PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plaka yenileme

Ahmet Saraçoğlu
30-10-2014, 10:29
Arkadaşlar mercedesin plakalar çok eskimiş , tr siz de değil normal plaka olduğu için bi espirisi yok , arka kare ön dikdörtgen olacak biçimde değiştirmek istiyorum.

06 plaka araç için istanbulda plaka bastırma başvurusu yapabiliyomuyuz emniyetten?

yada plaka basımı işi yapan arkadaşlar orjinal font çerçeve vs. ile istediğimiz taktirde direk mühürlü orjinal plaka bastırabiliyor mu?
Dediğim gibi yazı tipi harf yakınlığı çerçeve vs hiç önemli değil.Önemli olan herhangi bir çevirmede ''orjinal plakaları nerde bunun''sorusunu sordurmaması , hiçbi sıkıntı yaşatmaması.

Sezgin
30-10-2014, 10:30
Sanırım başvuru olmuyor, çünkü her il bastığı plakaya kendi il koduyla olan soğuk mühürü vuruyor.

Bunun en büyük örneğini app bastırmak istediğimiz zamanda yaşamıştık. Bundan 2 sene önceydi. Plakaları denizlili bi esnaftan sipariş verdik. 34 Plaka ama üzerinde Denizli Trafik Şube mühürü vardı :)

ErenDurmus
30-10-2014, 10:49
app filan istemiyorsaniz eskileri emniyete goturup yenilerini alabilirsiniz .

Ahmet Saraçoğlu
30-10-2014, 10:53
app filan istemiyorsaniz eskileri emniyete goturup yenilerini alabilirsiniz .
+@sekolive (mesaj kutun dolu)

araba 06 plaka , ben bu işi istanbul emniyette yapabiliyor muyum peki?

SekoLive
30-10-2014, 11:06
+@sekolive (mesaj kutun dolu)

araba 06 plaka , ben bu işi istanbul emniyette yapabiliyor muyum peki?

şuan müsait ahmet.

yapabilirsin istanbuldanda

Faruk'S
30-10-2014, 16:24
Konu açılmışken sorayım bizim aracın plakaları SN harflerinde ama AB almak istiyoruz.Gerekiyorsa eğer noterde tekrar satış da yapabiliriz ancak böyle birşey mümkün değil denildi.Aynı ilçedeyse plaka değiştirme işlemi söz konusu değilmiş.böyle bir şey var mı ?

levent
30-10-2014, 16:32
Her türlü noter satışı zorunlu plaka değişikliği için, aynı ilde değişmiyor olabilir ama özellikle büyük illerde.

B16
30-10-2014, 16:40
Konu açılmışken sorayım bizim aracın plakaları SN harflerinde ama AB almak istiyoruz.Gerekiyorsa eğer noterde tekrar satış da yapabiliriz ancak böyle birşey mümkün değil denildi.Aynı ilçedeyse plaka değiştirme işlemi söz konusu değilmiş.böyle bir şey var mı ?

Hayır yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken tek şey "AB" plakayı hangi ilçe veriyor. Sonrasında yapıcağınız şey, "AB" plakası verilen ilçe'den birine satış yapmak ve alan kişi noter satışı sırasında plaka değişikliği istiyorum diyecek. Sonrasında bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğüne internetten randevu alarak EK1 belgesi (Bunu el ile dolduramazsınız, bilgisayar ortamında doldurulması gerekiyor. Muameleci veya sigortacılar dolduruyor 10 TL ücret ile!), Taksiciler koperatifinden trafik tescil belgesi alıyorsunuz. Yeni sigorta ile emniyet'e gidiyorsunuz. Burda da şöyle birşey çıkıyor, biz plaka alırken sıradan plaka veriyoruz dedi memur. Ben seçmek istersem dediğimde; 'Emniyet müdürü ile konuşmanız ve BAHŞİŞ' vermeniz gerekiyor dedi.

Ayrıca adres değişikliği sebebi ile de plaka değiştirilebiliyor ama o konuda bilgim yok.

Ahmet Saraçoğlu
10-11-2014, 16:57
Babam ankarada emniyete gitmiş , yenileme işini halletmiş.fakat işgüzar öemur buna kare olmaz düz olacak diyip düz vermiş iki adet.Ruhsat sahibi ben olduğum için ısrarcı olamadan iki dü alıp dönmüşler.Ben arkayı kare istiyordum.

Ankarada app işi yapan , veya istanbulda kare app basıp Ankara mühürü basabilecek tanıdık kim var.Bizden yapan varsa burdan veya özeldn ulaşabilir mi?tek kare basılacak 06

HONDAHAN
11-11-2014, 09:04
Konuyla çok alakası yok ama madem sorulmuş, konuşulmuş ; aynı ilde plaka değişikliği için noter satışı şart değil.
Aracımı alırken boşta HAN bulamadığım için macburen sıradaki GM yi almıştım.
İstediğim plakayı Kadıköy veriyordu. 1,5 sene sonra bir tane boşa çıktığı bilgisini aldım. 6-7 tane muameleci değişim olmaz derken, işini bilen bir tanesi olur dedi.
Kadıköy 'den bana ikametgah getir dedi, ilçe değiştirdim plakayıda değiştirmek istiyorum gibi bir dilekçe ile başvurduk ve belli bir bedeli trafik müdürlüğüne yatırarak aldığımız plakayı aracımıza taktık.

dj_batukaan
11-11-2014, 10:17
pek istediğimz plakanın boşta olup olmadığını nasıl kontrol edebiliriz ? yada boşta olan plakalar nereden takip ediliyor

SekoLive
11-11-2014, 10:19
pek istediğimz plakanın boşta olup olmadığını nasıl kontrol edebiliriz ? yada boşta olan plakalar nereden takip ediliyor

e devlet plaka sorgulamadan bakarsınz, fakatkesin olarak boş oldugunu bağlı oldugu trafik tescil subesinden öğrenirsiniz. Bazı plakalar e-devlette boş gözüküyor ama kişiler bağış yapıp ayırtmıs yada dosyası bulunamayan plakalar cıkabiliyor

Yigit-Y
11-11-2014, 10:24
Bağcılardaki tüm plaka işleriniz için yardımcı olabilirim.Çok samimi bir dostum fazla uçuk olmayan rakamlara çözüyor.

Bilginize...

İbrahim33
11-11-2014, 10:34
Ahmet senin araba klasik statüsüne giriyor az buçuk artık. Plakayı eski tip yaptırsana hani şu soldaki mavi tr şeriti olmayanlardan.

örn:

http://www.appplakacenter.com/appplaka/uploads/2014/04/trsiz%20plaka%20nostalji%20plaka%20klasik%20plaka% 20eski%20plaka%20app%20plaka%20appplaka%20%286%29. jpg

Ahmet Saraçoğlu
11-11-2014, 10:38
En büyük öncelik sorunsuzluk , zevkine yapılan bi çevirmede ''bunda niye tr yok'' , ''bunun bilmemne odası bilmemne cemiyeti mühürü nerde'' sorularıyla canımı sıkmak istemiyorum.Onun için orjinale en yakın olması öncelik.

dj_batukaan
11-11-2014, 10:39
e devlet plaka sorgulamadan bakarsınz, fakatkesin olarak boş oldugunu bağlı oldugu trafik tescil subesinden öğrenirsiniz. Bazı plakalar e-devlette boş gözüküyor ama kişiler bağış yapıp ayırtmıs yada dosyası bulunamayan plakalar cıkabiliyor

teşekkürler..

Bağcılardaki tüm plaka işleriniz için yardımcı olabilirim.Çok samimi bir dostum fazla uçuk olmayan rakamlara çözüyor.

Bilginize...

bir mesaj attım :)

Ahmet Bby
11-11-2014, 12:19
Bastırmak istediğiniz plaka bu tarz bişeymi olacak?

http://www.volkanotoplaka.com/resim/app-plakalar-cesitleri-129120064433690.jpeg

dj_batukaan
11-11-2014, 12:31
cevap verilmş diye birşey yazmadım ama hocam senin çözümün sadece Trafik şube !!! eski plaklarını alacaksın gideceksin belli bir üçreti var onu ödersin yenilerini en sorunsuz olanından verirler...

Değiştimi blmiyorum ama verdiğin plaka kare ise kare olarak, normalse normal olarak veriyorlar. Öyle kolay, kolayda değişiklik yapmıyorlardı

Runo
16-11-2014, 13:38

Bilginize...

İkametgah bahçelievlerde olduğu halde yardımcı olabilir mi abi ? Sonu 08-0808-0008 olmak kaydıyla, ortası mühim değil ?

2-) Veyahutta direk bahçelievler şubeden nasıl 08-0808-0008 alınabilir ?

Runo
16-11-2014, 13:39
Yazmayı unutmuşum, yeni alınacak 0 araç için soruyorum