PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R50 Mini Cooper için Egzoz sistemi önerileriniz.

DVR_VTS
22-10-2014, 13:04
R50 kasa Mini Cooper Otomatik aracım için egzoz sistemi konusunda bilgisi olan önerilerisi olan ?

cabriolet
22-10-2014, 13:10
Headers alabilirsiniz r53 ile aynidir headersi fiyati uygun olan megan racing var tabi ebayden almaniz gerekiyo :)

DVR_VTS
22-10-2014, 14:44
Headers alabilirsiniz r53 ile aynidir headersi fiyati uygun olan megan racing var tabi ebayden almaniz gerekiyo :)

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim Mini cooper için çok yazı bulamadım forumda genelde Honda ve BMW üzerine gidiyor :)

GP alıcaktım standart bir araç almak zorunda kaldım sattıgım araç ile hız yüzünden ölümden dönünce şimdide elimde r50 var ufakta olsa bir egzoz sistemi düşünüyorum .

1.6 120 bg otomatik elimde orginal Remus mevcut ama aracın altına sıgmadı sağ köşeye oratayada alamıyorum tüp takılı araçta ortada lastiği sabitlemişler hem eko hemde idare ederi bir araç anlıcağın :)

Sadece son Remusu ayarlasam alta başka işlem yapmadan acaba iş yaparmı ses alırım lakin araca sıkıntı olurmu onu bilmiyorum ,

Eray35
03-11-2014, 01:04
Bence egsozdan vazgecin cvt sanzuman olduğuğ için pek keyifli olmayabilir sonucu.

levent
03-11-2014, 01:51
Bence egsozdan vazgecin cvt sanzuman olduğuğ için pek keyifli olmayabilir sonucu.

Ne alaka CVT şanzıman ile egzoz?

Sert@ç
03-11-2014, 01:53

Sonuna kadar katılıyorum cvt şanzımanlı arabaya egzoz

Durmadan bööööö diye ses çıkacak arkadan

Eray35
03-11-2014, 03:15
Sonuna kadar katılıyorum cvt şanzımanlı arabaya egzoz

Durmadan bööööö diye ses çıkacak arkadan

Aynı şeyi düşünüyorum.R50 otomatik aracıma filtre takıp hemen sökmüştüm rahatsız olup.Tabi zevk renk meselesi.

DVR_VTS
03-11-2014, 11:47
Egzoz ucu takmak en mantıklısı görüntü itibariyle olsun die o da teşekkür ederim arkadaşlar cevap verdiğiniz için :)

DVR_VTS
03-11-2014, 11:49
Cvt şanzımanda turbo yok kompressör de yok peki arkadaşlar birden gaza yüklenince hızlanması devir uzatıp vites atması çok yavaş gibi geliyor acaba bir ayarımı kaçık benim Mini cooper aracımın yoksa standart bumudur ? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Sert@ç
03-11-2014, 13:42
Cvt şanzımanda turbo yok kompressör de yok peki arkadaşlar birden gaza yüklenince hızlanması devir uzatıp vites atması çok yavaş gibi geliyor acaba bir ayarımı kaçık benim Mini cooper aracımın yoksa standart bumudur ? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Cvt sanzimanin olayi budur aslinda
Disli yoktur iki gergi arasindaki kayis ile vites orani olusur
Yani siz dip gaz yapin araba maksimum gucu 5000 devirde veriyosa o devirde sabit kalir araba hizlanir
Dolayisiyla vites hizi diyede birsey yok sinirsiz disli oranina sahip

DVR_VTS
04-11-2014, 09:32
Cvt sanzimanin olayi budur aslinda
Disli yoktur iki gergi arasindaki kayis ile vites orani olusur
Yani siz dip gaz yapin araba maksimum gucu 5000 devirde veriyosa o devirde sabit kalir araba hizlanir
Dolayisiyla vites hizi diyede birsey yok sinirsiz disli oranina sahip

Sağolasın sertaç bilgilendirdiğin için ,

Bende biraz güçlendirmek için düşündüm ;

R50 kasanın Mini cooper S in headers alıyım ,
Son susturucuyu değişiyim elimde Remus var ,
Cold Air İntake ile Hks Apollo serisi spor filtre ,
Bize aracıma uygun yazılım ,

Kafamda bunlar vardı aracım için çünkü aracım otomatik ama manuel modda fena değil kullanımı bu ext. sonrasında 120 bg olan aracım canlanır die düşünmekteydim ama sanırım bu masrafada değicek bir güç alamam gibi geliyor Cvt sanzimandan ötürü :(

-Günalp-
04-11-2014, 09:53
bence headers ve sonrasında orj egsoz sistemi güzel olur. hem performans hem keyif için.

-Günalp-
04-11-2014, 09:56
sonrasında filtre ve yazılım ile tamamlanabilir. gayette güzel olur. headers düşünürseniz elimde mevcut.

Sezgin
04-11-2014, 10:24
sonrasında filtre ve yazılım ile tamamlanabilir. gayette güzel olur. headers düşünürseniz elimde mevcut.

Filtrenin ses dışında herhangi bir artısı yok dimi

-Günalp-
04-11-2014, 10:30
sağlıklı bir filtre sistemi olursa tabiki faydası olur. ama o faydasını hissetmeniz zor olur=)

DVR_VTS
04-11-2014, 10:35
Filtrenin ses dışında herhangi bir artısı yok dimi

Soguk havayı alıcak şekilde konumlandırıp marka bir filtre takarsan aracına aracın çekişinde farkı hissedebiliyosun araç daha rahat nefes alıyor sesin yanında .

DVR_VTS
04-11-2014, 10:38

Headers marka ve fiyat ne düşünüyorsun orginal son susturucu ile seste fark bariz belli edermi diyosun yani ,

-Günalp-
04-11-2014, 10:40
pm attım. ses tabiki farkedecek. daha agresif bir ses çıkacak araçtan. minilerde katalizatör sesi cok keser ve orj manifoldu cok kötü maalesef. headersla aracın resmen kaderi değişiyor.

Sezgin
04-11-2014, 11:15
vallahi ben bu filtre işi işle ilgili R34 testi izledim. Aracın dynoda verim aldığı extra hp alabildiği tek durum ön tamponu söküp filtreyi tamamen dışarıda bırakma durumu. Onun dışında bizim semt gençlerinin ses alma çabalarından ötesini göremedim TR'de. yani diyeceğim şudur ki istediği kadar sağlıklı ve kaliteli malzemeler kullanılsın, işe yarayan bir sistem değil ?

Burak SARIKAYA
09-11-2014, 23:28
Nacizane fikrim headers filtre ve eksoz birlikteliği ses olayını şaşırtıcı boyuta taşır,bilindik markalardan şaşmadan denemeni şiddetle tavsiye ederim.

Şanzıman olayına takılma ama şanzımanın senin tabirinle ağır kalması yüksek devir de vites değiştirmesi ve yakıt tüketiminde saçma değerlerdeyse şanzımanın sıfırlama vaktinin geldiğini gösterir.Cvt şanzıman hassas bir şanzımandır biraz sıkıntılıdır aracın km'si,nasıl kullanıldığı daha önce revize edilmiş mi? kullanılan yağ? bunlar önemli tabii bunları bilemiyorum arkadaşlarında varsa benzer otomobiller binip kullanıp karşılaştırma yapmanı öneririm.

R50 Mini ses anlamında stock dahi olsa kendine özgü çok keyifli bir kodudur,R56'da vallahi çok özlüyorum burnumda tütüyor :)))

Arenimo
10-11-2014, 09:17
Eğer isterseniz elimde HKS sıfır R50 eksoz sitemi var dragger modeli Pm atıyorum

DVR_VTS
11-11-2014, 08:31
Nacizane fikrim headers filtre ve eksoz birlikteliği ses olayını şaşırtıcı boyuta taşır,bilindik markalardan şaşmadan denemeni şiddetle tavsiye ederim.

Şanzıman olayına takılma ama şanzımanın senin tabirinle ağır kalması yüksek devir de vites değiştirmesi ve yakıt tüketiminde saçma değerlerdeyse şanzımanın sıfırlama vaktinin geldiğini gösterir.Cvt şanzıman hassas bir şanzımandır biraz sıkıntılıdır aracın km'si,nasıl kullanıldığı daha önce revize edilmiş mi? kullanılan yağ? bunlar önemli tabii bunları bilemiyorum arkadaşlarında varsa benzer otomobiller binip kullanıp karşılaştırma yapmanı öneririm.

R50 Mini ses anlamında stock dahi olsa kendine özgü çok keyifli bir kodudur,R56'da vallahi çok özlüyorum burnumda tütüyor :)))

Tavsiyelerin için teşekkür ederim Burak eğlenceli bir araç malzeme kaliteside düzgün birkaç değişiklik yapma taraftarıyım işimi fazlası ile görüyo :) hiç bir ortamda sırıtmıyor şaka makinası gibi gören gülümsüyor :D