PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : detaling malzeme liste karşılaştırması

rebel
22-10-2014, 16:10
f/p önerisi olarak önceliğimiz olarak amatör kullanıcı için

1 Scholl Concept S3 ve S30 mu yoksa meg 105 ve 205 ikilisimi ?

2 Cutting/polishing/finishing ped seti olarak 3m düşünüyorum yoksa meg mi almalıyım ?

3 +Son kat için f/p anlamında su iticiliği ve kayganlık parlaklığı yüksek koruyuculu ürün tavsiyesiniz ne olurdu?

4 Genel temizleyici olarak aspirin/sensei apc/atas vinet en çok tercih edileni.sizce hangisi?

5 Genel temizliyiciyi deri koltuklarda kullansam sıkıntı yaşarmıyım?

6 Plastik aksamların renginin geri gelmesi için en etkili ürün nedir ?

7 yıkama şampuanı ne kullanıyorsunuz ?

kafamdaki liste

Einhell BT-PO 1100 E Polisaj
kil hamuru
pasta
son kat cila
pedler
genel temizleyici
yıkama şampuanı

imprezaWRC
22-10-2014, 16:34
f/p önerisi olarak önceliğimiz olarak amatör kullanıcı için

1 Scholl Concept S3 ve S30 mu yoksa meg 105 ve 205 ikilisimi ?

2 Cutting/polishing/finishing ped seti olarak 3m düşünüyorum yoksa meg mi almalıyım ?

3 +Son kat için f/p anlamında su iticiliği ve kayganlık parlaklığı yüksek koruyuculu ürün tavsiyesiniz ne olurdu?

4 Genel temizleyici olarak aspirin/sensei apc/atas vinet en çok tercih edileni.sizce hangisi?

5 Genel temizliyiciyi deri koltuklarda kullansam sıkıntı yaşarmıyım?

6 Plastik aksamların renginin geri gelmesi için en etkili ürün nedir ?

7 yıkama şampuanı ne kullanıyorsunuz ?

kafamdaki liste

Einhell BT-PO 1100 E Polisaj
kil hamuru
pasta
son kat cila
pedler
genel temizleyici
yıkama şampuanı

1-Scholl
2-Hangisinin fiyatı uygunsa onu al, arada bana göre çok muazzam fark yok.
3-Aquartz Reload, Nanolex Premium Paint Spray, Crystalline, HydraX, Gtechniq C2V3 şiddetle, dayakla, tekme ve tokatla tavsiye olunur :D :D
4-Sensei Apc
5-Uygun oranda seyreltirsen sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum ama deri için Chemical Guys'ın pH dengeli deri temizleyicisini tavsiye ederim.
6-Dış trimler için ise nanolex, gtechniq, c-coat öneririm.
7- Şu ara gyeon bathe+ ile sevişiyoruz :D

douu
22-10-2014, 16:56
1 - scholl gerek geride çok fazla hare bırakmaması, gerek çok fazla toz çıkarmaması, gerek hızlı çalışması ile bi tık önde.
2 - meg pedleri başarılı bana göre.
3 - soft99 ürünleri parlaklık olarak başarılı. nano yaparım dersen listenin biraz daha kabarması lazım. nano ürünlerde gyeon qtechnic falan tercih edebilirsin.
4 - aspirin diğer ürünlere nazaran zayıf kalır. sensei başarılı.
5 - hiçbir sıkıntı yaşamazsın.
6 - iç kısım için soruyorsan atas plak. dış aksam içinse gyeon trim.
7 - meg sarı şampuan sonax turuncu şampuan olur. yıkamada koruma devamlı yenilensin dersen gyeon bathe+ alabilirsin.

rebel
22-10-2014, 18:43
Ooo yararlı bilgiler Teşekkürler arkadaşlar :)

rebel
25-10-2014, 00:29
noname kil
scholl s303 ve s30
Nanolex Paint Cleaner mı ipa mı ? yada nanolexe okadar para bayılmak doğrumu ? 2 lt ipa fiyatına 100ml nanolex?
wax???????
Gyeon Bathe+
Gyeon Wet Coat

Einhell BT-PO 1100 E
yıkama eldiveni
detay fırçası
mf bez
3m ped set

sensei apc
atas plak2

1 Alttaki iki ürünü arka arkaya kullanmakla sadece Gyeon Bathe+ kullanmak arasında çok fark varmıdır?
Gyeon Bathe+ şampuan
Gyeon Wet Coat

2 Bu ikiliden önce wax a gerek varmı yokmu ? eğer gerekli parlaklığı sağlıyosa wax almak mantıklı gelmedi. sonuçta parlaklık ve koruması iyi olan iki ürün. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? eğer gerekiyorsa f/p nokta atışı wax tavsiyesi alabilirmiyim

ALPER-VNS
25-10-2014, 03:48
takip :)

douu
25-10-2014, 12:34
İpa bazen yeterli sonucu vermeyebiliyor. Nanolex paint cleaner nasiol clean gyeon prep gibi temizleyicileri daha başarılı. Nano koruma yapacaksan gyeon prime yapıp üzerine belirli aralıklarla bathe+ ve wetcoat uygularsan hem koruma sûresini uzatmış olursun. Hemde parlaklık üst seviyede kalmaya devam eder.

grkm
07-11-2014, 12:59
Yeni konu acmadan guncel yapayim.

Ince yikama ciziklerine sahip, haresiz , hologramsiz yuzeye sahip araci garajimizda detaylandiricaz.

Ürün liste ve siralamasi asagidaki gibi :

1- CG Citrus Sampuan
2- Scholl Yumusak Kil
3- Scholl S30 pasta
4- Ipa
5- Swissvax Concourso - %50 Carnauba
6- CG Speed Wipe

seklinde mevcut malzemelerle sıralayarak uygulama dusunuyoruz. Araya eklenmesi gereken baska uygulama var mıdır ?

Carnauba uzerine ek koruyucu katı bir Wax ( Collinite 915 gibi ) uygulama yapılabilir mi ?

sagi
07-11-2014, 13:36

Ince yikama ciziklerine sahip, haresiz , hologramsiz yuzeye sahip araci garajimizda detaylandiricaz.

1- CG Citrus Sampuan
2- Scholl Yumusak Kil
3- Scholl S30 pasta
4- Ipa
6- CG Speed Wipe

seklinde mevcut malzemelerle sıralayarak uygulama dusunuyoruz. Araya eklenmesi gereken baska uygulama var mıdır ?

Carnauba uzerine ek koruyucu katı bir Wax ( Collinite 915 gibi ) uygulama yapılabilir mi ?

bence gerek yok zaten wax değil mi süreceğiniz ürün ?

Emre Ekrem
07-11-2014, 14:49
1-Scholl iyidir
2-Çok bir fark yok, ben http://erdemboya.ticiz.com/p848356-kampanyali-befar-120.html kullanıyorum ve memnunum.
3- Gtechniq C2V3 ve Nanolex Premium veya wax olarak fk1000p yada Poorboys Nattys Wax veya Dodo Juice vb. tercih size kalmış
4-Sensei Apc iyidir
5- Chemical Guys' kullanıyorum ve tavsiye ederim.
6- Nanolex iyidir, öneririm.
7- Nanolex r-activating shampoo çok az kaldı bitiyor üzgünüm ve gyeon bathe+ daha kullanmadım ama iyi yorum alıyor veya ph nötr olan Sonax Turuncu

Ek olarak Einhell BT güç uygulamada biraz bayılıyor f/p muadil olarak Catpower 6680 Polisaj Makinası öneririm, 600 – 3000 Devir-Dakika ve amatör uygulamada gayet iyi.

levent
07-11-2014, 17:00
Görkem bro, Swiss üzerine 915'e gerek yok bence o liste güzel :)

Masterpiece
07-11-2014, 17:41

1- CG Citrus Sampuan
2- Scholl Yumusak Kil
3- Scholl S30 pasta
4- Ipa
6- CG Speed Wipe

Elinizde mevcut ise wax dan önce sealant uygulayabilirsiniz tercihe bağlı tabiki