PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul Park Onden ceker yenı rekoru,2:25:310.....

997TT
19-10-2014, 22:25
Vıdeo ıcın Samet Arman'a bolll tesekkurler. O olmasa yıne bırsey olmayacaktı elımde.:icon_tup:

http://www.youtube.com/watch?v=dNblKHZw7UY&list=UUzaECh5_vXFc1qiWvI7wMMw

ümitech
19-10-2014, 22:29
Ayağına eline sağlık murat abi
Keşke müzik olmasaydı

TaGo
19-10-2014, 22:33
Cok cok guzel.

M3 ucmus yalnız :) charger vs yaparsa supersporda sıze sıkıntı olur

weST.27
19-10-2014, 22:45
Müzik olmasaydı daha keyifli izlenirdi :) elinize sağlık güzel zaman

997TT
19-10-2014, 23:07
Vıdeoda ses kayıtı yokmus,Samet o yuzden ekledı. Yanı sessız kotu olurdu sanırım.
46 Csl nın pılotu cok ıyı,aracda herseyıyle(lastık,coıl,fren) hazır. Charger takılır ama pıstte o motor nereye kadar yurur soru ısaretı...

Guzel dılekler ıcın tesekkurler,GP misyonunu tamamladı,gorevını yaptı,dahada ındırebılecegımı dusunmuyorum. Artık 3 ay gun sayarım....

typh10
19-10-2014, 23:17
Almanyaya da bekleriz Murat Bey , istanbulpark'da rekor işi tamamlandıysa ;)
14 kasımda rs275 hazır!

997TT
19-10-2014, 23:22
Ooo,kardesım benım ;)

Umut
20-10-2014, 07:54
tebrikler, çok güzel süre

997TT
20-10-2014, 12:34
Tesekkurler,daha ıyılerını genclerden beklıyorum ;)
1600cc ıle bu kadar. Fazlası ıcın parcalar degıstırmem gerek ama o enerjı yok bende :(

K.Kaan
20-10-2014, 12:37
yazılarınızı ve rastlayabildikçe videolarınızı keyifle takip ediyorum. konuşulan teorik bilgileri yola aktarabilen sınırlı kişilerdensiniz sanırım forumumuzda. süre içinde ayrıca tebrik ederim.

OrcunInce
20-10-2014, 13:48
Tesekkurler,daha ıyılerını genclerden beklıyorum ;)
1600cc ıle bu kadar. Fazlası ıcın parcalar degıstırmem gerek ama o enerjı yok bende :(

Öncelikle rekor için tebrikler Murat abi.
Daha fazla para harcanmaz abi zaten, eşşek gibi yürüyor alet videolardan belli, e eşşek gibi de dönüyor.
1-2 saniye için de kilit alınmaz.
Pisti bilen biri daha hızlısını yapmadıkça rekor sende kalacaktır :)

997TT
20-10-2014, 17:04
Tesekkurler kardesım ıyı dılekler ıcın.
Zaten cooler yazılım yaptım,ekstra ustune gıtmedım.Vıraj demır lastıklerını degıstırdım ama pek memnun kalmadım :(
Kılıt alınmıyor malesef cunku aracın esp sıstemı kafayı yıyor :(
Bu pıstte 2 lıtrelerın benı gecmesı gerek,***** en kotu 360HP lerde makıneler ama bır turlu ya zaman cıkaramıyorlar yada pıste cıkmadılar hala...
Rekor bende kalmasın,baskasına gecsın kı challange olsun benım ıcın ;)

OrcunInce
20-10-2014, 17:27
abi aracın dbn'i falan vardır.
kaç hp tahmini, biraz bilgilendirici olmanı diliyorum senden ;) :D

i-vtec07
20-10-2014, 22:13
tebrikler abi

997TT
20-10-2014, 23:36
100-200 km 12,4 sec -2 egımde,yanı 250hp max dır. Bıraz daha guc konabılır ama ne kafar guvenılır olur bılemem....
Tesekkurler ;)

Sebring
21-10-2014, 00:25
Süre nefis,tebrik ederim.
Frenlerden memnun musunuz? Sizin yerinizde olsam,fren kiti takarım.Bilmiyorum ama,Ap Racing falan kit yapmışsa alın derim.
Ben olsam motora dokunmam.Fren kiti kovalarım.Zaten slick kullanıyorsunuz.İyi frenle bence 3-4 saniye düşer.
Bir soru daha,hararet ne durumda oluyor?

levent
21-10-2014, 01:00
gp2 de zaten 6 pod brembo geliyor olması lazım 330mm lik disklerle yanlış hatırlamıyorsam. daha ne takılabilir merak ettim :)

jcw lerde 4 piston 316mm geliyor..

kaynak :
http://www.ausmotive.com/pics/2012/MINI-JCW-GP-specs-leaked-01.jpg

Sebring
21-10-2014, 01:44
Üzerindeki fren zaten muhteşem de,ne bileyim,sanki pist odaklı bir fren kiti var mıdır acaba diye düşündüm.Seramikli falan.

997TT
21-10-2014, 09:14
Bu sevıyeden ıtıbaren 4 sec ınmek ıcın muthıs yatırımlar ve cokkk ılerı derecede pılotluk gerek bu arac ile.
On dıff ve esp sıstemını elden gecırıp kılıt takmak gerek.
Motora 30hp
Daha pro coıl ve kamber kıtı
Yenı lastık.(benımkılerın on %70 bıtık,arkalar %90 bıtık ıdı)
Duzgun balata.
Bunlarda yaklasık 12.000tl tutar ve o keyıf yok suan. :(
Yenı heyecan gerek bana ;)
Tesekkurler guzel dıleklere.....

Dodoo
21-10-2014, 09:18
Tebrikler, güzel araç, güzel süre. :)

KMR2-GT
21-10-2014, 09:19
abi imkan yokki senin rekoru kıralım :D 980km uzaktasınız kafadan :D

maşallah miniye çok keyifli olmuş eline sağlık :)

997TT
21-10-2014, 16:59
Gelsın bırı kırsın cıdden ama genclerden bırı olursa sevınırım....
Kılıtlı bır onden ceker,ıyı bır pılotajla net 2:23 yapar. Tabı ek olarak duzgun coil ve alt takım klursa 1-1,5 sec daha gelır.

Mehmetmert
21-10-2014, 17:04
Süre çok güzel valla:).Ben piste girsem ilk virajda kaya kaya dışarı çıkarım herhalde ayağımın hiç ayarı yok :D Arada sırada da sağ paspasta dolaşan pet şişe ve peçeteden gözlerimi alamadım:)

B16
21-10-2014, 17:07
Merak ettiğim şey, ilk viraj'da dış apexi fazla kullanmıyorsunuz neden?

Formula 1 gibi dış apex'e taşmadan ilk virajı dönüyorsunuz ayrıca tek-tek vites düşürmek yerine 2'li düşürüyorsunuz. Start finish'e gelmeden önce ki son düzlükte 2 vites düşürüyorsunuz. Daha az fren daha fazla motor freni kullanarak süre aşağıya inebilir mi?

keskinli_ali
21-10-2014, 17:50
süre gerçekten çok iyi. zaten sıralamaya bakınca da o süreler civarı veya o sürelerin altındaki araçlar gerçekten çok başarılı arabalar bu video da pilotaj basit gibi görünsede pratikte öyle olmuyor gerçekten çok başarılı. bence şuan çok iyi bir çizgi oldu bu süre inşallah bu süre üzerinde güzel çekişmeler izleriz. ilk fırsatta bende deneyeceğim :)

997TT
21-10-2014, 19:01
Süre çok güzel valla:).Ben piste girsem ilk virajda kaya kaya dışarı çıkarım herhalde ayağımın hiç ayarı yok :D Arada sırada da sağ paspasta dolaşan pet şişe ve peçeteden gözlerimi alamadım:)
Sag taraf benım dogal cop kutum.Orada bırıkır,gun sonunda torbayla cope atarım ;) Cıkmazsın,yeterkı gel,cıktıkca dahada ıyı olursun. Zaten yollardakı her gazlayan kafadan kendını Schmi falan sanıyor...

Merak ettiğim şey, ilk viraj'da dış apexi fazla kullanmıyorsunuz neden?

Formula 1 gibi dış apex'e taşmadan ilk virajı dönüyorsunuz ayrıca tek-tek vites düşürmek yerine 2'li düşürüyorsunuz. Start finish'e gelmeden önce ki son düzlükte 2 vites düşürüyorsunuz. Daha az fren daha fazla motor freni kullanarak süre aşağıya inebilir mi?

Demekkı ılk vırajı gec donmuyorum ve hızım tam yerınde,cızgım dogru ;)
Sımdı 6. vıtesden 3 e atmak hem senkromecı yorar o devırde ve motor frenı dedıgınız hadıse onden ceker arac ıcın hem yere fazla kapaklanıp agırlık merkezının one kaymasını saglar hemde on lastıklerın donus ahengını bozar,kıtlıyebılır bıle.Arada gaz vermek gerekebılır.Daha az fren kullanıp,motor sıkıstırmasıyla durmaya calısmak herseyı bozacaktır. Yanı surede yukselıcek ;)

süre gerçekten çok iyi. zaten sıralamaya bakınca da o süreler civarı veya o sürelerin altındaki araçlar gerçekten çok başarılı arabalar bu video da pilotaj basit gibi görünsede pratikte öyle olmuyor gerçekten çok başarılı. bence şuan çok iyi bir çizgi oldu bu süre inşallah bu süre üzerinde güzel çekişmeler izleriz. ilk fırsatta bende deneyeceğim :)
Cızgı ıcın genel yorumların hatasıza yakın oldugu.(yurtdısındakı arklarım ve forumlar) Ama emınım cok daha ıyılerı bu aracla gelıcektır,ıyının ıyısı var sonucta ;)
Aynen oyle,hıc kolay olmuyor,yanı aldım GP yı cıkım pıste yaptım bu sureyı olmuyor,cok haklısınız ;)
Ilk fırsatta 2:24 yapman dılegıyle....

Eworen
21-10-2014, 19:10
Masallah
Harika surus , pist icin harika arac ve nihayetinde harika sonuc.
Sadece hp gucunun pist icin bisey ifade etmediginin asil ozeti bu arac
Sureyi gecebilecek baska 1.6 zor gibi belki rcz r minciklanirsa
Kaldiki 2.0 la bile cook cok zor seviyede bu sure.
Elinize ayaginiza saglik,
Tebrik ederim.

caann
21-10-2014, 21:06
tebrikler çok güzel süre :icon_tup: :cool:

levent
21-10-2014, 22:04

Cızgı ıcın genel yorumların hatasıza yakın oldugu.(yurtdısındakı arklarım ve forumlar) Ama emınım cok daha ıyılerı bu aracla gelıcektır,ıyının ıyısı var sonucta ;)
Aynen oyle,hıc kolay olmuyor,yanı aldım GP yı cıkım pıste yaptım bu sureyı olmuyor,cok haklısınız ;)
Ilk fırsatta 2:24 yapman dılegıyle....

bence de en ideale yakın bir çizgi var ilk virajda, Ali beyin dediği gibi dışa açılarak çıkılsa 2. viraj girişi olmasa da 2. viraj çıkış hızı Murat beyin kullandığı çizgide kullanıldığında daha yüksek olacaktır bence.

Gerçi bence temelde herkesin tarzı farklı yani her araba veya her sürücünün ideal çizgisi aynı değildir diye düşünüyorum :)

997TT
21-10-2014, 22:21
Masallah
Tebrik ederim.
Rcz yı kullanmak ısterdım cıdden,merak edıyorum. O guc muhtesem.
2.0 lar mutlaka 2:25 ortalama yapmalı,yanı kılıt ve coıllı olmaları kaydıyla.
Tesekkurler ıyı dılekler ıcın ;)

tebrikler çok güzel süre :icon_tup: :cool:
Tesekkurler.

bence de en ideale yakın bir çizgi var ilk virajda, Ali beyin dediği gibi dışa açılarak çıkılsa 2. viraj girişi olmasa da 2. viraj çıkış hızı Murat beyin kullandığı çizgide kullanıldığında daha yüksek olacaktır bence.

Gerçi bence temelde herkesin tarzı farklı yani her araba veya her sürücünün ideal çizgisi aynı değildir diye düşünüyorum :)
Ilk vırajda dısa acılarak donmek ıcın ya hızlı bır SS olucaksın yada apeksı kacırmıs olucaksın ;)

azrail
22-10-2014, 00:13
Tebrik ederim çok güzel derece yaptınız. zaten önceki derecenizde 2,25 in geleceği belliydi

Merak ettiğim birşey var. Araçta tam slick vardı sanırım.
Bu son yaptığınız derece intercity sayfasında yol aracıları sınıfında mı yoksa pist araçları sınıfında mı görünecek

997TT
22-10-2014, 00:51
Bu seferkı lastık slıck oldugu ıcın pıst araclarına koyarlar.
Zaten orada da onden ceker en ıyımderece olucak.
Aslında bıtık slıckle cıkmamalıydı.

yiğit
22-10-2014, 01:25
Güzel pilotaj abi süreyi biraz daha geliştirebilirmisin peki varmı daha gideri yoksa limitmi şu haliyle? 1.6 için çok iyi süre benim setupta bi araç için çok çıtır çerez gerçi ama geliştirebilirsen daha iyi rekabet olabilir keyifli olur bence.lastikler pirelli rh slick dimi şuan?

997TT
22-10-2014, 09:04
Gelıstırmem ıcın taze slick-kılıt-amoryısor ve kamver kıtıne ıhtıyacım var Mike. Tabı bır 25-30hp de guzel olurdu.
Ama aracın orjınallıgını bozmak ıstemıyorum ve ugrasıcak ilgı kalmadı bende.
Ama vıdeoya bakarsan,dar ve yavas vırajlarda bıle 3. Vıtesle donuyorum ve devır 2000 de :(
2. Vıtesde olmam gerek aslında,kılıt olsa net 2 sec ıner. Yanı senın megane ıle 2:21 netto yapman gerek,gerısı surucu kabılıyetı.
E haydı yap artık yahu,uzun zaman gectı?

ukku
22-10-2014, 09:25
Eh, araç iyi, sürücü bildiğimiz sürücü, dereceye de diyecek bişi yok :)
Tebrikler Murat abi :)

997TT
22-10-2014, 10:44
Tesekkurler kardesım;)

fkocak
22-10-2014, 11:45
bileğinize ve aracınıza sağlık. yanlış mı hatırlıyorum sanki clio rs ile de piste çıkmıştınız onun sonucu nasıldı ?

K.Kaan
22-10-2014, 14:12
Ara sıra izliyorum videonuzu sürüş temiz olunca insan çıkmak istiyor piste tekrardan..:) İstanbul Parkta ss olsun standart olsun bazı araçlarla dönme şansım oldu da kendi aracımla çıkmaya çok hevesim var:) Standar flash la ne yapabilirim acaba :D

Not: Bi tık daha risk alırsanız sizin yetinizle o araç biraz daha hızlı dönmesi zor gelmiyor bana nedense.

OrcunInce
22-10-2014, 16:19
Masallah
Tebrik ederim.

rcz-r'a semi slick lastik takılsa rekor kırılır.
Ama işte ***** sadece peugeot test aracı olarak olunca bu mümkün değil :)

997TT
22-10-2014, 16:32
bileğinize ve aracınıza sağlık. yanlış mı hatırlıyorum sanki clio rs ile de piste çıkmıştınız onun sonucu nasıldı ?
O da keyıflı ancak onun mın 40hp ve kılıte ıhtıyacı vardı. Yagmurda cıkmıstım,sanırım 2:34 ıdı zamanım. İlk ve son cıkısımdı. 2:30 donerdı max

Ara sıra izliyorum videonuzu sürüş temiz olunca insan çıkmak istiyor piste tekrardan..:) İstanbul Parkta ss olsun standart olsun bazı araçlarla dönme şansım oldu da kendi aracımla çıkmaya çok hevesim var:) Standar flash la ne yapabilirim acaba :D

Not: Bi tık daha risk alırsanız sizin yetinizle o araç biraz daha hızlı dönmesi zor gelmiyor bana nedense.
Nerelerde risk almam gerek,belırtırsenız sevınırım. Yada nerelerde daha hızlı olabılırım?
Flash ın fren amortısır ıylesırse 2:38 yapar sanırım.

rcz-r'a semi slick lastik takılsa rekor kırılır.
Ama işte ***** sadece peugeot test aracı olarak olunca bu mümkün değil :)
Onu bır elıme gecırsem,cokkk merak edıyorum....

997TT
11-04-2015, 23:09
Yarın kı pıst oncesı bır vıdeo.
Cameranın montajı cıdden kotu,sallantı can sıkıyor....
ılk 2 turu hızlı gecın.4 ve 5 best tıme cıkıyor...

997TT
11-04-2015, 23:10
Yarın kı pıst oncesı bır vıdeo.
Cameranın montajı cıdden kotu,sallantı can sıkıyor....
ılk 2 turu hızlı gecın.4 ve 5 best tıme cıkıyor...

https://youtu.be/0gvzkPGfCYI

shkodra
15-04-2015, 09:09
Müzik olmayaydı iyiydi, nasıl kullandığınızı daha iyi anlar bir şeyler öğrenirdim.

Bu arada bende gıcık olduğum şeyleri yazar oldum, adam emek harcamış para harcamış ter dökmüş sen çık yok müzik olmayaydı yok şöyle olaydı yok böyle olaydı töbe töbe söylenecem şimdi kendi kendime o olacak.

Jackie
15-04-2015, 09:24
Videoyu izledikçe masraf çıkıyo :D Maşallah

997TT
15-04-2015, 09:34
Masraf cıkmaz yahu. Bende sadece lastık-yazılım ve cooler var ;)
Soylenmeyın,vıdeoyu ben yapmadım malesef,ses kaydı mı ne acılmamıs,sessız olucagına bunu koymus...

Eworen
15-04-2015, 09:49
Abi sana bi Rcz-r aldirmadik yahu :)
Yeni rekorlari rahatlikla asardin

Saka bi yana surus her zamanki gibi harika yeni pist sezonunda basarilar

997TT
15-04-2015, 14:05
Tesekkur ederim,o pejonun ayibi :(