PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : obd port araç takip cihazları

karsiyakaliozi
06-11-2014, 13:49
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır araç takip cihazı araştırıyorum obd portuna takılan batarya gerektirmeyen cihazlar gördüm aynı zamanda arıza uyarısı da verıyor bu tür cihazlarda aklıma gelen sıkıntı obd portu malun pedallara yakın bölgelerde oluyor burda gps sinyali ne derece kaliteli olur cihaz verimli çalışırmı bu tür cihazlar alınabilirmi yerli markalarda arvento da buna benzer ürün gördüm fazla bilgi alamadım yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

örnek ürün

http://www.ebay.com/itm/Vehicle-GPS-Tracker-OBD2-OBDII-Plug-Car-Tracking-Systems-Realtime-Android-App-/251699634212?pt=US_Tracking_Devices&hash=item3a9a77a024

Nightfish
06-11-2014, 13:55
Arvento'da çalışıyorum. Sizin de dediğiniz gibi bizde de bu cihazdan var.

Alman araçlarında bahsettiğiniz gibi OBD portu sol altta yer alıyor. Bu durumda GPS bağlantısında sıkıntı yaşanabiliyor. Bunun çözümü için özel mesaj göndereceğim size.

Ancak bu cihazdan arıza kodlarını alıyorum şeklinde düşünmeyin. Her araçta her bilgi okunamıyor. Araç tipine göre okunabilecek bilgiler değişiyor.

Nightfish
06-11-2014, 13:57
Ha unutmadan, bu cihazları ciddi bir vergi ödemeyi göze alıyorsanız getirin lütfen. Cihazların içerisinde GSM modülü olduğu için geldikten sonra IMEI numarasının BTK'ya kayıt ettirilmesi gerekiyor. Kayıt yapılmazsa cep telefonunda olduğu gibi bir süre sonra cihaz BTK tarafından kapatılıyor.