PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Noter satışı sonrası ikametgah değişikliği

HKND
01-11-2014, 15:41
Merhabalar, dün itibariyle yeni bir araç aldım, aldığım kişi yabancı uyruklu olduğu için m ile başlayan 2 karakterli plaka mevcut, noter satışında mecbur plaka değişikliği olacak dendi, ikametimide üniversitedeyken aksaraya aldırmıştım, demem şudur ki şu haldeyken noter satışı sonrası ikamet değiştirsem ikametimi aldırdığım il trafik şubeden bu ilin plaka kodunu alabilir miyim? veyahut 1 ay boyunca trafik şubeye başvurmasam mevcut plakayı kullanmaya devam edebilir miyim?

Kesin ve net bilgiye ihtiyacım var ona göre ikamet adresimin şubesine gideceğim.

HKND
02-11-2014, 09:42
Yok mu bir bilen?

devil_berk22
02-11-2014, 12:09
ikametiniz neredeyse oranın plakası cıkar. noter satısı olduktan sonra ıkametgahı degıstırsende bı faydası olacagını sanmıyorum. en net bilgiyi trafik tescilden öğrenebilirsin.

HKND
02-11-2014, 13:30
ikametiniz neredeyse oranın plakası cıkar. noter satısı olduktan sonra ıkametgahı degıstırsende bı faydası olacagını sanmıyorum. en net bilgiyi trafik tescilden öğrenebilirsin.
Anladım, peki 30 gün içerisinde trafik tescile başvurulmaması durumunda şuan ki yabancılara verilen plaka kalabiliyor mu bende?

dahan
02-11-2014, 15:59
noterden ikametgahı düzeltecesin,benim bi ara başımdan gecen olay 120 gibi param gitmişti

c20let
02-11-2014, 16:02
Peki bir soru soracağım. İkametimi değiştireceğim ben araç almadan önce. İşlemler nedir ? Yanımda oturduğum adrese gelen adsl faturası var. Başka ihtiyaç olan bir belge mevcut mu ?

HKND
02-11-2014, 16:05
noterden ikametgahı düzeltecesin,benim bi ara başımdan gecen olay 120 gibi param gitmişti
Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz? Şuan noter satışını aldım, illa satışını aldığım notere mi gitmem lazım?