PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005 Honda Civic ES vs 2006 Opel Astra 1.3cdti

sevo16
04-11-2014, 14:27
Artık araç alma işinin sonuna geldim 207 rcden başladık e46 bmw ye döndük ancak değişen şartlardan sonra ( sağlık sorunları ) az yakan keyifle bineceğimiz sıkıntısız bir araç almamız gerekiyor yukarıdaki iki araçtan biri %90 Alınacak bu hafta içi

Honda 2005 model vtec 1.6 es brc LPG'li 125 binde lacivert iki Parça boyalı ( ön ve arka çamurluk) Kazası hasar kaydı yok 31 bin dedi son araba başında 3 5 daha pazarlık Yaparım

http://www.sahibinden.com/177732033

Opel astra 2006 model 1.3 cdti 140 binde füme kazasız değişensiz sadece sol arka çamurluk boyalı cam tavanlı son 31 dedi ama Bulunduğum Şehirde olduğu için yol masrafım olmıcak

Sizin tercihiniz ne olurdu alıp iki üç sene binilecek yaşım 20 öğrenciyim genelde ben kullanıcam bütçem 30bin başka araç tavsiyeniz varsa onunda değerlendiririm her türlü görüş ve yorumlarınızı bekliyorum

sevo16
04-11-2014, 14:29
Buda astranın linki

http://www.sahibinden.com/185845519

Kahn23
04-11-2014, 14:36
Bu fiyatlara sakın almayın bu yaştaki araçları.

Bi kere Astra cam tavan hariç bomboş. Ne GID ekran ne 4 tuşlu orta konsol vs var. O fiyatlara elegence ve belki cosmo bile bulunabilir.

Civic'e söz söylemeye gerek yok. Bence o paraları hiçbir zaman etmez.

Anıl E.
04-11-2014, 14:37
Keşke 207 rc alsaydım diyeceğin iki aracı koymuşsun kardeşim . vtec es için çok para bana göre ,astra'ya hiç girme zaten .

Neden vazgeçtin 207 rc'den ? Geçmiş olsun bu arada.

fdoganb
04-11-2014, 14:38
düşündüğün civic'in grisinden kullanıyorum 3 senedir. 110binde aldım 155bin oldu. genel bakımları dışında sanırım hiç servise gitmedim. tüple çok uyumlu ve az yakan bir araba. ben de tüp yok ona rağmen yakıtından memnunum. alırsan dertsiz tasasız binebileceğin iç hacmi oldukça geniş ikinci eli kuvvetli bir araba.
astralar hakkında pek bir bilgim yok ama fiat mjet motor kullanılıyor olması lazım o da kolay kolay can sıkmaz diye düşünüyorum. alman arabası diye baktığında muhtemelen hondadan biraz daha tok bir araç olacaktır. ama tabi 1.3 olduğundan performans beklememek lazım.
görüntü olarak kendi fikrim honda daha alımlı duruyor. sonuçta ikisini de alsan rahat rahat binersin. bakımlılık durumlarına ve parana bak uygun geleni al gitsin

sevo16
04-11-2014, 14:50
Keşke 207 rc alsaydım diyeceğin iki aracı koymuşsun kardeşim . vtec es için çok para bana göre ,astra'ya hiç girme zaten .

Neden vazgeçtin 207 rc'den ? Geçmiş olsun bu arada.

Dediğim gibi aile içinde sağlık sorunu var haftada bi iki hastaneye gitme durumları oluyor bu yüzden bütçe biraz düştü ve az yakan piyasa araçlarına yöneldik

Honda iki sene önce 26 27 lere satılıyordu ancak şuan piyasanın durumu belli her araç Pahalı her araç ederinin üzerinde isteniyor alternatif tavsiyeniz ne olurdu

Anıl E.
04-11-2014, 15:43
Dediğim gibi aile içinde sağlık sorunu var haftada bi iki hastaneye gitme durumları oluyor bu yüzden bütçe biraz düştü ve az yakan piyasa araçlarına yöneldik

Honda iki sene önce 26 27 lere satılıyordu ancak şuan piyasanın durumu belli her araç Pahalı her araç ederinin üzerinde isteniyor alternatif tavsiyeniz ne olurdu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-model-titanium-78.000-km-de-182107297/detay

değişen boya falan bir şeyler yazmış ama bu fiyatlara temiz bulunabilir kardeşim . Az yakan arıyorsan ideal olur 2.eli de hızlı nasıl olsa iki gün sonra kolay satabilirsin .

Evrenoz
04-11-2014, 15:50
2 araç arasından tercihim civic..
ancak 31.000 civic için çok para

sevo16
04-11-2014, 15:57
Hocam sütten ağzım yandı bir kere çok çektim mümkün olduğu kadar değişenli ve plakasında kaydı olan araç almamaya çalışıcam

Galerici bir tanıdıkla da görüştüm havada karada 30a satılır dedi siz kaç verirdiniz piyasaya bakıldığında normal gibi fiyatı

serkanokan
04-11-2014, 16:01
İster kabul edelim ister etmeyelim piyasa aldı başını gitti.
Bugün 2011 model collection donanımlı dize focusumu 38 bin tl ye sattım 94 binde 2 parça boyalıydı.
İllaki iki arabadan biri olacaksa tercihim civic olurdu. Focuslara da bakmanızı tavsiye ederim, uygun ilanlar olabiliyor.

sevo16
04-11-2014, 16:03
Takip ediyorum ancak 30bine temiz içime dinecek bi focus denk getiremedim

SerkanYazgan.
04-11-2014, 16:28
Yok hocam bende bakıyorum bu fiyat aralığında ama piyasa almış başını gitmiş. Civice 31 bin verilmez, 2006 astrayada verilmez ve 1.3 dizeli zaten adamı kanser ediyor. Astrayı geçen sene arkadaşıma 2006 yada 7 olabilir cosmosunu 27 bine aldık, 90 binde brc lpgliydi.

Fiestalara bakıyordum 32-35 arasına temiz-modelli ve km si düşük araç bulabilirsiniz. B sınıfı araca o kadar para vermekte koyuyor. Dün bir poloya baktım 80 binde 2010 trend 1.6 tdi 34 dedi. Kafam allak bullak, piyasa oturmadan bu paralar verilmemeli bence.

Fatih
04-11-2014, 16:32
2 sene önce cam tavan hariç aynı astrayı 24.500 zor sattık arkadaşın.
Üstelik 3 ay kadar ilanda durdu.
Sonra aynı arkadaş Vtec2 aldı tesadüfe bak sizin konuyla:D
O da 2005 modeldi. 24.500 aldı 26 bine sattı. 28 bin istemişti 2 ay kadarda onun için beklemişti.

Şimdi bu insanlar neye güvenerek bu fiyatı istiyorlar anlayamıyorum.
Gerçekten bu fiyatlardan alan var mı?

sevo16
04-11-2014, 16:49
Hocam satılıyor heralde ilanlara baktığınızda değişensiz civicler 30 31 den aşağı yok genel olarak piyasa yüksek kim ne tutturursa benimde artık bekleme durumum yok artık az yakan piyasası olan istediğimde satabileceğim bir araç alıcam

Kahn23
04-11-2014, 16:50
Astracıyım senelerdir. 2006 model'e o para sırf cam tavan diye verilmez. Bu kadar açık ve net..

rebeloghy
04-11-2014, 17:19
Ben de bu astra'yı değil de mümkünse makyajlı 2008 civarı bir astra bulup alın derim.

Civic'i 2 sene kullandım. Astra'yı arkadaşımda çok kullandım.

Civic varken çooook beğeniyordum. Sakinde az yakıyor. Lpg taktırmadım ama artık şart olmuş , ekonomik araç. Benzindeki gidişi tatmin edici.
Fakat Civic 120 km ile giderken 3800 devirde gidiyor. Hem çok yakıyor otoban kullanımında 120 ve üstünde , hem gürültü oluyor.

Gelelim Astra'ya 1.3 eşşektir olayına çok katılmıyorum. Debriyajına alıştıktan sonra stop ettiği edeceği yok kaldırırken. 0 dan kalkmak için yapılmamış o doğru , fakat hareket halinde iken her viteste istekli yürüyen tatmin eden bir araç. Üstüne bir de sağlam debriyaj volant kısaca aktarmayı eklersek alır almaz yazılım yaparsınız.
Hem 120-200 aralığı her sabit hızda çok daha ekonomiktir.
Malzeme kalitesi bariz öndedir.
Direksiyonu yol tutuşu öndedir.
Çok daha güzel şeyler yaşatır yani astra bu devirde.

TEQUILA
04-11-2014, 17:24
2 araçta pahalı. Ama 2 sinden birini alırım illaki dersen ben olsam Honda alırım. En azından alırken arabanın durumundan pahalı almadıysan satarken zarar etmeyeceğin kesin. Bu arada bir abimin arabasını 2006 LS dün 30.500 Tl ye sattığını biliyorum. 9 bin TL hasar kaydı vardı.

fdoganb
04-11-2014, 17:37
2 sene önce cam tavan hariç aynı astrayı 24.500 zor sattık arkadaşın.
Üstelik 3 ay kadar ilanda durdu.
Sonra aynı arkadaş Vtec2 aldı tesadüfe bak sizin konuyla:D
O da 2005 modeldi. 24.500 aldı 26 bine sattı. 28 bin istemişti 2 ay kadarda onun için beklemişti.

Şimdi bu insanlar neye güvenerek bu fiyatı istiyorlar anlayamıyorum.
Gerçekten bu fiyatlardan alan var mı?

Valla abi alan var. Gittiğim servisin müdürü ne ilanı ne de satmaya niyeti varken 70binde gri es paket vtec2yi 32.500e verdi. Daha doğrusu biri geldi aldı

sevo16
04-11-2014, 19:05
Astrayı eledim şuan fiyatının yüksek olduğunu düşünüyordum zaten sizdende aynı yorum geldi peki siz olsanız 30a alırmısınız hondayı iki Parça boyası önemli değil kazasız değişensiz hasar Kayıtsız ve motoru dediği gibi düzgünse

ondertopcu
04-11-2014, 19:11
Hondayi biraz daha pazarlikla alabilirsin herzman piyasasi olan araba

fdoganb
04-11-2014, 20:42
Şöyle birşey var piyasada sadece civiclerin piyasası artmıyor ki. Sıfır fiyatları sürekleri tırmandığı için eski araçlarında fiyatları çıkıyor. Para eder veya etmez piyasası şu an bu arabaların. 1 sene önce zar zor 12.500e Si sattık kazasız sıfır motorlu şimdi insanlar ex lere istiyor 13-14 bin lira. Eder mi etmez ama o arabayı alacaksan kıyıda köşede araç bulmadığın sürece o paraları vermek gerekir.
Soruya gelince araba temizse biraz daha pazarlık yapılır ve alınabilir

mert_can 41
04-11-2014, 21:03
Honda sizi iyi bir pazarlıkla memnun eder bence de fiyatı çok yüksek bir kaç ay öncesinde biraz daha fazlasına FD6 civicler bulunuyodu aslında birde opel corsa d lerede bakılabilir 2013 leri var o fiyatlara hemde modelli olur :)

By_emre
04-11-2014, 21:11
Talep varsa fiyat artar o fiyata alınmaz diyemezsin dacia duster sıfır'da alabilirsiniz tercih meselesi yani

2011 8.000 km'de Sıfır 1.3 Astra HB Aracımı satıp Honda civic'e geçmiş biri olarak şunu söylüyorum yakıt olarak Honda daha az yakıyor performansıda kıyaslamıyorum 1.3 motor gerçekten performans olarak ağır bir araç :) Honda civic'den sonraki tüm araçlarımızda honda olmuştur bir arkadaş devir yüzünden çok yakıyor mu ne demiş 5 vitesde 120-130 uzun yolda 20 krş'dan fazla yakmaz şuan Atiker microfast obdli şehir içi 25-27 krş tüketimim var :) Astra ile şehir içi yakıt üzmüştü ama uzun yolda basmadığım zaman 4,5-5 i görmüştüm dip gaz'da gittiğimde 6,5-6,8 görmüştüm

sevo16
04-11-2014, 21:50
Peki hondada esp yokluğu can sıkar mı yani araç Çizgisini bozmaya meyilli mi ?

fdoganb
04-11-2014, 21:56
Orijinalde yatıyor tabi. Ben çok sert kullanmam ondan şu ana kadar hiç esp gereksinimi duymadım. Eibach sportline yay varken birkaç kez denedim umduğumdan daha iyi tepkiler aldım. Ama tabi lastiklerim ve yürüyenim bakımlıydı hep

sevo16
04-11-2014, 23:03
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler kusura bakmayın vaktinizi aldım ama malesef satıcının hasar kaydı yok istediğin yere göster demesine rağmen plakada biri ağır hasar olmak üzere 3 tane kaydı var. Hayır anlamıyorum insanlar nasıl bu kadar kolay yalan söylüyor 300 500 lira olsa eyvallah dicem direk ağır hasar yazıyor bide evlendim borcum var ihtiyacım var diye acıtasyon yapıyor hayır diyelim geldim araca baktırdım ağır hasar kaydı çıktı yada hasarlı olduğunu Anladım ne olucak benim masrafım hadi onu düşünmüyor o an iki tane patlatsam Ağzına ne diyebilecek yazık durum çok kötü belki 4 5 araç oldu hasarsız kusursuz denilip pert çıkan Allahtan kör cahil değilizde prim vermiyoruz bunlara

Fatih
05-11-2014, 05:24
Arkadaþlar deðerli yorumlarýnýz için teþekkürler kusura bakmayýn vaktinizi aldým ama malesef satýcýnýn hasar kaydý yok istediðin yere göster demesine raðmen plakada biri aðýr hasar olmak üzere 3 tane kaydý var. Hayýr anlamýyorum insanlar nasýl bu kadar kolay yalan söylüyor 300 500 lira olsa eyvallah dicem direk aðýr hasar yazýyor bide evlendim borcum var ihtiyacým var diye acýtasyon yapýyor hayýr diyelim geldim araca baktýrdým aðýr hasar kaydý çýktý yada hasarlý olduðunu Anladým ne olucak benim masrafým hadi onu düþünmüyor o an iki tane patlatsam Aðzýna ne diyebilecek yazýk durum çok kötü belki 4 5 araç oldu hasarsýz kusursuz denilip pert çýkan Allahtan kör cahil deðilizde prim vermiyoruz bunlara
Hiçbirşey olmayacaktı satıcı ayak yapacaktı.
"Aaaa hasar kaydı mı varmış? Valla ben bilmiyordum alırken de göstermiştim kardeş" diyecekti.
Artık çok kolay yalan söyleniyor.
Tutturduğumu öperim mantığında çoğunluk.

Bence 2 araca takılı kalmayın.
Segment düşürüp model yükseltin mesela temiz bulma ihtimalini arttırın.

sagi
05-11-2014, 09:46
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler kusura bakmayın vaktinizi aldım ama malesef satıcının hasar kaydı yok istediğin yere göster demesine rağmen plakada biri ağır hasar olmak üzere 3 tane kaydı var. Hayır anlamıyorum insanlar nasıl bu kadar kolay yalan söylüyor 300 500 lira olsa eyvallah dicem direk ağır hasar yazıyor bide evlendim borcum var ihtiyacım var diye acıtasyon yapıyor hayır diyelim geldim araca baktırdım ağır hasar kaydı çıktı yada hasarlı olduğunu Anladım ne olucak benim masrafım hadi onu düşünmüyor o an iki tane patlatsam Ağzına ne diyebilecek yazık durum çok kötü belki 4 5 araç oldu hasarsız kusursuz denilip pert çıkan Allahtan kör cahil değilizde prim vermiyoruz bunlara

borcu harcı evliliği acil paraya ihtiyacı olan insan 31 liradan ES7 aracı ilana koymaz birde beyaz renk değil hani çok tutulan bir renkte değil yalanında kuyruklusu yani Allah ıslah etsin

rebeloghy
05-11-2014, 12:32
Temiz bir Astra alın 2008 civarı olsun , alır almaz bakımları yapıp yazılım yaptırın. Hem tatmin eder gidişi. Hem de otomobil olarak daha üstün bir araç..