PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 Ekim 2014 - Istanbul Park - MB CLA 200 - 2.44.xx

grkm
19-10-2014, 03:11
Arac fabrikasyon Amg paket ( fren , suspansiyon ve 18" jantlar ), 1.6 turbo 156 hp , takribi 1500 kg ( fabrika baz donanim 1395 kg )

Aracla yol deneyimleri dahil ilk hizli surus tecrubem., buna ragmen kestigim videoda süreyi 2.44 sonlarında goruyorum. Diger laplarda da sure 2.48 - 2.45 arasinda stabildi.

Genel izlenimim aracin yeterli fren ve tutusa sahip oldugu fakat motor gucunun pistte pasif kaldigi yonde. Hizlanmasini sizde duzluk ve viraj cikislarinda goreceksiniz.

Paddle Shiftle verdigim downshiftlerde arabanin kafasi karismasaydi daha iyi seyler yapabilecektim :) 7. virajin dogru cizgisini pratikte bir turlu oturtamadigim icin buyuk sure kaybi yasadim, bir sonraki gunde bunuda kapaticam.

Iyi seyirler,

http://youtu.be/bIlXmt4lVUo

http://youtu.be/bIlXmt4lVUo

levent
19-10-2014, 04:12
Vites ufaltma tepkileri çok kötü görünüyor hakikaten, Görkem bir de direksiyona yakınlaş biraz daha bence :)

ozans
19-10-2014, 07:52
Islak pist, o ağırlık ve o güç'e göre çok güzel zaman. 7 ileri çok güzel birşeymiş bu arada, 150 beygir de olsa hep güç bandında tutuyor arabayı.

Canselmo
19-10-2014, 10:04
Viraj cizginiz cok guzel, sadece sizinde designiz.gibi 7.viraji hafif erken kesiyosunuz yada biraz icten giriyosunuz galiba.

grkm
19-10-2014, 12:16
Vites ufaltma tepkileri çok kötü görünüyor hakikaten, Görkem bir de direksiyona yakınlaş biraz daha bence :)

bro kendimi iyi hissediyordum , mesafeyle ilgili problem yok :)

Viraj cizginiz cok guzel, sadece sizinde designiz.gibi 7.viraji hafif erken kesiyosunuz yada biraz icten giriyosunuz galiba.

Tesekkur ederim. Aynen dediğin gibi sol apexin bittiği noktadan içeriye girmem lazımken bir türlü onu oturtturup dogru noktadan cizgiye giremedim.

Islak pist, o ağırlık ve o güç'e göre çok güzel zaman. 7 ileri çok güzel birşeymiş bu arada, 150 beygir de olsa hep güç bandında tutuyor arabayı.

Tesekkur ederim. Acikcasi piste cikarken ben de bu sureyi beklemiyordum. Tahminim 2.48-2.50 araligiydi ancak videoyu oturup izleyince mutlu oldum :)

7 ileri genel suruste gayet basarili ve hizlanmada suphesiz katkisi var Ozellikle 2 ve 3 oldukca kisa, 4e attigimda surat 100 km oluyor. Aracta tam kapanmaya Esp de sureyi biraz baltalayan etkenler arasinda. Biraz daha hizlanarak yeni hedefim kuru zeminde 2.42 ve alti .

levent
19-10-2014, 16:07
Bence beklediğin süre gelir bro, 7. virajda çizgiye oturt. Son S lerden azıcık daha hızlı çıkabilirsen, bir de 1. virajda biraz riskle hızlı çıkarsan 2.40 lar gelir diye düşünüyorum, cla'nın kafası güzel apexe oturuyor gibi görünüyor videodan :)