PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sulusu alip isten cikip tazminat alma hakkinda hukuksal yardim lazim arkadaslar

metin_1989
18-10-2014, 19:11
is yerimden ayrilicam askerligim dolayisiyla fakat bir ay oncesinden soylememe ragmen adam ay sonuna kadar calismam gerektigini soyluyor deli etti beni ya hukuksal olarak sulusu aldigim gun isten cikip tazminatimida alma hakkim varmi arkadaslar lutfen bana bi yardim edin silusu elime aldigimda yapmam gereken nedir istifami yazicam tazminatimi nasil alicam bana hukuksal bir belge gerekiyor yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

slowmotion
18-10-2014, 20:38
Anlayışsız işverenlerden nefret ediyorum. Bununla ilgili bir konu vardı diye hatırlıyorum ama bulamadım.

metin_1989
18-10-2014, 21:11
lutfen yardimci olun gercektenn dayanamiycam dalicamm hem tazminat gidicek hemde isimden olucam bi yol gosterin buyugum olarak

ghibli06
18-10-2014, 21:18
askere ne zaman gideceksin? hangi tarihten itibaren askersin?

metin_1989
18-10-2014, 21:57
bu kasimda gidicem sanirim 20sinde aciklanicak ?

ghibli06
18-10-2014, 22:25
kanunen tazminat alacaksın, sadece kıdem ama ihbar vs alamazsın... iş veren bu sebeple seni askere gidene kadar çalıştırabilir bunda yanlış bir şey yok, sen çok sıkılmışsın askere gitmeden birz gezmek istiyorsun ama sonuçta kanunen işverenin de seni sonuna kadar çalıştırmak istiyor tazmintını vereceği için...

R.I.P
18-10-2014, 23:21
sülüsünü aldıktan sonra dilekçende askerlik nedeni ile ayrıldığını ve ekte sülüsünün olduğunu belirtir bir dilekçeyi verdiğin andan itibaren ayrılabilirsin. eşimle konuştum şimdi insan kaynaklarında çalışıyor.

ghibli06
18-10-2014, 23:26
sülüsünü aldıktan sonra dilekçende askerlik nedeni ile ayrıldığını ve ekte sülüsünün olduğunu belirtir bir dilekçeyi verdiğin andan itibaren ayrılabilirsin. eşimle konuştum şimdi insan kaynaklarında çalışıyor.

arkadaş henüz sülüsünü almamış sanırım, şifahen askere gideceğini söylemiş...

cihan
19-10-2014, 00:04
sülüsünü almadan da askerlik sebebiyle işten ayrılabilir; tazminatını da alır. tabii firmanın anlayışlı olması gerek. ama sülüs gelmeden firma bırakmayabilir. sülüsünü al, öncesinde ihbar ettiğin e-mail veya ne şekilde ihbar ettiysen ona dair belgeni al, ik'ya git. şartlar var ise kıdemi vermek zorundalar.

metin_1989
19-10-2014, 06:11
kanunen tazminat alacaksın, sadece kıdem ama ihbar vs alamazsın... iş veren bu sebeple seni askere gidene kadar çalıştırabilir bunda yanlış bir şey yok, sen çok sıkılmışsın askere gitmeden birz gezmek istiyorsun ama sonuçta kanunen işverenin de seni sonuna kadar çalıştırmak istiyor tazmintını vereceği için...
evet bayagi sikildim ama sikilmiycak gibi degilki

anladim bunu uygulayacagim tesekkurler

sülüsünü almadan da askerlik sebebiyle işten ayrılabilir; tazminatını da alır. tabii firmanın anlayışlı olması gerek. ama sülüs gelmeden firma bırakmayabilir. sülüsünü al, öncesinde ihbar ettiğin e-mail veya ne şekilde ihbar ettiysen ona dair belgeni al, ik'ya git. şartlar var ise kıdemi vermek zorundalar.

sulusumu dedigim gibi 20si ile 24u arasinda alacagim ama ben yinede bir yada birbucuk ay oncesinden soyledim son hafta calismak istemedigimi biraz tatil yapip ihtiyaclarimi toparliyacagimi ama hicbirsey degismedi ve bu beni dahada cok sikti biryerden duydum sizinlede paylasayim sinusu alir almaz dilekcemi verip cikma hakkim varmis boyle birsey dogrumudur acaba ?

samet_61
19-10-2014, 09:37
4 kasımda kısmetse bende ısparta egridir ıcguvenlık tatbıkat dag komando

cihan
19-10-2014, 10:37
sulusumu dedigim gibi 20si ile 24u arasinda alacagim ama ben yinede bir yada birbucuk ay oncesinden soyledim son hafta calismak istemedigimi biraz tatil yapip ihtiyaclarimi toparliyacagimi ama hicbirsey degismedi ve bu beni dahada cok sikti biryerden duydum sizinlede paylasayim sinusu alir almaz dilekcemi verip cikma hakkim varmis boyle birsey dogrumudur acaba ?

doğrudur. ama önceden ihbar ettiğin hususunda elinde birşeyler olmalı. ben sözlü belirtmiştim, ardından tecilimi bozduğumda verilen kağıdı scanleyip isteğimi mail yoluyla bildirmiştim. sorun çıkması halinde, tavsiyem bimer'e başvurmandır.

ghibli06
19-10-2014, 10:49
ben de işverenim, elemanım dedi ki askere gideceğim, ben de sülüsü beklemeden verdim tazminatımı 1 ay sonra karşı dükkanda gördüm elemanı, ne olur sizce, çok mu imkansız? sülüsü götürürsün adam da resmi işlemlere başlar tazminatını hesaplatır verir gidersin, sıkılma bu kadar her işin bir usulü var...