PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini GP-İstanbul Park-2:26:810-bolca yagmur-spin ve trafik icerir.

997TT
19-10-2014, 18:57
Cumartesi gunku pist gununun benim 2. Pist gununun 3. Seansi.
İlk turda baslayan yagmur,yerini bolca sagnaga birakti!
Ozellikle 4 ve 9. Viraj arasinda yagmur feci yagdi....
İlk turda trafigi atlatmak icin pek isinmiyorum,sonraki tur 2:26 yapiyorum ve pesinden yagmur hic bir seye izin vermiyor.
Yeni rekor videosu gelince yukliyecegim,o 2:25:305 idi.
Bu videoyu cekip hazirlayan Samet Arman'a sonsuz tesekkurler!! ;)
Ses kaydi olmdigi icin muzik koymus... Guzelde olmus sanirim.

http://youtu.be/0jfRm-s7_Dk

focus musty35
19-10-2014, 19:16
keske ses kaydı olsaymıs tebrıkler abı ıyı pilotaj

oğuz
19-10-2014, 19:38
6.30 da araç arkadan kayınca direksiyon tutuş pozisyonunuz olması gerektiği gibi mi ? güzel turlar tebrikler

TaGo
19-10-2014, 19:46
Tebrıkler.

Bu arada dıkkatımı ceken, aracın hafıflıgınden olsa gerek tum dar vırajlara 3. Vıtesle gırebılıyorsunuz. Buda alttada kalsa toplayabıldıgını gosterıyor.

Kadyr
19-10-2014, 19:49
Istanbul parkin zimpara gbi asfaltinda bile araba kayabiliyor demek sasirdim baya:)

997TT
19-10-2014, 20:02
keske ses kaydı olsaymıs tebrıkler abı ıyı pilotaj
Ses guzel olurdu Samet'in kamera almamıs malesef. Tesekkurler. Daha ıyısı yolda ;)

6.30 da araç arkadan kayınca direksiyon tutuş pozisyonunuz olması gerektiği gibi mi ? güzel turlar tebrikler
Aynen oyle,sola gıtmesıne ugrasıyorum kafanın yoksa tam spın olurdu. Tesekkurlerr...

Tebrıkler.

Bu arada dıkkatımı ceken, aracın hafıflıgınden olsa gerek tum dar vırajlara 3. Vıtesle gırebılıyorsunuz. Buda alttada kalsa toplayabıldıgını gosterıyor.
Hafıfde degıl aslında,1248kg benzın ısıgı yanık :( Ve neden 3 de gırıyorum? 2 de gırsem cok fena kafa bos,kılıt olmadıgı ıcın dısarı dogru kayıyor,sırf zaman ve lastık kaybı. Aslında tutunma olsa 2 ıle surem dahada duser...

Istanbul parkin zimpara gbi asfaltinda bile araba kayabiliyor demek sasirdim baya:)
Yagmuru goruyorsunuz sanırım ve bu yagmurda 2:26 cıvarı gıdılıyorsa,hersey kayar ;)
Zaten son tur 2:35 cıvarı donuyorum,cok yavasladım...

levent
19-10-2014, 20:50

tam slickler ile kaymaması abes olur zaten, iyi gitmiş murat abi baya riskli hatta bence ki spin ve arkanın gelmesi de bunu gösterir nitelikte :)

tam kuru 15-20 derece arası sıcaklıktaki bir atmosferde 2.21 ler gelebilir mi murat abi peki? o potansiyeli gördün mü? tahmini kaçlarda kalır veya alt limit olarak kilit olmayan şu hali ile?

Kadyr
19-10-2014, 20:57
He lastikler slick ise dogrudur ben normal performans lastigi sanmistim

997TT
19-10-2014, 21:09
Normal lastık olsada kayardı o hızlarda kullanımda. 2:35 olan turda sorun yok zaten ;)
Kılıtsız ve ıyı sartlarda,araca ekstra bır sey yapmadan mac 2:24 sonları gelır. Kılıt ve guc takvıyesı ıle 2 sec netto alırım ;)

yiğit
19-10-2014, 21:23
Normal lastık olsada kayardı o hızlarda kullanımda. 2:35 olan turda sorun yok zaten ;)
Kılıtsız ve ıyı sartlarda,araca ekstra bır sey yapmadan mac 2:24 sonları gelır. Kılıt ve guc takvıyesı ıle 2 sec netto alırım ;)
Yağmuda slick olması çok dezavantaj olmuş ama kilit yok demişsinizde gp'lerde kilit var zaten olmasa pistte o kadar başarılı olamazdı. Kilit mekanik değilde elektronik tabi mekanik kilit kadar iyi değil

B16
19-10-2014, 21:59
http://www.youtube.com/watch?v=dNblKHZw7UY&list=UUzaECh5_vXFc1qiWvI7wMMw

Kuru zemin video'su buyrun.

997TT
19-10-2014, 22:21
Yahu yıgıt kocaa vıdeoya yorumun bumu ;)
Bak bu kılıt polo yada passatda da vs de de var. Yanı basarısını buna mı borclu? Hıc elk dıff kılıtlı aracla vıraja gırdın mı? Yanı esp.... HIC BIR HALTA YARAMIYOR,sadece dıstakı lastıgı frenlıyor.
Ben ne yapıyorum? Esp komple off yanı GP mode da kullanmıyorum yanıııı elk dıff kılıtıde yok,ok? ;)
Yahu bu vıdeo nasıl geldı sıze,Sametde olucaktı,tesekkurlerr....

Canselmo
19-10-2014, 22:38
Elektronik diff olayına şehir içinde iyi hoş ama pistte bir işe yaramıyor deniyor ki murat abide belirtmiş.

Gplere neden mekanik klit koymazlar onuda anlamış degilim madem pist editon yapıyosun 1.ihtiyacın kilit olucaktır.

yiğit
19-10-2014, 23:36
Yahu yıgıt kocaa vıdeoya yorumun bumu ;)
Bak bu kılıt polo yada passatda da vs de de var. Yanı basarısını buna mı borclu? Hıc elk dıff kılıtlı aracla vıraja gırdın mı? Yanı esp.... HIC BIR HALTA YARAMIYOR,sadece dıstakı lastıgı frenlıyor.
Ben ne yapıyorum? Esp komple off yanı GP mode da kullanmıyorum yanıııı elk dıff kılıtıde yok,ok? ;)
Yahu bu vıdeo nasıl geldı sıze,Sametde olucaktı,tesekkurlerr....
Şuan günlüğe kullandığım leon'da da edl var elektronik kilit baya işe yarıyor virajlarda. Hiç bi işe yaramıyo olsa kullanmazlar heralde dimi, elbette farkı var hiç olmamasından iyidir ha bi mekanik kilit değil o başka.böyle pist odaklı bi araçta zaten mekanik kilit farz artık niye kullanmadılarsa artık.mesela yeni leon cupra da da elektronik kilit var hiç bi işe yaramasa nasıl süre çıkartıyo pistte ��

997TT
19-10-2014, 23:50
Sureyi kilite baglamak nasil bir mantik yigit?
Pistte yani asiri hizli ve tam gaz suruslerde hic bir ise ya-ra-mi-yorrr....
Yahu cik piste gor yada polo vs si olan arkadaslar anlatsin,sehir icindekiyle bir degil bu.
Ki zaten bende hersey off....
Elk kilit olmasaydi 2:30'un altina dusemezdim! ;) Ya ne adamsin....

yiğit
20-10-2014, 01:10
Sureyi kilite baglamak nasil bir mantik yigit?
Pistte yani asiri hizli ve tam gaz suruslerde hic bir ise ya-ra-mi-yorrr....
Yahu cik piste gor yada polo vs si olan arkadaslar anlatsin,sehir icindekiyle bir degil bu.
Ki zaten bende hersey off....
Elk kilit olmasaydi 2:30'un altina dusemezdim! ;) Ya ne adamsin....

Süreyi kilite bağlamıyorumda kilitinde süreye çok fazla olmasada katkısı olduğunu söylüyorum sadece.hızlı ve tam gaz sürüşte tabiki yaramaz ama daha düşük hızda girilen sert virajlar var oralarda etkisini gösterir ama.yani süre kilitten demiyorum kilitin süreye payı var diyorum caddedeki kadar olmasada pisttede kilitin iş yaptığı yerler oluyo yanlış anlamaya gerek yok

997TT
20-10-2014, 07:29
Yanlıs ne anlayım yahu,tam tersı yanlısı duzeltmeye calısıyorum.
Ben zaten off kullanıyorum. Kı esp acıkda olsa,ıst parkda ıse yaramaz.

Umut
20-10-2014, 07:47
Ben anlatabilmeye çalışayım biraz Polo GTI aracım, bildiğiniz üzere esp kapanmıyor ve elk kilit olayını devre dışı bırakamıyoruz, 8 virajın çıkışında gaz vererek dışarı açılmak, kerbe yaklaşmak istiyorum, kafadan hafif hafif kayarak, ama araçtaki elk diff kesiyor, viraj çıkış hızım olması gerekenden biraz daha yavaş oluyor benim hissettiğim bu...

Car Care Turkey
20-10-2014, 08:13
Masallah, video da ses olmamasi kotu olmus gercekten. Piste bir suredir ara vermemden midir nedir cam su iticiligine kilitlendim ben onu inceliyordum :D

997TT
20-10-2014, 11:02
Ve malesef frenlıyor senı.
Ama kılıtde gaza bastıgında vırajı stabıl donmen ıcın tarku dengelıyor ve vıraj cızgısınde daha erken gaza oturabılıyorsun.
Yılda 2 gun once cıla yapmıtı araca,oradan dolayı oldu,yoksa sılıcek calıstırmam gerektı fakat cok bocek sınek oldugu ıcın calıstırmadım. Yag oluyor ve sılecege yapısıyor....

onursoytam
20-10-2014, 11:59
maşallah çok başarılı aracınız ve plotajınız var,cizginiz harika,süre muazzam ;)

K.Kaan
20-10-2014, 12:30
yazılarınızı ve rastlayabildikçe videolarınızı keyifle takip ediyorum. konuşulan teorik bilgileri yola aktarabilen sınırlı kişilerdensiniz sanırım forumumuzda. süre içinde ayrıca tebrik ederim.

997TT
20-10-2014, 12:34
Tesekkurler ıyı dıleklerının ıcın,asıl daha ıyı zaman ve yenı rekor burada. Bunu ıslakda referans olsun dıye koymustum ;)
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?192986-Istanbul-Park-Onden-ceker-yen%FD-rekoru-2-25-310&p=7641753#post7641753

K.Kaan
20-10-2014, 12:36
Konular birbirine karıştı bende kusura bakmayın ama hala aynı düşüncelerdeyim:)))

997TT
20-10-2014, 12:50
Kusur yok yahu,bu zamanda fena degıl ama yagmur baslamıstı ve bolca kontrol kaybı oldugu ıcın koydum,eglencelık ;)