PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Project c.a.r.s alpha versiyonu görüşleriniz

berkyx
18-10-2014, 17:58
Evet dün gece gibi internete düştü her ne kadar korsan olsada daha oyunun çıkmasına çok olduğundan merak edip indirdik driving force gt ile oynadığım kadarıyla oyun bir harika :) henüz alphada olmasına rağmen deli gibi oynadım kariyer modunun ilk yarışının ikinci etabında bug olmasının dışında düz yarışlarda sorun yok ancak yapay zeka çok kötü ama oyunun çıkışına 4-5 ay var ve alpha sürümü normal yani :) şu kadarını söyleyeyim oyunu oynamak isteyenler en azından driving force gt direksiyon setini alsınlar çünkü gerçekten sağlam optimize etmişler driving force gt gran turismoya çıkan bir direksiyon olmasına rağmen gran turismo arcade oyun gibi kaldı yanında :) kariyer moduda çok ilginç ilk yarışta bug olduğundan ilerleyemedim fakat başka takımlarla sözleşme imzaladığın ve yarışlarında tıpkı gerçekte ki gibi onlarca tur olduğunu ayrıca araç tıpkı gerçekte ki gibi kırılabiliyor ve benzini bitebiliyor tabii opsiyonel olarak grafik ve seslerde harika turbonun çıkardığı sese bittim resmen :) gerçekten sağlam oyun olarak geliyor online yarışlarda görüşmek dileğiyle :)

ozans
18-10-2014, 18:17
Son haline bakmadım ama benim kanım ısınmadı. Başlangıçtan beri takip ediyorum, WMD'den developer takımına dahil olmuştum halka açılmadan evvel de deniyordum.
En son 2-3 ay evvelki sürümü denedim.

Sevmediğim yanları :
- Optimizasyon kötü, grafiklerine göre performansı can sıkıcı.
- Input lag olabiliyor.
- Fizik motoru bir garip, arabadan arabaya da çok değişiyor. Ne kadar kurcalasam da LFS gibi bana doğal gelen bir direksyon ayarı yapamadım.
- Ticari kaygılardan simulasyon tarafını gittikçe kaybedebilir.

Sevilesi yanları :
- Grafikleri çok güzel olabiliyor kaldırabilecek sisteminiz varsa
- Araba/pist yelpazesi güzel
- Gittikçe gelişecek

berkyx
18-10-2014, 18:19
Son haline bakmadım ama benim kanım ısınmadı. Başlangıçtan beri takip ediyorum, WMD'den developer takımına dahil olmuştum halka açılmadan evvel de deniyordum.
En son 2-3 ay evvelki sürümü denedim.

Sevmediğim yanları :
- Optimizasyon kötü, grafiklerine göre performansı can sıkıcı.
- Input lag olabiliyor.
- Fizik motoru bir garip, arabadan arabaya da çok değişiyor. Ne kadar kurcalasam da LFS gibi bana doğal gelen bir direksyon ayarı yapamadım.
- Ticari kaygılardan simulasyon tarafını gittikçe kaybedebilir.

Sevilesi yanları :
- Grafikleri çok güzel olabiliyor kaldırabilecek sisteminiz varsa
- Araba/pist yelpazesi güzel
- Gittikçe gelişecek

optimizasyon hakkında evet biraz kötü ama çok daha kötü "tamamlanmış" oyunlar denedim sistemin med ayarlarda 1920x1080p çözünürlükte 220 liralık ekran kartında oynuyorum oyunu ve çok problem etmiyor merak eden varsa ekran kartım sapphire r7 250

lethaldoze
19-10-2014, 21:40
Bende yeni duydum çıktığını, henüz indirip deneyemedim.
Oyun yine ertelenmiş, sinir oldum.
Yarına denerim herhalde. En çok merak ettiğim sesler.
Forza ile aynı ses motorunu kullanıyorlarmış. E Forzanın seslerinide öve öve bitiremiyorlar.
Bakalım Assetto Corsa da aynı ses motoruna geçmiş ama daha ayar yapılamamış.
Bakalım nasıl...

ozans
23-10-2014, 20:00
Ses motoru olarak FMOD kullanıyorlar, motor pek önemli değil ama. Forza için hayvan gibi sample toplamışlar, videolarını izlemiştim. Project Cars için ne kadar ses topladılar, nasıl işledir meçhul. Ben pek beğenemedim seslerini de :
http://www.youtube.com/watch?v=ZU52r0R0VgQ

lethaldoze
23-10-2014, 21:35
Bende indirdim denedim ve hiç beğenmedim. Assetto corsadan sonra çok need for speed kalıyor.
2 günde bir 500 mb larda güncelleme yapıyorlarmış. Neye yapıyorlarsa.