PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sattığım araç change çıkmış acil yardım lütfen

tylan
07-11-2014, 17:25
onelıkle selamlar arkadaşlar geçen sene eylül ayın da alacağım karşılıgın da 98 doğan slx almıstım hatta burada satılıklar da konu açmıştım 10 gün sonra çanakkale den başka birine sattım alan kişi mayıs ayına kadar binmiş hatta bu sürede muaynesını bıle yaptırmış sonra antalya serike satmış. Bu kadarına kadar normal sabah bır telefon geldi bana. arayan kişi benım aracı sattıgım kısıydı aracın şimdiki sahibi onu aramış aracın sivastan çalınmış olduğunu asıl plakanın sahıbının de izmir de oturdugunu bu aracın da o şase ve kasaya kazınmıs oldugunu soylemıs soz de satış yaparken aracın çalıntı oldugu çıkmış.sivastan aracı calınan kısı de aracı almış. Söz de savı aracı çalınan kısıye demiş sen aracın parasını ve masraafını aldıgın kısıden alırsın belgeleri varsa. Oda var demiş senden adli kanallar ıle alıcam sen de aldıgın kişiden alırsın demiş ona. plakayı karakoldan sorgulattım hıc bır rehın veya hacız gozukmuyor hatta sahibinden de ılanı bıle var. bu doğruysa eğer bu kışı bizden parayı tahsil edebilirmi ? şimdiden cevaplarınız ıcın teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-1998-model-sahibinden-184722202/detay

ef186
07-11-2014, 17:30
Durum hukuki bir avukatla iletişime geç durumu incelesin .Sende adli durumda kendi durumunu ortaya koyarsın .

tylan
07-11-2014, 17:33
yarın geçicem nasipse ama şimdi forumdan bır avukat varsa bana akıl versın dıye konu açtım.

jr1905
07-11-2014, 17:44
Öncelikle belirteyim bu konu hakkında hiç bir bilgim yok. Ama bir terslik var bence, eğer araç çalıntıysa yada change se muayene nasıl yapılmış? muayene sırasında aracın trafik cezasına kadar sorgulanıyor

tylan
07-11-2014, 17:48
Ben de onu merak ediyorum Iste aracın muayne yapıldığını biliyorum bundan eminim öyle bu durum olsa bile benim sattigim kişinin tuve dava açma hakkı olmazmi

samet_61
07-11-2014, 17:51
senı keklemeye calısıor olmasınlar hıc bır sekıdle kabul etme muayeneden nasıl gectım ozaman de benden sonra yapılmadıgını nerden bılım de kı senıde baglamaz eger gercekten boyle bısı varsa tuıktekılerde ayvayı yer!!!

samet_61
07-11-2014, 17:52
senı keklemeye calısıor olmasınlar hıc bır sekıdle kabul etme muayeneden nasıl gectım ozaman de benden sonra yapılmadıgını nerden bılım de kı senıde baglamaz eger gercekten boyle bısı varsa tuv dekılerde ayvayı yer!!!

oğuz
07-11-2014, 17:57
araç muayene yapılmış.yani aksi durum yok ben sattıktan sonra olmuş bişiler diyilebilir sanırım

Silvia17
07-11-2014, 18:06
onelıkle selamlar arkadaşlar geçen sene eylül ayın da alacağım karşılıgın da 98 doğan slx almıstım hatta burada satılıklar da konu açmıştım 10 gün sonra çanakkale den başka birine sattım alan kişi mayıs ayına kadar binmiş hatta bu sürede muaynesını bıle yaptırmış sonra antalya serike satmış. Bu kadarına kadar normal sabah bır telefon geldi bana. arayan kişi benım aracı sattıgım kısıydı aracın şimdiki sahibi onu aramış aracın sivastan çalınmış olduğunu asıl plakanın sahıbının de izmir de oturdugunu bu aracın da o şase ve kasaya kazınmıs oldugunu soylemıs soz de satış yaparken aracın çalıntı oldugu çıkmış.sivastan aracı calınan kısı de aracı almış. Söz de savı aracı çalınan kısıye demiş sen aracın parasını ve masraafını aldıgın kısıden alırsın belgeleri varsa. Oda var demiş senden adli kanallar ıle alıcam sen de aldıgın kişiden alırsın demiş ona. plakayı karakoldan sorgulattım hıc bır rehın veya hacız gozukmuyor hatta sahibinden de ılanı bıle var. bu doğruysa eğer bu kışı bizden parayı tahsil edebilirmi ? şimdiden cevaplarınız ıcın teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-1998-model-sahibinden-184722202/detay

Hemşerime bi fikir vereyim seni kazıklamaya çalışıyorlar sakın kanma derim.Sadece bi avukata danışmanda fayda var.Bu süreye kadar change araçların hepsi muayenede ortaya cıktı cünkü muayenede en ufak ayrıntıya kadar dikkat ediyorlar.Muayene yapıldı ise orada zaten ortaya cıkardı eger arac change oldu ise de muayeneden sonra araca birşeyler yapmıslardır.Change olan araç muayeneden geçemez direk fark ediyorlar.Başımıza geldi ordan biliyorum.Sen yarın git bi avukata danış.Sen para felan da verme bu işte bi iş var ortaya çıkar umarım.

bayramoglu
07-11-2014, 18:11
muayeneden gecen arac seni baglamaz kardesim devlet onay vermis aracin problemsiz olduguna ki aradan nekadar zaman gecmis millet yolacak birilerini ariyor ki sen de savunursun hakkini muz cumhuriyeti degil ya bura. sen de onlardan sikayetci ol misilleme gorsunler.

tylan
07-11-2014, 18:19
Bana da öyle geliyor hem araç yakalanmış olsa Bun zamana kadar 11 satış işlemi görmüş benim, aldigim aldigim kişinin ,sattigim kişinin adresi belli en azından bi sorguya alinmazmiyiz

immortalboss
07-11-2014, 18:22
Sakın elden para verme yoluna falan gitme hocam.Hukuka başvurmanızı öneririm.Hatta aracın fotoğraflarından yaptırdığınız bütün resmi işlere kadar bir dosya hazırlamanızı tavsiye ederim

tylan
07-11-2014, 18:26
Aslinda beni değil benim sattigim kişiyi yolmaya çalışıyorlar galiba az once aradım sattigim kişiyi yarın TÜV den çıktısını al dedim beraber bi avukata gidicez hem benim sattigim kişi mayısta satıyor Kasım da bu durum ortaya çıkıyor o kişinin change yapmadığı ne belli

levent
07-11-2014, 18:29
Bi avukatla görüş derim sabah ilk iş.

Silvia17
07-11-2014, 18:35
Aslinda beni değil benim sattigim kişiyi yolmaya çalışıyorlar galiba az once aradım sattigim kişiyi yarın TÜV den çıktısını al dedim beraber bi avukata gidicez hem benim sattigim kişi mayısta satıyor Kasım da bu durum ortaya çıkıyor o kişinin change yapmadığı ne belli

Abi hiç avukata felan gerek yok TÜV Gidin direk aracın sorunsuz muayene olduguna dair bi kagıt alın araba change oldugunu söyleyen arkadaşa kagıdı verin al bak kardeşim desin hee karsı taraf diretirse tamam hukuki yollara basvursun karsı taraf 2 nizde mahkemeye gidersiniz dersiniz böyle olunca böyle bn aracı muayene etttirdim hiçbir sorun yoktu aracı satarkende bi sorun cıkmadı ama alan arkadaşlar belli bir süre sonra aracın change oldugunu iddaa ettiler ben satarken bir sorun yoktu onların bu işi yapmadıgını nerden bilebiliriz onlarda bana belge ile gelsinler desin hakim zaten sizi haklı kılacaktır ki böyle olaylar asla olmayacak adım gibi eminim :D Araba change diyenler al arabayı paramızı geri ver diyeceklerdir cünkü diger aracı kurtarıp bu change yaptıkları aracı hurdaya cıkarmaya calısıyorlar bana kalırsa.Sakın ama sakın elden para felan vermeyin.Mahkemeye tasıyın olayı deyin.

Burhan
07-11-2014, 18:46
Benzer durum basima gelmisti aldigim aracin motor blogu degismis haberim yok 3 hafta sonra sattim alan kisi sigorta yaptiramadgini sikinti cikarsa masraflarin yari yariya karsilariz dedi bende yok oyle dunya getir bana ben yaptirim dedim bidahada telefon falan gelmedi. Para koparmak icin uydurulmus bisey olabilir ordan pek bisey cikmaz biraz sert yapin eger dahada ustune giderlerse zaten senlik pek bisey yok basin agrimaz diye dusunuyorum

tylan
07-11-2014, 18:46
Arkadaşlar olay açıklığa kavuştu benim sattigim arkadaş istanbuldan birine aratmis sözde change olduğu için kaptirdigi aracı 11.000 e bırakıyor :D

tylan
07-11-2014, 18:49
Arkadaslar sizden ricam var yarın ses kaydı yapmayı bilen biri ilanı arayıp pazarlık yapabilir mi dava acicaz arkadasa

jr1905
07-11-2014, 18:54
Nasıl bir ülke olduk ya millet birbirini nasıl dolandırırım diye oturup düşünüyor heralde

tylan
07-11-2014, 19:00
Herkez üçkağıtçı olmuş memlekette benim aracı sattigim kişi temiz biriydi arabalardan pek anlamazdi zaten.temizliğinden faydalanmak istedi sanırsam.

Emre Ekrem
07-11-2014, 22:13
Millet nereden nasıl vururum derdine düşmüş, yazık.

ef186
07-11-2014, 22:26
Arkadaslar sizden ricam var yarın ses kaydı yapmayı bilen biri ilanı arayıp pazarlık yapabilir mi dava acicaz arkadasa

Mahkemede delil olmaz hemde ses kaydını yapan kişi suç işlemiş olur bir avukata danışın size yolu o sölesin kulaktan dolma yöntemler ile başınız belaya girmesin ;)

alpbodrum
07-11-2014, 22:41
Muayeneden geçtiyse sorumluluk Tüv e ait senden sonra muayeneden geçtiyse zaten seni bağlamaz.

Risendark
08-11-2014, 10:06
Dolandırıcı olduklari net bence abi eğer change olsaydı TÜV den sittin sene geçemezdi arabayi bağlarlardı hiç bulaşma iyi bi avukat ile konuş o nasıl bi yol çizerse ona uyarak adım at.

tylan
08-11-2014, 12:15
bugun bı avukata gıttık durumu anlattık adamın dediği tek şey eğer o araba change olsaydı siz şimdi hapıshane de volta atıyordunuz demek oldu 0 dan beri kimse sahıbı toplarlarmıs hemen zaten tanıdık polısler sağolsun aracı trafıkte sorgulattık ynıden hıc bır baglanma gozukmuyor zaten dedikleri araç change olsaydı aracı çalınan şahısa aracı vermıyorlarmış icrada satılıp parasını verıyorlarmıs sizden ricam bu ılanı şikayet edın kalksın bugun 4 arkadas daha aradı ılanı hepsıden kapora ıstedı 1000 tl hemen gonder 8.000 gelınce verırsın dedi bu elean resmen ölmeyi bayılmak sanıyor

driftboy
08-11-2014, 12:20
arkadaşı ara bakayım bu kadar zekilik nerden geliyo ? istediğin gibi ters yapabilirsin öyle bişey olamaz.

tylan
08-11-2014, 12:22
benım telefonlarımı düden beri açmıyor ilk baştan feto gıbı beddular yagdırdı bıze. bana change araba ıletemısınız allah colugunuzdan cocugunuzdan cıkarsın tarzın da, saydırdı durdu.sonra bizim olayı çaktıgımızı anlayınca sus pus oldu ıbınenın evladı

blow07
08-11-2014, 17:32
Oha Antalya Serik birde :D

fa'R'uk
09-11-2014, 14:09
bugun bı avukata gıttık durumu anlattık adamın dediği tek şey eğer o araba change olsaydı siz şimdi hapıshane de volta atıyordunuz demek oldu 0 dan beri kimse sahıbı toplarlarmıs hemen zaten tanıdık polısler sağolsun aracı trafıkte sorgulattık ynıden hıc bır baglanma gozukmuyor zaten dedikleri araç change olsaydı aracı çalınan şahısa aracı vermıyorlarmış icrada satılıp parasını verıyorlarmıs sizden ricam bu ılanı şikayet edın kalksın bugun 4 arkadas daha aradı ılanı hepsıden kapora ıstedı 1000 tl hemen gonder 8.000 gelınce verırsın dedi bu elean resmen ölmeyi bayılmak sanıyor

Akıl veren avukatda akıl veren memurda yanlış bilgi vermiş araç change çıkarsa incelemede savcı aracı çalınan ilk kişiye teslim eder daha sonra araç kimde patladiysa geriye dönük birbirlerine borclandirma yapılır ayrıca muayeneden geçmesi birşey ifade etmez

Cans1993
09-11-2014, 14:20
Akıl veren avukatda akıl veren memurda yanlış bilgi vermiş araç change çıkarsa incelemede savcı aracı çalınan ilk kişiye teslim eder daha sonra araç kimde patladiysa geriye dönük birbirlerine borclandirma yapılır ayrıca muayeneden geçmesi birşey ifade etmez

Nasıl muayeneden geçmesi birşey fark etmez ? Sen tüv'e change bi araçla git bakıyım napıyorlar :) Direk polisler geliyor sizi emniyete kadar alalım diyorlar.Araçta arkanızdan çekici ile beraber geliyor :D

tylan
09-11-2014, 14:27

ciddimisin abi ? ee emnıyet nıye bıze oyle bısey dedı onu geçtım avukatta mı yanlış bilgi vericek. pekı oyleyse nasıl bır borclandırma cıkar bıze

tylan
09-11-2014, 14:35
oyle bısey olsa bile adamı kaç defa arattık arabayı satmaya kalktı 2 gun de kaç kişiye

Silvia17
09-11-2014, 14:38
ciddimisin abi ? ee emnıyet nıye bıze oyle bısey dedı onu geçtım avukatta mı yanlış bilgi vericek. pekı oyleyse nasıl bır borclandırma cıkar bıze

Abi sana hiçbir şey olmaz bunu kafandan çıkar bi kere...

Sen aracı sattıksan sonra araç cok rahat bir şekilde muayeneden geçmiş o zaman a kadar sorun yokmuş zaten.Ne oldu ise muayeneden sonra olmuş.Change araçlar yukarda cans1993 dedigi gibi gidince direk emniyete geçiriyorlar başlıyor başın ağrımaya zaten yaşan birisi olarak söylüyorum.Şimdi gelelim konuya zaten senin aracına başka aracın saşe no nu felan basmışlar.Senin aracına basılan şaşe no ya sahip olan aracı sahibine geri teslim ediyorlar ve bu işe karışan kişilerin başı yanıyor.Senlik hiçbir sıkıntı yok kafanı rahat tut.Sen lapseki çardağa git denize karşı çayını iç boşver sen kafanı takma .....

fa'R'uk
09-11-2014, 14:43
Abi sana hiçbir şey olmaz bunu kafandan çıkar bi kere...

Sen aracı sattıksan sonra araç cok rahat bir şekilde muayeneden geçmiş o zaman a kadar sorun yokmuş zaten.Ne oldu ise muayeneden sonra olmuş.Change araçlar yukarda cans1993 dedigi gibi gidince direk emniyete geçiriyorlar başlıyor başın ağrımaya zaten yaşan birisi olarak söylüyorum.Şimdi gelelim konuya zaten senin aracına başka aracın saşe no nu felan basmışlar.Senin aracına basılan şaşe no ya sahip olan aracı sahibine geri teslim ediyorlar ve bu işe karışan kişilerin başı yanıyor.Senlik hiçbir sıkıntı yok kafanı rahat tut.Sen lapseki çardağa git denize karşı çayını iç boşver sen kafanı takma .....

Tamam sen öyle söylüyorsan doğrudur koskoca tecrübe konuşmuş biz ne anlayalım

tylan
09-11-2014, 14:46
valla şimdi yine aklım takıldı yarın eskı sahıbını arayıp yıne emnıyete ordan da baska bı avukata gıdelım

Silvia17
09-11-2014, 14:53
Tamam sen öyle söylüyorsan doğrudur koskoca tecrübe konuşmuş biz ne anlayalım

Önce lafa bakarım laf mı diye sonra söylene bakarım....
Yaşca benden büyüksünüz saygısızlık yapmak istemiyorum ama tecrübe yaş ile değil yaşanmışlık ile ortaya çıkar benden 14 yaş büyük olmanız bu konu hakkında sizi daha tecrübeli yapmaz bunu kafanızın bir yerine yazın.

Change olan araçla muayeneden GEÇEMEZSİNİZ!!!

Ben iddaalıyım geçerim diyorsanız denemesi bedava.Tylan bu konu'da en suçsuz insan aracı satmış sonra araç muayeneye girmiş ve geçmiş.Araç resmi yerlere işlenmiş araçta sorun yoktur SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TRAFİKTE SEYİR EDEBİLİR DİYE !!!!

Bundan sonrasına gelelim muayene yaptıran arkadaş belli bir süre sonra aracı satmaya karar vermiş ve satışı yapmış.Belli bir süre sonra araç change olduğu ortaya çıkmış ve tylan'a kadar ucu dokunmuş şimdi gelelim en can alıcı noktaya araç nerede change olmuş olabilir....

Araç muayeneden hemen sonra yada yeni alan kişi tarafından change olmuş.Yani olay bu iki kişiyi ilgilendirir.Bana kalırsa olayın tylan'a kadar gelmesinin sebebi parayı elden alıp tylanı dolandırmak ama o işler öyle kolay yürümüyor.

Daha da itiraz ediyorsan trafik şubeyi arayıp detaylı bilgi alabilirsin.

fa'R'uk
09-11-2014, 14:59
Yaşca benden büyüksünüz saygısızlık yapmak istemiyorum ama tecrübe yaş ile değil yaşanmışlık ile ortaya çıkar benden 14 yaş büyük olmanız bu konu hakkında sizi daha tecrübeli yapmaz bunu kafanızın bir yerine yazın.

Change olan araçla muayeneden GEÇEMEZSİNİZ!!!

Ben iddaalıyım geçerim diyorsanız denemesi bedava.Tylan bu konu'da en suçsuz insan aracı satmış sonra araç muayeneye girmiş ve geçmiş.Araç resmi yerlere işlenmiş araçta sorun yoktur SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TRAFİKTE SEYİR EDEBİLİR DİYE !!!!

Bundan sonrasına gelelim muayene yaptıran arkadaş belli bir süre sonra aracı satmaya karar vermiş ve satışı yapmış.Belli bir süre sonra araç change olduğu ortaya çıkmış ve tylan'a kadar ucu dokunmuş şimdi gelelim en can alıcı noktaya araç nerede change olmuş olabilir....

Araç muayeneden hemen sonra yada yeni alan kişi tarafından change olmuş.Yani olay bu iki kişiyi ilgilendirir.Bana kalırsa olayın tylan'a kadar gelmesinin sebebi parayı elden alıp tylanı dolandırmak ama o işler öyle kolay yürümüyor.

Daha da itiraz ediyorsan trafik şubeyi arayıp detaylı bilgi alabilirsin.
Benim tecrübem senden yaşça büyük olmak değilde oto hırsızlık masasında çalışıyor olmamla alakalı olarak yazmam olabilirmi bu bir , iki sen benim adamlığımı mı sorguluyorsun ne gördün de *** gibi mesaj yazıyorsun bana

ef186
09-11-2014, 15:03
Adamın işi bu biseferde çok bilmeyin arkadaşlar bi dinleyin önce ...

Silvia17
09-11-2014, 15:06
Benim tecrübem senden yaşça büyük olmak değilde oto hırsızlık masasında çalışıyor olmamla alakalı olarak yazmam olabilirmi bu bir , iki sen benim adamlığımı mı sorguluyorsun ne gördün de sik gibi mesaj yazıyorsun bana

Olmayan bir yeri kendinizin tamamlaması çok şaşırtıcı ben onu söylememek için yazmadım.İstesem yazardım ama sizi tanımıyorum ve adamlıgınızı sorgulamamak için yazmadım yani bakın hala size saygısızlık yapmamak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum.

Makine mühendisleri odasına gösterilip aracın change olup olmadıgı ile başlanılabilir olaya bence.Sizin mesleginiz olabilir ama bende bu olayı yaşayan birisi olarak halen tylan'ın hiçbir ceza almayacagını düşünüoyrum.

fa'R'uk
09-11-2014, 15:09
Adamın işi bu biseferde çok bilmeyin arkadaşlar bi dinleyin önce ...

Hayır yazıyorum hem inatlasiyor hem adamlığımı sorguluyor tüv kriminal mi tüv itü deki şaşe motor inceleyip rapor veren kurum mu tüv muayene istasyonu çalıntı araba muayeneden geçebilir çok nadir denk gelir yakalayabilmesi

gemsazr9
09-11-2014, 15:12
Change araç muayeneden geçer profesyonel yapıldıysa tuvtürk krimal mi üniversite mi benim çalınan aracım geçmiş .muayeneden kimsenin ruhu duymamış sahibinden comda gördüm arabamı öyle buldum

fa'R'uk
09-11-2014, 15:15
Olmayan bir yeri kendinizin tamamlaması çok şaşırtıcı ben onu söylememek için yazmadım.İstesem yazardım ama sizi tanımıyorum ve adamlıgınızı sorgulamamak için yazmadım yani bakın hala size saygısızlık yapmamak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum.

Makine mühendisleri odasına gösterilip aracın change olup olmadıgı ile başlanılabilir olaya bence.Sizin mesleginiz olabilir ama bende bu olayı yaşayan birisi olarak halen tylan'ın hiçbir ceza almayacagını düşünüoyrum.
Uzakta değilsin yarın gel bin tane örnek vereyim sana muayeneden geçmiş olan, hala aynı teraneyi okuyorsun yazilanin ardına ne geleceğini anlamak için cok uzman olmaya gerek yok yazmadım kendin doldurmuşsun diyorsun birde

fa'R'uk
09-11-2014, 15:16
Change araç muayeneden geçer profesyonel yapıldıysa tuvtürk krimal mi üniversite mi benim çalınan aracım geçmiş .muayeneden kimsenin ruhu duymamış sahibinden comda gördüm arabamı öyle buldum

Örnek 1 bay bilen silvia

levent
09-11-2014, 15:40
silvia17,

tüv de güneşe karşı far ayarı kontrolü yapıyorlar.. sen gelmiş her change araba muayenede çakar diyosun.. amatör işi kazınan, değiştirilen şase nolu araçları zor çakar.. tek tük çakarlar yani 1000 de 1 gibi..

saygısızlık yapmamaya çalışıyorsun sözde de şu alıntı yaptığım kısım direk saygısızlık ve daha ilk cümlen senin.

suk3b3
09-11-2014, 16:13
eger aracı aldığında sana verilen noter belgen varsa sabit ikametinde bekle zaten öyle bsey varsa sana tebligat gelir. eger noter makbuzunu kaybetti isen notere bi uğra derim. geçmiş olsun

bayramoglu
09-11-2014, 16:35
faruk abi muayenede de cikmazsa nasil cikarticaz nerden bulucaz peki calinti araci allaha emanet kaldik ozaman.. :(

Frid
09-11-2014, 16:35
doğru bilgiyi ayıklamakta çok zor olmaya başladı, herkes internet kullanmaya başlayınca :D

tüv araçlara change veya değil deme lüksüne sahip değil. bunun için görevlendirilmiş kurumlar mevcut.

fa'R'uk
09-11-2014, 16:51
faruk abi muayenede de cikmazsa nasil cikarticaz nerden bulucaz peki calinti araci allaha emanet kaldik ozaman.. :(
Herkesin başına gelebilecek bir durum alırken varsa tanıdık bildik yer olsun, işinizi sağlama alın parayi banka yoluyla gönderin, sözleşme yapın denk gelirseniz eliniz sağlam olsun itü 250 tl ye bakıyor ama sivile açıkmı onu ogreneyim

tylan
09-11-2014, 16:55
eger aracı aldığında sana verilen noter belgen varsa sabit ikametinde bekle zaten öyle bsey varsa sana tebligat gelir. eger noter makbuzunu kaybetti isen notere bi uğra derim. geçmiş olsun

Yarın noterden satış yaptığım kağıdı çıkarmaya çalışıcam büyük ihtimal attım çünkü benim araci aldığım çocuğa ulaştım az önce oda edremitten birinden almış arabayi bakalım ona ulaşmaya çalışıyoruz. Cuma günü emniyette aracın bu zamanki plakalarına ulasmistik tam hatırlamıyorum ama 35 olarak çıkmış sonra 10 plaka sonra ben satarken 17 plaka olmuş toplam 11 kez el değiştirmiş son 4 kişi biziz zaten benim anlamadigim şey madem change edildi eyvallah ckale içinde 3 defa el değiştirdi patlamadida bu elemana nasıl patladı 7 aydır o eleman da onun yapmadığı ne ***** peki.en kötü ihtimal Antalya'nın dediği doğruysa mahkemeye veripte kazanırsa biz 3 kisi toplasip o parayi odiycen. Ama hala ben yalan söylediğini düşünüyorum madem kaptırdı 2 gün boyunca milletle nasıl pazarlık yaptı araç bende dedu

tylan
09-11-2014, 17:06
Valla bana bu ders oldu.Benim aldığım kişiden yana sıkıntı yok. Çocukluk arkadaşım öyle işlerde gözü olmaz ama onun aldığı adamı tanımıyoruz edremitten oto pazarından almış çünkü oda onu araki bulasin

tylan
09-11-2014, 17:42
e devlet şifresınden plaka ya şaseye baktık ıc bısey gozukmuyor hala hafta sonu dıye çıkmıyor olabılır mı sözde cuma gunu baglanmıs araç

gemsazr9
09-11-2014, 17:50
Bu son patlama genelde söyle oluyor polis adamları yakalayınca hangi arabalar ortaya çıkıyor . Yoksa tuvtürkle falan yakalanma şans işi .

gemsazr9
09-11-2014, 17:51
Benim arabaya change yapılan araba hala e devlette hbir kısıtlaması yok

tylan
09-11-2014, 17:59
nasıl plakadakı o son araba oluyor ben alırken arabanın plakası 10 du 10 plaka ıken change oldu dıyelım 1ama ben satarken plaka değişti 17 oldu sözde olay 17 plaka ıken patladı bu plakanın düşmesi gerekmez Mi ?

gemsazr9
09-11-2014, 18:47
niye düşecek o arabada bir yerlerde belki hurdalıkta ama şasi motor nosu yok .

tylan
09-11-2014, 18:53
Arkadaslar serikte bi taksi duragini aradık durumu anlattık elemanin adresini ve aracın plaksini verdik girmesini istedik araç adamın evinin önünde duruyormus

barti
09-11-2014, 18:58
oto hırsızlık masasında calısan polisle iddaalaşan var ya:)

gemsazr9
09-11-2014, 19:06
Evinin önünde durabilir . Kriminal arabanın change olduğunu raporlar . Fakat hangi arabayla change olduğunu bulamayabilir .arabayı yediemin otoparkları almak istemediğinden bu araba şimdilik sende dursun yedirmin olarak sana veriyoruz satamazsın şerhi koyup gerçek sahibi bulanana kadar adama verebilir . Polis bu arada gerçek sahibini arar . Ulaşınca gerçek sahibi arabasını teşhiş eder .

AdemAr
09-11-2014, 19:07
yahu tüv'ü ne kadar cok büyütmüşsünüz gözünüzde... mercedeste el freni nerde diye arayan adamlar var tüvde...

jr1905
09-11-2014, 19:46
Peki 2.el araba alırken nasıl anlayacağız change olup olmadığını? Valla iyice huylandım ben bu kadar kolay mı oluyor bu tür işler?

Trance-R
09-11-2014, 19:54
farklı bir dolandırıcılık hikayesi daha.

sahibinden.com Kalite kontrol ekibine durumu belirt. Üyeliği de bloke etsinler. Durum hukuki ise, Sahibinden.com'daki giriş ve çıkışların kayıtlarını alabilir ve yasal olarak kanıt sunabilirsin ( ilanı veren üyelik dolandırıcı olabilir ondan belirttim. )

senin satışın üzerinden yıl geçmiş, muayne olmuş falan filan, araç change'miş. yok artık... muayeden hadi geçti, e kardeşim NOTER satışın var senin. Çalıntı filan ise, Noter satışın var.

Avukata bir danış.

F.Esen
09-11-2014, 21:26
Faruk abi birsey danisayim sana konuyla ilgili olarak ben arabayi aldım sirket üstüne parayi bankadan yolladim satis oldu falan 3 yil araca bindim sattım alan adamda sorun çıktı bu arabanin blok farklı yada şase farklı diye beni aradi izlemem gereken yol nedir.? Aldigim adami arayip bu arabada bu var demek mi yoksa herseyi adli sırayı bekliyerek sattigimin avukati bana benim avukat aldigima seklinde mi.?

tylan
09-11-2014, 21:36
Evinin önünde durabilir . Kriminal arabanın change olduğunu raporlar . Fakat hangi arabayla change olduğunu bulamayabilir .arabayı yediemin otoparkları almak istemediğinden bu araba şimdilik sende dursun yedirmin olarak sana veriyoruz satamazsın şerhi koyup gerçek sahibi bulanana kadar adama verebilir . Polis bu arada gerçek sahibini arar . Ulaşınca gerçek sahibi arabasını teşhiş eder .

Yok abi bize demesi aracı sahibi aldı gitti oldu. Ayrıca az önce yine arayıp arkadasin telefonundan arayip araç için pazarlık yaptık araç satılık ve sorunsuz diyor

fa'R'uk
09-11-2014, 21:52
Faruk abi birsey danisayim sana konuyla ilgili olarak ben arabayi aldım sirket üstüne parayi bankadan yolladim satis oldu falan 3 yil araca bindim sattım alan adamda sorun çıktı bu arabanin blok farklı yada şase farklı diye beni aradi izlemem gereken yol nedir.? Aldigim adami arayip bu arabada bu var demek mi yoksa herseyi adli sırayı bekliyerek sattigimin avukati bana benim avukat aldigima seklinde mi.?

İş kimde patladıysa geriye dönülecek sırayla geriye dönülecek sen sadece ifade vereceksin aracı şu tarihte Şundan aldım parayı şuraya yolladım şu tarihte de şu kişiye sattım paramı aldım bende her hangi bir büyük kaza yada change işi olmadı diyeceksin, bu tarz olaylarda zaten eski sahiplerine bakıldığında az çok kimin olacağı bilinir ya yapanlar bilinen kişiler yada bir şekilde bu kişilerle akrabalık derecesinde yakınlarıdır.

F.Esen
10-11-2014, 08:40
İş kimde patladıysa geriye dönülecek sırayla geriye dönülecek sen sadece ifade vereceksin aracı şu tarihte Şundan aldım parayı şuraya yolladım şu tarihte de şu kişiye sattım paramı aldım bende her hangi bir büyük kaza yada change işi olmadı diyeceksin, bu tarz olaylarda zaten eski sahiplerine bakıldığında az çok kimin olacağı bilinir ya yapanlar bilinen kişiler yada bir şekilde bu kişilerle akrabalık derecesinde yakınlarıdır.

teşekkür ederim abi bilgilendirme için şu sıralar böyle bi sıkıntımız var bakalım ne olucak

suk3b3
11-11-2014, 14:48
Yarın noterden satış yaptığım kağıdı çıkarmaya çalışıcam büyük ihtimal attım çünkü benim araci aldığım çocuğa ulaştım az önce oda edremitten birinden almış arabayi bakalım ona ulaşmaya çalışıyoruz. Cuma günü emniyette aracın bu zamanki plakalarına ulasmistik tam hatırlamıyorum ama 35 olarak çıkmış sonra 10 plaka sonra ben satarken 17 plaka olmuş toplam 11 kez el değiştirmiş son 4 kişi biziz zaten benim anlamadigim şey madem change edildi eyvallah ckale içinde 3 defa el değiştirdi patlamadida bu elemana nasıl patladı 7 aydır o eleman da onun yapmadığı ne ***** peki.en kötü ihtimal Antalya'nın dediği doğruysa mahkemeye veripte kazanırsa biz 3 kisi toplasip o parayi odiycen. Ama hala ben yalan söylediğini düşünüyorum madem kaptırdı 2 gün boyunca milletle nasıl pazarlık yaptı araç bende dedu

hic bi hak iddia edemez kardeşim merak etme. senin yaptığına dair kanıt yok. Örneğin senn yaptigin muayenede aracn sasesi abc001 senden sonra baska çıksa dahi sen madur olmazsın cnku senden sonra alan da yapmış olabilir bunu. Aracın daha önceki ruhsat sahiplerinin gbt sinden daha önce hakkında bu tarz sikayet olmuş mu yada change işine adi karışmıs mi ona bakılacak. sakin kimseye konu kapansın diye üç beş kuruş da olsa para verme. o işin ucu sana dokunmaz. bilmiyorum haberm yoktu diyeceksin sadece mahkeme flan olursa

arifozcelik
16-11-2014, 00:32
sonuç ne oldu veya bir sonuca varabildinizmi gerçekden merak ettim

MBuğra
03-06-2015, 16:49
Güncel olsun.

Yargıtay: Çalıntı aracın satışında noter de sorumlu (http://www.hukukihaber.net/ozel-hukuk/yargitay-calinti-aracin-satisinda-noter-de-sorumlu-h58772.html)

Yargıtay'ın son kararına göre çalıntı araç satışını yapan noter tazminat ödemeye mahkum edilebilir.

uygarr
03-06-2015, 17:52
HAKLI noter ödemeli bencede nasıl Satış verirsin

rahatsız
05-06-2015, 21:09
kopartma peşindeler, sen satmışsın, muayene falan olmus araç senlik bir sey yok. zincirin en son halkası düsünsün. sen insanlık namına aldıgın kisinin bilgilerini paylasırsın.

tylan
06-06-2015, 01:01
Yok zaten Antalyalı benim sattigim kişiyi dolandirmaya kalkmis aracın ilk sahibine kadar ulaştık 98 Ten 2011 e kadar taksi olarak çalışmış zaten. bizim haberimiz yoktu Antalyalı kaza yapınca sarı boya çıkıyor.oda bu bana taksi çıkması satti ben de öyle bi numara yapıp para koparayim diye ayak yapiyor :)

Alper_
06-06-2015, 14:36
bende 2002 yılında motosiklet sattım..noter satışı yapıldı, fakat alıcı trafikten devrini almamış..2003 te ceza yemiş, bunun bir kısmını ödemiş..213 tl kalmış..plaka ve ruhsatta halen benim adım gözüktüğünden arabama haciz koymuşlar..maliye ile görüştüm ceza tutanağı olmadığı için ödemem gerektiğini söylediler..213 tl para değil ama yapılan..diyecek kelime yok.

2 sene önce de satış iptal olmuş diyip bir sürü trafik cezasından ötürü para koparmaya çalıştılar..

Sadık Özyer
07-06-2015, 00:35
Diyelim ki change yaptim motoru sattim arabayi , alan adam ihbar ustune yakalandi bana geldiler , ben yapmadim benden onceki ilk sahibi yapmistir belkide ama adam mekani cennet olsun sizlere omur , sonucu ne olur ?