PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sac dokulmesi ;)

Günkut
19-10-2014, 21:08
Arkadaşlar konu açık askere gittik geldik kafa acildi
Bioxin filan nedir bu tarz sampuanlarin durumu ne yapicaz bu kafaya daha saç var parlak değiliz ama tahminlerime göre 2 yıla parlariz
Cevaplariniz önemli ***** düğün var :)

ahmet_xy
19-10-2014, 21:11
bioxcin falan hiçbir işe yaramaz. sadece parayı boşuna harcamış olursun. işe yarayan iki tedavi vardır. biri finasteride diğeri ise minoxidil.

http://www.sactedavisi.com/

Okan.A.A
19-10-2014, 21:16
Bioxini 3 4 aydır kullanıyorum saç çıkartmadı ama saç tellerini daha sert yapıyor , bu yüzden siz saçınız çoğalmış gibi hissediyonuz :D

rodya
19-10-2014, 21:20
Hiç canını sıkma. Sıktıkça daha fazla dökülür.
Bioxin vs de hikaye bu arada.
ileride cidden ihtiyaç duyarsan ekletirsin. taktığına değecek şeyler değil bunlar:)

İbrahim Erdem
19-10-2014, 21:26
Hiç canını sıkma. Sıktıkça daha fazla dökülür.
Bioxin vs de hikaye bu arada.
ileride cidden ihtiyaç duyarsan ekletirsin. taktığına değecek şeyler değil bunlar:)

Valla 23 yaşımdayım ve resmen cabriolet olmuş vaziyetteyim 2-3 seneye harbi harbi kel olurum. Ama saçımın dökülmesini dert etmiyorum şahsen , ***** sinir stress heryerde. Kaldı ki kalıtsal olarak sülalede varsa zaten kaçarı yok hiçbir ilacın.

Volkann
19-10-2014, 21:28
askerdenden önce elim girmezdi saçlarıma , askerde bir dökülmeye başladı ve hala durduramadık yaklaşık 1 yıldır baya seyreldi ve alnım kenarlardan hafif açıldı. doktora mı gitsek ne yapsak yokmu tavsiyesi olan.

MBuğra
19-10-2014, 21:47
Tam cabrio olmasam da şu an üstü açık araba gibiyim bende. bir arkadaşımın kuzeni Amerika'dan "Kirkland Minoxil" diye bir ilaç getiriyordu ve kendisininde kullandığını ve faydasını gördüğünü söylemişti. before-after fotoğraflarına baktığımda gerçekten işe yaradığına kanaat getirmiştim. Satın almak istemiştim, bana bir parti getireceğini ve ayıracağını söylemişti, ancak şu anda beni tanıştıran arkadaşla görüşmediğimiz için kendisiyle bir daha irtibata geçmedim. İsteyen bir araştırabilir.

Hakan Burak
19-10-2014, 21:49
Daha askere gitmedim ama bendede var dökülme hemde ciddi boyutta. İş yerinde taktığım baret nedeni ile.
Denemediğim ilaç kalmadı. Ama benim saçlarım ultra yağlı ve dökülmeyi gün aşırı saçlarımı yıkayarak biraz olsun azalttım.
Bazen günde 2 kez yıkadığım bile oluyor. Çözümü bana kalırsa temiz tutmak.
Belki Isırgan özlü bir şampuan vardı Alman malı, o da işe yarayabilir. Ben etkisini çok az gördüm. Diğer kullandıklarımdan bin kat iyidir.

ahmet_xy
19-10-2014, 21:55
beyler ilk yorumda verdiğim linkteki bilgileri okuyun.

İbrahim33
19-10-2014, 21:57
Benimde çok dökülüyor saçım. Bioxin falan bir halta yaramıyor. 4 aydır kullanıyordum , 2-3 hafta önce bıraktım. En sonda sinirlenip girdim banyoya kafayı sıfıra vurdum makineyle rahatladım.

0M42
19-10-2014, 21:58
Saçların temiz olması çok önemli mümkünse her gün yıkayın ve yıkarken saçlarınızın ırzına geçmeyin nazik davranın şayet saç dökülmesi sizde genetik değilse sadece bu iki kuralı uygulayarak saçlarınızın dökülmesini durdurabilirsiniz.Ayrıca saçlarınız uzunsa kestirin uzun saçlar ciddi bakım gerektiriyor ilgilenmeyince vitaminsiz kaldıklarından dökülme oluyor.

Serhat Y.
19-10-2014, 22:01
Rogaine tavsiye ederim. Orginalini bulman gerekiyor ama güvenilir bir eczaneden yada net üzerinden direkt distributor firmayla iletişime geçebilirsin.
Proscar ile destekleyebilirsin ama ben proscar kullanmıyorum yat etkisi var diyorlar.

Dodoo
19-10-2014, 22:03
Güvenilir bir cilt doktoruna görünmek ilk adım olmalı.

Bluefish
19-10-2014, 22:40
Saç ektiren arkadaşlara operasyonu yapan doktor hem yeni ekilenler hem de mevcut saçlar için minoxil tavsiye etmiş kullanıyorlardı, ben de 6-7 aydır kullanıyorum. Genetikte varsa tamamen önüne geçilmiyor ancak "kalan sağlar bizimdir" felsefesiyle bakıldığında bir miktar etkisi oluyor.

997TT
19-10-2014, 23:08
Propecia ve minoxil tek cozum. Aynı anda.

onursumer
19-10-2014, 23:13
açıkcası minoxil bioxin gibi birçok şeyi denedim hiçbir işe yaramadı ve bıraktım dokulsunde ektirelim diye derken birkaç yerde vishy neogenic in yorumlarını gordum çevremdede kullanıp olumlu sonuç alanları gorunce dayanamadım gittim bide son bunu deneyelim dedim

şuan 3 ay oldu hem dokulme durdu hemde kafam eski haline gelmeye başladı

eğer parlamıyorsan bence kesinlikle denemelisin şaka gibi bir etkisi mevcut beni 4-5 ay once gorup şimdi goren şaşırıyor :)

GökhanAkarsu
19-10-2014, 23:14
ne yapdıysam olmadı en sonunda iyice kaybettim saçlarımı. evet minoxil filan kullandım yararıda var ama nereye kadar kullanıcam ?

artık kendi haline bırakdım. şöle bir mantık yürüttüm bırakıyım dökülsün ilaca vereçeğim parayla ileride ektiririm :) ölede yapıcam bir abim ektirdi gayatte güzel oldu.

GökhanAkarsu
19-10-2014, 23:16
heyecanlandım açıkcası nerden temin edebiliriz birde onu deniyim . kendi haline bırakmışken bunu sölemeniz beni tekrar ümitlendirdi.

GökhanAkarsu
19-10-2014, 23:17
açıkcası minoxil bioxin gibi birçok şeyi denedim hiçbir işe yaramadı ve bıraktım dokulsunde ektirelim diye derken birkaç yerde vishy neogenic in yorumlarını gordum çevremdede kullanıp olumlu sonuç alanları gorunce dayanamadım gittim bide son bunu deneyelim dedim

şuan 3 ay oldu hem dokulme durdu hemde kafam eski haline gelmeye başladı

eğer parlamıyorsan bence kesinlikle denemelisin şaka gibi bir etkisi mevcut beni 4-5 ay once gorup şimdi goren şaşırıyor :)

heyecanlandım açıkcası nerden temin edebiliriz birde onu deniyim . kendi haline bırakmışken bunu sölemeniz beni tekrar ümitlendirdi.

rdmmm
19-10-2014, 23:18
daha önce konusu açılmıştı yararla bilgiler var galiba konuda http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?89919-Saç-dökülmesi-sorunu&highlight=sa%E7+d%F6k%FClmesi

Sert@ç
19-10-2014, 23:20
Minoxil in ciddi yan etkileri varmış ?

Hakan-N
19-10-2014, 23:22
Hepinizi bu konuda aydınlatayım;
Öncelikle 2 sene öncesinde saçlarım seyrelmeye başladı ilk başlarda önemsemedim fakat ailesel bir kellik olduğundan ve seyrelme arttığından biraz araştırma yaptım en etkili tedavi nedir diye, araştırmalarım sonucunda PRP Kök hücre tedavisinin şuan dünyadaki en son ve en etkili tedavi yöntemi olduğunu gördüm ve tedavi yapan bir kaç doktora gittim. Tedavi şu şekilde; kan alınıyor ve kan bir tüpe konarak hızlı devirli bir makinada 10 dakika çalkalanıyor ve bunun sonucunda tüpteki kanın beyazımsı sıvı kısmı (al yuvarlar) üste çıkıyor ve kırmızı kısmı tüpün dibine çöküyor, o üstte kalan beyaz sıvıyı saçlara 30-35 iğneyle her bölgeye enjekte ediyorlar, bu şekilde ikişer hafta arayla toplamda 5 seans yapılıyor. Daha sonrasında yine ikişer hafta arayla Groft tedavisi yapılıyor, Groft tedaviside; içinde onlarca küçük iğne olan bir makinayla kafanızdaki gözenek yolu açılıp büyüme faktörü verilerek oluyor baya can acıtıyor. Toplamda 10 seans olan bu tedaviyi ben oldum sonuç olarak; tedaviye başında saçımın resmini çekmiştik ve tedavi sonunda yine resim çekerek karşılaştırdık doktorla ve tedavi başında olan saçım tedavi sonunda aynı şekilde kalmış gibi görünüyor tedavi yeni bitti zamanla dökülecek mi tekrar bilemiyorum doktorlara pek güven olmuyor doktor saç aynı yoğunlukta kalır artmaz ama dökülmez de demişti. Bu piyasadaki ilaçlar şampuanlar vs bunlar ırsi dökülmeye fayda etmiyor onlar stres ve seboreik dermatit kaynaklı dökülmeler içindir boşa uğraşmayın. Şahsen benimde saçlarım tekrar dökülürse bende saç ektireceğim artık yapacak bişey kalmıyor beklemedeyim bir sene daha geçsin neler olacak bakalım.

atituti
19-10-2014, 23:23
minoxilmi ne onun tansyona etkisi var benim kullanan tanıdığım suanda ek olarak tansiyon ilacıda kullanıyor :) hepsi boş iş , tek çare ya ektirmek yada protez saç

semsialtunbas
20-10-2014, 00:07
kellik bizde de genetik babam dedelerim falan hep kel benimde geleceğim parlak olacak :D şampuan ilaç vs bi yere kadar bence de fazla uğraşmamak lazım, ektirmek tek çare gibi

delta0o
20-10-2014, 07:14
Propecia ve minoxil tek cozum. Aynı anda.
yan etkileri vardır kişiden kişiye değişen bilgi olsun..

997TT
20-10-2014, 07:27
yan etkileri vardır kişiden kişiye değişen bilgi olsun..
Etkıler neler ıkı ılacın?

delta0o
20-10-2014, 07:57
Etkıler neler ıkı ılacın?

http://www.sagliksifa.com/108-Propecia--Proscar.html
abi burda detaylı var.bende de etkisi olmuştu.

ersandeniz
20-10-2014, 07:57
propecia=proscar= finasteride etken maddesi
rogaine=minoxil=minoxidil etken maddesi
finasterid, kadınlık hormonunu baskılayan maddeyi azalttığı için yan etkileri: Cinsel istekte azalma, Peniste yetersiz sertleşme, Erken boşalma, Memelerde sızlama, Memelerde büyüme (jinekomasti), Meni (ejekulat) miktarında azalma ve sıvılaşma,Vücut kıllarında azalma,Sakalın geç uzaması, Sık idrara çıkma, Yumurtalıklarda ağrı,(bir yerde de Eğer eşiniz hamileyse veya hamile kalma ihtimali varsa, Finasterid kullanımınız süresince prezervatif ya da başka bir bariyer korunma yöntemi kullanınız. Çok düşük miktarda ilaç sperme geçebilir. Bu da erkek bebeklerin cinsiyet organlarının normal gelişimine etki edebilir.şeklinde bir not okudum)

GokhanK.
20-10-2014, 08:55
Benimde tepe açık askerden sonra oldu benimde. İlk önce Shenmin diye bir marka var onu kullandım. Ama şampuanı ve kremini önermiyorum. Vücudu kıllanıdırıyor :D Sadece hap olanı var onu kullanabilirsin en azından bende işe yaradı. Sonra 1,5 sene bioxcin kullandım oda çok olmasada etki yarattı. Saç analizlerinde ki ölçümlerden ve kontrollerden aldığım verilere dayanarak söylüyorum bunları. Daha sonra da kullanmış ve etkisini baya göstermiş olan Vichy ye geçiş yaptım.Şuan gayet memnunum. Ama kullanıp hiçbir etki görmeyen de var tabiki. Sonuç olarak kapandı mı dersen kapanmadı. biraz daha bekleyip o bölgeye saç ektireceğim. Senin yerinde de olsam direk gidip saç ektiririm.

Emre Ekrem
20-10-2014, 09:02
Saç ektirmek tek çözüm, gerisi işe yaramıyor, kalıcı bir çözüm olmuyor en azından.

HaKo
20-10-2014, 09:06
minoxil 2 hafta kullandım boğazım komple yara oldu prospektüsünü okuyana kadar onun yaptığımdan haberim yoktu 1 ay antibiyotik ıvır zıvır kullandım geçiremedim sonra minoxili bıraktım 1 hafta sonra düzelmeye başladı. Hayatta işim olmaz o tarz ilaçlarla artık. Hepsi para tuzağı kozmetik ürünlerin bu işe çağre olacağını sanmıyorum boşuna paranızı çarçur etmeyin gidin saç ektirin çok sıkıntı veriyorsa kellik.

Sezgin
20-10-2014, 09:11
2 Haftadır bioxin şampuan + serum kullanıyorum.
Serum bildiğimi pekmez gibi kokuyor hala ne oldugunu anlamış değilim. 3 set aldım ben, 3 şampuan 3 serum. Henuz 1.lerin yarısına yenı geldım sayılır. Saç falan çıkarttığı var mı yok mu emın degılım ama dokulmeyı azalttıgı kesın.

Unutmayın ; bioxin sadece sampuan olarak işe yaramıyor !! Serumla bırlıkte kullanılması lazım. 250 TL gıbı bır rakama mal oluyor.

ahmet_xy
20-10-2014, 09:36
Saç ektirmek tek çözüm, gerisi işe yaramıyor, kalıcı bir çözüm olmuyor en azından.

saç ektirmek çözüm değil. nette ekilen bir ton insanın fotosunu gördüm. çoğunun durumu eski halinden daha kötü.

B16
20-10-2014, 09:41
Twitter'da görmüştüm. Dr. Ahmet Günay, sanırım bu işler ile ilgili ve onun önerdiği şampuan var RepHair eczaneler'de sordum ama hiçbiri bilmiyor. İnternette araştırdığımda ise yüzlerce RepHair sitesi çıkıyor güvenemediğim için sipariş geçmedim.

Bir ara alıp denemek istiyorum bakalım ne olucak diye.

SGTI
20-10-2014, 11:19
Es dost tavsiyesiyle ilac kullanmayin doktorunuzu iyi secin.
Baya baya acilmisdi saclarim daha 20 yasinda olmama ragmen haznedarda ozel bir hastaneye gittim.Tahlilsiz hic birseysiz 2 illac verdi biri minoxidil icerikli oburkusu alerji yapti 3 gun zor nefes aldim.Daha sonra bahcelievlerdeki memorial e gittim kadin tahlil yaptirdi.H vitaminin asiri dusuk dedi 1 sprey 2 tanede H vitamini icerikli vitamin verd 2-3 ay oldu belirgin sekilse guclenme ve yogunlasma var.Reklam yapmiyorum soylemek istedigim sey size iyi gelen ilac baska bir sac dokulmesi sorunu yasayan hastanin ana sorunu olmayabilir.Yani sac dokulmesinin birden fazla sebebi var.Farkli farkli ilaclara cuval dolusu para verip eliniz bos donmeyin, bi doktora gidin sorununuzu tehsis etsin ona gore ilac kullanin :)

Sezgin
20-10-2014, 11:21
Es dost tavsiyesiyle ilac kullanmayin doktorunuzu iyi secin.
Baya baya acilmisdi saclarim daha 20 yasinda olmama ragmen haznedarda ozel bir hastaneye gittim.Tahlilsiz hic birseysiz 2 illac verdi biri minoxidil icerikli oburkusu alerji yapti 3 gun zor nefes aldim.Daha sonra bahcelievlerdeki memorial e gittim kadin tahlil yaptirdi.H vitaminin asiri dusuk dedi 1 sprey 2 tanede H vitamini icerikli vitamin verd 2-3 ay oldu belirgin sekilse guclenme ve yogunlasma var.Reklam yapmiyorum soylemek istedigim sey size iyi gelen ilac baska bir sac dokulmesi sorunu yasayan hastanin ana sorunu olmayabilir.Yani sac dokulmesinin birden fazla sebebi var.Farkli farkli ilaclara cuval dolusu para verip eliniz bos donmeyin, bi doktora gidin sorununuzu tehsis etsin ona gore ilac kullanin :)
Evt bu konuda katılıyorum. Kansızlık bile saç dokulmesıne sebep oluyor. Oradan hesaplayın işte

SGTI
20-10-2014, 11:27
Ek olarak belirteyim doktora gitmeden once bioxcin serum ve sampuani 1 seneye yakin kullandim duzenli olarak.Hic bir ise yaramiyor demiyorum fakat benim sorunuma iyi gelmedigi icin bosa gitti o kadar para zaman.

onursumer
20-10-2014, 11:48

Her eczanede yok daha cok buyuk kozmetik vs satalarda oluyor , eczane disinda satisini gormedim

Oytun
20-10-2014, 12:24
saç dökülmesine tek çare saç ekimi başka herşey para tuzağı.. dökülmeyi yavaşlatacak durduracak şeyler var bahsedilenlerde buna yönelik ama hiçbiri dökülen giden saçı kelleşen bölgeyi geri getiremez

emre|
20-10-2014, 15:22
xpecia (propecia vb birbirinin muadilidir zaten)
biotin (piyasadaki en kaliteli marka hp )
ek olarak sawpoo şampuan ve HGF Sprey.
hepsi hairpharma ürünü.çok araştırdım çok didikledim.denedim oldu olmadı.
Şuan doktor tavsiyesinde yan etkisiz "takviye" nitelikli en sıkıntısız çözüm

burakk.
20-10-2014, 16:15
Abilerim ben daha 19 yaşındayım ben napayım saçım her yıkamada avuç avuç gidiyor. Sizinkiler hiçbir şey yani :D

SGTI
20-10-2014, 20:13
Abilerim ben daha 19 yaşındayım ben napayım saçım her yıkamada avuç avuç gidiyor. Sizinkiler hiçbir şey yani :D

benden sana bir arkadaş tavsiyesi.Tecrübe ettiğim için söylüyorum yukarıdada yazdım.1 sene boyunca onun bunun dediği ilaçları kullandım.Belki sağlığım zarar gördü ama zaman boşa geçti.Buradaki bir abin kendisine faydalı olan birşeyi tavsiye edecek sana.Fakat muhtemelen sana faydası olmayacak çünkü sorunun başka olucak.Deneme yanılma yöntemiyle para kaybedeceğine 1 kere doktora git 1 kere ilaç al.Ben yanlış doktor seçimiyle bile 3 gün nefes alamadım.Verdiği ilac alerji yaptığı için.Doktorunuda eli yüzü düzgün bir hastaneye giderek seç.

musti2jz
21-10-2014, 10:36
abilerim arkadaşlarım bilmeyeniniz varsa çam terebentinini deneyin. kadın forumlarında en çok göreceğiniz çözüm budur. içinde kimyasal bulunmayan şampuanın içine bir kaç damla döküyorsunuz gerekirse ezcaneden vitamin alıp onu da boca edebilirsiniz biraz araştırırısanız görürsünüz. babam beyaz saçlı üst tarafta kellik vardı bu şekilde kullandı siyah saçlar çıkmaya başlamıştı sonra kullanmayı bıraktı.

ahmet_xy
21-10-2014, 10:42
abilerim arkadaşlarım bilmeyeniniz varsa çam terebentinini deneyin. kadın forumlarında en çok göreceğiniz çözüm budur.

kadınların saç dökülmesi erkeklerden farklıdır. çam terebentin erkeklerde işe yaramaz. tek işe yarayan iki yöntemi söyledik.
FDA onaylı Finasterid ve Minoxidil. diğerleri işe yaramaz. paranızı işe yaramayan yöntemlere harcamayın.

musti2jz
21-10-2014, 10:45
kadınların saç dökülmesi erkeklerden farklıdır. çam terebentin erkeklerde işe yaramaz. tek işe yarayan iki yöntemi söyledik.
FDA onaylı Finasterid ve Minoxidil. diğerleri işe yaramaz. paranızı işe yaramayan yöntemlere harcamayın.

abi onlarda da erkek tipi dökülme oluyor. babam da örnek bu konuya beyaz saçlı ve üst tarafta kellik vardı kullandığı süreden sonra yeni siyah saçlar çıkmaya başlamıştı denemek isteyen dener. çam terebentini zaten 2.5 lira doğal bir şampuan almakta çok para değil kaybedecek bişe yok.

Uur
21-10-2014, 10:46
Minoxidil işe kesinlikle yarıyor ama düzenli ve bırakmadan kullanmak gerekli.

@burakk. nekadar ırsi de olsa(bizde de var) bukadar erken dökülmemesi gerekir. Bir sıkıntı var doktora gitmeni ve kan tahlilleri yaptırmanı tavsiye ederim. Çok gençsin ve psikolojik olarak gerçekten farkında olmadan sıkıntı yaratabilir.

Tayfun.O
21-10-2014, 11:50
Cildiyeye gidip bi kan testi yaptırın. Belki anormal değerler saçınızı döküyordur. Benim gittiğimde b12 ve magnezyum kanımda azdı ilaç verdi 1 ay içinde şaç dökülmesi namına bir şey kalmadı

Günkut
21-10-2014, 12:00
vay yav ne başa belaymış benim babada kel oldugundan ırsi bence bu durum bosuna sampuan filan para vermenin anlamı yok yani

Teşekkürler bilgiler için bir doktora gitmenin zamanı geldi artık :(

aposport
21-10-2014, 12:09
bende de son 6 aydır stress+b vitamini eksikliği nedeniyle önlerde açılma başladı.

15 gündür usa dan binbir zorlukla geitrttiğim spectral dnc-n nanoxidil ve spectral f7 kullanmaya başladım.

hayırlısı. sonuçları paylaşırım.