir hondaların önü açık bu konuda sınırı olmayan bir araç

timucintt
16-10-2014, 23:50
aynen 5 ileri olsun tabi ya modifiye anlamında neler yapılabilir hondaların önü açık bu konuda sınırı olmayan bir araç

UK kasanın hiç bir modifiye parçası yok bir kaç dış aksesuarı dışında.. güzel bir jant yay yeterli olur bence...

Seven7
16-10-2014, 23:58
Motor olarak bir şey yapmanız pek mümkün değil anca filtre ve egzoz sistemi yaparsınız. Ki headers bile bulacağınızı sanmıyorum o motor için. Eğer tek kapı type-s alacaksanız zaten type-r body kitli, güzel bir panjur ve jant-yay kombnasyonu ile sonlandırırsınız yapacaklarınızı.

Jeandan-R
17-10-2014, 01:48
Trde 4 ileri yok, konvansiyonel 5 ileri var. Ben ishiftten memnundum biraz yavaş vites atıyor o kadar. Kalibrasyonu yapılmış, yazılımı güncel ve baskı balatası iyi durumda bir ishift gayet yeterlidir, konvansiyonel gibi vites yavaşlığo dışında performansı törpülemez ve yakıt olarak da tutumlu olur. Headers yok test pipe var R serisinde. Ben körü körüne kötüleyenleri anlayamıyorum, düz vites mantığını bilen biri için eğlenceli. Yok efendim A moduna alayım dur kalk yaparken boşa almayayım rampada yarım debriyaj bekleteyim arabayı derseniz 30bin olmadan baskı balata biter.

brs852
17-10-2014, 09:43
Trde 4 ileri yok, konvansiyonel 5 ileri var. Ben ishiftten memnundum biraz yavaş vites atıyor o kadar. Kalibrasyonu yapılmış, yazılımı güncel ve baskı balatası iyi durumda bir ishift gayet yeterlidir, konvansiyonel gibi vites yavaşlığo dışında performansı törpülemez ve yakıt olarak da tutumlu olur. Headers yok test pipe var R serisinde. Ben körü körüne kötüleyenleri anlayamıyorum, düz vites mantığını bilen biri için eğlenceli. Yok efendim A moduna alayım dur kalk yaparken boşa almayayım rampada yarım debriyaj bekleteyim arabayı derseniz 30bin olmadan baskı balata biter.

manuel seçim yapamadığım için biraz hareketli olsun istiyorum elim sürekli viteste olsun ileri geri oynayabilelim en azından

hilmi
17-10-2014, 21:37
benim eski aracım, almadan once i-shift i denedim, pek memnun etmedi performans olarak, o yüzden manuelini aldım, genel olarak memnundum,
type-r panjur - 3.5 yay - typer spoiler - filtre - egzos - ve sprintbooster ile kullanıyordum,
2010 veya 2011 den sonra tam otomatikleri çıktı, kullananlar memnun olduklarını söylüyorlardı, i-shift için olumlu yorum çok fazla duymadım...

mustafaa_akca
17-10-2014, 22:48
Fiyat ve kalite olarak bi cok araci geride birakir..yol tutusu efsanedir.I shift problemi sadece bi yazillimla duzelebiliyor..bu arada arac 1.8 ama 2.0 gibi gider 1.6 gibi yakar..

brs852
17-10-2014, 23:05
Fiyat ve kalite olarak bi cok araci geride birakir..yol tutusu efsanedir.I shift problemi sadece bi yazillimla duzelebiliyor..bu arada arac 1.8 ama 2.0 gibi gider 1.6 gibi yakar..

büyük ihtimalle 5 ileri otomatik tercih edeceğim internette var mugen body kitli satılık araç çok tatlı güzel duruyor mugen body kit düşünülebilir filtre egzoz yay yapacak pek bir şeyde kalmıyor geriye

emrah-58
17-10-2014, 23:25
6 ileri manuel types'im var :) manueli zor bulunur, düşünürsen satabilirim

brs852
17-10-2014, 23:41
6 ileri manuel types'im var :) manueli zor bulunur, düşünürsen satabilirim

malesef hanımda kullanacağı için otomatik düşünüyorum araçtan memnun musunuz genel olarak sıkıntıları dikkat etmem gereken bir konu var mı ?

emrah-58
17-10-2014, 23:45
malesef hanımda kullanacağı için otomatik düşünüyorum araçtan memnun musunuz genel olarak sıkıntıları dikkat etmem gereken bir konu var mı ?1.4 tam otomatikleri hariç , i-shiftlerin yavaş vites atması ve rampa v.s geri kaçırmasından şikayetçi olundugunu biliyorum

brs852
17-10-2014, 23:53
1.4 tam otomatikleri hariç , i-shiftlerin yavaş vites atması ve rampa v.s geri kaçırmasından şikayetçi olundugunu biliyorum

1.8 tam otomatik alacağım büyük ihtimalle