PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Yamaha Xmax 250 İlk motor

DoguErdogan
06-11-2014, 09:12
Arabadan vazgeçip uzun arayışlar sonucu ilk motorum olarak xmax 250 aldım iyimi oldu kötümü oldu daha teslim almadığım için bilemiyorum bugün inşallah binmek nasip olcak.
Bir kaç sorum var.
-Hergün iş için Ataşehir-Göztepe yapıcam ilk etapta e5 i kullanmayı düşünmüyorum dikkat etmem gereken hususlar nelerdir sürüş sırasında
-Rodaj için her kafadan bir ses çıkıyor nasıl yapmalıyım, otomobil gibi rodaj yapsam olur mu?
-Anadolu yakasında Yamaha ustası kim var başım sıkışınca gidebileceğim,servis dışında ufak işler ve garanti bitimi sonrası motoru götürebileceğim
-iş güzergahım araba ile 15 dk. sürüyor yağmurlu günlerde kullanmalımıyım motoru, su geçirmeyen pantolon giymem zor olur ondan düşünmüyorum
-ve son olarak ilk motor olarak ve yeni bir motorcuya tavsiyeler

G_TT_I
06-11-2014, 09:49
2 senede 1000rr ile 600km yaptım şuan halen yatıyor, xmax ile tam 1 senede 16.000km buna ek olarak arabalar var olmasa 1 senede 25.000 olurdu.

Lastikler çok ilk sene çok iyi yerde kar olmadığı sürece karda bile binersin, yağmur hiç yormuyor.
Bende tucano urbano diz örtüsü var çok çok iyi ama apaci duruyor dersen pantolon üzerine tulum satan biyere yönlendiririm, gittiğin yerde çat çıkartır bagaja atarsın,
Bu ikisinden biri mecburu tek seçenek.

Rodaj yapman zorunlu, servis süresi çok kısa çok pahalı ve servisleri yamaha nasıl biliyorsa öyle yapsın hepsi birbirinden kötü, ben ataşehirden kalkıp bebektekine gidiyorum 2000km de bir 200 küsür tl.

Xmax ağır bir motor ama belli etmez, 3-4 kişi özellikle eğim olan virajlarda durmaya çalışırken yere bıraktı onun dışında sürekli tam gaz gidebilirsin.

DoguErdogan
07-11-2014, 12:28
2 senede 1000rr ile 600km yaptım şuan halen yatıyor, xmax ile tam 1 senede 16.000km buna ek olarak arabalar var olmasa 1 senede 25.000 olurdu.

Lastikler çok ilk sene çok iyi yerde kar olmadığı sürece karda bile binersin, yağmur hiç yormuyor.
Bende tucano urbano diz örtüsü var çok çok iyi ama apaci duruyor dersen pantolon üzerine tulum satan biyere yönlendiririm, gittiğin yerde çat çıkartır bagaja atarsın,

Rodaj yapman zorunlu, servis süresi çok kısa çok pahalı ve servisleri yamaha nasıl biliyorsa öyle yapsın hepsi birbirinden kötü, ben ataşehirden kalkıp bebektekine gidiyorum 2000km de bir 200 küsür tl.

Xmax ağır bir motor ama belli etmez, 3-4 kişi özellikle eğim olan virajlarda durmaya çalışırken yere bıraktı onun dışında sürekli tam gaz gidebilirsin.

Dün aldım motorumu sonunda dediğin gibi ağırmış hiç öyle durmuyor pcxle falan alakası yok biraz yatsa park halindeyken direk yere bırakmak lazım.
Rodaj baya uzun toplam 1600 km sürüyor.
Eldivenlere alışamadım inşallah açılır zamanla çok hissiz,birde ayağımı yere koyma eğilimim var sürekli zaten zar zor yetişiyor parmak ucuyla boyum 1.80
onun dışında şimdilik iyi gibi

STP
07-11-2014, 13:25
Bende 2014 xmax 400 abs almayi dusunuyorum bu ara, tavsiye edermisiniz ?

EM-RE
07-11-2014, 13:37
Selçuk ben 4000 km kulllanıp sattım sezon başında çok güzel motor tek eksiği güzel görünmesine ragmen scooter için egzosu çok büyük onun dışında hiç bir sıkıntısı yok.Ben otoban agırlıklı kullandıgımdan yetmedi.Xmaxin en güzel tarafı frenleri bence..

STP
07-11-2014, 13:38
Kankacim alirsam zaten arastirdim kisa tup olarak akrapovic var goruntusunu hem guzellestiriyor hemde azda olda performans katiyor.sehirici kullanacagim icin bana fazlasiyla yeter diye dusunuyorum ben

EM-RE
07-11-2014, 13:41
Kankacim alirsam zaten arastirdim kisa tup olarak akrapovic var goruntusunu hem guzellestiriyor hemde azda olda performans katiyor.sehirici kullanacagim icin bana fazlasiyla yeter diye dusunuyorum ben

Aynen öyle hiç düşünme çok güzel scooter..

MeRtCaN
07-11-2014, 13:44
tek problemı eksoz selcuk
asırı buyuk yapmıslar
arkadasım ısıklarda dururken arkadan gelen araba eksoza vurup yere dusurdu

ufak bı eksoz tupu takılırsa problem kalmaz :)

johnie
07-11-2014, 15:28
Arabadan vazgeçip uzun arayışlar sonucu ilk motorum olarak xmax 250 aldım iyimi oldu kötümü oldu daha teslim almadığım için bilemiyorum bugün inşallah binmek nasip olcak.
Bir kaç sorum var.
-Hergün iş için Ataşehir-Göztepe yapıcam ilk etapta e5 i kullanmayı düşünmüyorum dikkat etmem gereken hususlar nelerdir sürüş sırasında
-Rodaj için her kafadan bir ses çıkıyor nasıl yapmalıyım, otomobil gibi rodaj yapsam olur mu?
-Anadolu yakasında Yamaha ustası kim var başım sıkışınca gidebileceğim,servis dışında ufak işler ve garanti bitimi sonrası motoru götürebileceğim
-iş güzergahım araba ile 15 dk. sürüyor yağmurlu günlerde kullanmalımıyım motoru, su geçirmeyen pantolon giymem zor olur ondan düşünmüyorum
-ve son olarak ilk motor olarak ve yeni bir motorcuya tavsiyeler

Dün aldım motorumu sonunda dediğin gibi ağırmış hiç öyle durmuyor pcxle falan alakası yok biraz yatsa park halindeyken direk yere bırakmak lazım.
Rodaj baya uzun toplam 1600 km sürüyor.
Eldivenlere alışamadım inşallah açılır zamanla çok hissiz,birde ayağımı yere koyma eğilimim var sürekli zaten zar zor yetişiyor parmak ucuyla boyum 1.80
onun dışında şimdilik iyi gibi

G_TT_I nickli arkadaş gayet güzel açıklama yapmış.. Öncelik ile motorunuz hayırlı olsun ve kazasız belasız sürün..
Kaskınızı açılmayan komple full face kask seçmenizi öneririm. Dizlik ve dirseklikte ilk başlarda takmanızı öneririm ki korunmak amaçlı.. Yağmur için pantolon alacağınıza arkadaşın da dediği gibi tucano urbano bir dizlik alırsanız hem üşütmez hem de yağmur geçirmez . Eğer kışın da kullanacağım derseniz kesinlikle gereklidir Tucano :) Onun haricinde rodajı da uzun yola çıkabilirsiniz .. Örneğin bi kocaeli ya da T.Dağ taraflarına sabah erken saatte gidip gelebilirsiniz. Rodaj sırasında gazı açıp aralıklar ile aç kapat yaparak tamamlayabilirsin. Boş alanlar da kullanarak daha da reflek olayını arttırabilrsin sağlıklı ve iyidir.. Güzel ve zevkli makinadır , Tekrar iyi günlerde kullanmanızı dilerim

DoguErdogan
07-11-2014, 16:20
G_TT_I nickli arkadaş gayet güzel açıklama yapmış.. Öncelik ile motorunuz hayırlı olsun ve kazasız belasız sürün..
Kaskınızı açılmayan komple full face kask seçmenizi öneririm. Dizlik ve dirseklikte ilk başlarda takmanızı öneririm ki korunmak amaçlı.. Yağmur için pantolon alacağınıza arkadaşın da dediği gibi tucano urbano bir dizlik alırsanız hem üşütmez hem de yağmur geçirmez . Eğer kışın da kullanacağım derseniz kesinlikle gereklidir Tucano :) Onun haricinde rodajı da uzun yola çıkabilirsiniz .. Örneğin bi kocaeli ya da T.Dağ taraflarına sabah erken saatte gidip gelebilirsiniz. Rodaj sırasında gazı açıp aralıklar ile aç kapat yaparak tamamlayabilirsin. Boş alanlar da kullanarak daha da reflek olayını arttırabilrsin sağlıklı ve iyidir.. Güzel ve zevkli makinadır , Tekrar iyi günlerde kullanmanızı dilerim

Kaskı fullface aldım fakat motoru almadan almıştım,motoru almadan 1 gün önce venom kaskı artçı kaskı olarak ayırıp yerine nolan aldım iyi ki de öyle yapmışım.
Montumda dirsek koruma var ama malesef dizlik işine hiç alışamadım ondan takmıyorum.
Rodaj mevzusunu dediğiniz gibi yapabilirim çünkü böyle giderse 2 ayı geçer benim 1600 km yapmam.
Diz örtüsüne kafam yattı en mantıklısı o havalar birazdaha soğuduğunda gider alırım.

Maxi
07-11-2014, 17:09
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/74382-tucano-urbano-diz-ortusunun-motoruma-yaptiklari-ben-yandim-siz-yanmayin.html

G_TT_I
07-11-2014, 22:37
400 çılgın yakıyor neredeyse az yakan bir dizel ile aynı, debriyaj yada bilya yüzünden 4 arkım debriyaj yada varyatörle ilgili bişeyleri değişti, son hızı çok iyi değil.
Eyvallah güzel makine ama ilk alanlar iyi prim yaptı şuan 2. eli zor çok uygun bulmadığın sürece girme, şehir içinde kullanacaksan 250 tamadır.

Bende kesin alırım diyordum ama keyfe keder alınacak bi makine, yamaha servisleri yüzünden sanırım joyride 250 alıcam.

207_TR
08-11-2014, 19:40
hayırlı olsun kardeşim.

2013 modelini kullandım. X Max 250 sert bir motordur ama bir o kadarda agresiftir.

Ben bir kaç uzun yol yaptım.

Arada da işe giderdim takım elbiseyle :) iş yerim 40km uzak eve.

Kıyafetlere 2000 TL harcamıştım. Elimde o an imkan olsa daha kalitelilerini almak isterdim.

Montsuz-kasksız-eldivensiz asla binme.

Çok rüzgar alan bir motor. Cam siperliği kısadır. Uzun olanlarıda var fakat yan rüzgarlarda denge bozuyor.

Motorun 0-100 hızlanması harika. Tek silindir bir motordan beklenenden fazlasını veriyor.

Rodajdan sonra motoru sağır kullanma. Ben Balıkesir Susurluk arasındaki yolda 155km ye kadar çıkmıştım. Fazlasınıda gidemiyor zaten kesiciye girdiğini hissediyorsun.

Rodaj önemli. Rodaj kurallarına uymanı tavsiye ederim.

Lastik tamir tüpü taşı yanında kesinlikle.

Motorun orijinal sele altı bagajı çok büyük. İki full face kask alıyor.

Ben orijinal topcase ve sırt minderi almıştım.

Abs siz modelse yağmurlu havalarda dikkat et.

Mümkünse kombine fren kullan her daim.

DoguErdogan
10-11-2014, 15:15
hayırlı olsun kardeşim.

2013 modelini kullandım. X Max 250 sert bir motordur ama bir o kadarda agresiftir.

Ben bir kaç uzun yol yaptım.

Arada da işe giderdim takım elbiseyle :) iş yerim 40km uzak eve.

Kıyafetlere 2000 TL harcamıştım. Elimde o an imkan olsa daha kalitelilerini almak isterdim.

Montsuz-kasksız-eldivensiz asla binme.

Çok rüzgar alan bir motor. Cam siperliği kısadır. Uzun olanlarıda var fakat yan rüzgarlarda denge bozuyor.

Motorun 0-100 hızlanması harika. Tek silindir bir motordan beklenenden fazlasını veriyor.

Rodajdan sonra motoru sağır kullanma. Ben Balıkesir Susurluk arasındaki yolda 155km ye kadar çıkmıştım. Fazlasınıda gidemiyor zaten kesiciye girdiğini hissediyorsun.

Rodaj önemli. Rodaj kurallarına uymanı tavsiye ederim.

Lastik tamir tüpü taşı yanında kesinlikle.

Motorun orijinal sele altı bagajı çok büyük. İki full face kask alıyor.

Ben orijinal topcase ve sırt minderi almıştım.

Abs siz modelse yağmurlu havalarda dikkat et.

Mümkünse kombine fren kullan her daim.

Yavaş yavaş motora ve ekipmanlara alışmaya başladım hakikaten çok zevkliymiş bunca zaman neden trafik çilesi çekmişim diyorum.
Ekipman dediğin gibi en kaliteliden alınması lazım motordan bile daha önemli çünkü.
Tur camı şu anda düşünmüyorum ama ilerde alıcam onuda şu an ilk etapta yan rüzgarlık var kafamda çünkü bacaklara fazla rüzgar geliyor.
Rodaj içinde kitapçıkta ne derse onu yapmaya çalışıyorum ama bazen gaz açmak gerekiyor onuda fazla zorlamadan yapmaya çalışıyorum.

johnie
11-11-2014, 17:45
çık bir sabahtan izmit yada t.dağ yoluna mis gibi :) Silivriye git gel en fazla ya da İzmit e .. Gaz açıp kaparsın bol bol :)