PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bixenon Enteresan Sıkıntısı

SOMEONESPECIAL
03-11-2014, 14:50
Selam Arkadaşlar.

Geçtiğimiz yaz, benim CR-V ye bixenon yaptım, pek sıkıntı yaşamadım, çokta memnunum.
Yalnız arabayı yıkattığımda, ya da yağmur yağdığında sağ ya da sol far yanmıyor. Bazen sağ
bazen sol ama hep tek olarak. Diyeceksiniz ki
ıslanıyordur... Öyle bir ihtimalde yok. Kablolara bile su değmiyor.

Sonra aradan max 1 saat filan geçipte farları aç kapa yaptığımda sıkıntısız yanıyor.

Neden yapar bunu ? Romatizma sensörümü var kitte :D

aqustic
03-11-2014, 15:01
Balastın çıkış kablosunda kopma yırtılmadan dolayı suyla kısa devre yapıyor olabilir.Balastların yerini değiştirip kabloları kontrol edin derim.

multispace
03-11-2014, 18:14
xenon kitin bağlantısını röle ile aküden yapmadıysaniz bu tarz sıkıntılar yapabiliyor

multispace
03-11-2014, 18:15
ayrıca hella bosch benzeri oem kit değilse de kit kalitesinden de yapar

SOMEONESPECIAL
03-11-2014, 23:51
Balastın çıkış kablosunda kopma yırtılmadan dolayı suyla kısa devre yapıyor olabilir.Balastların yerini değiştirip kabloları kontrol edin derim.
Tamam Mustafa. Bi deneyelim bakalım ama bi sağ bi sol yapıyor tek tek:) Bu arada sağ ayna indirme ilanını bulamadım ***** sitede

xenon kitin bağlantısını röle ile aküden yapmadıysaniz bu tarz sıkıntılar yapabiliyor
Oem kablo bağlantısını bozmadan, orjinal tesisattan gelen elektrikle besledim. Direk aküden röle ile ayrıca tesisat mı
çekmemi önerirsiniz ?

ayrıca hella bosch benzeri oem kit değilse de kit kalitesinden de yapar
Yok kalitesinde sıkıntı yok. Panaremadan çıkan bir takım

Schumi
04-11-2014, 00:47
Orjinal tesisattan gelen kabloyu röleye takıp röleyide aküden direk besleyin. Bence sorun çözülür.