PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.0TDI PASSAT blow off yardımm..

tdi_mania
25-09-2008, 06:31
slm arkadaslar 2.0tdı passat aracıma blow off taktırmak istiyorum herkez farklı bişi söledı kafam karıstı bende en doğrusunu yapıp burada konyu actım bilgilerinizi bekliyorum
aracıma zararı olurmu?
performans kaybedermiyim?
aracıma yararı varmıdır?

egeturbo
25-09-2008, 07:33
+ HP olarak bi güç bekleme
tam olarak bişi demek istemiyorum ama blow off takıp güçten düştüklerini söylenyenler var

DoDo_hamann
25-09-2008, 07:38
güçten düşme olayı turbonun geç dolmasına sebep oluyor çuflattıgın zaman,bunun dışında ne + nede - bir durum söz konusu değil..

cheers
25-09-2008, 07:49
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=1885

Bu konu altında detaylar mevcut ;)

Serkan.S
25-09-2008, 13:54
Aracına zararı olur.
Performans kaybedersin.
Aracına yararı yoktur.

ahmetbaha-drs
25-09-2008, 13:57
Recep blowoff'la filan hic ugrasma bence,illa bisey yapıcam diyorsan daha oncede dedigim gibi Guzel bi egzos sistemi yaptırabilirsin(Devil/Sebring/Magnex v.s)

emresener
25-09-2008, 14:11
yaw ne uğraşıosun recep boşver takıl yavaş yavaş Arabanla...

Dipnot:elindeki tüm rc parçalarına 500lira veriorum rs4sase dahil:D

tdi_mania
25-09-2008, 14:18
yaw ne uğraşıosun recep boşver takıl yavaş yavaş Arabanla...

Dipnot:elindeki tüm rc parçalarına 500lira veriorum rs4sase dahil:D

bununla yavaş gitmek kolay olmasa gerk.. yaa zaten performans için düşünmedım zararı olmasın yeter amaç çuuflamak:D:D:D

leeyn olum mezarcısın mezarcı..:D:D:D:D:D:D rc mezarlıgı kurucan elınde patlayan sıkısan dogru sanaa puhahaha :D:D:D:D:D suan için askıya aldım siteye verıcem ilanı lalan olursa satcam yoksa dursun abii..

tdi_mania
25-09-2008, 14:19
Recep blowoff'la filan hic ugrasma bence,illa bisey yapıcam diyorsan daha oncede dedigim gibi Guzel bi egzos sistemi yaptırabilirsin(Devil/Sebring/Magnex v.s)

kanka senle bi ara gidelim bi bakalım örneklerıne vardır senın tanıdıklar yaa ne bilim aracın ağarlığına yakışmas gibi gelio bana kamyn gibi ses cıkıo dıolar hep benzınlıler gıbı olsa aahhhh..:)

ahmetbaha-drs
25-09-2008, 14:22
Devil'in VW 2.0 TDI 140hp motor icin ozel son susturucusu var:):)
http://www.garajj.tv/list/list.asp?ktgr_id=220

ercuz
30-10-2008, 15:27
bence işi çok iyi bilen bi montajcı ve araban için gerçekten özel üretilmiş bir blow off yoksa hiç deneme derim.Gerçekten olumsuz ve masraflı sonuçlara yol açabiliyor.

Mehmet Gazihan
30-10-2008, 16:38
Yalan yanlış takıyorlar valfi sonra böyle yorumlar okuyoruz..

Yüzlerce blow montajına şahit oldum bir kişide arıza lambam yandı aracımın çekişi düştü demedi..

Demekki işi bilene gitmek lazım..

kayhan
31-10-2008, 09:27
Dizelde performans kaybı dogru;)
Gaz kelebegi olmadıgı için borulardaki havayı boşaltıyosun ;)
Passat ve Vw gurbunda zaten DumpValve var die biliyorum...
Amaç çufflamaksa kayıplara gözyummak gerekir

Mehmet Gazihan
31-10-2008, 11:23
gaz kelebeği borulardaki havanın boşalmasınımı engelliyor ?

doğru takıldığında 1 hp bile kayıp olmaz..

KNN*STİ
23-11-2008, 10:28
bende 19tdi 130hp passat vardı 1sene blow lu kullandım hıc bır sorun yasamadım ama bu uygulamayı prof ellerde yaptırmak lazım

1.3 cdtı
23-11-2008, 18:56
arabanda çekiş düşüklüğü kesin olacaktır ve biraz fazla yakacaktır hatta arza lambası bile yaka bilirsin çünki gaz pedalına bowu açmak için düğme bağlanıyor yanlışlıkla kalkarken gaza fazla bassan boww açıldığı için araçta basınç düşüklüğü oluyor ve lamba yakıyor genede istersen bütün bağlantı parçaları elimde mevcut ben söktüm benim araçtan

Mehmet Gazihan
23-11-2008, 20:44
arabanda çekiş düşüklüğü kesin olacaktır ve biraz fazla yakacaktır hatta arza lambası bile yaka bilirsin çünki gaz pedalına bowu açmak için düğme bağlanıyor yanlışlıkla kalkarken gaza fazla bassan boww açıldığı için araçta basınç düşüklüğü oluyor ve lamba yakıyor genede istersen bütün bağlantı parçaları elimde mevcut ben söktüm benim araçtan

bakın yanlış bilenler veya yapanlar çıkıyor hala

gaz pedalındaki düğme pedalın dibine değil en üstüne takılır. ayağını gazdan tamamen çektiğinde blow açılır..

arkadaşın anlattığı gibi bağlanırsa tam gazda turbo basıncı oluşmaz ve düşük turbo basıncından arıza ışığı yanar ve basınç olmadığı için araba yürümez..

Dragger
23-11-2008, 20:58
Bence cok gereksiz bir uygulama...

Traktör gibi bagırırken cuflasa nolurki, cok anlamsız...

Benzinli turbo otomobilde 1 dakka düsünmem takarım ama dizelde malesef sacmalık...

1.3 cdtı
24-11-2008, 09:16
bakın yanlış bilenler veya yapanlar çıkıyor hala

gaz pedalındaki düğme pedalın dibine değil en üstüne takılır. ayağını gazdan tamamen çektiğinde blow açılır..

arkadaşın anlattığı gibi bağlanırsa tam gazda turbo basıncı oluşmaz ve düşük turbo basıncından arıza ışığı yanar ve basınç olmadığı için araba yürümez..

pedalın altına taktığın düğme kapılarda kullanınan düğme olursa dip gazda turbo dolar çektiğinde de bow açar bu kullandığın düğmeden düğmeye değişir onun için di yanlışlık yok sadece düğmeyi söylemeyi unutmuşum

Mehmet Gazihan
24-11-2008, 14:36
yanlışlıkla kalkarken gaza fazla bassan boww açıldığı için araçta basınç düşüklüğü oluyor

problem li olduğunu kendin yazmışsın..

1.3 cdtı
24-11-2008, 15:12
yukarıya bağlarsanda aynı atayı veriyor kısacası dizele değmez

dragon07
24-11-2008, 15:16
vw sürücüsü ve blow offlu polo sürmüş biri olarak söyliceklerim
vw dizel serilerinde yag verme gibi problemler oluyor
bnm aracın ufak hacimli oldugu için bende güç kaybı oldu dogru takıldıgı halde geç doluyordu turbom :)ben şahzen tavsiye etmem...zaten blowoff apachi işi oldu ...ayrıca sürekli çufflasın diye gazlıyoruz sonra salıyoruz pallerr aglıyor bi müddet sonra turbodan sesler gelmeye başlıyor...

Mehmet Gazihan
24-11-2008, 18:23
yukarıya bağlarsanda aynı atayı veriyor kısacası dizele değmez

blow off taktığımız 100 lerce dizel araç da hiç başımıza gelmeyen bi meseleyi burda çok sık yaşanıyormuş gibi görmek piyasadaki meslektaşlarımızı düşünerekten bana çok üzücü geldi..

İnş. zamanla kendimizi geliştirir ulus olarak rakip gördüğümüz oluşumların karşısında daha sağlam görünebiliriz..

Oz`
24-11-2008, 19:37
blowoff unamacı var boşaltmak :)

aşırı şekilde boşlatırsak lag olur bu bir kesindir çünkü hattaki basıncı boşaltıyorsun bence sen bov yerin yağ soğutucusu tak derim sağlık acısından ama şuki eğerki hattaki basıncı boşaltırsak laga düşüceksin 2 2 daha 4 mantığı budur iyi kötü takmakla alakssı yok bunun

TorqueTuning
24-11-2008, 19:59
Öncelikle belki şunu açıklamakta fayda var, BOV dizel motorlarda sadece gösteriş amaçlıdır. Yani benzinli motorlardaki ne turbo ömrünü uzatır, nede başka bir +'sı vardır. Sebebi de çok basit, dizellerde gaz kelebeği olmadığı için ayağınızı gaz pedalından çektiğinizde (normalde benzinlilerde turbo ile emme manifoldu arasına sıkışan ve tahliye edilen hava) sıkışan bir hava da yoktur. Dizel motolarda sürekli bir hava sirkülasyonu vardır ve dolaysıyla da tahliye edilmesi gereken sıkışan bir hava kütlesi de yoktur. Dediğim gibi dizellerde BOV sadece o sesi duymaya yöneliktir, o kadar...

Mehmet Gazihan
25-11-2008, 13:01
sanki 35 lt lik kazanı boşaltıp dolduruyorsun ozgun..ordaki lagı hissedemezsin bile..

Blowofflu araba kullanıyorum ve dizelin tarihinde görmediği bir basınç basıyorum arabama..

blow u da tek bir swich le devreye sokup çıkartabiliyorum..biliyorum yani onla nasıl onsuz nasıl..

Mehmet Gazihan
25-11-2008, 13:06
Öncelikle belki şunu açıklamakta fayda var, BOV dizel motorlarda sadece gösteriş amaçlıdır. Yani benzinli motorlardaki ne turbo ömrünü uzatır, nede başka bir +'sı vardır. Sebebi de çok basit, dizellerde gaz kelebeği olmadığı için ayağınızı gaz pedalından çektiğinizde (normalde benzinlilerde turbo ile emme manifoldu arasına sıkışan ve tahliye edilen hava) sıkışan bir hava da yoktur. Dizel motolarda sürekli bir hava sirkülasyonu vardır ve dolaysıyla da tahliye edilmesi gereken sıkışan bir hava kütlesi de yoktur. Dediğim gibi dizellerde BOV sadece o sesi duymaya yöneliktir, o kadar...

Evet herhangi bir faydası yok
Tıpkı kaputa tampona takılan NOS purge leri gibi sadece aksesuar ((:

dragon07
25-11-2008, 13:06
her araba sizin arabanızla bir degil ama...arkadasımda 2.2accord ctdttii :) var hks blow var ondada lag oluyor.benim aracımdada var ve bunu hissedebiliyorum...geç tepki veriyor araç. standart bir dizel araçta bov oldugu zaman lag oluyor ne olursa olsun :)

Mehmet Gazihan
26-11-2008, 08:52
yanlış takmışlardır sizinkini..

Mustafa Birsesli
29-12-2008, 07:39
bizde çok uygulama yaptık kesinlikle araç ışık yakmadı performans kaybıda yaşamadık sesten sıkılanlar için devreyi açıp kapatan bir düğme yapılabilir

Mehmet Gazihan
29-12-2008, 12:51
Evet düğme çok basit ve kullanışlı olduğu halde kimse takmıyor..

Düğme şart bencede..