PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo GTI- Intercity İstanbul Park-2:34:350- 18 Ekim 2014

Umut
21-10-2014, 20:30
Cumartesi günü 3 seans katıldım en iyi sürelerim E seansı yani sonuncu seansımın son 2 turunda geldi, araç minimum 15 tur yorulduktan sonra bu süreler geldi.
Yine de geliştireceğim noktalar olduğuna inanıyorum videoyu izleyince daha net anladım, inşallah süreyi daha da aşağı çekebilirim.
Videodaki turum sondan bir önceki en iyi 2. turum.
2:34:350
En iyi sürem ise bir sonraki tur 2:33:840 fakat gopro'nun hafıza kartı dolduğundan kayıt edemedim.

http://youtu.be/0auu3GLtrHk

Araçda;
Milltek Turboback, D2 coilover, GFB dv+, Forge İntercooler,
Booster Perf Stg1, Vw Racing Cai, Goodridge Çelik Fren hortumu,
Ngkbkr7eix, Brembo Max disk, Ferodo Balata, Kumho V70a

B16
21-10-2014, 20:38
Telefonda ki uygulama nedir? Ve ne işlevi var çok dikkatimi çekti :)

Çekim güzel ama vites işini kulakçıklar ile hallederseniz daha iyi olur.
Bir de sert frenler'de ayağınızı frenden daha yavaş çekerseniz aracın kafasının savrulmasını engellemiş olursunuz.

Umut
21-10-2014, 20:42
Vites geçişlerinde kulakçıkları kullanıyorum, gözünüzden kaçtı sanırsam, teldeki uygulama Harry's Lap Timer isimli bir uygulama.

B16
21-10-2014, 20:48
Vites geçişlerinde kulakçıkları kullanıyorum, gözünüzden kaçtı sanırsam, teldeki uygulama Harry's Lap Timer isimli bir uygulama.

Yükseltirken gördüm ama vites düşürürken sanırım otomatiğe bırakıyorsunuz. Yada ben kaçırdım.

997TT
21-10-2014, 20:52
Tecrube arttıkca dusuyor dıyelım ;)
Bır cok vıraja erken gırıyorsunuz yada ıcte kalıyorsunuz. Bıraz faha hız tasıyarak ve fren noktalarını ılerıye tasıyarak 3 sec daha dusurursunuz. Mutlaka devam edın....

Umut
21-10-2014, 20:53
Yükseltirken gördüm ama vites düşürürken sanırım otomatiğe bırakıyorsunuz. Yada ben kaçırdım.

o benim de dikkatimi çekti direksiyonu tutuş pozisyonumdan dolayı fark edilmiyor.

Umut
21-10-2014, 20:56
Tecrube arttıkca dusuyor dıyelım ;)
Bır cok vıraja erken gırıyorsunuz yada ıcte kalıyorsunuz. Bıraz faha hız tasıyarak ve fren noktalarını ılerıye tasıyarak 3 sec daha dusurursunuz. Mutlaka devam edın....

Haklısınız, özellikle 3. viraja ve 7. viraja erken giriyorum, alışırım inşallah, frenlerim 16-17 turum olduğundan dolayı baya bi yorgundu, aracım 2012 model 288mm disklere sahip, iyi bir disk balata kombinasyonu yapmaya çalıştım, ama bi yere kadar.

Schumi
21-10-2014, 22:54
Tebrikler süre ve sürüş için. Potansiyel mevcut zaten sizde farkındasınız. PerformanceBox'dan DBN kaydınız yada Harry's Lap Timer datanızı paylaşmayı düşünür müsünüz ?

grkm
22-10-2014, 00:13
Yukaridaki elestrilere hak vermekle birlikte ek olarak vites buyutmek icin aracin 7000 seviyesine gelmesini beklemeyin cunku 6500-6600 den sonra guc dusmeye baslayip , aracin yagini da sanzimanini da ekstradan isiya magruz birakmis oluyorsunuz.
Bu arada araciniz gercekten hizli. Butun duzluklerde oldukca iyi suratleri goruyor. Biraz daha antremanla sure 2.30 seviyesine inecektir.

Zero
22-10-2014, 00:21
Tebrikler çok güzel süre.Aracınız oldukça hızlı 11in sonunda full standart gti ile 197kmh gördüm maksimum sonrada çok zor durdu, siz orada 210 görüp rahatlıkla durabilmişsiniz :)

Umut
22-10-2014, 08:52
Yukaridaki elestrilere hak vermekle birlikte ek olarak vites buyutmek icin aracin 7000 seviyesine gelmesini beklemeyin cunku 6500-6600 den sonra guc dusmeye baslayip , aracin yagini da sanzimanini da ekstradan isiya magruz birakmis oluyorsunuz.
Bu arada araciniz gercekten hizli. Butun duzluklerde oldukca iyi suratleri goruyor. Biraz daha antremanla sure 2.30 seviyesine inecektir.

6000-6500 seviyesinde DSG nin tork korumasından ötürü baz viraj çıkışlarında ben kulakçığa basmama rağmen vites büyütmedi bir kaç kere basınca da yine 7000 devire gelmeyi bekleyip 2 vites birden küçülttü artık nerede nasıl algılayacağını çözdüm bazı viraj çıkışlarında hiç ellemiyorum kendi büyütsün diye, özellikle 9. viraj çıkışında.

Yorumunuz için teşekkürler.

Umut
22-10-2014, 08:53
Tebrikler süre ve sürüş için. Potansiyel mevcut zaten sizde farkındasınız. PerformanceBox'dan DBN kaydınız yada Harry's Lap Timer datanızı paylaşmayı düşünür müsünüz ?

Tabiki neden olmasın, mail adresinizi PM atarsanız gönderirim.
Yorumunuz için tşkler.

Umut
22-10-2014, 08:56
Tebrikler çok güzel süre.Aracınız oldukça hızlı 11in sonunda full standart gti ile 197kmh gördüm maksimum sonrada çok zor durdu, siz orada 210 görüp rahatlıkla durabilmişsiniz :)

Tşk ederim. Aslında daha geç frene basabilirdim fakat 16-17. turum olduğundan ve frenler cidden çok yorgun olduğundan cesaret edemedim, daha önceki turlarımda da daha fazla acemilik olduğundan yine çok geç frenleyemedim, freni 312mm yapıp tekrar çıktığım zaman yine paylaşırım video.

Umut
22-10-2014, 09:07
6000-6500 seviyesinde DSG nin tork korumasından ötürü baz viraj çıkışlarında ben kulakçığa basmama rağmen vites büyütmedi bir kaç kere basınca da yine 7000 devire gelmeyi bekleyip 2 vites birden küçülttü artık nerede nasıl algılayacağını çözdüm bazı viraj çıkışlarında hiç ellemiyorum kendi büyütsün diye, özellikle 9. viraj çıkışında.

Yorumunuz için teşekkürler.

yükseltti olucaktı

ukku
22-10-2014, 09:22
Abi selamlar tekrardan..
Virajlara genellikle bayağı erken girmişsin çıkışlarda da dar kalmışsın.. Pistin tüm genişliğini kullanman lazım..
Bir de slow in-fast out olayını oturtmak lazım. Örneğin 8. virajda son apekse 154 ile dokunuyorsun ama çıkarken 140'lara geriliyorsun. Tam aksini yapıp, 140 küsürlerle apekse dokunup dışarı 150'lerle çıkmış olsan sonraki düzlük boyunca çok daha hızlı gitmiş olursun..
Bu arada araç çok hızlı, arka düzlüğün uzun bir kısmını 190 km/h hızla geçebiliyorsun ki son hızda da 210 gibi rakamlar görünüyor kadrandan. Senin telemetrine baktığımda da gps'te 202 yaptığını görmüştüm zaten. Piste biraz daha aşina olduğunda süre bayağı inecektir, daha çok potansiyel var :)
Çalışmaya devam :)

Umut
22-10-2014, 09:35
Abi selamlar tekrardan..
Virajlara genellikle bayağı erken girmişsin çıkışlarda da dar kalmışsın.. Pistin tüm genişliğini kullanman lazım..
Bir de slow in-fast out olayını oturtmak lazım. Örneğin 8. virajda son apekse 154 ile dokunuyorsun ama çıkarken 140'lara geriliyorsun. Tam aksini yapıp, 140 küsürlerle apekse dokunup dışarı 150'lerle çıkmış olsan sonraki düzlük boyunca çok daha hızlı gitmiş olursun..
Bu arada araç çok hızlı, arka düzlüğün uzun bir kısmını 190 km/h hızla geçebiliyorsun ki son hızda da 210 gibi rakamlar görünüyor kadrandan. Senin telemetrine baktığımda da gps'te 202 yaptığını görmüştüm zaten. Piste biraz daha aşina olduğunda süre bayağı inecektir, daha çok potansiyel var :)
Çalışmaya devam :)

Utku çok teşekkür ederim ilgi ve alakandan dolayı, tanıştığıma da çok memnun oldum. Daha çok gelicem inşallah Ankaradan zor olsa da, geldiğimde uzun uzun sohbet ederiz. Bi aksilik çıkmazsa ve hava koşulları müsade ederse kasımda da gelmeye çalışıcam, lastikleri yanımda getirsem orada söküp takma imkanımız var mı? v70a'lar ile boluyu geçmek istemem su birikintilerinde baya kızaklama yapıyor, bu sefer bile dönerken temkinli gittim.